Mīla bez cieņas augstu neuzlido. Tā ir kā eņģelis, kuram nav viena spārna. /A. Dimā dēls/

Māra (-13 kg) - labāk ilgi tievēju!

2018. gada 20. janvārī aprit 2 gadi, kopš es aizgāju uz Figūras Draugu klātienes grupas pirmo nodarbību. Un saku paldies par šo iespēju, saņemot atbalstu un ieteikumus, saprast, ka ir jāmaina savi ieradumi, lai uzlabotu savu pašsajūtu un vienlaikus atbrīvotos no sev liekajiem kilogramiem.

Es, visu savu dzīvi varēju žēloties par sliktajiem gēniem vai par to, kādi bija mani ēšanas paradumi bērnībā. Skolas gados visas brīvdienas pavadīju laukos, kas, protams, bija labi – svaigs gaiss un dabīgi lauku produkti. Taču lauku labumi ir trekni un tajā laikā pārmēru lietoti, ar miltu mērcēm, taukos cepti utt. Bet es nežēlojos – visu laiku esmu centusies nodarboties ar sportiskām aktivitātēm un pa laikam pievērsties veselīgākai ēšanai, kas man palīdzēja būt normālā svarā.
Līdz brīdim, kad sāku just, ka vingrošana sporta zālē nepalīdz, jo nav viegli līdz ar sevi izvingrināt savus ar katru brīdi pieaugošos kilogramus. Vingroju – grūti, tad sevi jāapbalvo – cepumiņus, saldumiņus taču var, jo pavingroju! Labklājības ēnas puse – ikdienā ēdam kā svētkos: kūkas vai citus, saldos našķus - katru dienu. Un man svars pieauga, pašsajūta pasliktinājās.  Svars, nu labi – var jau nopirkt lielāka izmēra apģērbu (ko nācās arī darīt). Bet ko iesākt, lai justos labāk? Sapratu, ka ar savu apņemšanos vien nepietiek, ka ir jāmeklē palīdzība. Un paldies manai draudzenei, kura mani iepazīstināja ar Figūras Draugiem!

Man ļoti patīk Figūras Draugu uzskaites – atskaites sistēma, kur katrs pats var saprast, cik patiešām daudz vai maz mēs katrs dienā apēdam. Mēs katrs kļūstam sev par uztura speciālistu, ievērojot Figūras Draugu dotās vadlīnijas. Sākums man bija ļoti daudzsološs – pirmajās nedēļās tiku vaļā no pēdējā laikā uzkrātajiem 6 kilogramiem, bet pēc tam vairs negāja tik raiti, kā paredz Figūras Draugu programma. Katram tievētājam ir savs svara zaudēšanas temps, par ko pārliecinājos Ingas Pūces 2017. gada vasaras nometnē, kur citas dalībnieces zaudēja vidēji ap 1 kg sava svara, uz ko arī es cerēju, bet man nometnes laikā pie visiem vienādiem ēšanas un fizisko aktivitāšu nosacījumiem izdevās „nomīnusot” tikai 400 gr. Es nevaru lepoties ar ātri sasniegtu rezultātu. Es tievēju ar labvēlīgu attieksmi pret sevi un ar apziņu, ka šādi ikdienas paradumi būs visam mūžam. 1 gada un 9 mēnešu laikā man ir izdevies atstāt 13 kg un šobrīd turpinu ceļu uz sev vēlamo svaru. Uzskatu, ka labāk ilgi tievēju, nevis ilgi esmu ar lieko svaru un ar sevi neapmierināta. Protams, svarīgi ir būt pacietīgai un neatlaidīgai, uzticēties programmai, noticēt sev, un DARĪT, un tad rezultāts būs! Turpinu dzīvot saskaņā ar Figūras Draugu ieteikumiem, turpinu vingrot un nūjot (nūjošanas prasmes esmu apguvusi papildus semināros un varu nūjošanas iemaņas pamācīt arī citiem).

Tagad pati vadu klātienes atbalsta grupas, kur papildus Figūras Draugu izstrādātajai programmai dalos savā pozitīvajā pieredzē un stāstu par savām kļūdām. Svarīgi ir saprast, ka Figūras Draugu programma nav diēta vai kampaņa uz laiku, tas ir dzīvesveids. Uz tikšanos kādā no Figūras Draugu klātienes atbalsta grupām Jelgavā kopā ar Māru!