Māte ir nevis cilvēks, uz kuru var paļauties, bet gan cilvēks, uz kuru nepieciešams paļauties. /Dorotija Kenfilda Fišere/

MĀTES LOMA LIEKĀ SVARA IZCELSMĒ!

Kas ir tas ēdiens, ko mana mamma gatavo vislabāk? Kādus manis gatavotos ēdienus mani bērni ir iecienījuši visvairāk? 
Psihologi ir pētījuši ģimenes, kurās mātes ir devušas savu artavu bērnu liekā svara izcelsmē, kam pamatā ir noteikts uzvedības un domāšanas modelis. 
Ir pieci mammu modeļi, kas veicina bērna ieradumus un lieko svaru tajā skaitā!
❗ 1. Māte, kas ievēro diētu – iemāca savai meitai “slimīgu attieksmi pret ēdienu”.
Grūtākais - mainīt attieksmi un pieņemt veselīga uztura principus. 
Ko darīt - jāapgūst veselīga uztura principi un jāizzina, ko tas dod cilvēka organismam, lai saprastu, ka diēta nav risinājums. Ir jāsaprot cēloņsakarības un tad ir iespējams tikt ārā no apburtā loka.
 
❗ 2. Paškritiskā māte – attīsta savā meitā sievieti, kas nemīl sevi un savu ķermeni. Kautrējas atkailināties pludmalē. 
Grūtākais – mainīt savu kritisko attieksmi pret sevi, sākt sevi mīlēt un tas ir jau pusceļš uz panākumiem. 
Ko darīt – nesvērt sevi katru dienu, apmeklēt pasākumus un vietas, kas sagādā prieku, un kur jūtaties ērti un atbalstītas, piemēram, FD grupās. Trīs reizes dienā atrodiet iemeslu sevi paslavēt.
 
❗ 3. Māte, kurai paniski bail no resnuma – iemāca savām meitām baidīties no ēdiena. Šis meitas uz ēdienu skatās kā uz ienaidnieku. Viņām liekas, ka ikviens vīrietis redz tikai to kur un cik daudz tauku pikucīšu viņām ir.
Grūtākais – nevērtēt savu augumu pēc modeļu kritērijiem, saskatīt sevī kaut ko patiesi skaistu. 
Ko darīt – visam, ko jūs sevī saskatāt negatīvo, iemācieties likt pretī kaut ko pozitīvu. Piemēram: mani gurni ir pārāk resni – toties man ir skaistas acis ar garām skropstām. Ja pašās sevi nemīlēsiet, tad nevarat prasīt, lai to dara arī citi.
 
❗ 4. Māte, kas apbalvo – iemāca savām meitām dzīves grūtajos brīžos labi paēst. Tā vietā, lai sniegtu emocionālo atbalstu, pabaro savus bērnus (šokolāde, sātīgi ēdieni, kūkas u.t.t.).
Grūtākais – izšķirt, ko tad man gribās – ēst vai gūt emocionālu atbalstu un tam nav nekāda sakara ar ēšanu. 
Ko darīt – atrodiet citu iespēju, kā sevi uzmundrināt bez ēšanas. Piemēram, iemīlieties, aizejiet uz klubiņu, vienkārši pastaigājieties gar jūras krastu. Ja tomēr tas nav iespējams, tad konfekšu vietā iemācieties sevi palutināt ar veselīgiem produktiem, piemēram – burkāniem.
 
❗5. Māte – ātri pagatavojamo ēdienu cienītāja – šo māšu meitas ir vismazāk izglītotas par to, kas ir veselīgs uzturs. Priekšroka jau no agras bērnības tiek dota ātrajām uzkodām, ēdienu pusfabrikātiem. 
Grūtākais – izprast, kas ir veselīga uztura priekšnoteikums. Un veidot ieradumu gatavot pašai. 
Ko darīt – jāiemācās gatavot pašai ātri un vienkārši ēdieni. To vieglāk iemācīties, ja ir skaidri zināmi veselīga uztura pamatprincipi. Jo veselīgs uzturs arī ir viegli un ātri pagatavojams, tāpat kā neveselīgs.
 
❤️ Mēs esam bezgalīgi pateicīgi saviem vecākiem par to, kas tagad esam un cienām viņus par to, taču tas nenozīmē, ka mēs nevaram kaut ko mainīt. Jūs varat izmainīt savus ieradumus, tikai tas prasa laiku, pacietību un vēlēšanos. Bet kas gan ir 3 - 5 gadi no jūsu simts?!
 
Liesā Zemeņu - zefīra torte: 
100 g - 2 vienības
Sastāvdaļas: 
8 zefīri
1 kg zemenes  
200 ml saldā krējuma
Rīvēta šokolāde 
 
Gatavošana: 
Zefīru pārdala uz pusītēm un tās pusītes vēl uz pusītēm, kārto uz liela apaļa šķīvja vai uz tortes formas. Pārklāj ar šķēlītēs pārgrieztām zemenēm. Tad kārta putukrējuma. Kārtas liek cik pats vēlās. Torti nobeidz ar putukrējumu, rotā ar zemenēm un rīvētu šokolādi. Ieliek ledusskapī, bet pirms pasniegšanas pusstundu saldētavā, tad ir vieglāk sagriezt. Pēc iespējas zemenes nemazgāt, jo torte stāvot ilgāk uz galda - sulo. Putukrējumu tik, lai apklāj sagrieztās zemenes. Pēdējā kārtā var vairāk, lai putukrējums apsedz visu torti. 
 
Priecīgu Māmiņdienu!
Pievienojoties online klubam:
 
Pasūti neklātienes kursu ar piekļuvi online klubam, kur varēsi apskatīt dažādas liesās receptes: