Domāt ir grūti, pat mokoši. Ļaudis palaikam vairās no domāšanas un ar prieku pieņem jau gatavus uzskatus. /Anšlavs Eglītis/

Jaunākie ziņojumi | Mani ziņojumi | Foruma noteikumi

Eiforijas, jāņtārpiņi un tramvaja mācība


Viesis
Publicēts: 28.01.2012 11:06 | Atbildēt, citējot šo komentāru
28/01/2012 11:06:13 - Rakstīja :
Sveikas, meitenes!:) Es ar, es ar jauna tievētāja. Jauna sirdī un hronoloģiski, ne gados.:D (Man 50). Pirmo reizi saistos ar kolektīvu tievēšanu, vai vismaz tievēšanu pēc noteiktas programmas.
Visu mūžu esmu bijusi vairāk apalīte nekā skangals, nu, bet pēdējos 20 gados lieko kilogramu allaž ir bijis vairāk par duci... lāgiem pat da-audz vairāk... Nu, tad kā pie bikts - auguma garums man 168 (esmu sarukusi... :( jaunībā bija gandrīz 170), bet svars šobrīd - 89 kg. Par pēdējiem zudušajiem 2 kilogramiem varu pateikties FG - iestājos te tieši pirms 10 dienām, un atvērās jauna, forša pasaule.:) Zinu jau zinu, ka sākumā krītas ātrāk, esmu tam gājusi cauri... taču lai straujā "taukukrituma eiforija" mani motivē tālākiem varoņdarbiem... :)
Atslēgvārds, ko šeit esmu priekš sevis atklājusi - tas ir "sabalansēts". Ļooti daudz savā mūžā esmu lasījusi i par tievēšanas iespējām, i veselīgu uzturu utt utt. Šis vārds, protams, izlēcis acu priekšā burtiski ik uz soļa, taču dīvainā kārtā mana viltīgā apziņa to sev allaž nodefinējusi par JĀŅTĀRPIŅU. Tādu apnicīgu spīgulīti, kas ik pa brīdim iemirdzas visapkārt bezcerīgi neizbrienamajā resnulības mūžamežā, taču kuram nav vērts sekot, jo - kurš tad dzenas pēc jāņtārpiņiem?! Sprīdītis varbūt. :) Tā noteikti ir meža ainavai nepieciešama sastāvdaļa, noteikti tai ir  nepieciešams spīguļot, kārtības labad, šis bla bla droši vien ir laba lieta... bet tai nav personiska sakara ar mani...
Nezinu, kas nu lika manām iekšējām acīm beidzot atvērties. Ņēmu un saskatīju šo jēdzienu kā VADUGUNI. Kā lāpu, kurai sekot. Kā gaismu tuneļa galā. :) Un dīvainā kārtā viss nostājās savās vietās manā mūžamežā. Lāpas gaisma met burvju taku, pa ko iet, tā nogludina zemi apakš kājām, un pat "drusku-vairāk" mērkaķi un "šodien-pierīšos" pitoni vairs nevar mani izsist no līdzsvara, novirzīt biezoknī...

... Pēc šīs liriskās atkāpes - daži manas individuālās pieredzes fakti. Konkrētas diētas nekad neesmu izmantojusi, jo man ir punktiņš uz to, ka ārkārtīgi grūti panest to, ja esmu spiesta darīt to, kas nepatīk. Neadekvāti grūti... (tam, protams, ir konkrēti iemesli, arī freidiski, bet ne par to ir stāsts). Mūža gaitā esmu iemācījusies vienīgo veidu, kā ar to sadzīvot - ar prāta palīdzību izvētīju, kuras ir tās lietas, kas man kāda iemesla dēļ būtu vitāli nepieciešamas, un tad - ar šo pašu prātu es iedvešu sev, ka man tas (pati lieta un arī process ceļā uz to) patīk. Un viss.:)
Nu lūk, un vairākas reizes esmu uz laiku patievējusi ar gribasspēku - ierobežojot ēšanas daudzumu, mēģinot nerīt vēlu vakarā, ēst mazāk ceptu, iemācoties dzert kafiju/tēju bez cukura utml. Pirms kādiem 4 gadiem veicu savu personisko varoņdarbu. Svars man tobrīd bija uzkāpis līdz 112 kilogramiem. Ģimenes apstākļu dēļ iestigusi depresijā, biju kādu gadu vienkārši rijusi, rijusi, rijusi... Paskriet (piem., uz trolejbusu) vairs nespēju vairāk par pāris soļiem. Sirds streikoja. pēdu kauli deformējās... Un tad pienāca brīdis tramvajā. Stāvēju savā nodabā... Cilvēks spraucās man garām, burkšķēdams ne visai glaimojošus vārdus... Pie sevis nošķendējos - vai tad es vainīga, ka tik pilns tramvajs. Tad es atskatījos. Man blakus tramvaja ejā NEVIENS NESTĀVĒJA! Tas bija mans un tikai mans dibens, kam viņš netika garām...
Tas bija 3. janvāris. Nākamajā rītā es sāku tievēt. Pēc savas metodes, kuru biju izstrādājusi gadu gaitā un kurā nu iegrābos cieši jo cieši. Skaitīju kalorijas. Dienā - lai nav vairāk par 1500. Vēlāk jau - par 1200. Ja spēju, tad 1000 (lai straujāk pakritinātu). Bet pēc principa - varu ēst jebko! Man nav sevi jāspiež atteikties no kaut kā - tikai tad maz. Tikai lai kopējais skaits nepārsniedz... Protams, biju spiesta ēst vairāk dārzeņu nekā agrāk, lai tomēr apēdamās masas vairāk... tomēr pārāk bieži un regulāri es vairāk kā pusi dienā apēdamo kaloriju iztērēju našķos. Kūkās, citos gardumos... Lai dotu sev morālu kompensāciju par pārējā laika ciešanām.... :D Nu labi, tik šausmīgi jau necietu. Jo es KRITOS! Jā, šis maratons turpinājās līdz pat novembrim, un es biju nokritusies... 26 kilogramus! Lepna kā pāvs, ar saviem 86 kilogramiem pa māju lidinādamās, es metu ārā savas šausmīgās milzu drēbes no "tiem laikiem"...
Nujā, pienāca Ziemassvētku laiks. Decembrī ir dzimšanas diena man pašai un vēl trim man tuviem radiniekiem... Nākamā janvārī atkal ģimenes problēmas. Īsāk sakot, pamazām (ne uzreiz, daudzu mēnešu gaitā) lietas sāka notikt atpakaļgaitā. Aizēdos atkal līdz 100 kg, tad nobijos, saņēmos... Bet tā nu nākamos gadus līdz šim brīdim esmu stāvējusi uz ~92 kg. Kas mani neapmierina, protams. Minēto metodi vairs nav izdevies regulāri uzturēt. Prātoju šo laiku, kur bija mana kļūda. Un sapratu, ka tā bija tieši ēdienu nesabalansētībā un pārāk maz veselīga uztura uzņemšanā, kā rezultātā iedzīvojos dažās veselības problēmās un galvenais - es taču nespēju šādu ēšanas veidu piekopt mūža garumā! Taukukrituma eiforija ar laiku mazinās, bet iekšēja neapmierinātība par tomēr ik pa brīdim vajājošo izsalkuma sajūtu aug augumā...
Kas man patiesi te patīk - beidzot, beidzot es varu atļaut sev ēst maizi un kartupeļus (kuri man ļoti garšo)! :D Mīļie cilvēki, es kartupeļus kaloriju skaitīšanas laikā biju ēdusi labi ja reizi mēnesī un maizi - reizi nedēļā... Jo tajos taču ir tik daudz kaloriju...
Paldies visām, kas izlasīja šo garo "palagu"...:) Patiesībā es sākumā gribēju tikai pievienot komentāru tēmai, kuru aizsāka Lady-Mom un draiski iespurgt jauno tievētāju pulciņā... :) Taču mans "komentārs" auga augumā (gluži kā nevaldāmie kilogrami gadu garumā :D ), un tā nu es atdalījos. Bet tik un tā es - kopā ar jums visām, hip hip urā-ā!!! :)))

AnnaLLL
					Poste: 12
AnnaLLL (on-line)
Publicēts: 28.01.2012 11:08 | Atbildēt, citējot šo komentāru
28/01/2012 11:08:54 - Rakstīja :
Aijaijai, kamēr rakstīju šo garo penteri, biju kaut kā izlogota no portāla! :( Tā esmu es! :)

baibinjsh1
					Poste: 4348
baibinjsh1 (vada grupu)
Publicēts: 28.01.2012 12:36 | Atbildēt, citējot šo komentāru
28/01/2012 12:36:08 - Rakstīja :

Sveika, AnnaLLL!

Liels paldies par Tavu atklāto un personisko stāstu! Izlasīju visu līdz galam un no sirds apsviecu, ka tomēr neesi palaidusi rokas vējā un pampusi tālāk, bet esi atradusi ceļu pie Figūras Draugiem, kas ir ceļš uz veselīga dzīvesveida pasauli!

Mazliet pakomentējot Tavu iepriekšējo tievēšanas metodi - ar 1500 kcal ir OK, ar 1200 arī, bet nedrīkst ēst mazāk par tām 1200 kilokalorijām. Tādā veidā tiek atņemta enerģija PAMATvielmaiņas procesiem (mati aug, āda noārdās un aug no jauna, siekalas izdalās, acis pašas samitrinās, pārtika pārvietojas, viss tiek sadalīts pa mikrodaļiņām un ielaists asinsritē, zarnu sieniņās, izlaists caur nierēm utt. - organisms strādā 24/7!!!) un, kā jau manīji, rodas veselības problēmas. Tāpēc arī Figūras Draugi ir noteikuši minimumu sievietēm 16 vienības, kuras ir obligāti jāapēd, jo 80kcalx16v=1280 kcal!  Vīriešiem pamatvielmaiņa ir vēl prasīgāka, tāpēc viņiem minimums = 20 vienības. 

Un tomēr man ir liels izbrīns, apbrīns un prieks par to, ka iepriekš esi tievējusi PATI bez konkrētām fiksajām trieciendiētām un komandas tievēšanas veidiem (piem., Svara Vērotājos). Tas ir gribasspēks - pašam izturēt SEVIS eksperimentāli sastādītu programmu!  bet tās kūciņas... norakstīsim to uz tā, ka bija par maz kcal dienā un tomēr to nevarēja izveidot par dzīvesveidu .

Lai Tev izdodas atgūt slaidu augumu un saglabāt to mūžīgi un veselīgi ar Figūras Draugiem! Prieks, ka esi šeit!


AnnaLLL
					Poste: 12
AnnaLLL (on-line)
Publicēts: 28.01.2012 13:28 | Atbildēt, citējot šo komentāru
28/01/2012 13:28:26 - Rakstīja :
Paldies! Lai mums visām tas izdodas. :)))

Lady_Mom
					Poste: 106
Lady_Mom (on-line)
Publicēts: 28.01.2012 14:15 | Atbildēt, citējot šo komentāru
28/01/2012 14:15:59 - Rakstīja :
Sveikas, meitenes!:) Es ar, es ar jauna tievētāja. Jauna sirdī un hronoloģiski, ne gados.:D (Man 50). Pirmo reizi saistos ar kolektīvu tievēšanu, vai vismaz tievēšanu pēc noteiktas programmas.Visu mūž ...
Pilnīgi iztēlojos un izdzīvoju līdzi Tavu stāstījumu!  Gribas pajautāt, kā Tu nonāci pie FD? Arī, kā citas - akcijas upuris"? 

AnnaLLL
					Poste: 12
AnnaLLL (on-line)
Publicēts: 28.01.2012 14:58 | Atbildēt, citējot šo komentāru
28/01/2012 14:58:02 - Lady_Mom Rakstīja :
Pilnīgi iztēlojos un izdzīvoju līdzi Tavu stāstījumu!  Gribas pajautāt, kā Tu nonāci pie FD? Arī, kā citas - akcijas upuris"? 
 Nu kā tad! Regulāri sekoju kuponiem un dažādām akcijām, un tā nu, kad man acīs ieplaiksnīja šī ziņa, nolēmu - jāpamēģina. Es pat nezināju, ka šim ir sakars ar agrākajiem SV...  Vairākas paziņas agrāk stāstīja par savu pieredzi ar SV, pozitīvu, bet kaut kā nebiju tam gatava. Droši vien daudzas te pievienojušās nesenā laikā... 

airi
					Poste: 241
airi (on-line)
Publicēts: 28.01.2012 15:14 | Atbildēt, citējot šo komentāru
28/01/2012 15:14:17 - Rakstīja :
Sveikas, meitenes!:) Es ar, es ar jauna tievētāja. Jauna sirdī un hronoloģiski, ne gados.:D (Man 50). Pirmo reizi saistos ar kolektīvu tievēšanu, vai vismaz tievēšanu pēc noteiktas programmas.Visu mūž ...
Sveika! Prieks, ka pievienojies! Paldies par stāstu! Ir tik labi iedvesmoties ari no citu pieredzes. Es gan šo jāņtārpiņu jau biju noķērusi sen atpakaļ, bet kādu laiku to turēju paslēptu, lai lieki netraucē ar savu spīguļošanu... Tagad laižu to ārā un ceru, ka tas vēl dzīvs!

melllene
					Poste: 5249
melllene (vada grupu)
Publicēts: 28.01.2012 16:42 | Atbildēt, citējot šo komentāru
28/01/2012 16:42:05 - Rakstīja :
Sveika, tievēšanas procesā atklāju, ka vairākus no principiem biju lasījusi arī ierpiekš presē. Vienīgasi mīnuss, ka tur tie ir lielā diētu burzmā un nav tiem tik lielas uzticamības.
Mans jāņtārpiņs ir REGULĀRAS ĒDIENREIZES.
Lai veicas!!!

airi
					Poste: 241
airi (on-line)
Publicēts: 28.01.2012 18:46 | Atbildēt, citējot šo komentāru
28/01/2012 18:46:19 - melllene Rakstīja :
Sveika, tievēšanas procesā atklāju, ka vairākus no principiem biju lasījusi arī ierpiekš presē. Vienīgasi mīnuss, ka tur tie ir lielā diētu burzmā un nav tiem tik lielas uzticamības.Mans jāņtārpiņs ir ...
Regulāras ēdienreizes, tas ir ka vienmēr vienā un tajā pašā laikā? Vai vienkārši neizlaist kādu ēdienreizi, kad nesanāk?

sveta77
					Poste: 815
sveta77 (on-line)
Publicēts: 28.01.2012 19:04 | Atbildēt, citējot šo komentāru
28/01/2012 19:04:59 - airi Rakstīja :
Regulāras ēdienreizes, tas ir ka vienmēr vienā un tajā pašā laikā? Vai vienkārši neizlaist kādu ēdienreizi, kad nesanāk?
Man regulāras ēdien reizes ir vienā un tajā pašā laikaIzņemot šodienu(ha-ha)

melllene
					Poste: 5249
melllene (vada grupu)
Publicēts: 29.01.2012 12:24 | Atbildēt, citējot šo komentāru
29/01/2012 12:24:05 - airi Rakstīja :
Regulāras ēdienreizes, tas ir ka vienmēr vienā un tajā pašā laikā? Vai vienkārši neizlaist kādu ēdienreizi, kad nesanāk?
vienā un tajā pašā laikā no 12:00, līdz tam atkarīgs no tā vai agrais vai vēlais rīts. Ja regulāri ēd, nav iespējams izlaist, jo LOTI gribas ēst konkrētajos laikos.

Chaklite
					Poste: 87
Chaklite (on-line)
Publicēts: 29.01.2012 17:10 | Atbildēt, citējot šo komentāru
29/01/2012 17:10:57 - Rakstīja :
Sveikas, meitenes!:) Es ar, es ar jauna tievētāja. Jauna sirdī un hronoloģiski, ne gados.:D (Man 50). Pirmo reizi saistos ar kolektīvu tievēšanu, vai vismaz tievēšanu pēc noteiktas programmas.Visu mūž ...
 Gluži kā par mani! Tik tramvajs nebija 

ieva_
					Poste: 93
ieva_ (on-line)
Publicēts: 30.01.2012 19:02 | Atbildēt, citējot šo komentāru
30/01/2012 19:02:31 - Rakstīja :
Paldies visām, kas izlasīja šo garo "palagu"...:) Patiesībā es sākumā gribēju tikai pievienot komentāru tēmai, kuru aizsāka Lady-Mom un draiski iespurgt jauno tievētāju pulciņā... :) Taču mans "koment ...
Paldies par stāstu. Man bija gandarījums lasīt šo saturiski un gramatiski lielisko"palagu" 
Izturību!


AnnaLLL
					Poste: 12
AnnaLLL (on-line)
Publicēts: 31.01.2012 08:19 | Atbildēt, citējot šo komentāru
31/01/2012 08:19:13 - ieva_ Rakstīja :
Paldies par stāstu. Man bija gandarījums lasīt šo saturiski un gramatiski lielisko"palagu" Izturību!
Paldies. 


Izsaki savu viedokli


Lai pievienotu emocijikonu, noklikšķiniet uz tās