Viens gadalaiks atnes ziedus, otrs - augļus, cits - mīlestību: dzīve ir vienkārša. /A. de Sent - Ekziperī/

Vija (-30 kg) - mēs katra to varam!

Vārds, uzvārds  Vija Bebriša
Vecums  53 gadi
Augums  167 cm
Svars pirms  100 kg
Svars pēc  70 kg
Zaudētais svars  30 kg 10 mēnešos
Nodarbību vieta  Madona, Ligita Āboliņa

  

Savas dzīves skaistākos 25 gadus esmu dzīvojusi kopā ar lieko svaru. Pēc pirmā dēla piedzimšanas biju ieguvusi klāt 13 kg, tad vēl un vēl... Un rezultātā nonācu pie gandrīz simts... Pārliecinošie apgalvojumi par sabojāto vielmaiņu darīja savu – absolūtu pārliecību, ka nekas nav maināms, – jāpierod un jāpieņem tas, kas ir. Pamazām svars sāka traucēt, jo sāka sāpēt ceļu locītavas, bija grūti staigāt, bieži bija paaugstināts asinsspiediens. Šad, tad nedaudz gribējās sevi iepriecināt ar jauniem tērpiem, bet iespēju tam bija ļoti maz...

Interese par pārmaiņām radās, kad satieku draudzeni, kura bija ieguvusi skaistu augumu, – sekoja stāsts par Figūras draugiem. Pārliecības par rezultātu nebija absolūti nekādas, bet atnācu uz klubiņa nodarbību, kuru vadīja Ligita Āboliņa. Ieklausījos, kā veicas, redzēju, ka ir iespējams zaudēt kilogramus, radās interese un vēlēšanās sevī kaut ko mainīt. Mierīgais, bet pārliecinošais Ligitas stāsts par uzturu, tā daudzveidību, iespēju ēst citādi radīja iekšēju motivāciju strādāt ar sevi. Prieku par paveikto stiprināja zaudētie kilogrami, rezultāti iepriecināja un deva spēku atteikties no saldumiem, ģimene pieņēma vienkāršāku, daudzveidīgāku, citādu uzturu. Atteicos no kulinārijas izstrādājumu gatavošanas mājās. Un izrādījās, ka var! Biežāk lietoju augļus, vairāk dārzeņu, atteicos no majonēzes salātos un krējuma, gaļu vārīju, nevis cepu. Apmeklēju katru nodarbību, rezultāti bija lieliski – svars samazinājās. Labprāt izlasīju katru jauno izdales materiālu, ieklausījos citu dalībnieku paveiktajā. Pamazām sāku fiziskās aktivitātes: braukšanu ar velosipēdu, nūjošanu un vingrošanu baseinā. Izrādījās, ka stāsts par nepareizo vielmaiņu ir mīts.

Man ir atgriezies dzīvesprieks, nesāp ceļgali un normalizējies asinsspiediens, nav sajūtas, ka ir grūti staigāt. Papildus visam vēl sajūta, ka varu atļauties staigāt džinsos, skaistās kleitās un augstpapēžu kurpēs, bet galvenais – pārliecība par sevi, gandarījums par paveikto un drosme pateikt: mēs katra to varam, tikai vajag ļoti vēlēties! Lai izdodas būt skaistām un laimīgām!