Pat pašu muļķīgāko iedomu var īstenot meistarīgi. /Lešeks Kumors/

Jaunākie ziņojumi | Mani ziņojumi | Foruma noteikumi

LIELDIENAS


iignja
					Poste: 935
iignja (on-line)
Publicēts: 10.04.2009 18:31 | Atbildēt, citējot šo komentāru
10/04/2009 18:31:58 - Rakstīja :

Paveries debesīs,ieklausies vējā,
Jūti kā mostas puķe un strauts.
Lieldienu rītā dzīvibas dziesmu
Mūža garumā sadzirdēt ļauts.
Glabāsim Lieldienu saulīti sirdīs,
Glabāsim Lieldienu prieku arvien,
Lai pazūd tumsa, kas dvēseles tirdī.
Lieldienu saule atspīd arvien.

 

 


gitiene
					Poste: 2927
gitiene (on-line)
Publicēts: 11.04.2009 05:11 | Atbildēt, citējot šo komentāru
11/04/2009 05:11:54 - Rakstīja :
Ja jau šis ir pie tēmas "papļāpāsim" -varbūt kāda grib paskaidrot,kāds sakars zaķiem olām utt ar JĒZU KRISTU????????Vai visas šīs Lieldienu izdarības neapvaino Jēzu????Tas ir jautājums cilvēkiem,kuri tic Jēzum un Dievam......

kate
					Poste: 2884
kate (on-line)
Publicēts: 11.04.2009 08:02 | Atbildēt, citējot šo komentāru
11/04/2009 08:02:44 - Rakstīja :

gitiene,latvietim no sākuma nebija Jēzus, to viņam uzspieda.latvietis no dabas ir pagāns,viņam bija lieldienas tikai ar olu krāsošanu,rotaļām,sūpošanos.tad viņam uzspieda Dievu.Un tagad tā iegājies,no rīta baznīca,pēc tam lieldienu rotaļas.

katram ir izvēle kā svinēs lieldienas.


kate
					Poste: 2884
kate (on-line)
Publicēts: 11.04.2009 08:10 | Atbildēt, citējot šo komentāru
11/04/2009 08:10:28 - Rakstīja :
Ziemai lēnām atkāpjoties, garās, tumšās naktis kļūst īsākas, līdz beidzot diena ir pastiepusies tik pat gara kā nakts. Tad klāt ir Lieldienu laiks. Pēc svētkiem dienas jau būs garākas par naktīm un turpinās pieaugt līdz pat Jāņiem. Interesanti, ka pats nosaukums - Lieldienas, Liela diena - norāda uz būtisko šajā notikumā.
    Agrāk Lieldienas svinētas trīs, garajā gadā pat visas četras dienas. Ļaudis savu prieku par atnākošo pavasari, gaismas un dzīvības uzvaru pār tumsu un nāvi, izteica un apliecināja Lieldienu norisēs. Tāpat kā citi gadskārtu svētki, arī Lieldienas tiek cilvēkotas vai nu par lielu sievu, vai par trim māsām.
Četras māsas Lieldieniņas,
Četri brāļi Ziemassvētki;       
Astoņām dieniņām
Daram saldu alutiņu.
    Svētki, protams, ir gaidīti. Lieldienām gatavojas visa saime. Meitas pa ziemu ir čakli strādājušas un pūra lādēs sagūluši gan jauni brunči, gan villaines, gan pa kādam cimdu un zeķu pārim. Un kad gan citreiz, ja ne svētkos, savu bagātību lai izrāda?
Raibu mešu, raibu aužu,
Lielās dienas gaidīdama;       
Kad atnāca Liela diena,
Raibu velku mugurā.
    Šūpoļu gatavošana un kāršana bija puišu un vīru darbs. Jau laicīgi vajadzēja sarūpēt nepieciešamos materiālus.
Cērtiet, brāļi, oša kārtis,        
Vītējiet saulītē:
Nāks māsiņa šūpoties
Visas trejas Lieldieniņas.
    Šūpoļu kāršana bija ļoti atbildīgs darbs, jo, nemākulīgi pakārtas, tās varēja salūzt un kādu savainot.
    Ap šūpolēm Lieldienu laikā vienmēr pulcējās daudz ļaužu. Tie savstarpēji apdziedājās, mijās pautiem, spēlēja spēles. Tādēļ vislabāk šūpoles kārt bija kalna galā, jo pietika vietas visām Lieldienu izdarībām un svinētājus varēja pamanīt pa lielu gabalu.
Karat, brāļi, šūpulītes            
Augstā kalna galiņā;
Lai redzēja tā māsiņa,
Kas tautiņu lejiņā.
    Ūdens malā un aramzemē šūpoles parasti nekāra.
    Pirmos izšūpoja saimnieku un saimnieci, pēc tam šūpojās pārējie. Par šūpošanu meitas puišiem maksāja ar olām, plāceņiem vai pat cimdiem un zeķēm.
Dodu olu bāliņami
Par šūpuļu kārumiņu;
Divas devu tautiešami           
Par augsto šūpošanu.
    Šūpošanās nozīme ir auglības veicināšana. Senāk latvieši ticēja: jo augstāk šūpojas, jo labāka raža, jo brangāki lopi.
Kas to Lieldienu                   
Iešūpoja,
Tam auga liniņi,
Tam kaņepītes.
    Tos, kuri Lieldienās bija kārtīgi šūpojušies, odi un citi kukaiņi vasarā nekoda.
Ai, odiņi, masalīši,
Neēdiet šovasar:
Jau es gana šūpojos,
Visas trīs Lieldieniņas.          
    Šūpošanās kustību cilvēki neizgudroja vis savā prātā, bet gan noskatījās dabā. Piemēram, kā labība, vējā šūpojoties, pamazām nobriest. Pastāv ticējums, ka Lieldienu rītā pati saule dejo un šūpojas. Ļaudis domāja, ka atdarinot šādas kustības, viņi vairo auglības spēku.
    Lai iemantotu veselību un skaistumu, ļaudis cēlās vēl pirms saules lēkta. Piecēlušies, viņi steidzās nomazgāt seju tekošā ūdenī, pie kam īsti dziedinošs bija tikai tāds, kas tecēja pret rītiem.
    Kas bija piecēlušies pirmie, modināja vēl guļošos un nopēra tos ar izplaucētiem zariem. Uzskatīja, ka tādā veidā no zariem tiek pārnests īpašs spēks, kas apveltī cilvēku ar veselību un veiksmi.
    Rietumkurzemē bija izplatīta vēl kāda tradīcija - putnu dzīšana. Arī tās nozīme bija pasargāt no ļaunuma un slimībām.
Atradu ,kas ir lieldienas senajiem latviešiem.Nekur Jēzus nav pieminēts,to uzspieda vēlāk....skolā vēsturi nemācījies???

iignja
					Poste: 935
iignja (on-line)
Publicēts: 11.04.2009 09:12 | Atbildēt, citējot šo komentāru
11/04/2009 09:12:44 - gitiene Rakstīja :
Ja jau šis ir pie tēmas "papļāpāsim" -varbūt kāda grib paskaidrot,kāds sakars zaķiem olām utt ar JĒZU KRISTU????????Vai visas šīs Lieldienu izdarības neapvaino Jēzu????Tas ir jautājums cilvēkiem,kuri ...

Kad bērni bija mazi ,katru Lieldienu rītu joza pa dārzu meklēdami olas, kur zaķis pazaudejis vai noslēpis...jautrs pasakums sīkajiem.Kas ar jums visiem ir?vienam pasha nepatīk-NU UN  ka svešas tautas,bet garšīgs ēdiens vienkarši(šašliks arī nav mūsu,banāni arī ne,bet ēdam un slavējam).Viens nevar sasistīt zaķi ar Jēzu....katrs svinās kā prot un var.... likumu nav TIEM , kas vienkārši grib jauki pavadīt svētku dienas.Visu var gan uz baznīcu aiziet ,gan šūpoties,gan ēst to kas nu kuram  pieņemams un katram iegaršojies.Es nekad neesmu noraidījusi katra cilvēka personīgo vēlmi svinēt,nesvinet,ēst neest...katram savs viedoklis.    UN VISPĀR šeit gribēju JŪS visas sveikt ar pavasara un  saulainu jauku dienu iestāšanos un PRIECĪGAS LIELDIENAS VISIEM..neatkarīgi kā un cik daudz kurš svin.                            


Dia
					Poste: 21
Dia (on-line)
Publicēts: 11.04.2009 09:20 | Atbildēt, citējot šo komentāru
11/04/2009 09:20:12 - Rakstīja :
Jā, priecīgas lieldienas, meitenes! Šodien krāsosim olas! (Kur Tu, Īgņa, ņem tās bildītes un tā Tu tās vari tā ielipināt, ka visi redz? Aizraujoši!)
Vakar stāvēju veikalā pie letes un prātoju - divas iespējas, ņemt parastās brūnās olas parastajā olu pakā vai arī baltās, bet tad jāliek maisiņā no bretes. Galu galā izdomāju, ka, krāsojot ar sīpolu mizām utml. brūns jau tāpat sanāks, un paņēmu brūnās, lai nesaplēstu. Bet mūspusē vēl ārā nav ne lapiņas (ja neskaita sniegpulkstenītes un mazās narcisītes saules pusē).

iignja
					Poste: 935
iignja (on-line)
Publicēts: 11.04.2009 09:49 | Atbildēt, citējot šo komentāru
11/04/2009 09:49:09 - Dia Rakstīja :
Jā, priecīgas lieldienas, meitenes! Šodien krāsosim olas! (Kur Tu, Īgņa, ņem tās bildītes un tā Tu tās vari tā ielipināt, ka visi redz? Aizraujoši!) Vakar stāvēju veikalā pie letes un prātoju - divas ...
Ieej google uzraksti krievu valodā    смайлики    .Izdos ārā n-tos portālus.Rocies uz meklē kas patīk.Es pēc tam pievienoju augša kur zvaigznīte-Favorites,tad tikai atveru reizē arī to lapu un ar peli nospiež bultiņu uz izvēlētā smaidiņa un neatlaižot pārvelk uz FD.pat ja nav atvērti blakus uzliekot bultiņu ar smaidiņu uz apakša kur FD uzreiz atveras portāls un var ieliktEsmu jau iepraktizējusies...pamēģināsi redzēsi pati...tev taču jābūt lielakai pieredzei ar datoru kaman ,ja nē un nesanāk saki uzrakstīšu detalizētāk      

iignja
					Poste: 935
iignja (on-line)
Publicēts: 11.04.2009 11:44 | Atbildēt, citējot šo komentāru
11/04/2009 11:44:08 - Dia Rakstīja :
Bet mūspusē vēl ārā nav ne lapiņas (ja neskaita sniegpulkstenītes un mazās narcisītes saules pusē).
Izmanto pētersīļu lapiņas.....arī sniegpulkstenīti var olai pietīt.Pūkainu pūpoliņu...

gitiene
					Poste: 2927
gitiene (on-line)
Publicēts: 11.04.2009 12:01 | Atbildēt, citējot šo komentāru
11/04/2009 12:01:17 - Rakstīja :
Bet es taču  teicu -UZ MANU JAUTĀJUMU JĀATBILD TIKAI TĀM<KAS TIC JĒZUM UN DIEVAM....par latviešiem tak es visu zinu,varat tak man to nestastīt.....

iignja
					Poste: 935
iignja (on-line)
Publicēts: 11.04.2009 12:18 | Atbildēt, citējot šo komentāru
11/04/2009 12:18:44 - gitiene Rakstīja :
Bet es taču teicu -UZ MANU JAUTĀJUMU JĀATBILD TIKAI TĀM

bbbrok.
					Poste: 435
bbbrok. (on-line)
Publicēts: 11.04.2009 14:29 | Atbildēt, citējot šo komentāru
11/04/2009 14:29:25 - Rakstīja :

Priecīgas Lieldienas! Domāju, ka Dieviņu neapvaino zaķīši, pats taču tos radījis!


Gabora
					Poste: 571
Gabora (on-line)
Publicēts: 11.04.2009 20:56 | Atbildēt, citējot šo komentāru
11/04/2009 20:56:48 - Rakstīja :
Meitenes -priecīgas jums VISĀM Lieldienas!

teriine
					Poste: 1202
teriine (moderators)
Publicēts: 11.04.2009 21:23 | Atbildēt, citējot šo komentāru
11/04/2009 21:23:57 - Rakstīja :
smiley #17735 Visām, visām, visām - Priecīgas Lieldienas!!! smiley #17727

kate
					Poste: 2884
kate (on-line)
Publicēts: 12.04.2009 08:21 | Atbildēt, citējot šo komentāru
12/04/2009 08:21:40 - Rakstīja :

Lieldienas rītā,
Kad saulīte aust,
Zaķītis gar mežmalu priecīgi trauc.
Ķepās tam groziņš tīri glīts,
Groziņā olas un pīrādziņi.
Priecīgus svētkus!

 


gitiene
					Poste: 2927
gitiene (on-line)
Publicēts: 12.04.2009 08:53 | Atbildēt, citējot šo komentāru
12/04/2009 08:53:11 - bbbrok. Rakstīja :
Priecīgas Lieldienas! Domāju, ka Dieviņu neapvaino zaķīši, pats taču tos radījis!
Apvaino-un pie tam LOTI-es lasu Biibeli un zinu......olinsveetki vieniem,otriem kaut kdi kristus augshaamcelshanaas sveetki,kaadi vispaar arii nav jaasvin-un visstas kopaa-tik perversi......un ja par senlatvieshiem-ne jau tieshi sveetdienaas bija Lieldienas,bet konkreetos datumos,neatkariigi no nedeeljas dieas....viss shodien kriit uz nerviem,jo nav datora maajaas-seezhu te pie vienas draudzenes un dusmojos uz visiem.......

iignja
					Poste: 935
iignja (on-line)
Publicēts: 12.04.2009 10:24 | Atbildēt, citējot šo komentāru
12/04/2009 10:24:11 - gitiene Rakstīja :
Apvaino-un pie tam LOTI-es lasu Biibeli un zinu......olinsveetki vieniem,otriem kaut kdi kristus augshaamcelshanaas sveetki,kaadi vispaar arii nav jaasvin-un visstas kopaa-tik perversi......un ja par ...

Bļin Gitiene!Ja tu lasi tā bībeli, tad jau tev vajadzētu zinat ,ka Kristus atdeva savu dzīvību par jaukāku pasauli,lai cilvēki viens otru mīlētu....viņš arī mīlēja visus bez izņēmuma....un vajadzetu arī zināt teicienu<lai met akmeni pirmais tas ,kurš bez grēka>

Paveries debesīs,ieklausies vējā,
Jūti kā mostas puķe un strauts.

PRIECĪGAS TEV LIELDIENAS !Uzsmaidi sev un pasaulei....


iignja
					Poste: 935
iignja (on-line)
Publicēts: 12.04.2009 10:59 | Atbildēt, citējot šo komentāru
12/04/2009 10:59:14 - gitiene Rakstīja :
Apvaino-un pie tam LOTI-es lasu Biibeli un zinu......olinsveetki vieniem,otriem kaut kdi kristus augshaamcelshanaas sveetki,kaadi vispaar arii nav jaasvin-un visstas kopaa-tik perversi......un ja par ...
Es dāvinu Tev pirmās vizbulītes,
Lai pavasari spētu sirdī jaust,
Lai visi rīti,arī miglā tītie,
Ar gaismu dvēselē un sirdī aust,
Lai palo prieks kā bērziem sulas,
kas zaļošanas prieku dod.
Un arī Tev
Šais zilos ziedos savs ziedēšanas
spēks ir jāatrod,
No vizbulītēm,pūpoliem un zālēm
No bērzu pumpuriem šis laiks,
Ko Lieldienas mums atnes plaukstās,
Mūs aicinot gan priecāties,gan mīlēt,
Liek pašiem mīlestību paust.

crearting
					Poste: 246
crearting (on-line)
Publicēts: 12.04.2009 11:10 | Atbildēt, citējot šo komentāru
12/04/2009 11:10:06 - Rakstīja :
Priecīgas Lieldienas! Pasaule ir skaista un cilvēki labi, ja mēs tam ticam. Katram tiek dots pēc viņa ticības.. Ampelēšanās ar olām, zaķiem un šūpošanos dod vienkāršu un pirmatnēju prieku.Jēzus augšāmcelšanās svētki dod nopietnu, dziļu prieku par mūžīgo dzīvošanu, kas arī tiek dota tam, kurš tic. Nesviedīsim akmeņus viens otram, pasaulēt tāpat pietiek negāciju.

iignja
					Poste: 935
iignja (on-line)
Publicēts: 12.04.2009 11:17 | Atbildēt, citējot šo komentāru
12/04/2009 11:17:16 - crearting Rakstīja :
Priecīgas Lieldienas! Pasaule ir skaista un cilvēki labi, ja mēs tam ticam. Katram tiek dots pēc viņa ticības.. Ampelēšanās ar olām, zaķiem un šūpošanos dod vienkāršu un pirmatnēju prieku.Jēzus augšām ...

gitiene
					Poste: 2927
gitiene (on-line)
Publicēts: 12.04.2009 13:05 | Atbildēt, citējot šo komentāru
12/04/2009 13:05:25 - iignja Rakstīja :
Bļin Gitiene!Ja tu lasi tā bībeli, tad jau tev vajadzētu zinat ,ka Kristus atdeva savu dzīvību par jaukāku pasauli,lai cilvēki viens otru mīlētu....viņš arī mīlēja visus bez izņēmuma....un vajadzetu a ...
Jā tieši tā-vi ņš atdeva savu dzīvību un pateicoties tai nāvei,mēs varam būt atbrīvoti no mvisa ļaunā-viņš arī teica,lai piemin viņa nāvi katru gadu,nevis augšamcelšanos-Dievs viņu oiecēla reizi par visām reizēm,un basta-viņš jau sen ir debesīs pie Dieva labās rokas-bet tas,ka viņš par mums nomira-to gan der atcerēties...Arī tas teiciens par to akmeni Biibeles oriģinālā nav.....Jeezus tādus vārdus neteica,bet es jau arī nekādus akmeņus nemētāj-un vispār -esmu atpakaļ pie sava datora un neesmu vairs dusmiiga

gitiene
					Poste: 2927
gitiene (on-line)
Publicēts: 12.04.2009 13:07 | Atbildēt, citējot šo komentāru
12/04/2009 13:07:20 - iignja Rakstīja :
Es dāvinu Tev pirmās vizbulītes, Lai pavasari spētu sirdī jaust, Lai visi rīti,arī miglā tītie, Ar gaismu dvēselē un sirdī aust, Lai palo prieks kā bērziem sulas, kas zaļošanas prieku dod. Un ar ...
Vot šitais pantiņš pa labo

gitiene
					Poste: 2927
gitiene (on-line)
Publicēts: 12.04.2009 13:08 | Atbildēt, citējot šo komentāru
12/04/2009 13:08:01 - Rakstīja :
un neņemiet mani šodien galvā-man bija ļoti grūta nakts!!!!!

iignja
					Poste: 935
iignja (on-line)
Publicēts: 12.04.2009 19:49 | Atbildēt, citējot šo komentāru
12/04/2009 19:49:46 - gitiene Rakstīja :
un neņemiet mani šodien galvā-man bija ļoti grūta nakts!!!!!

gitiene
					Poste: 2927
gitiene (on-line)
Publicēts: 12.04.2009 21:33 | Atbildēt, citējot šo komentāru
12/04/2009 21:33:05 - Rakstīja :
jā-jūtos slima un pusbeigta-tados gadījumos dažkārt kļūstu agresīva

kate
					Poste: 2884
kate (on-line)
Publicēts: 13.04.2009 06:48 | Atbildēt, citējot šo komentāru
13/04/2009 06:48:44 - Rakstīja :
gitien,kārtīgas paģiras tev bijušasno bībeles lasīšanas vēl nekas nav,tā ir vēl ari jāsaprot!priecīgus tev svētkus!!!

kate
					Poste: 2884
kate (on-line)
Publicēts: 13.04.2009 06:52 | Atbildēt, citējot šo komentāru
13/04/2009 06:52:05 - Rakstīja :
5 stundas pa brivdabas muzeju nostaigāju!!!

kate
					Poste: 2884
kate (on-line)
Publicēts: 13.04.2009 07:07 | Atbildēt, citējot šo komentāru
13/04/2009 07:07:42 - Rakstīja :
a mēs vispār pagāni,braucam uz lieldienām,mašīnā skan-zvaniņš skan,zvaniņš skan,ziemassvetki brauc....puikam miļakais disks...laikam ari jāņus ielīgosim ar zvaniņu..labs ir jādodas tālak svinētja gitiene saka,ka svetdienā nedrīkst,svinēšu pirmdien!

gitiene
					Poste: 2927
gitiene (on-line)
Publicēts: 13.04.2009 08:22 | Atbildēt, citējot šo komentāru
13/04/2009 08:22:24 - Rakstīja :
Kate-man nebija paģiras-varbūt es sestdien biju pa dārzu pārstrādājusies....Un par Bībeli-es viņu nevis lasu bet jau 15 gadus profesionāli  studēju .....Bet par to zvaniņš skan-labais variannts priekš Jāņiem,domāju,būs arī gana piemērots

mumins1980
					Poste: 5195
mumins1980
Publicēts: 13.04.2009 11:00 | Atbildēt, citējot šo komentāru
13/04/2009 11:00:53 - Rakstīja :
Priecīgus visām pavasara dzimšanas dienā!!! Vakar bija tik jauka diena!!! Pastaiga kopā ar ģimeni, skaistās oliņas, olu ripināšana, kaujas ar olām, sirsnīgas sarunas!!! Brīvdienas maniem mīļajiem!
Tas ir tas pats labākais, ka mēs katrs varam no visiem svētkiem paņemt to, kas mums katrai liekas tuvāks, piemērot savai ticībai/domāšanai/ vēlmēm un gūt prieku! Ceru, ka Jūs arī, meitenes, katra guvāt savu pavasara svētku prieku!!!

mumins1980
					Poste: 5195
mumins1980
Publicēts: 13.04.2009 11:04 | Atbildēt, citējot šo komentāru
13/04/2009 11:04:55 - gitiene Rakstīja :
Kate-man nebija paģiras-varbūt es sestdien biju pa dārzu pārstrādājusies....Un par Bībeli-es viņu nevis lasu bet jau 15 gadus profesionāli  studēju .....Bet par to zvaniņš skan-labais variannts priekš ...
Gitien, lai Tev Dieviņš dod veselību!!!

mumins1980
					Poste: 5195
mumins1980
Publicēts: 13.04.2009 11:07 | Atbildēt, citējot šo komentāru
13/04/2009 11:07:18 - Rakstīja :
Hmm, bet vai tikai viens vienīgs cilvēks mira mocekļa nāvē, lai mums būtu labi?????


gitiene
					Poste: 2927
gitiene (on-line)
Publicēts: 13.04.2009 19:04 | Atbildēt, citējot šo komentāru
13/04/2009 19:04:12 - Rakstīja :
Viens PILNĪGS cilvēks.......Viņa upuris atsver visu mūsu nepilnīgo dzīvības vērtībui!!!!!!!!


Izsaki savu viedokli


Lai pievienotu emocijikonu, noklikšķiniet uz tās