Vīriešus vairāk interesē tas, ko par viņiem domā, sievietes - ko par viņām runā. /***/

Ira (- 20 kg) - galvenais ir - nepadoties!

Vārds, uzvārds Ira Bernāte
Vecums  45 gadi
Augums  160 cm
Svars pirms  90,1 kg
Svars pēc  70,1 kg
Zaudētais svars  20 kg 9 mēnešos
Nodarbību vieta  Valmiera

Iestājies grupā!

                

Mana resnēšana sākās apmēram pirms 13 gadiem, kad piedzima meita. Tolaik man bija 32 gadi. Svars bija it kā vēl kaut cik pieņemams – 75 kg. Bet tad tas lēnām un nepielūdzami sāka kāpt uz augšu. Radās dažādas veselības problēmas – augsts asinsspiediens, sirds problēmas. Pēc tam sekoja mugura, sāpēja kājas. Bija arī nierakmeņi. Tievējusi esmu daudz un dažādi. Svars visu laiku ir bijis no 80 kg līdz 90 kg, parasti bija 88 kg. Un tas ar manu augumu – 160 cm!!! Likās, ka esmu tam nolemta un nekas nav labojams. Turklāt ievēroju diezgan aktīvu dzīvesveidu – ikdienā braucu ar velosipēdu, darbs nav sēdošs. Tomēr pat pēc tam, kad izdevās nedaudz nomest svaru, viss ar laiku atgriezās bija atpakaļ. 

Maksimālo svaru sasniedzu 2016. gada decembrī, kad man bija 92 kg. Versijas par mani bija visādas – gēni, jo mamma pēc otrās grūtniecības arī palika apaļa, slikta vielmaiņa. Ēdu arī it kā ne ļoti daudz, bet tikai tagad, apmeklējot Figūras Draugu nodarbības, redzu savas kļūdas.
2016. gada aprīlī uzzināju, ka Valmierā notiek Figūras Draugu nodarbības. Saņēmos un aizgāju. Paldies grupas vadītājai Gundegai par atbalstu un padomu!

Es jau zināju, ka kaloriju skaitīšana nav domāta man, bet šeit jau viss ir saskaitīts, atliek tikai izvēlēties, ko ēst, un jāskatās, cik daudz. Nu jau esmu ļoti pieradusi pie šādas ēšanas, un būtībā vairs neprasās neko lieku.
Tievējot mans svarīgākais secinājums – galvenais ir nepadoties! Visi grib ātrus rezultātus, bet reizēm ir tā, ka svars nemaz tik strauji nekrīt, jo katrs mēs esam atšķirīgs. Un gan jau ne vienmēr ēdam, kā ieteikts. Gadās kļūdīties, bet tāpat jāturpina iet uz priekšu, un svars būs nost! Pavisam vienkārši – ēdot!

Vēl turpinu tievēt. Mūsu vadītāja Gundega brauca prom, un es piekritu vadīt Figūras Draugu Valmieras grupu. Tā nu tievēju, mācu to citiem, mācos joprojām pati, jo ticu, ka nav veselīgākas tievēšanas kā Figūras Draugiem.
Lai izdodas!