Kā jauna motivācija var būt kāda veca, laba sapņa piepildīšana. /***/

Jaunākie ziņojumi | Mani ziņojumi | Foruma noteikumi

svara vērotāju punktu sistēma - vecā un jaunā


šuročka (on-line)
Publicēts: 31.01.2013 19:14 | Atbildēt, citējot šo komentāru
31/01/2013 19:14:51 - Rakstīja :
Labdien! Skaidrs, ka kustība Figūras Draugi ir radusies un visus pamatus aizguvusi no kustības Svara Vērotāji, kuri vēl pirms kādiem 5 gadiem darbojās Latvijā. Tāpēc man ir jautājums: šobrīd visām receptēm internetā, kuras tiek novērtētas arī sv punktu sistēmā, tiek piemēroti "vecie sv punkti" un "sv plus punkti". Tā kā Jūsu mājas lapā produktu saraksts ar punktu novērtējumu ir diezgan trūcīgs, es labprāt izmantotu internetā pieejamos sv produktu punktu novērtējumus kā arī pieejamās receptes. Bet, lai to darītu, man būtu jāzina, kuru punktu sistēmu jūs pašlaik izmantojat savos aprēķinos - "veco" vai "plus punktu" sistēmu? 

ilze_
					Poste: 1817
ilze_ (on-line)
Publicēts: 31.01.2013 19:33 | Atbildēt, citējot šo komentāru
31/01/2013 19:33:28 - Rakstīja :
Es esmu tievejusi tikai ar FD, bet cik es esmu lasijusi citu meitenu rakstito, tad atskiribas ir, un diezgan, tapec varbut ir labak, ja tu izkodisi cauri FD programmu, un receptes tad pielagosi FD punktiem?
Tas noteikti tev pasai jaizlemj, un gan jau, ka ari kada no meitenem vares tev atbildet par SV. :)

Lai veicas!!

šuročka (on-line)
Publicēts: 31.01.2013 19:50 | Atbildēt, citējot šo komentāru
31/01/2013 19:50:10 - Rakstīja :
Paldies, Ilze! Ceru sagaidīt atbildi no kādas grupu vadītājas. Jo, kā jau teicu, FD produktu saraksts ir ārkārtīgi ierobežots, tāpēc, ja ne receptes, tad produktu vērtības gribētu izmantot papildus no interneta.

dzigra
					Poste: 714
dzigra (on-line)
Publicēts: 31.01.2013 20:25 | Atbildēt, citējot šo komentāru
31/01/2013 20:25:20 - Rakstīja :
Mums taču ir vienību kalkulators, kurā jebkuram produktam ievadot  kalorijas 100 gramos izrēķinājās cik punktu   attiecīgajos gramos

šuročka (on-line)
Publicēts: 31.01.2013 20:30 | Atbildēt, citējot šo komentāru
31/01/2013 20:30:52 - Rakstīja :
Dzigra, ne jau tikai kalorijas nosaka punktu vērtību, tā formula ir daudz sarežģītāka, atkarīga no šķiedrvielu daudzuma, no tauku daudzuma u.t.t. Tiek ņemta vērā ne tikai produkta kaloritāte, bet arī - kādu enerģiju organisms patērē, to pārstrādājot. Līdz ar to var gadīties, ka produktam ar lielāku kaloritāti ir mazāka punktu vērtībā, kā ar mazāku.

Agnese81
					Poste: 518
Agnese81 (on-line)
Publicēts: 01.02.2013 09:00 | Atbildēt, citējot šo komentāru
01/02/2013 09:00:03 - šuročka Rakstīja :
FD produktu saraksts ir ārkārtīgi ierobežots,
Šo es nesaprotu... 2.nedēļas bukletiņā ir Porciju reģistrs, kur ir pārsvarā visi pamatprodukti doti, cik grami ir par 1 vienību. Un pēc tā var viegli aprēķināt vienību skaitu katram konkrētam produktam. Kā arī var izmantot vienību kalkulatoru, kur pēc kaloriju skaita aprēķina vienības konkrētam produkta daudzumam. Kas attiecas uz gatavajiem ēdieniem - jā, porciju reģistrā saraksts ir neliels, bet to arī ir ļoti grūti pateikt gatavam produktam, jo nekad nevar zināt ko, cik katrs pavārs ir licis klāt. Tāpēc iesaku gatavot pašai un svērt izmantotos produktus un rēķināt līdzi, cik tad to vienību sanāk  Vēl var izmantot sistēmu, ka 1 vienība + 80 kalorijas. Lai veicas!

Agnese81
					Poste: 518
Agnese81 (on-line)
Publicēts: 01.02.2013 09:01 | Atbildēt, citējot šo komentāru
01/02/2013 09:01:10 - Agnese81 Rakstīja :
1 vienība + 80 kalorijas. Lai veicas!
Es domāju 1 vienība = 80 Kcal

dzigra
					Poste: 714
dzigra (on-line)
Publicēts: 01.02.2013 09:10 | Atbildēt, citējot šo komentāru
01/02/2013 09:10:14 - šuročka Rakstīja :
Tiek ņemta vērā ne tikai produkta kaloritāte, bet arī - kādu enerģiju organisms patērē, to pārstrādājot. Līdz ar to var gadīties, ka produktam ar lielāku kaloritāti ir mazāka punktu vērtībā, kā ar ma ...
Interesanti

Agnese81
					Poste: 518
Agnese81 (on-line)
Publicēts: 01.02.2013 09:16 | Atbildēt, citējot šo komentāru
01/02/2013 09:16:40 - dzigra Rakstīja :
Interesanti
Tiešām...  Nesaprotu, kāpēc sev sarežģīt dzīvi... Ja Porciju reģistrā ir visi produkti skaidri un gaiši pateikti! Ja to ievērosi, rezultāti BŪS!!!

šuročka (on-line)
Publicēts: 01.02.2013 15:11 | Atbildēt, citējot šo komentāru
01/02/2013 15:11:46 - Rakstīja :
Meitenes, nu nav porciju reģistrā visu pamatproduktu. Es esmu tievējusi pirms gadiem 12 ar SV, tās produktu tabuliņas bija daudz izsmeļošākas. Gatavo produktu punti man vispār neinteresē, es pati saskaitu punktus visiem ēdieniem, ko gatavoju, bet, ja gadās ēst ārpus mājas - piemetu "uz aci". Piemēram varu jums parādīt šo: http://quiddity.cc/rachel/diet/wwfoods.htm
Bet es saprotu, ka nav labi jaukt kopā divas sistēmas, tāpēc cenšos turēties pie FD, taču ir loģiski, ka gribu noskaidrot pie FD vadītājiem, vai un kā FD punkti korelē ar SV vacajiem un jaunajiem punktiem.

Ingrīda (on-line)
Publicēts: 01.02.2013 15:41 | Atbildēt, citējot šo komentāru
01/02/2013 15:41:51 - šuročka Rakstīja :
Meitenes, nu nav porciju reģistrā visu pamatproduktu. Es esmu tievējusi pirms gadiem 12 ar SV, tās produktu tabuliņas bija daudz izsmeļošākas. Gatavo produktu punti man vispār neinteresē, es pati sask ...
Es domāju, ka FD vadītājiem nekas nav jāsalīdzina un, ja tā īsti, tad arī mums nē. Tā ir cita programma. Tāda kasīšanās paņem pārāk daudz laika, kuru var izmantot lietderīgi, iedziļinoties piedāvātajā FD programmā.

Agnese81
					Poste: 518
Agnese81 (on-line)
Publicēts: 01.02.2013 15:47 | Atbildēt, citējot šo komentāru
01/02/2013 15:47:29 - šuročka Rakstīja :
Meitenes, nu nav porciju reģistrā visu pamatproduktu.
Piemēram, kādus produktus tur nevari atrast???

šuročka (on-line)
Publicēts: 01.02.2013 18:22 | Atbildēt, citējot šo komentāru
01/02/2013 18:22:40 - Rakstīja :
Pilnīgi nemaz nesaprotu, kāpēc lietišķs jautājums tiek uzskatīts par kasīšanos. Pie tam FD nav PILNĪGI CITA SISTĒMA. Kad SV aizgāja no Latvijas, vietējie entuziasti nolēma darbu turpināt, ko, protams, nevarēja darīt ar SV nosaukumu, jo tas ir patentēts brends. SV sistēmas attīstībā tiek ieguldīts milzīgs darbs un līdzekļi (galu galā - aSV ir bizness nevis labdarības sistēma) - protams, ka Latvijā tādu iespēju nav. Taču izskatās, ka te visiem velk uz kašķi tā vietā lai vispār izprastu, ko es jautāju un kāpēc. 

šuročka (on-line)
Publicēts: 01.02.2013 18:28 | Atbildēt, citējot šo komentāru
01/02/2013 18:28:22 - Rakstīja :
Un ko nevaru atrast? Kaut vau svaigu kukurūzu.
Nesaprotu, kāds no tā ļaunums, ja uzzinu, kā FD punkti atbilst 
/vai neatbilst vispār SV punktiem, un, ja ir kāda sakarība, izmantoju plašākus resursus.

habibti (on-line)
Publicēts: 03.02.2013 08:25 | Atbildēt, citējot šo komentāru
03/02/2013 08:25:28 - Rakstīja :
No a - z piekrītu Šuročkai. Informācija niecīga un grūti saprotama.

debora
					Poste: 2555
debora (on-line)
Publicēts: 04.02.2013 12:44 | Atbildēt, citējot šo komentāru
04/02/2013 12:44:37 - šuročka Rakstīja :
Meitenes, nu nav porciju reģistrā visu pamatproduktu. Es esmu tievējusi pirms gadiem 12 ar SV, tās produktu tabuliņas bija daudz izsmeļošākas. Gatavo produktu punti man vispār neinteresē, es pati sask ...
Sveicināti,

SV programma nav pieejama Latvijā kopš 2009. gada. FD programma ir izveidota, lai sniegtu informatīvu un motivējošu atbalstu cilvēkiem, kuri ir izvēlējušies šo tievēšanas ceļu. Porciju reģistrā ir pieejami gandrīz visu produktu atšifrējums vienībās. Jūsu pieminētā svaigā kukurūza tiešām tur nav, jo nav populārākais produkts Latvijā. To varētu pielīdzināt konservētai kukurūzai - 60g = 1 Dārzeņu vienība. Vienība pēc kalorijām ir lielāka kā punkts un varu pateikt, ka punktu vērtību izmaina proporcionāls ļoti liels tauku daudzums produktā, kurus patiesībā neiesakām. Amerikai ir citi resursi programmas izstrādē un domāju, ka plašais produktu saraksts tievēšanas procesu neatvieglo. FD programma ir vieglāka izpratnei un pielietojumam. Vēlam veiksmi!

šuročka (on-line)
Publicēts: 04.02.2013 16:14 | Atbildēt, citējot šo komentāru
04/02/2013 16:14:01 - debora Rakstīja :
Sveicināti,SV programma nav pieejama Latvijā kopš 2009. gada. FD programma ir izveidota, lai sniegtu informatīvu un motivējošu atbalstu cilvēkiem, kuri ir izvēlējušies šo tievēšanas ceļu. Porciju reģi ...
Paldies par atbildi! Tā jau man likās, ka vienība ir vērtīgāka par punktu. Labi, tad nejaukšu sev galvu un sekošu tikai vienībām. 
Nesapratu gan vienu teikumu - "varu pateikt, ka punktu vērtību izmaina proporcionāls ļoti liels tauku daudzums produktā, kurus patiesībā neiesakām." - par kādiem produktiem ir runa, kas ar šo bija domāts?
 

debora
					Poste: 2555
debora (on-line)
Publicēts: 04.02.2013 16:54 | Atbildēt, citējot šo komentāru
04/02/2013 16:54:33 - šuročka Rakstīja :
Paldies par atbildi! Tā jau man likās, ka vienība ir vērtīgāka par punktu. Labi, tad nejaukšu sev galvu un sekošu tikai vienībām. Nesapratu gan vienu teikumu - "varu pateikt, ka punktu vērtību izmaina ...
Punka vērtību nosaka ne tikai kaloriju, bet arī tauku daudzums produktā.

ligabella (on-line)
Publicēts: 19.02.2013 11:47 | Atbildēt, citējot šo komentāru
19/02/2013 11:47:09 - Rakstīja :

Man ir jautājums par sportu! Lieta tāda, ka es ar pārtraukumiem vingroju sporta zālē jau kādus 2 gadus!Kad tikko sāku svars bija diezgan liels 95.kg pirmie 10 kg nogāja nemanot, pēc tam svars turpināja kristies bet lēnākos tempos. Kādu laiciņu atpakaļ nācās pārtraukt sportošanu ģimenes apstākļu dēļ un protams bija vasara kur ietipst ballītes pikniki utt.Un protams svars pieauga , bet ne līdz vecajiem apmēriem.

Tagad jau kādus 4 mēnešus esmu atsākusi vingrot un man ir iepatikušies spēka treniņi kur ir liela slodze. Bet lasot bukletus es pamanīju,ka ar manu svaru neesot ieteicama liela slodze.

Ko man darīt? Vai es tiešām sev tādā veidā kaitēju?Jo parastājai airobikai es jau esmu izgājusi cauri un tur man vairs nekas interesants neliekās...Un vai bonusa vienības par sportu ir obligāti jāiztērē?



Izsaki savu viedokli


Lai pievienotu emocijikonu, noklikšķiniet uz tās