Cilvēks spēj iepazīt sevi tikai citu cilvēku vidū. /J.V. Gēte/

Saules un Mēness spēks - uztura filozofija!

Arvien vairāk uzmanības tiek pievērsts ne tikai tam, KO ēdam, bet arī KAD ēdam un KĀ ēdam, jo tas būtiski ietekmē svara zudumu, veselību un pašsajūtu ilgtermiņā.

Figūras Draugi, apkopojot pašmāju pieredzi, pasaules medicīnas atklājumus un seno civilizāciju ēšanas kultūru, ir izveidojuši jaunu uztura filozofiju ar nosaukumu
Saules un Mēness spēks, kas uzskatāmas ēdienkartes veidā ļaus:

  • samazināt svaru,
  • uzlabot veselību,
  • ietaupīt naudu.

Saulei piemīt vīrišķā (jaņ) enerģija, un tās spēks ir nepieciešams, lai pārstrādātu tādus produktus kā ogļhidrātus, pākšaugus un olbaltumvielas, kas pēc savas struktūras ir daudz blīvāki un ilgtermiņā dod lielāku sāta sajūtu. Tāpēc tos būtu jālieto dienas laikā, kad saule ir zenītā, piem., 11.00 – 14.00. Ja tos lieto pēc saules rieta, tie sliktāk pārstrādājas un veido tauku uzkrājumus vai rada sliktu pašsajūtu.

Mēness ir apveltīts ar sievišķo (iņ) enerģiju, tāpēc laikā, kad Saules nav, uzturā būtu jālieto produkti, kas prasa mazāku pārstrādes aktivitāti un ir ūdeņaināki pēc savas uzbūves, piem., visi piena produkti, augļi, dārzeņi. Tad tie dos ne tikai enerģiju, bet veiks pastiprinātu attīrīšanas un atveseļošanas funkciju.

KO ēst ?
Katru dienu, izvēloties trīs ēdienreižu variantus – brokastis, pusdienas, vakariņas, jūs saņemsiet visas organismam nepieciešamās
uzturvielas, šķiedrvielas, vitamīnus un minerālvielas.

KAD ēst?

Brokastis 7.00 – 9.00
Lai pamodinātu kuņģa - zarnu traktu, ieteicams pēc pamošanās izdzert glāzi silta ūdens un apēst vienu augļu porciju, kas liks izstrādāties kuņģa sulai un aicinās ieturēt veselīgas brokastis.

Pusdienas 11.00 – 14.00
Šajā dienas laikā vēlams ieturēt maltīti, kas bagāta ar labības un olbaltumvielu produktiem un dārzeņiem, jo fiziskās aktivitātes un Saules esamība palīdzēs visu uzņemto ēdienu labāk pārstrādāt enerģijā un neradīs nevēlamos blakus efektus, piem., nogurumu, smaguma sajūtu, lieko svaru.

Vakariņas 18.00 – 20.00
Šajā laikā vēlams lietot piena produktus, dārzeņus un pavisam nedaudz labību saturošus produktus, jo saules enerģijas ir maz, bet mēness palīdzēs pārstrādāt piena produktus un saņemt no tiem visu labāko, ko tie spēj sniegt. Pirms gulētiešanas iesakām izdzert glāzi silta piena ar medu.

KĀ ēst?
Katrai maltītei atvēliet vismaz 20 minūtes. Kārtīgi sakošļājiet katru kumosu, tā atvieglojot ēdiena pārstrādi un samazinot smaguma un vēdera pūšanās sajūtu. Koncentrējieties tikai uz ēdienu un rūpējieties, lai kopējā atmosfēra būtu mierīga un pozitīva.
 

Ēdienkarte pieejama on-line abonentiem