Cilvēkam vienmēr ir neērti un kauns, kad viņš lieki izpļāpājies. /I. Turgeņevs/

Komforta zonas programma

 

“Komforta zonas programma” nodrošinās veselīgu liekā svara zudumu līdz 1 kg nedēļā. Programma izveidota, pamatojoties uz vairāk nekā 20 gadu pieredzi ar klientiem, jaunākajiem zinātniskiem atklājumiem medicīnā un ajurvēdu – senu sakrālu mācību par veselību. Tā iemācīs, kā pareizi ēst, mainīt savus ēšanas, ikdienas un domāšanas ieradumus, kā arī palielināt fizisko aktivitāti. Tagad programmai var pievienoties arī tie, kuri grib palielināt ķermeņa svaru, ievērojot piemērotu ēdienkarti.

12 nedēļu garumā saņemsi vērtīgu informāciju, kas tiks papildināta ar vebināra vadītāja paskaidrojumiem un pieredzi!

Iepazīsimies! Figūras Draugu kluba misija ir palīdzēt cilvēkiem uzlabot dzīves kvalitāti, koriģējot svaru un ķermeņa apkārtmērus, sniedzot ieteikumus par veselīgu uzturu, dzīvesveidu un fiziskām aktivitātēm. Noteikumi, kurš var kļūt par Figūras Draugu kluba biedru. Ķermeņa masas indeksa tabula palīdzēs orientēties izpratnē par veselīgu ķermeņa svaru.

1. nedēļa. Vieglam sākumamŠajā programmā NAV aizliegto produktu, un porcijas tiek novērtētas vienībās. Pirmās nedēļas uzdevums ir sākt strukturēt savu ēdienkarti atbilstoši vienību sadalījumam starp dažādām uztura grupām, ieteicamiem ēdienreižu laikiem un kombinācijām.

Vielmaiņas process, kas ietver sevī arī pārtikas gremošanu, ir pakļauts diennakts ritmam, kur galveno lomu spēlē uguns elements, kā saules enerģijas izpausme. Ir svarīgi - KO, KAD unTu ēd. Rezultātā iegūsi ne tikai slaidu un veselu ķermeni, bet arī labu garastāvokli ilgtermiņā!

Saules aplis bukleta atvērumā parāda galvenās produktu grupas, vienību skaitu un diennakts laiku, kad vislabāk ēst šos produktus.
2. nedēļa. Produktu sarakstsŠajā nedēļā uzzināsi precīzu vienību skaitu, kas atbilst tavam vecumam, auguma un svara parametriem. Tagad tev būs iespēja iepazīties ar plašāku produktu piedāvājumu. Katram produktam ir pievienots apzīmējums, kas norāda, kādam konstitūcijas tipam tas piemērots, un diennakts laiks, kad tas labāk pārstrādājas.
3. nedēļa. Ķermeņu tipi. Justies komfortabli nozīmē justies labi, priecīgi, būt harmonijā ar sevi un apkārtējo vidi. Lai būtu vesels, ikdienas dzīvesveids ir daudz svarīgāks un iedarbīgāks par ārsta apmeklējumu. Tas ietver sevī VESELUMA principu, kas paredz ķermeņa tipam atbilstošu higiēnu, ēdienkarti, fiziskās aktivitātes, miega režīmu un prāta līdzsvarošanu. Ja visi principi tiek korekti ievēroti, tad VESELĪBA un SLAIDUMS iet roku rokā kā rezultāts ikdienā veiktām darbībām.
Kad pametam savu komforta zonu, ķermenī un arī prātā notiek pārmaiņas, kas var dot veselības traucējumus un svara izmaiņas uz vienu vai otru pusi.
 
4. nedēļa. Kas kustas, tas dzīvoJebkura fiziskā aktivitāte atkarībā no slodzes patērē enerģiju. Tādējādi palielinās kopējais ikdienā nepieciešamās enerģijas apjoms jeb kaloriju daudzums.
 
Katram jāizvēlas piemērota slodze, palielinot enerģijas patēriņu un uzlabojot muskuļu apgādi ar asinīm. Tomēr, ja cilvēks nav ikdienā pieradis sportot, pārāk liela slodze var kaitēt veselībai, bet pārāk maza – nepalīdzēs zaudēt svaru.
 
5. nedēļa. Atpakaļ ierindā. Aiz muguras jau četras darbošanās nedēļas. Iespējams, ka pirmais iespaids jau radies, ko nostiprināt vai mainīt var tikai personiski gūtā pieredze. Bez pieredzes informācija nekad nevar pārtapt par zināšanām. Šī vienkāršā patiesība liek mums turpināt darboties, lai gan ir gūti rezultāti. Problēmas rodas tajā brīdī, kad domājam, ka problēmu nebūs! Grūtības ir dabiska pieredzes sastāvdaļa, un bez tām nav iedomājama neviena uzvara.
Būt slaidai – tas ir domāšanas veids!
6. nedēļa. Kāpēc es ēdu? Ēšana ir viena no galvenajām fizioloģiskajām vajadzībām, bez kuras nav iedomājama domāšana un kustēšanās. Kas ir tas, kas mums pasaka priekšā, ka pienācis laiks ieturēt maltīti? Sāta - izsalkuma skala. Emocionālā ēšana. Apzinātā ēšana.
7. nedēļa. Ēd gudri. Izmēram ir nozīme! Veselīga ēšana un svara zaudēšana, dzīvojot mājās, varētu likties vienkārša. Tomēr lielākajai daļai cilvēku daļa dzīves norit ārpus mājām – darbā, mācībās, vaļaspriekos utt. Ko darīt, ja pa rokai nav svaru un uz iepakojuma nav uzrakstīts, cik gramu sver konkrētais produkts? Te palīgā var nākt pavisam vienkārša porciju noteikšana
8. nedēļa. Kāpēc es netievēju? 8 biežākās kļūdas ceļā uz slaidumu! Veselīgs svara samazināšanas process parasti ir maratons, kura laikā var būt atkāpes no nospraustā maršruta. Situācijās, kad svars vairs nesamazinās tik labi, kā gribētos, sev jāuzdod jautājums – vai visu daru pareizi saskaņā ar programmas instrukcijām? 
 
9. nedēļa. Dzīves svinēšanai. Svētkus mēs svinam visa gada garumā – dzimšanas dienas, kāzas, kristības, pikniki... Ēdiena gatavošana ir tikai viena no svētku sastāvdaļām, tomēr tai ir liela nozīme, it īpaši svara zaudēšanas procesā. Iespējams, ka svinības šad un tad mainīs tavus plānus, bet tas nav iemesls atteikties ne no svētkiem, ne sava mērķa. Ar kontroli viss ir iespējams, un arī svētki var būt piemērots laiks svara samazināšanai!
10. nedēļa. MotivācijaiAr to vien nepietiek, ka esam atbrīvojušies no ieradumiem, kas mums traucē pilnvērtīgi dzīvot. Ir nepieciešams virzītājspēks, kas palīdz turēties pie jaunizveidotā dzīvesveida, – tā ir motivācija. 
11. nedēļa. Dabas ritmi. Pilnīgi visā pastāv kosmisko spēku ietekmē izveidojušies cikliski procesi, izpaužoties organiskā un neorganiskā pasaulē, radot pārmaiņas fiziskajā un metafiziskajā (neredzamajā) līmenī. Vecuma posmi. Gadalaiki. Diennakts laika ritmi un ieteikumi
12. nedēļa. Ceļamaizei.Bravo! Ir pagājušas jau 12 nedēļas, kopš pirmo reizi atnāci uz Figūras Draugu nodarbību un iepazinies ar programmu. Ceram, ka šo trīs mēnešu laikā esi novērojis/-usi izmaiņas gan fiziskajā, gan emocionālajā jomā. Ieteikumi turpmākai dzīvei.

Būt formā! Šo svarīgi ir izlasīt, kad sasniegts mērķa svars, ko nepieciešams līdzsvarot, lai iegūtais rezultāts saglabātos ilgtermiņā.