Nav nekā skumjāka par to sieviešu likteni, kuras pratušas tikai būt skaistas. /B. Fontenels/

Linda (-26kg) - ēst bez sirdsapziņas pārmetumiem!

Vārds, uzvārds Linda Tilta
Vecums  34 gadi
Augums  158 cm
Svars pirms  99.4 kg
Svars pēc  73.4 kg
Zaudētais svars  26 kg 16 mēnešos
Nodarbību vieta  Rīga, Inga Pūce

      

 

Jau no neatminamiem laikiem es esmu cīnījusies ar svaru un izmēģinājusi visdažādākās svara samazināšanas metodes, bet tas ne vienmēr ir izdevies un parasti svars ir atgriezies pat ar lielāku uzviju. Pēdējos gadus tādu īstu diētu vairs nemaz neieturēju, jo biju nogurusi no tā visa, bet svars turpināja pieaugt. Zemapziņā sapratu, ka kaut kas jādara lietas labā, bet atliku to no dienas uz dienu, iestāstot sev, ka sākšu ar rītdienu, kas arī tā beidzās ar nākamās dienas rītu. 
 
Pieaugot svaram, mani pārņēma slinkums, izvēlējos mierīgi pavadīt laiku mājās bez liekām aktivitātēm. Vissāpīgāk bija apzināties, ka drēbes, kuras patīk, nav iespējams iegādāties, jo nav pieejams vajadzīgais izmērs. Punktu pielika Londonas brauciens. Kaut arī ceļojuma laikā centos izvairīties no fotografēšanās, tomēr ietrāpījos pāris bildēs. Vai tiešām tā esmu es?! Es nespēju uz sevi paskatīties. Es sev ļoti nepatiku. Tas bija signāls – ir jārīkojas!
 
Uzsākot Figūras draugu programmu, lielu emocionālu un psiholoģisku atbalstu sniedza grupas vadītāja Inga. Grupas nodarbībās es tvēru katru vārdu un katru pamudinājumu, kā arī katru iedvesmojošo un pozitīvo stāstu no grupas dalībniecēm. Ir patīkami sajust, ka neesi viens un ka blakus ir daudz līdzīgi domājošu cilvēku ar tādām pašām problēmām, ar kuriem vari dalīties savā pieredzē. 
 
Jau pirmajās nedēļās guvu apliecinājumu tam, ka es varu, man viss izdodas, svars krīt un es jūtos arvien lieliskāk. Tas arī nemaz nebija grūti – ēst pareizi, tajā pašā laikā apzinoties, ka daru labu savai veselībai. Ik reizi redzot mīnusus uz svariem, kā arī dzirdot apkārtējo komplimentus, arvien vairāk noticēju saviem spēkiem. Jutos daudz labāk gan fiziski, gan emocionāli, jutu vieglumu sevī, un manī atgriezās dzīvesprieks. Jutos laimīga un, galvenais, es sev patiku. 
 
Kaut arī vēl turpinu sasniegt savu vēlamo svaru, jau tagad sabalansēta ēšana ir iekļauta manā dzīves ritmā un kļuvusi par manu dzīvesveidu. Es ēdu visu bez sevis šaustīšanas un sirdsapziņas pārmetumiem, jo zinu, ka to daru pareizi. Kaut gan agrāk ēdu un pārmetu sev. Man bija izvēle – vai nu turpināt ēst un briest, vai tomēr ēst sabalansēti un tievēt. Es izdarīju izvēli, un tā bija pareiza gan sevis, gan savas veselības labā.