Nekad nesakiet nevajadzīgus vārdus. Pirms tos izteikt, padomājiet par to iespējamajām sekām. /Helēna Blavatska/

Marianna (- 8 kg) - gudri ēst un labi justies!

72 kg 64 kg

Tas notika, kad man bija 46 gadi. Mēs ar draudzenēm bijām vienā tusiņā, un es ievēroju, ka mums visām ir tendence uz apļumu. Bet nākamā pavasarī, satiekot tās pašas draudzenes, viena no viņām izcēlās ar īpaši skaistu, slaidu figūru. Un es vaicāju: kā tu esi to panākusi? Viņa teica: pavisam vienkārši, šādu rezultātu sasniedzu, pateicoties Svara Vērotāju programmai.
Biju dzirdējusi, ka Svara Vērotāji ir tāda kā sekta. Taču neklausīju baumām, bet gan savas draudzenes padomiem, jo redzēju viņas panākto rezultātu. Starp citu, viņa joprojām ir slaidas figūras īpašniece.

Pirmā Svara Vērotāju grupas vadītāja, pie kuras devos, bija Ingūna Bērziņa. Par sasniegto rezultātu pasniedzot diplomu kopā ar Svara Vērotāju piekariņu atslēgām, Ingūna smaidīja. Vienmēr, slēdzot vaļā sava dzīvokļa durvis, Svara Vērotāju piekariņš pie atslēgām man atgādina par Ingūnas smaidu un viņas teiktajiem vārdiem. Paldies viņai!

Svara noturēšanai ir svarīgi trīs stūrakmeņi. Pirmais – sabalansēts uzturs, otrs – fiziskās aktivitātes un trešais – grupas atbalsts. Pirms 20 gadiem es piekritu, ka pirmais un otrais ir ļoti svarīgi, bet kādēļ man vajadzīgs grupas atbalsts? Es pati visu zinu, kas man jādara. Tomēr visiem to varu pateikt – tas ir vajadzīgs, jo, pateicoties meitenēm, kas nāk uz Figūras Draugu nodarbībām un cita citu uzmundrina, iepriecina un priecājas par rezultātu, vēlamais mērķis ir sasniedzams. Manā gadījumā (tolaik gan tie bija Svara Vērotāji, kas vēlāk pārtapa par Figūras Draugiem) tas bija ļoti svarīgi. 

Bija jau arī tā, ka svars dažreiz nedaudz palielinājās, bet es nekad neļāvu tam pieaugt vairāk par 2–3 kilogramiem. Man ir drošības izjūta, ka varu atnākt uz grupu un vienmēr saņemt atbalstu. Jo viss jau sākas ar mūsu domāšanu, viss sākas galvā – kā mēs domājam, tā mūsu dzīve veidojas.

Man ikdienā ir svarīgi atrasties savā komforta zonā. Pateicoties Svara Vērotāju un Figūras Draugu nodarbībās iegūtajām zināšanām, es to varēju un varu izdarīt, tas nebija grūti, un tas neradīja nekādas mokas, nebija nekādas badošanās, vienīgi ir jāēd gudri, pareizi sabalansējot produktu grupas. Un, protams, svarīga loma ir arī fiziskajām aktivitātēm. 

Kad sāku apmeklēt Svara Vērotājus, es to arī neafišēju, bet viesībās, svētku reizēs es izvēlējos tos ēdienus, kurus attiecīgajā brīdī gribu, un ticiet man, ka izvēles iespējas ir lielas. Pat mierīgi var apēst kūku, jo Svara Vērotājiem nav aizliegta neviena produktu grupa, tikai jāzina mērs.

Es ieteiktu katrai sievietei, sajūtot pirmos simptomus par liekajiem kilogramiem, laikus apturēt tauku uzkrāšanās procesu, pateikt stop liekiem kilogramiem un atnākt uz Figūras Draugu nodarbībām. Ja es nebūtu to brīdi laikā noķērusi, man tagad būtu ap 100 kilogramiem, jo man gēnos ir tieksme uz apļumu. Figūras Draugu nodarbībās par simbolisku cenu ir lielisks tusiņš, iepazīstam jaunus cilvēkus, izveidojas jauni profesionālie kontakti, rodas jaunas iespējas. Es, piemēram, Svara Vērotāju divu gadu jubilejā, kas notika Lielajā Ģildē, ieguvu jaunu hobiju. Tajā vakarā bija profesionāli klāti galdi un ar priekšnesumiem uzstājās līnijdejotāju grupa – mācījāmies dejot līnijdejas. Un kopš tā laika es apmeklēju līnijdejas jau 17 gadus.

Figūras Draugu nodarbībās iegūtās zināšanas izmantošu visu mūžu kā instrumentu – kā gudri ēst un labi justies – lai gars būtu vieds, dvēsele laimīga un miesa vesela. Un ar Figūras Draugu palīdzību esmu to ieguvusi, jūtos laimīga, priecājos par katru dienu, dzīvoju šeit un tagad. Priecājos par savu ģimeni, es viņus visus ļoti mīlu, bet, lai es varu to darīt – vispirms ir jāparūpējas par sevi. Sākumā es investēju sevī, jo katram tuvākais ir savs ķermenis, tam jābūt harmonijā ar garu, ar ko sadzīvojam visu mūžu. Katram pašam ir par to jāparūpējas. Gribu ieteikt katram vismaz vienu reizi piedalīties Figūras Draugu vasaras nometnē, jo tas ir pasakaini pavadīts laiks, kuru nevar aizstāt ne ar vienu ārzemju braucienu.

Vēlos pateikt lielu paldies Ingai Pūcei par ieteikumiem, kurus Inga ir sniegusi 22 gadu garumā, kuri balstās uz profesionālo zināšanu kopumu un ilgstošu darba pieredzi. Man ir liels prieks piedalīties nodarbībās, kuras tiek vadītas ar mīlestību un entuziasmu.
Inga, citu labā paveiktais mūžam paliks Tavs!