Tici dzīvei, tā taču māca labāk par visām grāmatām. /J.V. Gēte/

Jaunākie ziņojumi | Mani ziņojumi | Foruma noteikumi

Tuvojas pavasaris...dalamies pieredzē...


Inese
					Poste: 2061
Inese (vada grupu)
Publicēts: 22.02.2010 22:14 | Atbildēt, citējot šo komentāru
22/02/2010 22:14:18 - Rakstīja :
Heisā opsā visapkārt!!!
Rītos jau dzird putnu dziesmas skanam. Par ko tas liecina?....Tuvojas pavasaris...tāds gaidīts...
Tas nozīmē, ka drīz varēsim savas siltās drēbes nolikt skapī un sākt ģērbties arvien plānākā apģērbā.
Man radās jautājums - tiem kam jau ir mašīndejas. Kā sokas ar dejām? Kādi novērojumi un ieguvumi?
Tiem kam nav - kādām fiziskām aktivitātēm darbojieties?

Aneteka
					Poste: 721
Aneteka (on-line)
Publicēts: 23.02.2010 13:07 | Atbildēt, citējot šo komentāru
23/02/2010 13:07:33 - Rakstīja :
Teikšu kā ir - mans mašīndeju entuziasms noplaka tajā brīdī, kad es ekrānā pamanīju parādāmies nepazīstamus simbolus, par kuriem nekur nevarēju atrast informāciju - kas tajā momentā man būtu jādara? Nu, piemēram, zila bultiņa - ko tā nozīmē? Tā nu mans deju tepiķītis stūrī krāj putekļus...

teriine
					Poste: 1202
teriine (moderators)
Publicēts: 23.02.2010 13:25 | Atbildēt, citējot šo komentāru
23/02/2010 13:25:17 - Rakstīja :

Aneteka - ar Tavu uznēmību nobīties no zilas bultiņas?  

Zilā (un vēlāk arī zaļa, un violeta bultiņa) nozīmē, ka tās jāizdejo citā ritmā. Zilās gadījumā laikam ir uztakts...


Aneteka
					Poste: 721
Aneteka (on-line)
Publicēts: 23.02.2010 13:43 | Atbildēt, citējot šo komentāru
23/02/2010 13:43:20 - Rakstīja :

Es nenobijos, es apvainojos uz tām bultiņām

Tā kā es pēc dabas esmu ļoti "tehnisks" cilvēks, man patīk, ja ir instrukcija, kur var izlasīt - kas ir kas. Nu kaut vai uz tā paša paklājiņa - bez bultiņām tur ir vēl visādi rimbulīši - ko ar tiem?

Vienvārdsakot - man ir nepieciešami kursi, jo cik tad ilgi lēkāsi Novice līmenī?


teriine
					Poste: 1202
teriine (moderators)
Publicēts: 23.02.2010 13:52 | Atbildēt, citējot šo komentāru
23/02/2010 13:52:54 - Rakstīja :

Ar rimbulīšiem, manuprāt, nekas nav jādara... vismaz es neko darāmu neesmu piefiksējusi. Instrukcija ir tutorial sadaļā (pamats). Pēc tam jau viss iet tīri uz loģisko domāšanu. Sarežģītākos līmeņos vissvarīgākais ir pamanīt bultiņu "kombinācijas", tad pēkšņi haotiskais bultiņu virknējums pārvēršas dejā ar savu "horeogrāfiju".  
Vēl man ļoti palīdzēja youtubē atrodamie klipi ar to, kā dejo profesionāļi


Inese
					Poste: 2061
Inese (vada grupu)
Publicēts: 23.02.2010 15:04 | Atbildēt, citējot šo komentāru
23/02/2010 15:04:35 - Aneteka Rakstīja :
Es nenobijos, es apvainojos uz tām bultiņām Tā kā es pēc dabas esmu ļoti "tehnisks" cilvēks, man patīk, ja ir instrukcija, kur var izlasīt - kas ir kas. Nu kaut vai uz tā paša paklājiņa - bez bult ...

Lai vieglāk būtu apgūt mašīndejas tiek strādāts pie rakstiem, kas veicinātu prasmju attīstīšanu. Aneteka,  mans tālrunis un forums vieta, kur var jautāt un saņemt atbildes

Zemāk ieskats no jaunā raksta, kas drīzumā būs masindejas.lv

Kā pareizi kustēties uz deju platformas

Kad tu pirmo reizi dejosi, visticamāk, centīsies visu laiku atrasties paklāja centrā. Šāda taktika ir pieļaujama dejojot pašu pirmo Novice līmeni, taču kad vēlēsies pāriet uz nākamo Easy līmeni, jutīsi, ka svara pārnešana no vienas kājas uz otru būs sarežģītāka. Tādēļ mēs iesakām jau sākotnēji sākt dejot pareizi - novieto kreiso kāju uz „pa kreisi” bultas un labo kāju uz „pa labi” bultas. Dejojot, pārliecinies, ka katru nākamo bultu spied ar citu kāju - šādā veidā tu ātri iemācīsies lietot abas kājas. Lai vieglāk būtu pārnest svaru, nedaudz ieliecies ceļos un atceries, ka smaguma centrs atrodas tieši pa vidu paklājiņam. Biežākā iesācēju kļūda ir aktīvāka vienas kājas izmantošana, piemēram, turot kreiso kāju uz kreisās bultas un pārējās 3 spiest ar labo. Lai pierastu mainīt kājas dejošanas laikā, mēģini darīt šādi:

Kreisā bulta - spied ar kreiso kāju

Uz leju bulta - spied ar kreiso kāju

Uz augšu bulta - spied ar labo kāju

Pa labi bulta - spied ar labo kāju

Lai paspētu nospiest visas bultas, necel pārāk augstu kājas, tas attiecas arī uz lēcieniem. Atceries, ka paklājiņa sensori ir ļoti jūtīgi un pietiek pavisam viegli uzspiest uz bultām, lai tie nostrādātu, tādēļ arī nav jādauza kājas un jāsatraucas par kaimiņiem. Lai maksimāli sagatavotos jau grūtākiem līmeņiem centies piedomāt pie tā, kā tieši spied bultas.

Nostājies uz bultas „uz leju” un „pa labi”. Izejot no šīs pozīcijas tev tagad priekšā ir divas brīvas bultas „uz augšu” un „pa kreisi”. Dejojot spied šīs „priekšējās” bultas ar pēdas priekšējo daļu, bet „aizmugurējās” (uz leju un pa labi) ar pēdas aizmugurējo daļu. Ja deju soļi „prasa” sagriezties uz otru pusi, tad tieši šis pats princips darbojas uz bultām „uz priekšu” un „pa labi”. Tas nozīmē, ka mēs dejojam atrodoties pa vienu vai otru diagonāli, kas ļauj mums veiksmīgi aptvert visas 4 bultas, bet tajā pašā laikā maksimāli novēršot pārāk daudz lieku kustību, kas var radīt neprecizitāti.

Protams, ja spēlē parādās kombinācija „pa labi”, „pa kreisi”, „pa labi”, tad „diagonāles” princips nav jāievēro, tas pats attiecās uz kombināciju „uz augšu”, „uz leju” , „uz augšu”. „Diagonāles” princips ļoti izteikts ir uz stūra lēcieniem, piemēram, „uz augšu” un „pa labi”. Ja aiz tā seko vēl viens lēciens, kas ir kādā no apakšējiem stūriem, piemēram, „pa kreisi” un „uz leju”, tad lai paspētu precīzi tos izpildīt , svarīgi atcerēties par pēdām - priekšējais lēciens ar pēdas priekšējo daļu, aizmugurējais ar aizmugurējo.

Ja iemācīsieties šos pamatnoteikumus, kājas vairs tik ļoti nepiņķerēsies un varēsiet jau iziet augstākus grūtības līmeņus.

Ritma mācīšanās

Lai dejotu mašīndejas ritma izjūta ir ļoti svarīga. Bultas, kas virzās pa ekrānu spēles laikā, attēlo ritmiskus sitienus un lai izietu deju, tev jānospiež pareizā bulta īstajā mirklī, kad tā sasniegusi mērķa zonu. Mērķa zona ir pelēkās bultas ar balto rāmīti, kas atrodas ekrāna augšmalā

Sākumā tu sastapsies ar sarkanās krāsas bultām, kas ir jāspiež uz „viens”, jeb ritmā.

Visvienkāršākais veids kā trāpīt ritmā

Pirms vēl bulta ir sasniegusi mērķa zonu, jau noliec pēdu uz attiecīgās bultas un vienkārši kustini mūzikas ritmā. Pamanīsi, ka attiecīgā mērķa zonas bultiņa kustās. Ja būsi novietojis kāju uz pareizās bultas un kustināsi ritmā, tad noteikti nepalaidīsi to garām. Kad saņem novērtējumu uzreiz skaties uz nākamo bultu kas tuvojās un dari tieši tāpat. Nepārtraukta kustēšanās ritmā palīdzēs, jo statiski stāvot un mēģinot noķert īsto brīdi bieži vien tas neizdodas. Ja ar ritma izprašanu ir grūtības droši skaiti līdzi, vai sit plaukstas.

Pārejot jau uz otro grūtības līmeni spēlē parādīsies zilās krāsas bultas, kas ir jāspiež uz „un”, jeb aritmā.

Piemēram, kombinācija:

Sarkanā bulta, zilā, sarkanā - ritmiski jādejo kā „viens”, „un”, „viens”. Dažreiz kombinācija sākas tieši ar zilo bultu un tad, jo īpaši svarīgi ir saprast, kā jāsāk ir uz „un” nevis „viens”.

Ja nu galīgi neveicas ar ritma sadzirdēšanu, ir iespējams izmantot „Assistans tick” rīku. Kad esi palaidis izvēlēto dziesmu, nospied uz datora F7 taustiņu. Tagad dators pats tev sitīs ritmu tieši tajā brīdī, kad ir jānospiež bulta. Šis rīks ir ļoti noderīgs tām dziesmām, kurām ritms dziesmas laikā mainās. Taču iesakām nepierast pie šīs „burvju nūjiņas”, bet gan mācīties pašam saviem spēkiem.


Aneteka
					Poste: 721
Aneteka (on-line)
Publicēts: 23.02.2010 15:09 | Atbildēt, citējot šo komentāru
23/02/2010 15:09:13 - Rakstīja :

Oōō, super, paldies, Inese!

Šodien noteikti izvilkšu tepiķīti, nopurināšu putekļus un atsvaidzināšu prasmes!


Inese
					Poste: 2061
Inese (vada grupu)
Publicēts: 23.02.2010 15:14 | Atbildēt, citējot šo komentāru
23/02/2010 15:14:33 - Aneteka Rakstīja :
Oōō, super, paldies, Inese! Šodien noteikti izvilkšu tepiķīti, nopurināšu putekļus un atsvaidzināšu prasmes!

Super , ja jautājumi, droši jautā....


Inese
					Poste: 2061
Inese (vada grupu)
Publicēts: 27.02.2010 08:22 | Atbildēt, citējot šo komentāru
27/02/2010 08:22:53 - Aneteka Rakstīja :
Oōō, super, paldies, Inese! Šodien noteikti izvilkšu tepiķīti, nopurināšu putekļus un atsvaidzināšu prasmes!
Kā veicās ar dejošanu?

Aneteka
					Poste: 721
Aneteka (on-line)
Publicēts: 02.03.2010 17:01 | Atbildēt, citējot šo komentāru
02/03/2010 17:01:40 - Rakstīja :
Vakar uzdancāju kādu stundiņu - mugura slapja!

gitiene
					Poste: 2927
gitiene (on-line)
Publicēts: 03.03.2010 06:41 | Atbildēt, citējot šo komentāru
03/03/2010 06:41:56 - Rakstīja :
Es ar shodienu arii atsaakshu dejoshanu-kaa nekaa peec meenesha man jau jaaatklaj peldsezona-jaabuut uz to laiku smukai


Izsaki savu viedokli


Lai pievienotu emocijikonu, noklikšķiniet uz tās