Kas pirmais ir spēli uzsācis, tas diktē noteikumus. Bet vinnē tas, kurš spēj izgudrot kaut ko jaunu. /Z. Ungurs/

Ilva (- 8kg) - ir jāmainās – jādara citādi!

Vārds, uzvārds Ilva Rudusa
Vecums  44 gadi
Augums  155 cm
Svars pirms  59,5 kg
Svars pēc  51,3 kg
Zaudētais svars  8,2 kg 20 mēnešos
Nodarbību vieta  Jelgava, Māra Kuksa

Iestājies grupā!

     

Sāku ar to, ka vēroju savu draudzeni Māru, kura mainījās, ejot uz Figūras Draugu klātienes atbalsta grupas nodarbībām. Nopirku Figūras Draugu online abonementu, taču sapratu, ka arī man ir vajadzīgs atbalsts klātienē. Iestājos FD klubiņā 2017. gada 1. novembrī, kad Māra izsludināja pieteikšanos jaunai grupai vakaros. Mans svars tobrīd tuvojās kritiskiem 60 kilogramiem, un es nolēmu, ka nevēlos sagaidīt brīdi, kad svari parādīs šo skaitli. Nodarbībā bijām trīs dalībnieces, un divām no mums ir jau izdevies sasniegt savu komforta svaru. Man, lai sasniegtu mērķi, vajadzēja teju divus gadus. Otrai Godabiedra statusa ieguvējai 10 kg zaudēt izdevās pusgada laikā, un trešā no mums pacietīgi turpina savu ceļu. Katram ir vajadzīgs savs laiks, līdz saprot, kā un kas savā rīcībā ir jāmaina. 
 
Nevajag atlikt līdz brīdim, kad nonāk līdz XXL izmēram, bet sākt uzreiz, kad svari vēl nerāda glābšanas dienesta telefona numuru. Tad, kad lieki ir tikai 3 vai 5 kilogrami, kas pašsajūtai traucē, vajag darīt. Jo darīt vajag, protams, ikvienam, bet, jo vairāk liekā ir uzkrāts, jo ilgāks un grūtāks ceļš ir ejams.
 
Sākumā uz nodarbībām gāju neregulāri, jo bija daudz citu aktivitāšu un darbošanos. Joprojām galvā bija doma, ka es jau tāpat varēšu. Vajag tikai drusku vairāk paskriet un vakaros mazāk ēst. Ar šo filozofiju 2018. gada vasarā svari jau rādīja 61 kg. Tad kādu brīdi dzenāju tos pāris kilogramus uz augšu un uz leju, uz augšu, uz leju. Jūtamu rezultāta nebija, bet klubiņu turpināju apmeklēt. 2018. gada decembrī beidzās mans FD nodarbību apmeklējuma abonements, un biju nolēmusi, ka vairs neturpināšu un jaunu nepirkšu. Bet gada pēdējā nodarbībā Māra bija sagatavojusi mums atziņu-izteicienu loteriju, un visas atziņas, kuras es izvilku, norādīja uz to, ka iesāktais jāturpina. Tā nu nopirku savu Jaungada abonementu un apņēmos, ka pēc svētkiem svari rādīs citu skaitli – jau mazāku. Tas arī izdevās, un turpmāk mērķtiecīgi tuvojos izvēlētajam komforta svaram. Esmu priecīga, ka neklausījos kolēģu un citu cilvēku dažkārt pat nievājošās replikās par viena kilograma dzenāšanu, bet klausījos savās sajūtās un savas grupas vadītājas aicinājumā – nepārtraukt tāpēc, ka nesanāk, bet turpināt, līdz sanāk.
Ko es sāku darīt citādi?
 
Paradumus sāku mainīt pa vienam. Sāku regulāri apmeklēt grupas nodarbības, par spīti tam, ka citu manu aktivitāšu skaits nebija samazinājies. Jo tam, kas mums ir svarīgi, laiku un iespējas atradīsim vienmēr. Sāku ar, manuprāt, vienkāršāko – dzert ūdeni, ievērot saules apļa principus (ēst augļus un gaļu līdz pusdienlaikam). Svarīgi bija sākt rakstīt plānotāju. Kā atruna, kāpēc es nerakstu sev plānotāju bija: " ja būtu telefonā, tad gan es pierakstītu". Izrādās, ka var pierakstīt ar roku - drukātā un katru nedēļu nodarbībā saņemtā plānotājā. Vajag tikai to sākt darīt. Un rokrakstā rakstītais smadzenēm ziņo, ka tas man ir svarīgi. Tagad es to daru, tas kļuvis man kā rituāls." 
 
Atsāku peldēšanu un nūjošanu. Beigās sāku arī svērt un skaitīt, ko citi dalībnieki, iespējams, sāk uzreiz. Bet uzskatu, ka katram ir savs ceļš, lai nonāktu līdz mērķim, tāpēc pats svarīgākais – sākt, turpināt un DARĪT.
 
Vairākkārt esmu sev uzdevusi jautājumu: kas ar mani būtu – kā es justos, kā izskatītos, ja nebūtu sākusi šo, pārmaiņu ceļu kopā ar Figūras Draugiem?
Vasarā aizbraucu uz Ingas Pūces vadīto nometni, kur piecu dienu laikā baudīju Figūras Draugu ēdienkarti un sapratu, ka ēdieni ir vienkārši. Un pēc nometnes es arī sāku gatavot, ko līdz šim nedarīju.
 
Novēlu ikvienam – sākt ceļu uz pārmaiņām, lai it kā no kaut kā atteiktos, bet tā vietā iegūtu daudz iespēju, tostarp sastaptu jaukus cilvēkus. Jūtos labi, jo patīk, ko redzu spogulī, un jūtu uzlabojumus pašsajūtā, jo nav katru dienu jānes līdz lieki 10 kilogrami. Ja esmu savā komforta svarā, ir vieglāk kustēties. Man, cilvēkam, kas līdz šim negatavoja nemaz, liels ieguvums ir tas, ka es sāku gatavot mājās vienkāršus ēdienus, ko novērtē arī mana ģimene.
 
Ja izvēlies savu pārmaiņu ceļu iet kopā ar domubiedru klubu – Figūras Draugiem, tad novēlu neatlikt, bet darīt. Sākumā nākam uz nodarbībām saņemt informāciju un ieteikumus par to, kā rīkoties, tomēr ar laiku saprotam, ka nākam satikt draugus, domubiedrus, ar kuriem tikties ir prieks gan nodarbībās, gan ārpus tām. 
 
Arī Figūras Draugi piedāvā darboties neklātienē online, tomēr pēc savas pieredzes saku, ka tieši tikšanās klātienē ir labs motivētājs sava mērķa sasniegšanai.
Uzdrošinies izdarīt kaut ko tādu, ko iepriekš nebūtu darījis. Piemēram, man bija jāizkāpj no savas komforta zonas, kļūstot par Figūras Draugu reklāmas seju.
Būšu priecīga, ja mans piemērs palīdzēs kādai/kādam atnākt uz Figūras Draugu klātienes grupas nodarbībām, kurās iemācāmies uzņemties atbildību par savu rīcību, nevis akli sekot uztura plānam. Figūras Draugi nav diēta uz laiku un uz diētu ievērošanu neaicina. Figūras Draugi aicina iemācīties dzīvot labākai pašsajūtai, tostarp izvēlēties pirkt un ēst labus produktus pareizā laikā, pietiekamā daudzumā, kā arī labi izgulēties, pietiekami kustēties.
 
Ir jāmainās – jādara citādi, jo, ja darīšu pa vecam, nekas nemainīsies!