Nekad es vairs ugunī nelēkšu - zvēr visi apdegušie. Un tikko sāpes ir projām, tu celies un aizej meklēt - kur atkal ir kāda uguns. /O. Vācietis/

Ivita (-38 kg) - dzīve turpinās!

Vārds, uzvārds Ivita Vilne
Vecums  32 gadi
Augums  165 cm
Svars pirms  115 kg
Svars pēc  77 kg
Zaudētais svars  38 kg 15 mēnešos
Nodarbību vieta  Iecava, Līga Kārkliņa
          
 
 
Mans stāsts sākās tālajā 2005. gadā, kad gaidīju pirmo bērniņu. Kā lai atsaka sev kaut ko garšīgu... Jāēd tak par diviem! Tā es arī uzēdu +30 kg. Baroju ar krūti pusgadu, bet svars kā palika, tā palika. Tika izmēģinātas visādas diētas, pat slavenā olu diēta, jā, bija iedarbīga –13 kg, bet ne uz ilgu laiku. Tad pieteicās otrs bērniņš. Ar viņu pieņēmos svarā +20 kg. Man bija neliela panika – kā es to visu dabūšu nost? Tajā laikā tieši Iecavā atvēra Figūras Draugu grupu, tas man tā kā piesēja domu: saņemšos un iestāšos! 
 
Savu ieceri gan biju nobīdījusi malā ar atrunu, ka īsti nav laika padomāt par sevi. Bija jādomā par pārējiem ģimenes locekļiem. Vienam jāgatavo ēst, otram, kur nu vēl pašai sev kaut ko īpaši gatavot... Vēl meitiņa jābaro ar krūti. Pati labāk izvēlējos ātrāko veidu, kā paēst – ātras uzkodas…
Tas viss bija līdz brīdim, kad nācās veikalā pirkt bikses. Nevis tādas, kas patīk, bet gan – kas der. Tas arī pielika punktu. Tad bija zvans draugam! Zvans Iecavas Figūras Draugu grupas vadītājai Līgai. (Paldies viņai par atbalstu!)
 
Tā es arī iestājos grupā. Uzņēma mani ar atplestām rokām. Sākumā domāju, ka tā ir kā tāda kārtējā diēta, smieklīgi likās, kad anketā bija jāuzrāda vēlamais svars. Es arī smejoties uzrādīju – nu lai tad būtu tie 70 kg!. Tagad man vairs nav tālu, lai sasniegtu šo mērķi. Pēc visām diētām un sporta aktivitātēm man likās, ja zaudēšu 10 kg, tad tas jau būs daudz, bet nu jau ir nost - 38 kg!
 
Nu savus 77 kg jau esmu sasniegusi, esot grupā vairāk nekā vienu gadu, un piebaroju bērniņu ar krūti joprojām. Tā man Figūras Draugi ir kā privilēģija. Varu ēst par vairākām vienībām vairāk, varu arī bērniņu pabarot ar to pašu ēdienu, ko pati ēdu. Pluss ir arī nelielā fiziskā slodze, pastaigas ar bērnu svaigā gaisā, nevis sevis nodzīšana bezgaisa sporta zālē.
 
Figūras Draugi nav nekāda diēta, tas ir veselīgs dzīvesveids, kas jāpiekopj katru dienu. Un tas nekas, ja paslīd roka uz kāda našķa pusi vai vasaras sezonā pastiepjas pēc kāda lieka šašlika gabaliņa, – izstaigā kādu lielāku apli, un dzīve turpinās!