Iedomīgs cilvēks reti kad ir pateicīgs: viņš vienmēr ir pārliecināts, ka saņem mazāk, nekā pelnījis. /H. Bičers/

Irita (-33kg) - būt brīvam savā ķermenī!

Vārds, uzvārds  Irita Pluce
Vecums  39 gadi
Augums  166 cm
Svars pirms  107 kg
Svars pēc  74 kg
Zaudētais svars  33 kg 11 mēnešos
Nodarbību vieta  Indra Filipsone, Rīga

   
 
Cilvēku noteiktai rīcībai par iedvesmu ir bijis kāda cita stāsts, nevis raksti laikrakstos, nevis zinātnieku pētījumi, bet tieši kādas konkrētas, reālas personas pieredze.

Gandrīz katru gadu esmu apmeklējusi „Figūras draugi” grupas nodarbības ar domu, jāatbrīvojas no liekajiem kilogramiem, jāiztur vismaz 3 mēneši. Ievērojot programmu, liekais svars samazinājās par 10, 12, 18 kg. Jā, izturēju aptuveni 3 mēnešus, bija uzlabojusies pašsajūta, bija mainījušies ēšanas ieradumi. Bet, neievērojot programmu, nemainot dzīvesveidu un domāšanu, liekais svars atgriezās. Domāju, ka atbrīvoties no liekā svara nav grūti, bet noturēt to, ja trūkst motivācijas, - tas ir gandrīz neiespējami. Ko man dod zināšanas, ja es tās nepielietoju?

Arī šoreiz, iestājoties „Figūras draugi” grupā, man bira asaras no neticības, ka es varētu sasniegt savu mērķi, likās, ka viss atkārtojas, viss notiek pa spirāli, izejas nav. Mani mierināja grupas vadītāja Indra Filipsone, sakot, ka man nepieciešamas pārvērtības. Sapratu, ka tas nav tikai nomainīt drēbes, uzvilkt citas kurpes, aiziet pie friziera, bet tas ir kas vairāk, tas ir arī - pārvērsties sirds dziļumos.
Nemeklēju vainīgos bērnībā, ģimenē un citos - vainīgo nav – jāatzīst, tas ir mans dzīvesveids, kas vistiešākā mērā ietekmēja liekā svara rašanos. Darbs, darbs, mazkustīgums. Cik sevi atceros, man vienmēr ir garšojis ēst- piena produktus, saldumus, sāļos un gaļas ēdienus, zivis, augļus un arī dārzeņus. Ēdienam manā dzīvē ir bijusi liela nozīme, pārvarot gan priecīgus notikumus un ne tik priecīgus. Daļēji svara pieaugumu veicināja ēšana ārpus mājas, mazkustīgums.

Lai sāktu tievēšanu, motivācija ir viens no svarīgākajiem priekšnoteikumiem, lai svars samazinātos. Man tas bija - būt veselai, būt brīvai savā ķermenī, būt harmonijā. Nebija viegli, jo gandrīz katru dienu es pieņēmu lēmumu par to, kā es gribu nodzīvot šo dienu, cik veselīgi es šodien ēdīšu. Jāsaka, ka motivēts cilvēks domā pozitīvi.
Ikdienā man bija jāmācās kontrolēt savas sajūtas, emocijas. Pakāpeniski bija jāattīsta spēcīga vēlme mainīties un nepieciešamība sevi disciplinēt.

Svara samazināšanas laikā man vislabākos rezultātus deva tieši veselīgs uzturs, ikdienas fiziskās aktivitātes, laiks miegam un “Figūras draugi” grupas nodarbību apmeklēšana. Pamazām katru rītu uzsāku vingrot, uz darbu sāku doties kājām, ik dienu, neskatoties uz laika apstākļiem. Nav nekādu attaisnojumu, lai to nedarītu, tas neprasa liekus līdzekļus, drīzāk ir tikai ieguvumi.
Tikai, tad, kad biju tikusi vaļā no pirmajiem liekajiem 18 kg, sāku apmeklēt jogas nodarbības 1-2 reizes nedēļā. Jo līdz tam, uzsākot fiziskās aktivitātes, peldēt utt., auga arī mana apetīte, bija jāiemācās pareizi izvēlēties fizisko slodzi, lai tievēšana būtu efektīva.  Ir jāietur mērenība starp uzņemto uzturu un fiziskajām aktivitātēm.

Arī tagad domāju, ka ēdiena baudīšana, tā ir laba lieta-, galvenais izdarīt pareizo izvēli, izvēlos veselīgu ēdienu, liesus produktus, kas ir arī garšīgi. Uzturā samazinu uzņemtā sāls un cukura daudzumu. Tagad ēdu daudz lēnāk, vairāk ēdienu izbaudot, nesteidzoties, līdz ar to samazinās arī mana apēstā ēdiena porcija. Daudz vairāk ēdu svaigus dārzeņus. Šķidruma uzņemšanai un ūdens dzeršanai arī ir liela nozīme. Lai būtu jautrāk, es ūdens glāzē iemetu svaigas piparmētru lapas, iegriežu greipfrūtu vai citronu. Siltajiem dzērieniem klāt pievienoju ingveru, dažreiz kanēli. Man šķiet, ka par ēdiena garšu un izskatu, tagad domāju daudz vairāk, nekā agrāk, kad ļāvos plūsmai.
„Figūras draugi” programma mani aizrauj, jo uzturā varu izmantot visas produktu grupas, nav nekādu aizliegumu. Jo kā zināms aizliegtie “augļi” ir vissaldākie. Es teiktu, ka man pēc šīs programmas ir atļauts viss, bet ne viss man der.

Viens no lielākajiem ieguvumiem ir ieradumu maiņa un ir iegūts miers. Pamazām atbrīvojos no dažādiem ierobežojumiem, zinu man ir atļauts viss, zinu, ka man nevienam nekas nav jāpierāda - veselīgi ēst tas ir mans lēmums. Svarīgi ir „nepārtikt” no citu cilvēku domām, viedokļiem, bet gan domāt savas domas, noticēt un iegūt savu pārliecību. Es sevi nežēloju, bet palutinu ar atpūtu, garšīgu veselīgu ēdienu, ar vērtīgām sarunām, interesantu lasāmvielu.
Veiksmīgas tievēšanas pamatā ir - darboties ikdienu un pastāvība, kā arī visu darīt sevis dēļ, šodien un tagad. Šodien es pagātnē ieskatos tikai tik daudz, lai tas man palīdzētu iet uz priekšu. Paldies manai “Figūras draugi” grupas vadītājai, sirsnīgajai Indrai Filipsonei un grupai par atbalsu, jo vārdi māca - piemēri aizrauj!

Esmu uz pārvērtības ceļa, lai sasniegtu savu mērķi. Uz tikšanos Figūras draugu grupas nodarbībās!