Tiklīdz mēs kaut ko sākam slēpt, tā tas aizvien vairāk kļūst redzams. /***/

Pamatkurss veselībai draudzīgu paradumu veidošanai

Ikvienam interesentam 12 nedēļu garumā būs iespēja iepazīties ar veselīga uztura ābeci, kas ilgtermiņā sniegs pamatu labai pašsajūtai un harmoniskam augumam. Sava mērķa sasniegšanai izmantosim neirografisko zīmēšanu, kā vienu no pašpalīdzības metodēm.

Mācīsimies izdarīt gudras izvēles, atbildot uz jautājumiem KO? KAD? KĀ? KĀPĒC? CIK? 
Katru nedēļu notiks kontroles svēršana un 1 stundas garumā saņemsi vērtīgu informāciju mutiski, drukātu materiālu, t.sk. vienkārši pagatavojamu ēdienu ēdienkarti 2+7 dienām, un iespēju kursa laikā izmantot Figūras Draugi On-line sadaļu, kā arī saņemt Salātu e-grāmatu, kurā atradīsi vairāk kā 70 receptes dažādām gaumēm - sākot ar dārzeņu un beidzot ar zivs, gaļas un deserta salātiem! 

“Komforta zonas programma” izveidota, pamatojoties uz vairāk nekā 20 gadu pieredzi ar klientiem, jaunākajiem zinātniskiem atklājumiem medicīnā un ajurvēdu – senu sakrālu mācību par veselību. Tā iemācīs, kā pareizi ēst, mainīt savus ēšanas, ikdienas un domāšanas ieradumus, kā arī fizisko aktivitāšu ieradumus. 
 
Neirografikas zīmēšanas metodi izmantosim, lai palīdzētu sev nonākt pie iegūto zināšanu pielietošanas ikdienas dzīvē, atbrīvojot sevi no šķēršliem, kas traucē.
 
Kursu vada – Figūras Draugi grupas vadītāja Jelgavā, sertificēta nūjošanas instruktore, sertificēta neirografikas speciāliste - Māra Kuksa.

Norises vieta

Cena 75 EUR (var maksāt 2 daļās, pieteikties iepriekš!
 
Neirografiski zīmēsi:
 
1. Sava liekā svara "atlaišanas" iemeslus, kas traucē labi justies.
2. Cēloņus, kas traucē atbrīvoties no sava liekā svara un atgriezties  komforta zonā.
3. Liekā - "atlaistā" svara enerģijas transformāciju!

Iepazīsimies! Figūras Draugu kluba misija ir palīdzēt cilvēkiem uzlabot dzīves kvalitāti, sniedzot ieteikumus par veselīgu uzturu, dzīvesveidu un fiziskām aktivitātēm. Veselībai draudzīga programma, svara un ķermeņa apkārtmēra korekcijai. Ķermeņa masas indeksa tabula palīdzēs orientēties izpratnē par veselīgu ķermeņa svaru.

Laipni aicināti visi, kuriem rūp sava veselība, neatkarīgi no dzimuma, gadu un kilogramu skaita. Svarīga vēlme mācīties un darboties, izveidojot veselībai draudzīgus paradumus.

1.nedēļa.
Veiksmīgam sākumam - Komforta zonas programma balstīta ne tikai uz jaunākajiem zinātniskajiem faktiem par uztura ietekmi uz cilvēku, bet arī ņemta vērā senās sakrālās zinātnes – ājurvēdas filozofija. Šajā programmā NAV aizliegto produktu, un porcijas tiek novērtētas vienībās. Pirmās nedēļas uzdevums ir sākt strukturēt savu ēdienkarti atbilstoši vienību sadalījumam starp dažādām uztura grupām, ieteicamiem ēdienreižu laikiem un kombinācijām. Ķermeņa tipa tests uzsākot kursu.
Ir svarīgi - KO, KAD unTu ēd.

2.nedēļa.
Produktu saraksts 
- šajā nedēļā uzzināsi precīzu vienību skaitu, kas atbilst tavam vecumam, auguma un svara parametriem un Latvijā nopērkamo produktu atšifrējumu VIENĪBĀS un atbilstībai noteiktam kermeņa tipam. Vienalga, vai tā būtu zupa vai suši vai kāda iemīļota kūciņa – viss ir saskaitāms un novērtējams, un galvenais – ēdams bez sirdsapziņas pārmetumiem! Dārzeņu grupas nozīme.

3.nedēļa.
Ķermeņu tipi - justies komfortabli nozīmē justies labi, priecīgi, būt harmonijā ar sevi un apkārtējo vidi. Lai būtu vesels, ikdienas dzīvesveids ir daudz svarīgāks un iedarbīgāks par ārsta apmeklējumu. Tas ietver sevī VESELUMA principu, kas paredz ķermeņa tipam atbilstošu higiēnu, ēdienkarti, fiziskās aktivitātes, miega režīmu un prāta līdzsvarošanu. Ja visi principi tiek korekti ievēroti, tad VESELĪBA un SLAIDUMS iet roku rokā kā rezultāts ikdienā veiktām darbībām. Kad pametam savu komforta zonu, ķermenī un arī prātā notiek pārmaiņas, kas var dot veselības traucējumus un svara izmaiņas uz vienu vai otru pusi.  Augļi un ogas – kādi draudi un ieguvumi ir, izmantojot tos regulāri.

4.nedēļa.
Kas kustas, tas dzīvo -
jebkura fiziskā aktivitāte atkarībā no slodzes patērē enerģiju. Tādējādi palielinās kopējais ikdienā nepieciešamās enerģijas apjoms jeb kaloriju daudzums. Katram jāizvēlas piemērota slodze, palielinot enerģijas patēriņu un uzlabojot muskuļu apgādi ar asinīm. Tomēr, ja cilvēks nav ikdienā pieradis sportot, pārāk liela slodze var kaitēt veselībai, bet pārāk maza – nepalīdzēs zaudēt svaru. Kā izvēlies sev piemērotas fiziskās aktivitātes, kombinējot aerobo un anaerobo slodzi. Labības grupa.

5.nedēļa.
Atpakaļ ierindā - būt veselam, arī slaidam – tas ir domāšanas veids! Tavs uzdevums ir iemācīties domāt citādi nekā līdz šim un no aizliegumiem pāriet pie situācijas kontroles, kas paredz arī ļaušanos tai. Daudziem liela daļa dzīves paiet stingras diētas vai “noraušanās” fāzē, izslēdzot iespēju baudīt jebkuru ēdienu bez sirdsapziņas pārmetumiem. Tas nogurdina un laupa dzīvesprieku. Olbaltumvielu grupa  – riski un ieguvumi izvēloties šos pārtikas produktus.

6.nedēļa.
Kāpēc es ēdu? Ēšana ir viena no galvenajām fizioloģiskajām vajadzībām, bez kuras nav iedomājama domāšana un kustēšanās. Kas ir tas, kas mums pasaka priekšā, ka pienācis laiks ieturēt maltīti? Sāta - izsalkuma skala. Emocionālā ēšana. Apzinātā ēšana. Piena produkti – riski un ieguvumi izvēloties šos pārtikas produktus.

7.nedēļa.
Ēd gudri - lielākajai daļai cilvēku daļa dzīves norit ārpus mājām – darbā, mācībās, vaļaspriekos utt. Ko darīt, ja pa rokai nav svaru un uz iepakojuma nav uzrakstīts, cik gramu sver konkrētais produkts? Kā izmantot kuņģa tilpumu un kaloriju blīvumu, lai justu vieglumu un sātu vienlaicīgi!
Tauku grupa.

8. nedēļa.
Kāpēc man nesanāk? Veselībai draudzīgu ieradumu veidošana, arī svara korekcijas process, parasti ir maratons, kura laikā var būt atkāpes no nospraustā maršruta. Cukurs.

9. nedēļa.
Dzīves svinēšanai - svētkus mēs svinam visa gada garumā – dzimšanas dienas, kāzas, kristības, pikniki...
Šajā reizē pastāstīsim par to, kā izturēties pie svētku galda un pirms svinībām, gan mājās, gan apmeklējot restorānu! 
Ūdens – kāpēc un cik daudz tas jādzer, lai nodrošinātu labu veselību.

10. nedēļa.
Motivācijai
- ar to vien nepietiek, ka esam atbrīvojušies no ieradumiem, kas mums traucē pilnvērtīgi dzīvot. Ir nepieciešams virzītājspēks, kas palīdz turēties pie jaunizveidotā dzīvesveida, – tā ir motivācija. Veselīga gatavošana.

11. nedēļa.
Dabas ritmi - pilnīgi visā pastāv kosmisko spēku ietekmē izveidojušies cikliski procesi, izpaužoties organiskā un neorganiskā pasaulē, radot pārmaiņas fiziskajā un metafiziskajā (neredzamajā) līmenī. Vecuma posmi. Gadalaiki. Diennakts laika ritmi un ieteikumi.

12. nedēļa.

Ceļamaizei - ir pagājušas jau 12 nedēļas, kopš pirmo reizi atnāci uz Figūras Draugu nodarbību un iepazinies ar programmu. Ceram, ka šo trīs mēnešu laikā esi novērojis/-usi izmaiņas gan fiziskajā, gan emocionālajā jomā.

Būt formā! Lai iegūtais rezultāts saglabātos ilgtermiņā, jāiemācās grudri izvēlēties. Veselībai draudzīgus ieradumus IZVEIDOT varbūt ir vieglāk nekā ieradumus PĀRVEIDOT?

Aicināts 12 nodarbību kursu klausīties ikviens!