Sens sakāmvārds saka: neveiksmes - tas ir ceļš uz panākumiem! /T. G. Balfurs/

Natalja (-16 kg) - paši “izglītojošākie” kilogrami!

Vārds, uzvārds  Natalja Tolmasova
Vecums  41 gads
Augums  170 cm
Svars pirms  76 kg
Svars pēc  60 kg
Zaudētais svars  16 kg 1,5 gados
Nodarbību vieta  Rīga, Inga Pūce

                        
 

Ar šo uztura sistēmu iepazinos pirms 19 gadiem, precīzi atceros – tas bija 15. janvāris, pēc Jaunā gada sagaidīšanas svētkiem. Pirmo reizi pusgada laikā izdevās zaudēt 17 kg. Veselīgie uztura principi un sports kļuva par stabiliem un pastāvīgiem ieradumiem 10 gadu garumā. Pēc tam pārmaiņas dzīvesveidā un stress lika aizmirst par sevi, savām prioritātēm. Tā sanāca, ka brīdī, kad uzzināju, ka esmu palikusi stāvoklī, mans svars atkal bija sasniedzis kritisko robežu.
Svars, kas pieauga grūtniecības laikā, ļoti strauji samazinājās pēc dzemdībām, paliekot pie “starta līnijas”. Atceroties visu, ko biju iemācījusies, sāku pamazām to atkal ievērot savā ikdienā. No vienas puses, tas nebija grūti, bet, no otras puses, – ļoti pietrūka motivācijas.

Ar pirmajiem kilogramiem tiku galā, liekot lietā iegūtās zināšanas un iemaņas, bet pēc tam kļuva arvien grūtāk un grūtāk. Un tad es sapratu, ka bez domubiedru atbalsta neiztikšu, un pievienojos grupai.

Pēdējie liekie 8 kilogrami, no kuriem atbrīvojos gada laikā, apmeklējot klātienes nodarbības, bija paši “izglītojošākie” kilogrami, kad mācījos saprast sevi un savu garastāvokli, saprast savas vēlmes, prioritātes, sasniegt iecerēto un novest lietas līdz galam. To visu turpinu arī tagad.
Iemācījos atpazīt visas negatīvās un kaitnieciskās domas, kas nemitīgi uzradās. Iemācījos nejaukt īstu nogurumu ar banālu slinkošanu, Iemācījos “nenoēst” un “nenodzert” slikto garastāvokli. Sapratu, ka piepūle, ko izdaru dzīves grūtos brīžos, dod tieši proporcionālu pozitīvu efektu nākotnē un milzīgu gandarījumu par padarīto, par to, ka neesi padevies apstākļiem. Es iemācījos lūgt palīdzību un nemānīt sevi.

Varu teikt ar lielu pārliecību, ka šī gada laikā, kad ievēroju programmu, ne reizi nejutos kaut kā ierobežota. Vai es cietu, ievērojot šādu dzīvesveidu? 100% – NĒ! Es apmeklēju visus plānotos un neplānotos pasākumus, apmeklēju dzimšanas dienas, braucu ciemos, kā arī pati uzņēmu viesus, devos atvaļinājuma ceļojumā, kad ēdu restorānos, apmeklēju diskotēkas, baudīju vīnu, ēdu saldējumu, šašliku. Augustā pārēdos arbūzus, bet noskaņojums man ir daudz labāks nekā iepriekš.
Man nepatīk gatavot un ēst uzsildītu ēdienu. Visas manas mājas ēdienu receptes top 15 minūtēs. Vasarā aptuveni 70% gadījumu maltītes ieturēju ārpus mājas, restorānā, kafejnīcā vai ēdnīcā, ciemos, pat braucot mašīnā, ja laika nebija. Izrādās, ka viss ir iespējams, ja labi apdomā, ko un kāpēc ēd. Citreiz lēmums aizņem tikai dažas sekundes.

Svara samazināšana nav tikai stāsts par kaloriju skaitīšanu, produktu svēršanu un dienasgrāmatas aizpildīšanu. Mēs, sievietes, esam ļoti emocionālas, un no mūsu garastāvokļa ir atkarīgs daudz kas. Tas ir milzīgs darbs ar sevi, savām prioritātēm. Tas nozīmē – ieplānot laiku sev un iepirkt pārtikas produktus, domājot par savām interesēm. Mums ir daudz pienākumu, un pirmajā vietā vienmēr ir ģimene un tuvinieki, un neatliek laika padomāt par sevi un saprast – ko es gribu? Citreiz, slēpjoties aiz rūpēm par citiem, mēs slēpjamies paši no sevis, savām vēlmēm un iespējām.

Šajā laikā es iepazinos ar brīnišķīgu grupas vadītāju. Katrā nodarbībā vienmēr sadzirdēju kaut ko svarīgu tieši sev, brīnoties, ka tiek atbildēts tieši uz man aktuālu jautājumu vai situāciju. Es ļoti augsti novērtēju saskarsmi ar cilvēkiem. Atcerieties, cik reižu esam kaut ko lasījuši, iegādājušies “vebinārus” – un neko neesam darījuši. Nav nekā vērtīgāka par dzīvu saziņu ar domubiedru grupu.