Kurš neprot dejot, mēdz teikt: "cik nelīdzena grīda!" /Indiešu sakāmvārds/

Ija (-30kg) - esmu pamodusies jaunai dzīvei!

Vārds, uzvārds  Ija Malkause
Vecums  46 gadi
Augums  164 cm
Svars pirms  98 kg
Svars pēc  68 kg
Zaudētais svars  30 kg 11 mēnešos
Nodarbību vieta  Madona, Ligita Āboliņa

 

Jau no bērnības esmu bijusi ne no tām slaidajām meitenēm. Skolas gados arī nācās uzklausīt skolasbiedru ne visai patīkamās piezīmes attiecībā uz manu svaru. Lai arī ģimenē vecāki centās gatavot un ēst veselīgi, tomēr mans apaļums nekur nepazuda. Laiks gāja, arvien biežāk apkārtējie izteica dažādas piezīmes par izskatu, arvien biežāk, iegājusi veikalā, nespēju atrast sev piemērota izmēra apģērbu, kas būtu manai gaumei tīkams, arvien biežāk sāpēja kājas un šķita, ka veselības problēmu kļūst arvien vairāk. Sāpēja kājas, pietūka potītes. Tam visam līdzi nāca slikta oma un nīgrums. Dusmās „izslimoju” visas iespējamās slimības. Centos katru dienu ceļu uz darbu un atpakaļ mērot ar kājām, bet tas vēlamos rezultātus nedeva. Ēdu maz un bieži. Parasti no rīta ap plkst. 6 iedzēru kafiju, kas tikai manu kuņģi uzmundrināja un veicināja sālsskābes izdalīšanos. Ap plkst. 10 mans kuņģis ar skaļu „burkšķēšanu” darbā deva ziņu, ka pienācis laiks brokastīm, un tad pavērās ceļš uz kafejnīcu, kur smaržoja tikko ceptas plātsmaizes šķēles, svaigi gatavots rasoliņš, ar ko viegli bija apmānīt izsalkušo kuņģi.

Sāpošās kājas lika saprast, ka beidzot jādara kaut kas savas veselības labā. Septembrī sāku nūjot! Pat pa 8–10 kilometriem dienā. Gan lietū, gan salā, gan vasaras tveicē. Bet vēlamā rezultāta nebija. Tad reiz draudzene ielūdza mani uz Figūras draugu klubiņu. Biju skeptiski noskaņota, jo, kā jau vairākums cilvēku, domāju – tas būs dārgi un beigu beigās neefektīvi. Tomēr aizgāju uz pirmo tikšanos. Izrādījās, ka savā nelaimē neesmu viena un ka tievēt kopā ir foršāk. Pēc nodarbības, ejot mājās, sataustīju savā somā maisiņu ar končām un izmetu tās miskastē turpat uz ielas. Nolēmu – mainīšu savu dzīvi, un nekas un neviens nespēs man likt padoties!

Pēc pirmās nodarbības sapratu, ka visus šos gadus esmu nepareizi ēdusi un par maz lietojusi uzturā ūdeni. Pirmajās divās nedēļās zaudēju 4 kilogramus. Un tālāk jau manī pamodās azarts. Arī apkārtējo cilvēku izteiktie komplimenti jau pēc pirmā mēneša tikai vairoja manu apņēmību turpināt iesākto. Un tā pamazām nonācu pie tā, ka no 48. izmēra tiku līdz pašreizējam 38. Jūtos lieliski! Un ko gan sieviete var vairāk vēlēties – iegājusi apģērbu veikalā, varu izvēlēties tieši to kleitiņu vai svārciņus, kas man tīk, un neuztraucos, ka nebūs mana izmēra. Laika gaitā iemācījos pareizi dzert ūdeni, iemācījos, ka garšīgi un veselīgi var pagatavot arī normālu ikdienišķu pārtiku. Iemācījos veikalā izvēlēties pareizos produktus un ignorēt visus kaitīgos. Un galvenais – protu arī sevi palutināt pareizi ar kādu našķi.

Galvenais mans ieguvums ir mana veselība – jūtos vieglāk, tik ātri nepiekūstu, jūtu vairāk enerģijas, vairāk smaidu, un, pats galvenais, ir cēlusies mana pašapziņa. Esmu pamodusies jaunai dzīvei! Esmu sapratusi, ka nekad neatgriezīšos pie savas iepriekšējās dzīves un ēšanas paradumiem!
Manas veiksmes atslēdziņas, cerams, noderēs arī citiem:
-    Katru dienu izdzert apmēram 2 l tīra ūdens.
-    Iegādāties savai paškontrolei divus svarus – vienus pārtikai, otrus sava svara kontrolei, jo acumērs ir maldīgs.
-    Svara zudums iet kopsolī ar fiziskajām aktivitātēm, kurām atvēlu 1–1,5 h dienā.
-    Ieklausīties sevī! Sajust Mēness fāzes un ieturēt atslodzes dienas.
-    Mīlēt savu ķermeni un lutināt to!
-    Tievēju sev, nevis citiem, baudot dzīvi!

Un beigās gribētos teikt: „Katram pumpuram ir vajadzīgs laiks, saule, gaiss un mitrums, lai uzziedētu. Tā arī mēs savas vēlmes ar varu nevaram īstenot. Neatlaidība un sīksta pacietība vainago darbu un palīdz arī mazā dārzā izaudzēt krāšņas rozes!”