Arī miegs ir uzdevums, kas prasa koncentrāciju. /Zenta Mauriņa/

Indra - (-30 kg) - turpinu ēst visu, ko vēlos!

Vārds Indra 
Vecums  37 gadi
Augums  170 cm
Svars pirms  99,6kg
Svars pēc  69,6 kg
Zaudētais svars  30 kg 11 mēnešos (2017)
Nodarbību vieta  Ventspils, Sibilla Veģe
          
                        
 
Mana cīņa ar lieko svaru sākās 1998. gadā, pēc pirmā bērna piedzimšanas. Toreiz, 18 gadu vecumā, svēru 80 kg. Ik pa laikam izdevās kādu kilogramu nomest, bet pēc laika viss nāca atpakaļ. No 30 gadu vecuma svars ar katru gadu nāca klāt, līdz sasniedza 100 kg. Jutos un izskatījos vienkārši briesmīgi. 
Skaidrs bija, ka uz pasaules nav nevienas burvju tabletītes, plākstera vai “tauku dedzinošas jostas”, kas varētu līdzēt, arī stingras diētas nav priekš manis.
 
Nemūžam nevarētu nedēļu no vietas ēst tikai, piemēram, griķus. Zināju, ka vainīgi ir tikai un vienīgi mani nepareizie ēšanas paradumi. Iepriekš biju redzējusi, ka ar Svara vērotāju palīdzību var sasniegt labus rezultātus, tāpēc meklēju informāciju, vai vēl joprojām Ventspilī ir Svara vērotāju grupa, bet liela bija mana vilšanās, kad uzzināju, ka Svara vērotāji vairs nepastāv. Tā vietā esot Figūras Draugi. Toreiz vēl neko tālāk nemeklēdama, nodomāju – nez, kas tie tādi?
 
Bet tad, aizpagājušā gada ziemā, ievēroju, ka viena kolēģe kļūst arvien slaidāka. Nevarēju saprast – nu kā tā var būt? Es pusdienās negāju, lai neuzēstu vēl kādu lieku kilogramu, bet Sibilla (tagad jau grupas vadītāja mūsu pusē), kas pusdienu laikā no ēdamzāles iznāk viena no pēdējām, kļūst arvien slaidāka! Priecīga biju, uzzinot, ka Sibilla vadīs Figūras Draugu grupu, sākot ar 2016. gada septembri. Zināju, ka bez palīdzības savu lieko svaru neuzveikšu, tāpēc bez ilgas domāšanas iestājos Figūras Draugu grupā.
 
Figūras Draugu vadītājas Ingas Pūces veidotajai programmai uzticējos uzreiz, jo nekādus nereālus brīnumus tā nesolīja. Lielākais darbs – ēšana, protams, bija jāplāno pašai. Citas diētas sola, ka nedēļas laikā var zaudēt 5–10 kg, bet ar FD palīdzību nedēļas laikā var zaudēt 0,5–1 kg, nekaitējot savai veselībai. Turklāt FD nav nekāda diēta, bet gan dzīvesveids!
 
Uz grupas nodarbībām gāju ar prieku, un tas, ka katru nedēļu bija kontrolsvēršanās, lika noturēt sevi grožos. Sākumā bija neliels apjukums, jo nebija īsti skaidrs, ko un cik daudz var ēst, kā kombinēt tā, lai nepieciešamo noēstu. Bet lēnām viss noskaidrojas un iegāja savā ritmā. Man patīk tas, ka savu ēdienkarti un produktus, ko ēdīšu, varu izvēlēties pati. FD palīdz saprast, kā veidojas pareizas ēšanas pamatprincipi, kurus produktus vajag ēst vairāk un no kuriem labāk atteikties.
 
Nebija jau tā, ka svars katru nedēļu kritās vienādi, citu nedēļu tie bija tikai daži grami vai arī svars kādu laiku stāvēja nemainīgi uz vietas. Bet par to daudz nebēdāju, priecājos jau par sasniegtajiem rezultātiem un biju apņēmības pilna soli pa solītim iet uz savu mērķi, kas, iestājoties grupā, bija 75 kg. Pašai gan sākumā likās, ka nomest 25 kg ir gandrīz neiespējami, taču aprīļa beigās man izdevās savu mērķi sasniegt. Neatkarīgi no tā vismaz reizi mēnesī gāju uz kontrolsvēršanos, tādējādi izdevās nomest vēl dažus kg. Pašlaik esmu zaudējusi 30 kg no savas smagās nastas. Jūtos labi, esmu atguvusi enerģiju, arī veselību un turpinu ēst visu, ko vēlos! 
 
Esmu pateicīga savai grupas vadītājai Sibillai, pateicoties viņai un Figūras Draugiem sasniedzu savu komforta zonu! Tagad man jāiemācās nezaudēt savus labos rezultātus! Bet zinu, ka ar Sibillas un FD atbalsta programmas palīdzību man viss izdosies!