Smaidiet un cilvēki gribēs zināt, ko jūs domājat. /***/

Online kurss formas atgūšanai!

Rudens - ziemas sesija

 

12 nedēļu garumā Tev būs iespēja iepazīties ar veselīga uztura un svara korekcijas ābeci, kas ilgtermiņā sniegs pamatu veselīgam dzīvesveidam un harmoniskam augumam. Katru nedēļu 1,5 stundas garumā tiksimies Zoom tiessaistē, lai dalītos pieredzē un saņemtu vērtīgu informāciju arī drukātu materiālu un audio ierakstu veidā. Kursa beigās tiks izsniegts sertifikāts par kursa noklausīšanos.

Svara zudums kursa laikā 0.5 - 1 kg nedēļā!
Savus
svēršanās zultātus iesūtīsi elektroniski, kas reizi nedēļā parādīsies atskaites veidā.

Kursu vada - Dr. mag. sc. sal. Inga Pūce

Atsauksmes  no Zitas 2017. gada ziemas - pavasara sesijas:

"Sirsnīgs paldies Ingai par šo kursu! Tā nebija “sausa” informācija par produktu grupām un to uzturvērtību, bet īsts dzīvesziņas kurss. Bezgala daudz jaunu un saistošu atziņu, ieteikumu konkrētajiem grupas dalībniekiem. Daudz jaunu ideju, ko ieviest savos ikdienas paradumos arī cilvēkiem, kuriem liekais svars nav problēma, tomēr ir vēlme uzlabot savu dzīves kvalitāti.
Un, ziniet – tas strādā! Katra kursa  dalībniece to pārbaudīja, arī es, šajās 12 nedēļās zaudējot 13 kg svara, vienlaikus faktiski neatsakoties no saviem iemīļotajiem produktiem un nemokoties mūžīgā izsalkumā. Pozitīvi arī tas, ka kurss ir piemērots aizņemtiem cilvēkiem, jo neapmeklētās nodarbības būs pieejamas audioierakstos. 
Iesaku visiem, kam šī tēma šķiet saistoša un aktuāla!"

Nodarbību tēmas:

1. VEIKSMĪGAM SĀKUMAM - Komforta zonas programma balstīta ne tikai uz jaunākajiem zinātniskajiem faktiem par uztura ietekmi uz cilvēku, bet arī ņemta vērā senās sakrālās zinātnes – ājurvēdas filozofija. Šajā programmā NAV aizliegto produktu, un porcijas tiek novērtētas vienībās. Pirmās nedēļas uzdevums ir sākt strukturēt savu ēdienkarti atbilstoši vienību sadalījumam starp dažādām uztura grupām, ieteicamiem ēdienreižu laikiem un kombinācijām. 

2. PRODUKTU SARAKSTS -  Šajā nedēļā uzzināsi precīzu vienību skaitu, kas atbilst tavam vecumam, auguma un svara parametriem un visu Latvijā nopērkamo produktu atšifrējumu VIENĪBĀS un atbilstībai noteiktam kermeņa tipam. Vienalga, vai tā būtu zupa vai suši vai kāda iemīļota kūciņa – viss ir saskaitāms un novērtējams, un galvenais – ēdams bez sirdsapziņas pārmetumiem! Dārzeņu grupas nozīme veselīgas tievēšanas procesā.

3. ĶERMEŅA TIPIJusties komfortabli nozīmē justies labi, priecīgi, būt harmonijā ar sevi un apkārtējo vidi. Lai būtu vesels, ikdienas dzīvesveids ir daudz svarīgāks un iedarbīgāks par ārsta apmeklējumu. Tas ietver sevī VESELUMA principu, kas paredz ķermeņa tipam atbilstošu higiēnu, ēdienkarti, fiziskās aktivitātes, miega režīmu un prāta līdzsvarošanu. Ja visi principi tiek korekti ievēroti, tad VESELĪBA un SLAIDUMS iet roku rokā kā rezultāts ikdienā veiktām darbībām.Kad pametam savu komforta zonu, ķermenī un arī prātā notiek pārmaiņas, kas var dot veselības traucējumus un svara izmaiņas uz vienu vai otru pusi.  Augļi un ogas – kādi draudi un ieguvumi ir, izmantojot tos regulāri.

4. KAS KUSTAS, TAS DZĪVO Jebkura fiziskā aktivitāte atkarībā no slodzes patērē enerģiju. Tādējādi palielinās kopējais ikdienā nepieciešamās enerģijas apjoms jeb kaloriju daudzums. Katram jāizvēlas piemērota slodze, palielinot enerģijas patēriņu un uzlabojot muskuļu apgādi ar asinīm. Tomēr, ja cilvēks nav ikdienā pieradis sportot, pārāk liela slodze var kaitēt veselībai, bet pārāk maza – nepalīdzēs zaudēt svaru. Kā izvēlies sev piemērotas fiziskās aktivitātes, kombinējot aerobo un anaerobo slodzi.. Labības grupa – pamats veselīgai tievēšanai.

5. ATPAKAĻ IERINDĀ -  Būt slaidai – tas ir domāšanas veids! Tavs uzdevums ir iemācīties domāt citādi nekā līdz šim un no aizliegumiem pāriet pie situācijas kontroles, kas paredz arī ļaušanos tai. Daudziem liela daļa dzīves paiet stingras diētas vai “noraušanās” fāzē, izslēdzot iespēju baudīt jebkuru ēdienu bez sirdsapziņas pārmetumiem. Tas nogurdina un laupa dzīvesprieku. Olbaltumvielu grupa  – riski un ieguvumi izvēloties šos pārtikas produktus.

6. KĀPĒC ES ĒDU? -  Ēšana ir viena no galvenajām fizioloģiskajām vajadzībām, bez kuras nav iedomājama domāšana un kustēšanās. Kas ir tas, kas mums pasaka priekšā, ka pienācis laiks ieturēt maltīti? Tā ir izsalkuma sajūta, viens no ķermeņa spēcīgākajiem stimuliem, kas regulē, lai mēs uzņemtu mūsu vajadzībām pietiekamu enerģijas daudzumu. Izsalkumam pretēja ir sāta sajūta, kas rodas, kad esam paēduši. Sāta sajūtu regulē ne tikai kuņģa iestiepšanās pakāpe, bet arī hormoni, kas sūta signālus smadzenēm – esmu paēdis! Piena produkti – riski un ieguvumi izvēloties šos pārtikas produktus.

7. ĒD GUDRI - Lielākajai daļai cilvēku daļa dzīves norit ārpus mājām – darbā, mācībās, vaļaspriekos utt. Ko darīt, ja pa rokai nav svaru un uz iepakojuma nav uzrakstīts, cik gramu sver konkrētais produkts? Kā izmantot kuņģa tilpumu un kaloriju blīvumu, lai justu vieglumu un sātu vienlaicīgi! Tauku grupa!

8. KĀPĒC MAN NESANĀK?Veselīgas svara korekcijas process parasti ir maratons, kura laikā var būt atkāpes no nospraustā maršruta. Situācijās, kad svars "nekustas"  tik labi, kā gribētos, sev jāuzdod jautājums – vai visu daru pareizi saskaņā ar programmas instrukcijām?. Patiesība par cukuru!

9. DZĪVES SVINĒŠANAI - Šajā reizē pastāstīsim par to, kā izturēties pie svētku galda un pirms svinībām, gan mājās, gan apmeklējot restorānu!  Ūdens – kāpēc un cik daudz tas jādzer, lai nodrošinātu labu veselību.

10. DABAS RITMI - Pilnīgi visā pastāv kosmisko spēku ietekmē izveidojušies cikliski procesi, izpaužoties organiskā un neorganiskā pasaulē, radot pārmaiņas fiziskajā un metafiziskajā (neredzamajā) līmenī. Piemēram, atmosfērā, okeānu cirkulācijā, diennakts un gada šķērsgriezumā, kā arī enerģijas līmenī, ko raksturo cilvēka fiziskā izturība, intelektuālās spējas, emocionālās reakcijas un intuīcija.

11. MOTIVĀCIJAI  - Ar to vien nepietiek, ka esam atbrīvojušies no ieradumiem, kas mums traucē pilnvērtīgi dzīvot. Ir nepieciešams virzītājspēks, kas palīdz turēties pie jaunizveidotā dzīvesveida, – tā ir motivācija. Neirotiskie ešanas traucējumi!

12. CEĻAMAIZEIIr pagājušas jau 12 nedēļas, kopš iepazinies ar Komforta zonas programmu. Ceram, ka šo trīs mēnešu laikā ir novērotas izmaiņas gan fiziskajā, gan emocionālajā jomā. Laiks jauniem izaicinājumiem!  Ayurvēda - sakrāla zinātneI par dzīvi! 

Norises vieta: Zoom tiešsaistes platforma
Norises laiks: otrdienās vai trešdienās, plkst.17.30 - 19.00 no 28.09 - 14.12.2022
Cena: 180 EUR (var maksāt divās daļās!)
Svarīgi: Pieteikties līdz 21.09.2022!
Kontakti: 29217990, inga figurasdraugi.lv