Skaistums valda pār pasauli! /***/

Jaunākie ziņojumi | Mani ziņojumi | Foruma noteikumi

Skaistumam


Meks (on-line)
Publicēts: 02.04.2009 11:40 | Atbildēt, citējot šo komentāru
02/04/2009 11:40:59 - Rakstīja :

Iekopēju no Apollo vienu rakstu. Tur jau ir mūsu zināmais sāls un kafijas biezumi un vēl šis tas! Pavasaris ir klāt un mēs ar skaistas bezgala! :)

 

Pīlings jeb skrubis ir nepieciešams, ja vēlamies rūpēties par sejas un ķermeņa ādu. Ādas šūnu dzīves ilgums ir no 4-5 dienām, pēc tām tās atmirst un paliek uz ādas virsmas, neļaujot dzīvajai ādai elpot.

Ja āda netiek attīrīta no atmirušajām šūnām, tai piemīt neveselīga krāsa, kļūst raupja, taukaina.

Svarīgi atcerēties, ka pīlings vismaz reizi divās nedēļās ir nepieciešams ne tikai tavai sejas ādai, bet arī roku un ķermeņa ādai. Sevišķi tagad, kad ārā ir auksts un mitrs, bet mēs cenšamies silti ģērbties, mūsu ķermeņa ādai trūkst gaisa un apģērba materiāli to bieži kairina.

Pīlings jeb skrubis palīdz

- attīrīt poras, tās kļust mazāk redzamas,
- uzņemt kosmētiskajos līdzekļos iekļautos vitamīnus un minerālvielas,
- izlīdzināt sejas ādu, tā kļūst gludāka,
- uzlabot sejas kolorītu,
- izlīdzināt vieglas un dziļākas grumbiņas.

Iesakām dažus vienkāršus pīlinga veidus roku, ķermeņa un sejas ādai, kurus bez lieka naudas un laika ieguldījuma vari veikt mājas apstākļos.

Cukura - citrona pīlings roku ādai:

3-4 piparmētru lapiņas,
sula no pus citrona,
1 tējkarote olīveļļas,
1 tējkarote parastā cukura.

Piparmētru lapiņas saspaida, pievieno pus citrona sulu, olīveļļu un cukuru. Visu rūpīgi samaisa. Iegūto masu liec uz rokām, līdz pat pirkstu galiem un masē tās dažas minūtes. Tad nomazgā siltā ūdenī un rokas iesmērē ar barojošu krēmu.

Cukura pīlings ķermeņa ādai

1/2 glāze cukura,
1 ēdamkarote medus,
3 A+E vitamīna kapsulas, nopērkamas aptiekā,
3 ēdamkarotes olīveļļas,
3 ēdamkarotes ķermeņa eļļiņas bērniem,
nedaudz rozmarīna aromātam.

Pus glāzei cukura pievieno medu, vitamīnu kapsulas, olīveļļu un bērnu eļļiņu. Saliekot glāzē visus elementus, eļļai vajadzētu pārklāt cukuru 1 cm slānī. Sastāvdaļas labi samaisa. Ar iegūto pīlinga masu, vieglām, apļveida kustībām masē visu ķermeni. Šādu ķermeņa pīlingu vari lietot pat 2 reizes nedēļā.

Sāls pīlings ķermeņa ādai

Pīlings veicams zem dušas. Uz dušas cimda vai sūkļa uzber vārāmo sāli un masē dažas minūtes visu ķermeni ar vieglām, apļveida kustībām. Tad nomazgā, nosusini ādu un iezied ar krēmu.


Kafijas biezumu pīlings celulīta skartajām zonām

1/2 glāze maltas kafijas,
vārošs ūdens.

Pusglāzi maltas kafijas aplej ar vārošu ūdeni. Pagaida, kamēr ievelkas un atdziest. Nolej ūdeni. Ar siltiem kafijas biezumiem viegli, ar apļveida kustībām masē celulīta skartās vietas.

Auzu pārslu - krējuma pīlings celulīta skartajām zonām

Sauja samaltu auzu pārslu,
sauja vārāmās sāls,
150 - 200ml krējuma.

Visas sastāvdaļas samaisa. Pīlingu vislabāk veikt dušā, kad āda ir sasilusi un mitra. Pīlinga masu liek uz celulīta skartajām zonām un viegli masē. Pīlingu atkārto 2 reizes nedēļā.

Mandeļu pīlings sejas ādai un dekoltē zonai

4 mandeles bez ādiņas,
1 ēdamkarote olīveļļas.

Mandeles bez ādiņas ļoti smalki samaļ, pievieno olīveļļu.Iegūto pīlinga masu, liek uz sejas, kakla un dekoltē. Brīdi viegli masē. Tad nomazgā ar siltu ūdeni un uzliek krēmu.

Pīlinga maska sejai

2 ēdamkarotes naturālā jogurta,
1 tējkarote mannas,
kaltēts timiāns un rozmarīns.

Divām ēdamkarotēm naturālā jogurta pievieno 1 tējkaroti mannas, kaltēta timiāna un rozmarīna. Uzliec uz sejas un turi 5 minūtes, tad iemasē masku ādā ar vieglām apļveida kustībām. Kārtīgi nomazgā ar siltu ūdeni.

Auzu pārslu - piena pīlings dekoltē zonai

2 ēdamkarotes auzu pārslu,
1/4 glāzes trekna piena.

Auzu pārslas aplej ar siltu pienu. Izveidojušos masu liek uz dekoltē zonas un viegli masē. Nomazgā ar vārītu ūdeni un nosusini.


pegija
					Poste: 243
pegija (on-line)
Publicēts: 02.04.2009 12:24 | Atbildēt, citējot šo komentāru
02/04/2009 12:24:58 - Rakstīja :
Meks!!! perfekti!!! paldies!!! mani ieinteresēja tas cukura pīlings!!

kate
					Poste: 2884
kate (on-line)
Publicēts: 02.04.2009 12:47 | Atbildēt, citējot šo komentāru
02/04/2009 12:47:12 - Rakstīja :

es varu atzīties-esmu šausmīgi slinka.man ir ļoti liels slinkums krāmēties gar visadam sejas proceduram.man pat slinkums kremu smērētbet seja man irvisas tās receptes ir es jau ik pa laikam noperku kadu kremu,3 dienas pasmereju un tad  pec gada atceros-man taču krems ir.

meks,varbut zini kadu labu recepti,lai mati netaukotos.slinkums bieži mazgat...vienu bridi bija ok,tagad atkkal jau katru otro dienu jamazga es pat sarēķinaju,ar visu matu žāvēšanu,tas aizņem 4 min augstākais,bet...tik un tā nepatīk to darīt...


Meks (on-line)
Publicēts: 02.04.2009 13:49 | Atbildēt, citējot šo komentāru
02/04/2009 13:49:59 - kate Rakstīja :
es varu atzīties-esmu šausmīgi slinka.man ir ļoti liels slinkums krāmēties gar visadam sejas proceduram.man pat slinkums kremu smērētbet seja man irvisas tās receptes ir es jau ik pa laikam noperku ...
Mati ir arī mana problēma, jāmazgā katru dienu. Un neko neesmu arī atklājusi. Vienu brīdi pirku Kolonnā profesionālos šampūnus, bet tur ļoti maza pudelīte un dārgi maksā. tagad iztieku ar to pašu Dove. Loki ne mati! Besī ārā man tie mani mati!

gitiene
					Poste: 2927
gitiene (on-line)
Publicēts: 02.04.2009 14:51 | Atbildēt, citējot šo komentāru
02/04/2009 14:51:15 - Rakstīja :
Man gan tieši otrādi-sausi mati!!!!!! Kaut nedēļu varu nemazgāt -netīri,bet sausi Большие смайлики

kate
					Poste: 2884
kate (on-line)
Publicēts: 02.04.2009 15:09 | Atbildēt, citējot šo komentāru
02/04/2009 15:09:47 - Rakstīja :
es laikam pamainīšu šampūnu...matiem jau nekas nemainisies,bet pašai oma varbūt būs labāka..

Meks (on-line)
Publicēts: 02.04.2009 15:18 | Atbildēt, citējot šo komentāru
02/04/2009 15:18:36 - Rakstīja :
Es arī ik pa laikam pamainu, bet pēc tam tomēr atgriežos atpakaļ pie tās pašas Doves.

kate
					Poste: 2884
kate (on-line)
Publicēts: 02.04.2009 15:24 | Atbildēt, citējot šo komentāru
02/04/2009 15:24:33 - Rakstīja :
man visu laiku bija AVON šampūni-tie man patika.mati gan taukojas tāpattagad izmantoju matu masku ,kas noperkama rimi liela zaļa bundžā.drogas noperkams klāt ari šampuns tieši tads pats.

gitiene
					Poste: 2927
gitiene (on-line)
Publicēts: 05.04.2009 20:53 | Atbildēt, citējot šo komentāru
05/04/2009 20:53:52 - Rakstīja :

Vai zināji, ka visas slavenākās skaistules pasaules vēsturē ir augsti vērtējušas medu kā neatņemamu skaistumkopšanas līdzekļu sastāvdaļu, ar kura palīdzību saglabāt savu ādu jauneklīgi maigu un starojošu? Mūsdienu zinātne ir pierādījusi, ka seno laiku skaistulēm bijusi taisnība.

Medus ir dabisks mitrinātājs, kas piesaista un saglabā mitrumu. Lietojot to kā skaistumkopšanas līdzekļu sastāvdaļu, medus īpašības ļauj ādu saglabāt mitru, maigu un elastīgu, līdz ar to āda izskatās jaunāka.
Tā kā medus ir dabisks produkts, tas nekairina ādu un ir ideāls skaistumkopšanas līdzeklis jutīgai ādai.

Matu spīdumam - Iemaisi 1 tējkaroti medus 4 krūzēs silta ūdens. Ja tev ir gaiši mati, vari pievienot mazliet citrona sulas. Pēc matu izmazgāšanas ar šampūnu ielej šo maisījumu matos. Neizskalo. Izžāvē matus kā parasti.

Matu balzams - Sajauc 1/2 krūzes medus ar 1/4 krūzes olīveļļas. (Normālas taukainības matiem lieto 2 ēdamkarotes eļļas.) Rūpīgi iemasē nelielu daudzumu maisījuma matos. Uzliec galvā dušas cepuri. Atstāj 30 minūtes. Noņem dušas cepuri, ar šampūnu rūpīgi izmazgā matus un izskalo. Izžāvē kā parasti.

Sejas toniks - Sajauc blenderī 1 ēdamkaroti medus ar nomizotu ābolu, kam izņemta serde. Uzklāj šo maisījumu uz sejas un atstāj 15 minūtes. Noskalo ar vēsu ūdeni.

Mitrinošā maska - Samaisi 2 ēdamkarotes medus ar 2 tējkarotēm piena. Uzklāj uz sejas un kakla. Atstāj 10 minūtes. Noskalo ar siltu ūdeni.

Losjons gludai ādai - Samaisi 1 tējkaroti medus ar 1 tējkaroti augu eļļas un 1/4 tējkarotes citrona sulas. Ierīvē plaukstās, elkoņos, papēžos un citās vietās, kas šķiet sausas. Atstāj 10 minūtes. Noskalo ar ūdeni.

Medus eksfoliants - Sajauc 1 ēdamkaroti medus ar 2 ēdamkarotēm smalki samaltu mandeļu un 1/2 tējkarotes citrona sulas. Ar maisījumu maigi ierīvē seju. Noskalo ar siltu ūdeni.

Sejas maska ādas stiprināšanai - Sajauc 1 ēdamkaroti medus, 1 olas baltumu, 1 tējkaroti glicerīna un pietiekami daudz miltu, lai izveidotos pasta (aptuveni 1/4 krūzes). Uzklāj uz sejas un kakla. Atstāj 10 minūtes. Noskalo ar siltu ūdeni.

Vanna ādas mīkstināšanai - Pievieno vannas ūdenim 1/4 krūzes medus, un tev būs smaržīgs, zīdains vannas ūdens.


kate
					Poste: 2884
kate (on-line)
Publicēts: 06.04.2009 06:57 | Atbildēt, citējot šo komentāru
06/04/2009 06:57:19 - Rakstīja :
gitieneforšākā informācija!būs man viss jāizraksta un jāmēģina!

Ita
					Poste: 399
Ita (on-line)
Publicēts: 06.04.2009 08:58 | Atbildēt, citējot šo komentāru
06/04/2009 08:58:00 - Rakstīja :
Kate! Es ar tāda paslinka šajā jomā, matus mazgāju 1xnedēļā. Pirmās dienas staigāju kā princese, tad no trešās līdz pat svētdienai vai pirmdienas rītam ar copi. Man ir gari mati plus vēl cirtojās. Bet tikai viena nelaime - tos nedrīkst ķemmēt, jo tad jau izskatos pēc lauvu karaļa( lauvu mātītēm jau tās krēpes nav). Augstākā slinkuma pakāpe - nedēļu ne tikai ar nemazgātiem, bet arī ar neķemmētiem matiem. šampūnu parasti izvēlos, lai tajā būtu dabīgi citrusaugļu ekstrakti. Ja neatrodu, tad mūsu ģimenē populārs ir Garnier fructis pretblaugznu šampūns.

Viesis
Publicēts: 06.04.2009 13:39 | Atbildēt, citējot šo komentāru
06/04/2009 13:39:15 - Rakstīja :
SUPER!! Milzīgs paldies gitienei - receptes vienkāršas, viegli pagatavojamas!! Nav ko ļaut ķermenim novecot!!

pegija
					Poste: 243
pegija (on-line)
Publicēts: 06.04.2009 13:39 | Atbildēt, citējot šo komentāru
06/04/2009 13:39:54 - Rakstīja :
viesis - es 

Meks (on-line)
Publicēts: 06.04.2009 14:06 | Atbildēt, citējot šo komentāru
06/04/2009 14:06:25 - Rakstīja :
Nu forši!  Būtu tik laiks visu šito izmēģināt.

kate
					Poste: 2884
kate (on-line)
Publicēts: 07.05.2009 12:33 | Atbildēt, citējot šo komentāru
07/05/2009 12:33:00 - Rakstīja :
Meks!atklāju mūsu matiem foršu līdzekli,pat matu balzamu nevajag lietot.un viss process pa velti!izmazgāju matus ar vīra šampūnu(laikam nivea for men),mati superigi,pat balzamu nevajag(izbeidzies man).citreiz netīšam šampuna vietā ielēju galvā dušas želeju(laikam dove),mati superīgi.ari bez balzama lietošanas.es jau kādu mēnesi lietoju vīra šampūnugalvu mazgāju katru trešo dienu

vija (on-line)
Publicēts: 07.05.2009 13:22 | Atbildēt, citējot šo komentāru
07/05/2009 13:22:26 - Rakstīja :
Es Jums meitenes ieteiktu manis kādreiz jaunībā mēģinātu matu mazgāšanas līdzekli. Tā ir visvienkāršākā rupmaize. Toreiz gan viņa bija bez bagātinātājiem. Var jau arī tagad izmēģināt  kādu no formas lētākajām.Maizi sadrupina un pārlej ar verdošu ūdeni un atstāj ,lai mirkst. Kad kārtīgi izšķīdusi, caur sietiņu izberž un iesmērē matos. Uzliek plēvīti, apsien ar lakatu un stāigā ,cik laiks atļauj. Sajūta ir vienreizēja, liekas, ka galvas āda relaksējas.  Kad gatavojas mazgāt, tad iesmērē olas dzeltenumu un kārtīgi saputo.Jāmazgā pamatīgi.bet ja arī kāds kriksītis paliek,kad sausi,izķemmējas. Izklausās piņķerīgi, bet kad iesāk, tad nav tik traki. Es savai meitiņai arī tā mazgāju, stāstīju, ka augs matiņi,būs biezi un spīdīgi.Vai no tā ,vai arī no dabas, bet mati viņai tiešām biezi. Šampūnu nevajag pie šis procedūras.Ja kādai der, varat izmēģināt.Jo ilgstošāk lietosiet, jo rezultāts labāks. Mati tik ātri netaukosies, jo šampūni noārda mata aizsargslāni un tauki ir tā viela, kas matu pasargā no vides nelabvēlīgās ietekmes. 

gitiene
					Poste: 2927
gitiene (on-line)
Publicēts: 07.05.2009 15:49 | Atbildēt, citējot šo komentāru
07/05/2009 15:49:33 - Rakstīja :
Būs jāiemēģina-izklausās vilinoši

gitiene
					Poste: 2927
gitiene (on-line)
Publicēts: 10.05.2009 21:21 | Atbildēt, citējot šo komentāru
10/05/2009 21:21:48 - Rakstīja :
Ne tikai uzturā ir iespējams iekļaut šo jauko, dzēlīgo zālīti. Nātre lieliski noderēs arī skaistumkopšanā!

Pirtiņā, uz sejas, matos… Ko varam izdarīt ar nātri un kam tieši tā noderēs, to jūs varat izlasīt nākamajās rindās!

Pirtī dēļ lielā dzelzs satura daudzuma, nātru slotiņām nav konkurentu
Ieteicama jostasvietas, locītavu sāpju gadījumos(pārbaudīts lauku pirtā). Lieliski palīdz, ja ir muskuļu sāpes pēc lielām fiziskām slodzēm. Tiek veikts spēcīgs lokāls kairinājums ar pretiekaisuma iedarbību.
Svaigi grieztas nātres iemērc karstā, verdošā ūdenī (2.-4. minūtes), tad aukstā ūdenī (3-4. minūtes), atkārto. Ja ir vēlēšanās pastiprināt dzelošo sajūtu, karstajā ūdenī var iemērkt tikai vienu reizi, nemērcējot aukstajā ūdenī. Lietot pirtī var tikai tad, kad ķermenis ir pietiekoši labi sakarsis. Slotiņa nedrīkst būt liela, to pagatavo no 5.- 7 zariņiem. Peroties būs viegla durstoša sajūta, āda kļūst rozīga, apdeguma čulgas neveidojas. Ilgākai glabāšanai slotiņas nesagatavo. Peroties nav vēlams izdarīt stiprus sitienus, slotiņa ātri kļūs nederīga. Nātres var pievienot bērzu, ozolu u.c. slotiņām. Var pievienot vībotņu, piparmētru, raudenes lakstus.
Ūdeni, kurā mērcēta nātru slotiņa, izmanto matu kopšanai – pret blaugznām, matu taukošanos un izkrišanu.

Maskas sejai

Nātre skaistumkopšanāTaukainai ādai lieliski piemērots būs nātru losjons.
Lai to pagatavotu, izspiediet nātru sulu un 1 ēdamkaroti šīs sulas sajauciet ar 100ml degvīna. Ar šo losjonu tīriet seju ne mazāk kā divus mēnešus divas reizes dienā – no rīta un vakarā. Pēc diviem mēnešiem jūsu āda būs starojoša, svaiga un tīra.

Šis līdzeklis ir piemērots jebkādas ādas kopšanai, bet īpaši ieteicams sausai ādai. Lai pagatavotu šo līdzekli, porcelāna tasītē ieberiet 1 – 2 ēdamkarotes samaltu kaltētu nātru lapu, tad pārlejiet ar siltu ūdeni tā, lai sanāk bieza putriņa. Iegūto maisījumu ar tvaiku sildiet 7 – 10 minūtes, nemitīgi apmaisot. Pēc tam šo putriņu uzklājiet uz sejas un atstājiet uz 20 – 25 minūtēm. Tad notīriet masku ar vates tamponu un noskalojiet seju ar siltu ūdeni. Šo barojošo masku ieteicams lietot 2 – 3 reizes nedēļā. Jāpiebilst, ka masku drīkst uzklāt tikai uz attīrītas sejas.

Sausai un normālai ādai var izmantot šādu nātru masku. Lai to pagatavotu, ar 1 ēdamkaroti silta piena pārlejiet 1 ēdamkaroti samaltu kaltētu nātru lapu. Maisījumam jāļauj pastāvēt 10 minūtes, bet pēc tam jāpievieno 1 tējkarote olas dzeltenuma. Masku uzklājiet uz sejas un paturiet 20 minūtes. Pēc tam nomazgājiet seju ar siltu ūdeni. Ja jums ir taukaina āda, maskai pievienojiet nevis olas dzeltenumu, bet baltumu.

Veicina grumbu mazināšanos. 50 g sasmalcinātas svaigas nātru lapas sajauc ar 1 ēdamk. medus. Plānā kārtā uzziež uz sejas un kakla ādas, pārsedz ar salveti un siltu dvieli. Masku tur 25-30 min. Nomazgā ar ūdeni un viegli ieziež ar barojošu krēmu. Šo procedūru ieteicam sveikt 10-12 reizes pavasarī un rudenī.

Nātres matiem

Lielākais dzelzs avots- nātre!sausas sasmalcinātas nātres lapas aplejiet ar nelielu daudzumu vāroša ūdens, pievienojiet greipfrūta sulu (pietiek ar pusi no augļa) un izveidojošos masu rūpīgi uzklājiet uz tīriem matiem. Aptiniet galvu ar polietilēna plēvi un tai pāri ar dvieli. Mazgāt pēc stundas.

Nātru novārījums. Novāra, atdzesē un ieziež matos. Matos turēt 15-20 min. vēlams skalot 2 reizes. Gaišu matu īpašniecēm varētu nedaudz nokrāsotas saknes.

Var vienkārši novārīt lielāko tējas daudzumu, ko padzerties un paskalot matus!


gitiene
					Poste: 2927
gitiene (on-line)
Publicēts: 09.08.2009 06:49 | Atbildēt, citējot šo komentāru
09/08/2009 06:49:38 - Rakstīja :
Veel interesants info par muusu vaajo vietu-kruutiim-der izlasiit visu,joir arii par vingrinaajumiem...:))

Interesanti fakti par krūtīm

Interesanti fakti par krūtīm Krūtis aptaukojas. Krūtis sastāv no taukaudiem, piena dziedzeriem un saistaudiem. Krūšu lielums dažādu hormonālo pārmaiņu dēļ mūsu organismā dažādos dzīves brīžos var būt atšķirīgs. Piemēram, grūtniecības laikā un īpaši bērna barošanas laikā sāk funkcionēt dziedzeraudi, līdz ar to krūšu izmērs palielinās. Savukārt pēc bērna barošanas dziedzeraudu darbība samazinās, piena vadi sašaurinās un krūšu izmēri samazinās. Kļūstot vecākai, tāpat kā visa ķermeņa āda, zaudē elastību, dziedzeraudu daudzums sarūk un arvien vairāk tiek aizvietots ar taukiem. Tauki gan nepalīdzēs palielināt tavu krūšu izmēru, bet padarīs tās ļenganas. Lai neļautu krūtīm pāragri noslīdēt, ņem vērā šo padomu. Vienalga, vai tev ir A vai D izmērs, ikdienā nēsā piemērotu krūšturi. Tas palīdzēs aizkavēt krūšu nošļukšanu.

Tās sver mazāk, nekā tu domā. Tā nav tava krūšu vaina, ka svaru bultiņa lēkā: A izmēra krūtis sver tikai apmēram 113 gramus, B – nedaudz vairāk par 230 gramiem, C – aptuveni 340 gramus un D – ap 450 gramiem.

Tām ir ļoti plāna āda. Kakla, dekoltē daļai un krūtīm ir ļoti plāna āda, tajā ir daudz mazāk zemādas tauku dziedzeru nekā citviet, tāpēc ādas elastība ir pazemināta, āda ātrāk zaudē mitrumu un noveco. Lai saglabātu elastīgu un maigu ādu, ik dienas sniedz krūtīm mīkstinoša un mitrinoša krēma devu. Reizi divās nedēļās krūtīm uzklāj barojošu masku. Aizkavēt ādas novecošanu palīdzēs arī kontrastdušas.

Matiņi uz krūtīm ir normāla parādība. Gandrīz visām sievietēm ir kaut nedaudz matiņu uz krūšu galiņiem. Ja matiņi tev netraucē, vari tos noņemt ar vaksācijas palīdzību. Ja tev ir daži atsevišķi matiņi, vienkāršāk būs tos izraut ar pinceti: notīri ar spirtu apstrādājamo zonu un izrauj katru matiņu, tad notīri ādu ar antibakteriālu losjonu, lai aizkavētu infekcijas rašanos. Nākamreiz tev pinceti vajadzēs pēc vienas vai divām nedēļām.

Untitled 2.jpg - 60.07 KBKatrai tās ir citādas. Sievietēm ir ne tiaki dažādu izmēru un formu krūtis. Arī krūts galiņi katrai krūtij var būt noevietoti citā augstumā, tie var raudzīties arī dažādos virzienos. Tas, vai tavi krūšu galiņi ir vērsti uz augšu vai uz leju, pa kreisi vai pa labi, ir atkarīgs no iedzimtības un dabas dotā ģenētiskā koda. Dažas areolas novietotas nedaudz augstāk, tāpēc galiņi tiecas uz augšu. Citas atrodas zemāk vai tuvāk krūšu malām. Dažām sievietēm ir pat pārītis, kas raugās dažādos virzienos.

Krūtīm ir savs mēneša cikls. Mūsu organisma svārstīgais hormonu līmenis izraisa krūšu audu izmaiņas katru nedēļu. Menstruālā cikla pirmajā fāzē izdalās sievišķie hormoni estrogēni, kas ne vien izraisa dzemdes gļotādas augšanu, bet arī krūšu piebriešanu. Savukārt pēc menstruācijām, kad estrogēnu līmenis ir krities, krūšu audi atgriežas normālā stāvoklī un ir visgludākie.

Izvēlies īsto laiku ārsta vizītei. Nedēļa pēc mēnešreizēm, kad krūtis ir vismīkstākās un nesāpīgākās, ir vislabākais laiks, kad palūgt savam ginekologam iztaustīt tās, lai pārliecinātos, vai tajās nav nekādu pietūkumu un bumbuļu.

Untitled 4.jpg - 33.42 KBDaudzas krūtis ir koriģētas. Visā pasaulē un arī Latvijā starp plastiskajām operācijām pieprasījuma ziņā pirmajā vietā ir izvirzījušās tieši krūšu operācijas. Lielākā daļa savas krūtis koriģē pēc bērna piedzimšanas.

Implantu risks veselībai ir neliels. Kā jebkurai, arī plastiskajām operācijām var būt dažādi blakus efekti. Reti, bet mēdz būt hematomas (asins sakrāšanās operētajā krūtī) vai seromas (limfas uzkrāšanās). Šādas problēmas ar piemērotu ārstēšanu var ātri likvidēt. Daudz nopietnāka ir fibroze – rētaudi, kas dabiski veidojas ap implantiem, savelkas, izraisot stāvokli, kad krūtis kļūst cietas. Šīs problēmas atrisināšanai var palīdzēt mašāzas un dažādas procedūras, tomēr gadās arī, ka operācija ir jāveic atkārtoti. Lai šādas problēmas nerastos, stingri ir jāievēro visi ārsta nosacījumi.

Saule tās ietekmē, pat ja neesi kaila. Ne peldkostīms, ne plāna blūzīte nepasargā tavas krūtis no saules staru kaitīgās ietekmes uz ādu, tāpēc ikreiz izejot mājas iezied tās ar saules aizsargkrēmu ar vismaz 15 SPF, kas papildināts ar UVA un UVB aizsardzību un pasargās tavu krūšu ādu. Bez tā saules nodarītaisk aitējums būs, piemēram, pirms laika novecojusi, krunkaina āda un brūni pleķi.

Tām ir sava T-zona. Zona virs un starp tavām krūtīm ir īpaši jutīga. Turklāt, jo lielākas krūtis, jo vairāk tur sakrājas sviedri, radot ideālu vidi baktērijām, kas var izraisīt ādas defektus. Lai āda būtu tīra, ieteicams ikdienā attīrīt krūšu ādu ar sausai ādai paredzētu losjonu un pieniņu. Pēc tam uzklāj mitrinošu dienas krēmu. Lai saglabātu ādu sausu, var lietot pūderi.

Bedrītes dziļums nav atkarīgs no lieluma. Bedrītes dziļumu ietekmē ne tikai krūšu izmērs, bet arī krūšu forma un novietojums uz ķermeņa. Krūšu bedrītes dziļumu ietekmē arī ķermeņa platums. Ja ķermeņa daļa zem pleciem ir šaura, tev būs vieglāk radīt dziļāku ieleju starp krūtīm. Jo tuvāk viena otrai ir krūtis, jo lielāks dziļums tev būs.

Gulēšanas poza neietekmē formu. Ja baidies, ka, guļot uz vēdera, tu varētu saplacināt krūtis un tās ar laiku var zaudēt formu, neraizējies, jo tas nav tiesa. Šī poza ir īpaši ieteicama pēc krūšu operācijas, jo tādējādi krūtis tiek masētas.

Untitled 6.jpg - 45.78 KBTām nepatīk skriešana. Pildot kardio vingrinājumus, arī skrienot un aerobikas laikā, lielas krūtis sāk lēkāt, rodas diskomforts. Neatkarīgi no tā, kāds ir tavs krūšu izmērs, obligāti velkā sporta krūšturi. Tas samazinās krūšu lēkāšanu.

Pareiza vingrošana tās var pacelt. Neviens vingrojums uz pasaules nemainīs krūšu formu vai izmēru un neizveidos satriecošu dekoltē tā vienkāršā iemesla dēļ, ka tajās nav muskuļu. Tomēr, regulāri vingrinot krūšu muskulatūru, tu vari nostiprināt to vietu, pie kuras piestiprinātas tavas krūtis. Tās var nedaudz pacelt un radīt iluzoru dekoltē līniju. Vislabākie vingrinājumi šī efekta panākšanai ir atspiedieni.

Var būt trīs krūtsgaliņi. Nav nemaz tik neparasti, ja cilvēkam ir arī trešais krūtsgals. Nefunkcionējošais krūtsgals parasti ir mazāks un visbiežāk ir blakus īstajiem vai arī atrodas zemāk nekā galvenais pāris. Parasti tas ir krietni mazāks un neattīstās kā īstie krūtsgali. Tas rodas ļoti agrā embrionālā stadijā, orgānu aizmetņu attīstības traucējumu dēļ.

Grūtniecība padara krūtsgala pigmentu tumšāku. Hormonālo faktoru ietekmē krūtsgals grūtniecības laikā paliek lielāks, lai bērniņam būtu bieglāk zīst, taču atsevišķām sievitēm grūtniecības laikā tas var palikt pat tumšāks.

Krūšu izmēru manto no vecākiem. Sievietēm ir vienādas izredzes mantot krūšu formu gan no mātes, gan no tēva puses. Tāpēc izpēti abu vecāku ciltskokus.

Krūtis nav vienādas. Tāpat kā rokas, kājas un visas citas ķermeņa daļas, kas ir pa pāriem, absolūti identiskas nav nevienas krūtis. 80 procentiem sieviešu abu krūšu lielums atšķiras.

Freja
					Poste: 1197
Freja (on-line)
Publicēts: 10.08.2009 13:00 | Atbildēt, citējot šo komentāru
10/08/2009 13:00:52 - Rakstīja :

Labs raksts!

Paldies gitiene.

Tev atkal forša bilde, pievieno to galerijaji, lai tuvāk apskatītu tavus sasniegumus


gitiene
					Poste: 2927
gitiene (on-line)
Publicēts: 10.08.2009 19:15 | Atbildēt, citējot šo komentāru
10/08/2009 19:15:08 - Rakstīja :
Nupat ieliku jaunu galeriju,jo iepriekšējai mana saprāta nepietika ,kā to izdarīt....


Izsaki savu viedokli


Lai pievienotu emocijikonu, noklikšķiniet uz tās