Dzīve nav tikai kilometru stabi, bet gan mirkļi. /Roza Kenedija/

Jaunākie ziņojumi | Mani ziņojumi | Foruma noteikumi

Ēšana vakarā


monix (on-line)
Publicēts: 09.05.2012 15:33 | Atbildēt, citējot šo komentāru
09/05/2012 15:33:55 - Rakstīja :
Sveikas! :)
Kā ir ar ēšanu vakarā, no pašu zināšanām un pieredzes?
Esmu daudz dzirdējusi par to, cik lielu efeektu dod neēšana pēc 18, bet atkal citi saka, ka tas nav pareizi un nevajadzētu ēst 2h pirms gulētiešanas...
Pati esmu ļoti centusies ievērot šādu ēšanas režīmu, bet godīgi sakot, tas man sagādāja tādas mocības ar bada sajūtu vakarā, kaut arī visu dienu biju ēdusi pareizi...bija grūti aizmigt un nezinu, vai tas raksturīgi tikai man, bet parasti vakarā gribas ēst visvairāk, tas ir pilnīgi aplami un nepareizi, vajadzētu būt otrādāk, bet es spētu visu dienu neēst un paēst tikai vakarā, bet zinu, ka tad es drīzāk pieņemtos svarā, taču jautājums ir aktuāls - kā tad ir ar to pulksteni, pēc cikiem vairs nevajadzētu ēst un kā apslāpēt vakara badu ap 20 vai 21, kad jogurts un auglis šķiet kā piliens jūrā???

Meks (on-line)
Publicēts: 09.05.2012 16:29 | Atbildēt, citējot šo komentāru
09/05/2012 16:29:50 - monix Rakstīja :
Sveikas! :)Kā ir ar ēšanu vakarā, no pašu zināšanām un pieredzes?Esmu daudz dzirdējusi par to, cik lielu efeektu dod neēšana pēc 18, bet atkal citi saka, ka tas nav pareizi un nevajadzētu ēst 2h pirms ...
Mana mīļākā tēma!  Kā man patīk ēst vakarā!!!  Es arī to daru, esmu nolikusi pati sev nolikusi laiku - līdz plkst. 21.00 drīkstu ēst.  (jo gulēt eju ap 24.00, 1.00). Un apzināti pietaupu garšīgāko vakaram, jo esmu sapratusi, ka man ir ļoti svarīgi ēst garšīgi un skaisti un galvenais -  baudīt no sirds to procesu, ka ar katru dienu manis paliek arvien mazāk un mazāk!  

monix (on-line)
Publicēts: 10.05.2012 00:33 | Atbildēt, citējot šo komentāru
10/05/2012 00:33:50 - Meks Rakstīja :
Mana mīļākā tēma!  Kā man patīk ēst vakarā!!!  Es arī to daru, esmu nolikusi pati sev nolikusi laiku - līdz plkst. 21.00 drīkstu ēst.  (jo gulēt eju ap 24.00, 1.00). Un apzināti pietaupu garšīgāko vak ...
Bet 21.00 jau diezgan vēlu sanāk, ja ņem vērā to slaveno nosacījumu - pēc 18.00 NEĒST. Un vēl jo vairāk, ja vakarā ēd to garšīgāko, nevaru spriest, ko tu ar to domā, bet man tas saistās ar kko nepārāk veselīgu, tad ar visu šo tev svars turpina kristies?

Meks (on-line)
Publicēts: 10.05.2012 01:53 | Atbildēt, citējot šo komentāru
10/05/2012 01:53:42 - monix Rakstīja :
Bet 21.00 jau diezgan vēlu sanāk, ja ņem vērā to slaveno nosacījumu - pēc 18.00 NEĒST. Un vēl jo vairāk, ja vakarā ēd to garšīgāko, nevaru spriest, ko tu ar to domā, bet man tas saistās ar kko nepārāk ...
 Man tas slavenais nosacījums pēc 18.00 NEĒST , kā Tu to nosauci,  noveda tikai lieka stresa. Un man to nevajag! Savukārt tagad, kad zinu, ka nepārsniedzu dienas normu punktu ziņā, jūtos daudz labāk, neesmu vairs histēriskā būtne, kura aulēkšo uz virtuvi, lai paspētu paēst līdz 18.00. Savukārt par garšīgumu un veselīgumu - tur daudzām meitenēm būtu ko stāstīt. Garšīgi var ļoti labi paēst un nebūt ēdienam nav jābūt neveselīgam. Manas garšīgās lietas ir krāsnī ceptas siermaizītes, makaroni ar sieru, grauzdēta maizīte ar mazkaloriju ievārījumu, krāsnī cepti kartupeļi, saldējums ar augļiem utt. Tikai tagad savus garšīgos ēdienus pielāgoju savam mērķim - kļūt slaidai un siers uz ceptajām maizītēm vairs nav 25%, bet 6%, kartupeļi vairs netiek cepti (pareizāk būtu teikt peldināti) eļļā, bet gan krāsniņā ar 1 tējkaroti eļļas, Tā es pamazām meklēju kā to, kas man ļoti garšo, bet ir trekns - kā to aizvietot un padarīt piemērotāku sev. Paskaties fotogalerijās - tur meitenes ir salikušas dažādas receptes - gan sāļas, gan saldas ... tur ir ļoti, ļoti labas idejas un ieteikumi. Jā, un es ēdu 21.00 un svars turpina kristies!  Iepriekšējā nedēļā  - 1 kg, šajā  - 0,6 kg.  Galvenais vajag ieklausīties sevī, paņemt priekš sevis svarīgāko un darīt to ar prieku. Ar katru dienu atrodu visādus jaunatklājumus. Viens no pēdējiem - vienā tējkarotē eļļas tomēr diezgan daudz var uzcept!  Otrs atklājums - plkst. tūlīt būs divi naktī! , ko es te daru??? Tā strādāšana pa naktīm vienreiz būs jāizbeidz! 

ilze_
					Poste: 1817
ilze_ (on-line)
Publicēts: 10.05.2012 10:46 | Atbildēt, citējot šo komentāru
10/05/2012 10:46:18 - Rakstīja :
Es apmeram kaa Meks - velakais, kad edu ir ap 21, jo gulet eju pec pusnakts.
Galvenais tievet un baudit procesu, savadak nekas nesanaks. Un sevi nevajag mocit, bet gan lutinaat. Un ja vakaraa gribas est, tad diena jaieplano taa, lai vakaraa ir vel vienibas un no tam var pagatavot ko gardu.

annely
					Poste: 181
annely (on-line)
Publicēts: 10.05.2012 10:48 | Atbildēt, citējot šo komentāru
10/05/2012 10:48:50 - Rakstīja :

Rakstīju... izdzēsās.... un ilze_ tikmēr uzrakstīja to pašu, ko gribēju es

Ēdam ar prieku - piedomājot, bet baudot!


Ingreta
					Poste: 42
Ingreta (on-line)
Publicēts: 10.05.2012 10:52 | Atbildēt, citējot šo komentāru
10/05/2012 10:52:39 - Rakstīja :
Sveikas!ja saņemos,man tā nav liela problēma,bet gribas vienalga!man darbs beidzas 6os un loģiski,ka 6os es nevaru ieturēt pēdējo maltīti :D (labi skan:D ) nu lūk!es parasti atstāju vienu augli un pienu uz vakaru!k-kur lasīju,ka vakarā piens esot ok!un tad kā kuru reizi cikos sanāk,nu bet ne vēlāk kā 8os!kamēr tieku mājās!tad ūdens un tad gaidu kad varēšu ēst!bet es ļoti bieži jūtu,ka man gribas k-ko sātīgu vakaros!es draugam taisu ēst,tas ir liels ēdājs tieši vakaros!un man siekala tek....šad tad apēdu gabaliņu gaļas(nu tiešām niecīgu,kurs vēl pie tam cepts cepeškrānī)!tagad kad,esmu jau pat majonēzi nomainījusi pret franču sinepēm,atļaujos vēl čut čut uzziest uz gaļas!nu un tas arī viss...bez nekā!un protams,to es jau vairs nekur neskaitu:D zinu,ja es iedalīšu sev vakarā kādu sātīgāku punktu:D tad jau mana matemātika drīz tiks mesta pie malas:D turklāt,ja vakarā saēdos ,nevaru gulet pa nakti!man kuņģis ļoti akceptē šādu kārtību un meņū vakaros:D un tas ir galvenais,jo tad es jūtos vislabāk!

Ingreta
					Poste: 42
Ingreta (on-line)
Publicēts: 10.05.2012 10:55 | Atbildēt, citējot šo komentāru
10/05/2012 10:55:32 - Rakstīja :
vakarā kādu sātīgāku punktu - es gribēju teikt vienību...

zaika
					Poste: 204
zaika (on-line)
Publicēts: 10.05.2012 12:05 | Atbildēt, citējot šo komentāru
10/05/2012 12:05:03 - Rakstīja :
Es parasti edu ap 19:30-20:30 un gulet eju ap 23:00. Tomer man labak patik sajutas, ja esmu paedusi lidz 19:00, tad ka jau Ingreta1 piemineja, labak gulas Tuvakaja laika planoju atkal parorienteties uz esanu lidz 19:00.

Jana
					Poste: 448
Jana (on-line)
Publicēts: 10.05.2012 15:45 | Atbildēt, citējot šo komentāru
10/05/2012 15:45:29 - zaika Rakstīja :
Es parasti edu ap 19:30-20:30 un gulet eju ap 23:00. Tomer man labak patik sajutas, ja esmu paedusi lidz 19:00, tad ka jau Ingreta1 piemineja, labak gulas Tuvakaja laika planoju atkal parorienteties ...
Man tas pats, labāk jūtos kad esmu paēdusi  līdz 18.00 - 18.30 Kādreiz centos paēst līdz 20.00, bet tas likās drusku par vēlu manam organismam.

ilze_
					Poste: 1817
ilze_ (on-line)
Publicēts: 10.05.2012 21:37 | Atbildēt, citējot šo komentāru
10/05/2012 21:37:36 - Jana Rakstīja :
bet tas likās drusku par vēlu manam organismam.
zelta vardi!!
man skiet, ka tiesi tas ir svarigi - atrast to, kas der tev! :)
super!

LaimesKaleja
					Poste: 849
LaimesKaleja (on-line)
Publicēts: 11.05.2012 11:36 | Atbildēt, citējot šo komentāru
11/05/2012 11:36:25 - Rakstīja :
Gribēju arī es padalīties. =)
Kādreiz es domāju, ka neēst pirms gulētiešanas ir neiespējami. Un reizēm ap pusdivpadsmitiem, pirms gulētiešanas, bija tāda sajūta, ka ir slikti, jo tukšs vēders, bet ieēst arī neko nevar - toč paliks slikti.
Bet, esot ar FD, kaut kā tās vienības pa dienu izlīdzinājās tik dabiski, ka tagad vakaros, kad esmu ēdusi pēc 19:00 un laicīgi eju gulēt, ir smaguma sajūta. Tāpēc tomēr mēģinu ievērot sev derīgu noteikumu: "pēdējās vakariņas līdz 19:00".

monix (on-line)
Publicēts: 12.05.2012 00:04 | Atbildēt, citējot šo komentāru
12/05/2012 00:04:56 - Meks Rakstīja :
 Man tas slavenais nosacījums pēc 18.00 NEĒST , kā Tu to nosauci,  noveda tikai lieka stresa. Un man to nevajag! Savukārt tagad, kad zinu, ka nepārsniedzu dienas normu punktu ziņā, jūtos daudz labāk, ...
Izklausās tik labi! Ne tas par ēšanu vakarā, nu tas arī, bet par to tievēšanu ar baudu... jo man ir tāda problēma, ka svara samazināšana saistās ar ĻOTI negatīvām emocijām, drošvien, jo pati esmu pie tā vainīga - pirms gada ar drastisku diētu zaudēju 15kg svara un tas jau sāka kļūt slimīgi, laikam tāpēc arī organisms tagad tik ļoti protestē, kad neēdu, piemēram,  šokolādi. Man ir radies tāds stulbs mīts, ka ēdot kartupeļus, saldējumu u.c. lietas, ko nosauci nav iespējams zaudēt svaru, tas arī man nāk no agrākajiem drastiskās diētas laikiem, kad uz sieru, maizi un citiem parastiem produktiem skatos stipri šķībi, bet laikam jau, ja nedēļu nomokos un pēc tam tāpat lielos daudzumos ēdu parastos produktus, labāk iziet uz balansu. Paskatīšos tās receptes noteikti! Varbūt tu, mums pārējām par prieku :),  vari uzrakstīt vienas savas dienas ēdienkarti - brokasts, pusdienas, vakariņas, uzkodas? Tas būt patiešām ļoti, ļoti noderīgi! 

ilze_
					Poste: 1817
ilze_ (on-line)
Publicēts: 12.05.2012 00:12 | Atbildēt, citējot šo komentāru
12/05/2012 00:12:35 - monix Rakstīja :
Izklausās tik labi! Ne tas par ēšanu vakarā, nu tas arī, bet par to tievēšanu ar baudu... jo man ir tāda problēma, ka svara samazināšana saistās ar ĻOTI negatīvām emocijām, drošvien, jo pati esmu pie ...
Varu pastastit par sevi un sokolaadi. Man nav milzu kaare uz sokoladi (vairaak uz cipsiem :p), tapec varu mierigi ari turet sokoladi maajaas (to biezi izmantoju cepsanai, kad cepu kadus naskus kolegiem vai skolas biedriem). Bet ja looooti sakarojas sokolade, nomeru sev gabalinu un ielieku to ledusskapii un kad tas ir auksts, tad to edot var leeeeni izkauset uz meles (ne grauzt) un tad bauda ir lielaka. :)

Bet gruutaak jau ir, ja nevar apstaties.
Taa man ir ar cipsiem. Ja maajaas ir paka un ta nav atverta, tad ir miers, bet lidzko kadam vina jaatver (biezi vien atversanas pec), tad noprasu vai kads vinus vispar edis, un ja nee, vai 'veelaak', tad piedraudu, ka metisu aaraa un biezi vien arii kartigi iebakaju miskastee. vaajuma mirklos varbut ari pirms bakaasanas miskastee sabazu pilnu muti, bet citreiz tikai lidz mirklim, kad apdomajos un ir bijis arii, ka eju un splauju aaraa. :D:D
taadas jau mes pa lielam visas te ar savam divainibam un jokainibaam. bet iemaaciities un sadzivot var ar visu. :)

tiesam, lai tev izdodas!!



ilze_
					Poste: 1817
ilze_ (on-line)
Publicēts: 12.05.2012 00:16 | Atbildēt, citējot šo komentāru
12/05/2012 00:16:16 - Rakstīja :
Mana tipiskaa dienas esana ir taa, ka riitu saaku ar glazi udens, tad kafija, tad auglu vienibas. Pusdienaas ir divas labibas vienibas un viena olbaltumu un apmeram viena darzenu. tad ir edienreize starp pusdienam un vakarinaam, kur ari ir divas labibas vienibas un citreiz olbaltums, citreiz kalcijs, un pa lielam vienmer ari darzeni, bet ne tik daudz kaa pusdienas un vakarinaas, jo taa man ir tada 'pa vidu' un vakaraa divas labibas (kartupeli, risi, makaroni vai citreiz maize) un atlikusaas olbaltuma un/vai kalcija vienibas + darzeni.

pirms edienreizem kadu pusstundu izdzeru glazi udens, esanas laikaa nekad neko nedzeru un padzeros udeni kadu pusstundu-stundu pec esanas tikai.

es tiesaam edu visu un man nav taadu produktu uz ko es 'skatitos skibi', tapec edu visu ko karojas un kam pietiek vienibas. :)

Meks (on-line)
Publicēts: 13.05.2012 17:01 | Atbildēt, citējot šo komentāru
13/05/2012 17:01:04 - monix Rakstīja :
Izklausās tik labi! Ne tas par ēšanu vakarā, nu tas arī, bet par to tievēšanu ar baudu... jo man ir tāda problēma, ka svara samazināšana saistās ar ĻOTI negatīvām emocijām, drošvien, jo pati esmu pie ...
Ir jāmēģina atrast visu pozitīvo. Nevis es ievēroju diētu, vai ēdiens tievētājiem ir pliekams, bet es ēdu ļoti garšīgi, ēdu ar baudu un piedevām vēl zaudēju svaru! Ja ēd tikai plikus dārzeņus, tad tiešām tie liksies pliekani, bet var pamēģināt n-tos veidus kā tos vēl paspilgtināt ar garšīgām lietām - piem. cepeškrāsnī ar sieru vai slado krējumu (10%) utt. 
Vēlāk uzrakstīšu variācijas kā es mēģinu pagarināt un paspilgtināt garšas sajūtas, jo man ļoti patīk ēst un ēst garšīgi. Esmu daudz noderīga aizguvusi no Baibiņas, Mellenes, Denia, Dzigras un citu meiteņu ēdienu variācijām, bet viens piemērs dienai varētu būt:
Brokastis - grauzdēta (kraukšķīga) maizīte ar liesu šķiņķi, dārzeņi - tomātiņi , redīsi vai citi, vājpiena jogurts, kuram klāt var pielikt tējkaroti mazkaloriju ievārījumu vai augļu, ogu gabaliņus, vēl kāds auglis.
Pusdienas - vistas fileja, kuru var apcept uz pannas un pēc tam ielikt cepeškrāsnī un pa virsu uzlikt 15gr. rīvēta siera, lai izkūst un izveidojas garda kārtiņa pa virsu. Vēl var vistas filejai uztaisīt kabatiņu un to sieru ielikt iekšā. Pēc cepšanas var apkaisīt ar zaļumiem - garšo burvīgi! Tad vēl klāt kartupeļi, kurus var samaisīt ar 1 tējkaroti eļļas un uzcept krāsniņā. Mērcītei (ja grib) var paņemt nedaudz dārzeņu buljona. Vēl klāt dārzeņi - piem brokoļi ar puķukāpostiem! 
Vakariņām var auksto zupu, vai salātus ar ķirštomātiem, rukolu, klāt var piegrauzdēt maizīti vai no maizītes sataisīt grauzdiņus un uzbērt pa virsu. Mērcītei var 1tējkaroti eļļas sajaukt ar zaļumiem. Ja viss nav vēl iztērēts var uzrīvēt sieru pa virsu.
Uzkodām - dārzenīši (burkāni strēmelītēs, gurķīši uc.) un tos var mērcēt bezpiedevu jogurtā, kas sajaukts ar sinepēm vai mārrutkiem, vai ķiploku. Vēl var uzputot pienu un tad kopā to ar kafiju uztaisīt lielu krūzi kapučino. 
Nu kaut kā tā! Variācijas ir ļoti daudz! Paskaties arī kādu no gatavajām ēdienkartēm, no tām arī var sakomplektēt to, kas Tev garšo! Galvenais - dari ar prieku, izvēlies to, kas Tev garšo. Ja jūti, ka Tavs organisms to atļauj, ēd vakaros. Palasi trešdienu on-line nodarbības, tur ir ļoti daudz vērtīga. Man ļoti aizķēries Unas teiktais - no kūkas gabala svētkos nekas nemainīsies, bet no ikdienā bezjēdzīgi ēsta ēdiena gan! Un galvenais atcerēties - izvēle ir vienmēr, bet tā atkarīga no mums pašām! 




monix (on-line)
Publicēts: 14.05.2012 23:38 | Atbildēt, citējot šo komentāru
14/05/2012 23:38:44 - Meks Rakstīja :
Ir jāmēģina atrast visu pozitīvo. Nevis es ievēroju diētu, vai ēdiens tievētājiem ir pliekams, bet es ēdu ļoti garšīgi, ēdu ar baudu un piedevām vēl zaudēju svaru! Ja ēd tikai plikus dārzeņus, tad tie ...
Paldies, siekalas saskrēja mutē, noteikti būs jāpamēģina tā vistiņa..mhmmmm :)
Bet viena no manām vislielākajām problēmām ir laika trūkums, pa naktīm vai agri no rīta nākas gatavot sev veselīgo ēdienu, jo veikalā viss ir tik šausmīgi trekns un nevar zināt, cik tieši vienības tur ir...tāpēc bieži esmu neizgulējusies un pārgurusi... 
Varbūt šeit kādai ir padoms, kā esot ļooti aizņemtai, iegādāties vai sadzīvot ar nopērkamo ēdienu un reizē tievēt?

Meks (on-line)
Publicēts: 15.05.2012 10:15 | Atbildēt, citējot šo komentāru
15/05/2012 10:15:44 - monix Rakstīja :
Paldies, siekalas saskrēja mutē, noteikti būs jāpamēģina tā vistiņa..mhmmmm :)Bet viena no manām vislielākajām problēmām ir laika trūkums, pa naktīm vai agri no rīta nākas gatavot sev veselīgo ēdienu, ...
Es mēģinu sagatavot uz priekšu vairākām dienām to pašu vistiņu vai kādu citu gaļu, pupiņu zupu, auksto zupu, dārzeņu biezzupu vai kādu citu zupu lielo katlu tā, lai pietiek vairākām dienām. Un tad jau nāk variācijas klāt - dārzeņu biezzupu papildinu ar Fetas siera gabaliņiem, vistiņai klāt sagriežu salātus, dārzeņus, kurus arī var "apdarināt" ar kādu mērcīti vai grauzdiņiem, vai liesajiem Lays čipsiem. Veikalā iepērku produktus arī ilgākam laikam uz priekšu, lai nav katru dienu jāiet veikalā kaut kas pirkt. Te gan ir viena problēma, jo vairāk nopērk, jo gribas no visa pagaršot, bet to vēl es mācos kā sadalīt proporcionāli un nesākt knakstīties no visa nopirktā. Neizgulēšanās arī ir mana problēma, jo arī ir ļoooti daudz darba un dažākārt strādāju līdz 1.00-2.00 naktī, taču tomēr cenšos jau kaut ko salikt nākamajai dienai un jau izdomāt, kas man būs brokastīs, lai nav ilgs laiks jāpavada vēl apcerējot, ko tad labāk ēst. Nu ja galīgi nesanāk laika sashēmot produktus nākamajai dienai, tas arī nekas ... Rīt atkal sanāks!  Nobeigumā atkal viens no Unas domu graudiem - Ja ļoti, ļoti, ļoti grib, tad i laiks, i nauda atrodās!  

Agatii
					Poste: 294
Agatii (on-line)
Publicēts: 15.05.2012 13:04 | Atbildēt, citējot šo komentāru
15/05/2012 13:04:45 - Meks Rakstīja :
Neizgulēšanās arī ir mana problēma, jo arī ir ļoooti daudz darba un dažākārt strādāju līdz 1.00-2.00 naktī, taču tomēr cenšos jau kaut ko salikt nākamajai dienai un jau izdomāt, kas man būs brokastīs ...
Arī mana problēma ir vēlās nakts stundas darbošanās un nesaplānotā ēdienkarte. Līdz šim īsti nesapratu to Uztura Simfoniju, bet pēc pagājušās nedēļas nodarbības visu saliku pa plauktiņiem un secināju, ka dikti vnk padarīšana. Man patīk arī vēdera sajūtas..vieglums un vakaros neko daudz neprasās iegrābties našķos. Un viegli saplānoties darbadienām!
Rīt atsākšu sūtīt atskaites, jo arī šī lieta laikam jau tomēr ir glābiņš..

Elio (atbalsta Figūras Draugus)
Publicēts: 21.04.2013 14:27 | Atbildēt, citējot šo komentāru
21/04/2013 14:27:30 - Rakstīja :
neēšana pēc 18.00 ir bulshits.. tas nav nedz zinātniski pierādīts nedz arī praktiski pierādīts.. zinu ļoti daudzus tievētājus kuri ēd pat 22.00 bet turpina tievēt.. par šo neēšanu pēc 18.00 kā bulshitu pieminēja arī žurnāls "veselība"' .... Ja kādam interesē - varu pastāstīt sīkāk par daudzko - gana liela pieredze sajā jom;a


Izsaki savu viedokli


Lai pievienotu emocijikonu, noklikšķiniet uz tās