Dod mušai spārnus, cik vien gribi - paliks muša. /O. Vācietis/

Jaunākie ziņojumi | Mani ziņojumi | Foruma noteikumi

Manu vienību jeb punktu kā agrāk...) skaits dienai


HANNA
					Poste: 157
HANNA (on-line)
Publicēts: 21.09.2009 13:19 | Atbildēt, citējot šo komentāru
21/09/2009 13:19:48 - Rakstīja :

Esmu saņēmusi "Tievē mājās+" komplektu un gribēju pārjautāt jums, zinošākām, vai visu esmu pareizi saprastusi.

1) Mans vienību skaits dienai ir norādīts bukleta "Porciju reģistrs" 2.lpp, kas ierakstīts ar pildspalvu uz piena glāzes attēla?

2) Vai "vienības" ir tie paši vecie labie "punkti", kurus agrāk iepazinu, kad vēl bija "Svara Vērotāji"?

3) Tajā "Porciju reģistrā" visu produktu veidu daudzumi ir norādīti 1 vienībai, izņemot našķus? Bet ja apēdu 2x vairāk nekā sarakstā minētais daudzums, tad 1 vienība x2 ir 2 vienības jeb punkti (man tā pierastāk saukt), jā?

4) Sūtījuma skaidrojošā pamācībā ir teikts, ka jāsāk tievēt katru nedēļu secīgi izlasot 1 bukletu. Vai man kā neklātienes tievētājam arī tas jādara, ja visi bukleti ir uz rokām? Un man jāsāk ar tiem pašiem 16 punktiem, nevis ar saviem personīgajiem, kas norādīti uz tās "piena glāzes", ja pareizi saprotu?

PALDIES par sapratni!


teriine
					Poste: 1202
teriine (moderators)
Publicēts: 21.09.2009 13:46 | Atbildēt, citējot šo komentāru
21/09/2009 13:46:54 - Rakstīja :

1) Mans vienību skaits dienai ir norādīts bukleta "Porciju reģistrs" 2.lpp, kas ierakstīts ar pildspalvu uz piena glāzes attēla?
tieši tā, šis vienību skaits tika aprēķināts, balstoties uz informāciju, ko norādījāt, pasūtot "Tievē mājās+" komplektu.

2) Vai "vienības" ir tie paši vecie labie "punkti", kurus agrāk iepazinu, kad vēl bija "Svara Vērotāji"?
Vienības, tāpat kā punkti, ir enerģētiskās vērtības pārveidojums. Bet formula, pēc kuras tika rēķināti Svara Vērotāju punkti, atšķiras no formulas, pēc kuras tiek rēķināta vienība. Tāpēc nevar teikt, ka PUNKTS = VIENĪBA. Tā nav.

3) Tajā "Porciju reģistrā" visu produktu veidu daudzumi ir norādīti 1 vienībai, izņemot našķus? Bet ja apēdu 2x vairāk nekā sarakstā minētais daudzums, tad 1 vienība x2 ir 2 vienības jeb punkti (man tā pierastāk saukt), jā?
Pilnīgi pareizi

4) Sūtījuma skaidrojošā pamācībā ir teikts, ka jāsāk tievēt katru nedēļu secīgi izlasot 1 bukletu. Vai man kā neklātienes tievētājam arī tas jādara, ja visi bukleti ir uz rokām? Un man jāsāk ar tiem pašiem 16 punktiem, nevis ar saviem personīgajiem, kas norādīti uz tās "piena glāzes", ja pareizi saprotu?

Cilvēks var vienā reizē uztvert un saprast noteiktu daudzumu informācijas. Tāpēc arī programmas materiāli ir veidoti tā, ka katru nedēļu tiek dota kaut kāda papildus informācija jau iepriekš apgūtajai, tā ļaujot atsaukt atmiņā jau uzzināto un uzzināt vairāk. Tāpēc ideālajā variantā labāk ir informāciju apgūt pakāpeniski, lasot pa 1 bukletam nedēļā. Bet, protams, tas nav obligāts nosacījums. Tieši tā paša iemesla dēļ arī labāk pirmajā nedēļā sākt ar 16 vienībām - organismam tiks dots stimuls, noteikti būs mīnuss (un pirmie rezultāti parasti ļoti motivē turpināt iesākto).

Apsveicu arī ar pievienošanos on-line, tagad materiāli, plānotājs, vienību kalkulators, bonusa vienību kalkulators un citas iespējas pieejamas arī Internetā. Gaidīsim arī on-line nodarbībā ceturtdien pl. 19.30. Lai veicas! Un, ja rodas vēl kādi jautājumi, droši jautājiet

 


HANNA
					Poste: 157
HANNA (on-line)
Publicēts: 23.09.2009 20:38 | Atbildēt, citējot šo komentāru
23/09/2009 20:38:55 - Rakstīja :

Vēl jautājums - cik saprotu, tās manas vienības ir sadalītas pa noteiktām produktu grupām un tikai tā un ne savādāk es drīkstu apēst savas vienības? Nu, piem., piena produkti - 2 vienības, labības produkti - 6 vienības utt. līdz visas 16 vienības ir apēstas? Sanāk tā, ka savas vienības nedrīkstu izmantot kā pati vēlos un tā vai šā sanāk, ka nekādigi nevar atļauties neko no našķiem (skatoties sarakstu)?   Pat marinētas siļķes fileja ir našķis! Hmmm...

Jo vairāk iedziļinos, jo vairāk saprotu, ka jaunā metode "vienības", atšķirībā no Svara Vērotāju" punktiem nav priekš manis.  Agrāk kaut kā nebija tik strikti un pati sev noteicu, ko šodien vai rītdien ēdīšu. Jā, centos ievērot - 3 porcijas dārzeņi, 2 porcijas augļi, 2 porcijas piena produkti utt. un tas man viegli padevās, jo šie t.s. obligātie nosacījumi neaizņēma visus manus punktus, atšķirībā no Figūras Draugu vienībām.


HANNA
					Poste: 157
HANNA (on-line)
Publicēts: 23.09.2009 20:51 | Atbildēt, citējot šo komentāru
23/09/2009 20:51:08 - Rakstīja :

Piebilde par Svara Vērotājiem... Tās bija porcijas, kas bija noteiktas dienai, ko noteikti vajadzētu apēst - piena produkti, dārzeņi, augļi, tauki utt. un pati varēju izvēlēties kaut ko ar mazāk punktiem vai vispār bez tiem, lai ietaupītos punktus varētu apēst kartupeļos un tā. Bet tagad sanāk, ka Figūras Draugu vienības ir tas pats kas punkti, kas jāskaita un piem., piena produktus nevaru izvēlēties mazāk kalorētus vai mazākā daudzumā - obligāti jāapēd 2 vienības, tātad mīnus no 16 vienībām...

ES PAREIZI SAPROTU vai kaut ko riktīgi jaucu?


teriine
					Poste: 1202
teriine (moderators)
Publicēts: 23.09.2009 21:11 | Atbildēt, citējot šo komentāru
23/09/2009 21:11:18 - HANNA Rakstīja :

Vispirms īsumā par "stingrajiem" Figūras Draugiem un "ne stingrajiem" Svara Verotājiem  

Ja biji (drīkst uz Tu? ) Svara Verotāju dalībnieks, tad noteikti atceries pirmo nodarbību, kad saņēmi produktu piramīdu un vadītāja stāstīja, cik punktus no katras produktu grupas drīkst iztērēt? Šajā ziņā abas programmas absolūti neatšķiras - produktu sadalījums bija jāievēro ari Svara Vērotāju programmā, ja gribēja ilglaicīgus un veselībai pozitīvus rezultātus. Pedējā programmā gan bija daudz sāta sniedzēju produktu (līdz sāta sajūtai par noteiktu punktu skaitu), bet šie sāta produkti darbojās tikai kopā ar šķīvja likumu, kas praktiski 90% gadījumu nodrošināja pareizas uzturvielu proporcijas.

 Tajā pašā laikā arī šajā programmā var (`tīri teoretiski) vienkaŗši apēst 16 vienības, nedomājot par to sadalījumu - plikas enerģijas ziņā organisms saņems tik pat daudz un kādu laiku noteikti arī svars kritīs, BET vai pietiekošās proporcijās tiks saņemtas visas uzturvielas - tas ir liels jautājums.

Tagad nedaudz par našķiem :) SV dienā drīkstēja iztērēt 2 našķu punktus, ATSKAITOT tos no labības punktiem. Figūras Draugu programmā dienā drīkst iztērēt 1 našķu vienību, ATSKAITOT to no labības vienībām. Tā kā vienība pē kalorāžas ir lielāka par punktu, kopumā atļauto našķu daudzums nemainās :)
par marinēto siļķi un daudziem citiem našķu produktiem - porciju reģistrā minetie našķu produkti attiecas uz tiem gadījumiem, kas tiek pirkti gatavā veidā (piemēram, RIMI kulinārijā, sab.ēdināšanas iestādē) - vietās, kur gatavojot tiek pievienotas liekas taukvielas, izmantoti konservanti (E, krasvielas, smaržvielas u.c. kīmija). Tai pat laikā, ja siļķi marinēsi pati, droši vari skaitīt to pie olbaltumvielām (protams, ja gatavosi siļķi majonēzē, tad nāksies skaitit arī tauku vienības).


teriine
					Poste: 1202
teriine (moderators)
Publicēts: 23.09.2009 21:15 | Atbildēt, citējot šo komentāru
23/09/2009 21:15:56 - Rakstīja :

Turpinu  

Par dārzeņiem  -  te jau meitenes ir sūdzējušās par to, ka dārzeņi "apēd" vienības. Varbūt Tev noderēs tāda pati pieeja - kā jau Tu teici, SV bija jāapēd 3 porcijas dārzeņu, 2 porcijas augļu, kur dārzeņu porcija bija 100 g? Manunprāt, pēdējā programmā jau bija vairāk. Arī FD vari ēst pēc tā paša principa - 2 porcijas dārzeņu, kur katra ir 300 g - kopā 600 g dārzeņu dienā. Tas pats ar augļiem - 2 porcijas, kur 1 porcija ir 100 - 200 g (arī SV bija tieši tāpat - dažādiem augļiem porcijas lielums atšķīrās). Un viss! 2 porcijas dārzeņu, 2 porcijas augļu.


teriine
					Poste: 1202
teriine (moderators)
Publicēts: 23.09.2009 21:27 | Atbildēt, citējot šo komentāru
23/09/2009 21:27:37 - HANNA Rakstīja :
Figūras Draugu vienības ir tas pats kas punkti, kas jāskaita un piem., piena produktus nevaru izvēlēties mazāk kalorētus vai mazākā daudzumā - obligāti jāapēd 2 vienības, tātad mīnus no 16 vienībām.. ...

Par piena produktiem - piemeram, Tev ir jāizlieto 2 Ca porcijas. Tu vari izvēlēties - vai nu 2% pienu (200 ml-1Ca vienība, vai 0,5% pienu (250 ml=1Ca vienība), vai cieto sieru (atkarībā no tauku satura 30 vai 50 g - 1 Ca vienība). Tā`ka patiesībā Tev ir izvēle gan pēc kalorāžas, gan pēc daudzuma - jo treknāks produkts, jo mazāks daudzums. Bet obligāti `jaapēd 2 vienības=2 porcijas. Tik pat labi Tu vari arī miksēt - 100 ml 2% piena + 125 ml 0,5% paniņu + 30g cietā siera = 2 Ca vienības.

SV taču bija tieši tāpat, vai tad nē?


teriine
					Poste: 1202
teriine (moderators)
Publicēts: 23.09.2009 21:29 | Atbildēt, citējot šo komentāru
23/09/2009 21:29:46 - teriine Rakstīja :
Turpinu Par dārzeņiem

Vēl par dārzeņiem varu piebilst - droši var ēst vairāk par 2x300g , galvenais, lai nebūtu mazāk :)

 


HANNA
					Poste: 157
HANNA (on-line)
Publicēts: 23.09.2009 23:00 | Atbildēt, citējot šo komentāru
23/09/2009 23:00:02 - teriine Rakstīja :
Ja biji (drīkst uz Tu? ) Svara Verotāju dalībnieks, tad noteikti atceries pirmo nodarbību, kad saņēmi produktu piramīdu un vadītāja stāstīja, cik punktus no katras produktu grupas drīkst iztērēt? Šajā ...
Ir man tas bukletiņš uz rokām, bet slikti atceros, kas un kā bija. Redzu, ka ir kaut kādi cipari norādīti katrai produktu grupai, bet ko tas nozīmē - nav ne jausmas. Es vadījos pēc tā, kas rakstīts tekstā "6 priekšnoteikumi veselīgai un sekmīgai tievēšanai". Tur arī teikts par augļiem, dārzeņiem, škidrumu, taukiem, piena produktiem. Bet tur norādītas procijas, kas jāpatērē, nevis tieši punktu skaits. Tāpēc jau es vienmēr izvēlējos to diētiskāko variantu, ietaupot punktus citiem produktiem - kartupeļiem, makaroniem...

HANNA
					Poste: 157
HANNA (on-line)
Publicēts: 23.09.2009 23:23 | Atbildēt, citējot šo komentāru
23/09/2009 23:23:16 - teriine Rakstīja :
Tajā pašā laikā arī šajā programmā var (`tīri teoretiski) vienkaŗši apēst 16 vienības, nedomājot par to sadalījumu - plikas enerģijas ziņā organisms saņems tik pat daudz un kādu laiku noteikti arī sva ...

Bet vai nesanāk tā, ka tīri fiziski uzspiežu sev ēst to, ko organisms neprasa un iepriekš nekad tik daudz neesmu ēdusi/dzērusi, kā programma to paredz?


teriine
					Poste: 1202
teriine (moderators)
Publicēts: 23.09.2009 23:25 | Atbildēt, citējot šo komentāru
23/09/2009 23:25:57 - HANNA Rakstīja :
Redzu, ka ir kaut kādi cipari norādīti katrai produktu grupai, bet ko tas nozīmē - nav ne jausmas. Es vadījos pēc tā, kas rakstīts tekstā "6 priekšnoteikumi veselīgai un sekmīgai tievēšanai".

Tie cipari kā reiz arī norādīja, cik punktus no katras produktu grupas ir jāapēd atkarībā no tā, kāds ir Tavs punktu skaits, lai tievēšanas process būtu optimāli veselīgs un pareizs  

Ok., mēģināsim pielāgot FD programmu šīm formulām. Bukletiņš ir no Flexy punktiem? Iekopēju šīs formulas, ieboldējot to, kas atšķiras no SV programmas:

1. Augļus un dārzenus - vismaz 5 porcijas dienā: 200 -400 g augļus un 600 g dārzeņus  (SV-200 g augļu, 300 g dārzeņu)

2. Izdzeriet vismaz 1,5 - 2 l ūdens dienā: 8 glāzes, no kurām 4 ir jābūt ūdenim.

3. Tauki - izdariet pareizo izvēli. Katru dienu izvēlieties augu izcelsmes taukus par 1 vienību. (SV-2 punkti)

4. Kalciju jūsu kauliem un zobiem nodrošina 2 kalcija porcijas. Dažādība ēdienkartē nodrošina jūs ar visam nepieciešamajām uzturvielām. Izvēlieties piena produktus, kas atzīmēti ar zvaigznīti (piens, paniņas, jogurts, siers) vai izmantojiet analogus produktus - piemeram,300 g brokoļu vai kāpostu = 1 Ca porcija.

5. Kad vēlaties sevi palutināt, labības produktu vietā varat izvelēties našķus, bet ne vairāk kā 1 vienību dienā. (SV - 2 punkti)

6. Palieliniet kaloriju patēriņu un paātriniet vielmaiņu ar lielāku fizisko aktivitāti. Kustieties vismaz 30 minūtes dienā bez pārtraukuma.

7. Katrā ēdienreizē centieties ievērot šķīvja likumu - 1/2 šķīvja aizņem dārzeņi, 1/4 - labības produkti, 1/4 - olbaltumvielu produkti. (tas ir šķīvja likums, kas arī pie formulām ir uzzīmēts)

Vai šāds formulu apraksts Tev varētu palīdzēt vieglāk pierast pie FD sistēmas?


HANNA
					Poste: 157
HANNA (on-line)
Publicēts: 23.09.2009 23:26 | Atbildēt, citējot šo komentāru
23/09/2009 23:26:40 - teriine Rakstīja :
par marinēto siļķi un daudziem citiem našķu produktiem - porciju reģistrā minetie našķu produkti attiecas uz tiem gadījumiem, kas tiek pirkti gatavā veidā (piemēram, RIMI kulinārijā, sab.ēdināšanas ie ...

Ja jau marinēta siļķe ir našķis, kas nav mājās gatavota, tad kāpēc konservēti zirnīši nav pieskaitīti turpat?


teriine
					Poste: 1202
teriine (moderators)
Publicēts: 23.09.2009 23:29 | Atbildēt, citējot šo komentāru
23/09/2009 23:29:30 - HANNA Rakstīja :
Bet vai nesanāk tā, ka tīri fiziski uzspiežu sev ēst to, ko organisms neprasa un iepriekš nekad tik daudz neesmu ēdusi/dzērusi, kā programma to paredz?
Ja esi no mazēdājiem, tad, iespējams, tiešām pēc apjoma liekas, ka jāapēd ļoti daudz. Tomēr organisma pamatvielmaiņai (enerģijai, kas nepieciešama, lai sirds sūknētu asinis, plaušas palīdzētu elpot, vispār - normāli darbotos visas orgānu sistēmas) ir nepieciešams tieši tik daudz enerģijas. Ja šķiet, ka ir par daudz, varbūt izvēlies tādus produktus, kas pēc apjoma jāapēd mazāk. Piemēram, no dārzeņiem izvēlies pākšaugus, kalcija porcijām izmanto sieru, olbaltumvielām nedaudz treknāku gaļu utt.

HANNA
					Poste: 157
HANNA (on-line)
Publicēts: 23.09.2009 23:30 | Atbildēt, citējot šo komentāru
23/09/2009 23:30:47 - teriine Rakstīja :
Par piena produktiem - piemeram, Tev ir jāizlieto 2 Ca porcijas. Tu vari izvēlēties - vai nu 2% pienu (200 ml-1Ca vienība, vai 0,5% pienu (250 ml=1Ca vienība), vai cieto sieru (atkarībā no tauku satur ...
Nu, tur jau tā lieta - tā vai šā jāapēd 2 vienības, kas ir mīnusā no 16, nevis porcijas, kad es varu izvēlēties, cik kalorijām bagātu ēst to piena produktu. Jo punktu sarakstā izvēlējos tādus produktus, kur ir mazāk punktu, bet tajā pašā laikā apēdu tās 2 porcijas (daudzums gramos), bet punktus par to ietaupīju citiem ēdieniem.

teriine
					Poste: 1202
teriine (moderators)
Publicēts: 23.09.2009 23:33 | Atbildēt, citējot šo komentāru
23/09/2009 23:33:24 - HANNA Rakstīja :
Ja jau marinēta siļķe ir našķis, kas nav mājās gatavota, tad kāpēc konservēti zirnīši nav pieskaitīti turpat?
Tāpēc ka konservētos zirnīšos 1) noteikti nebūs papildus pievienotas taukvielas, 2) tur jebkurā gadījumā būs daudz mazāk kaloriju; 3) man pie rokas ir tikai kukurūzas bundžiņa - sastāvā ir tikai kukurūza, ūdens un sāls, nekādu e-vielu, nekā, ko ražotājs varētu "noslēpt" :) Tāpat arī, piemēram, tuncis savā sulā (konservi) ir nevis pie našķiem, bet pie olbaltumvielām.

teriine
					Poste: 1202
teriine (moderators)
Publicēts: 23.09.2009 23:39 | Atbildēt, citējot šo komentāru
23/09/2009 23:39:50 - HANNA Rakstīja :
Nu, tur jau tā lieta - tā vai šā jāapēd 2 vienības, kas ir mīnusā no 16, nevis porcijas, kad es varu izvēlēties, cik kalorijām bagātu ēst to piena produktu. Jo punktu sarakstā izvēlējos tādus produktu ...
Pag... es saprotu, ko Tu gribi teikt, bet nemāku paskaidrot... Sanāk tā - Tu, piemēram, kā kalcija porcijas paņēmi 2 glāzes 0,5% piena, noskaitīji 3 punktus (1 glāze = 1 Ca porcija, bet 3 punkti), nevis 2x 30g siera (2 Ca porcijas, bet 4 punkti), rezultātā iegūstot 1 lieku punktu, ko sadalīt uz pusēm 1/2  - labībai, 1/2 - olbaltumvielām. Pareizi? Jo SV programmā BIJA jāievēro punktu dalījums starp produktu grupām...

HANNA
					Poste: 157
HANNA (on-line)
Publicēts: 23.09.2009 23:45 | Atbildēt, citējot šo komentāru
23/09/2009 23:45:30 - teriine Rakstīja :
Tie cipari kā reiz arī norādīja, cik punktus no katras produktu grupas ir jāapēd atkarībā no tā, kāds ir Tavs punktu skaits, lai tievēšanas process būtu optimāli veselīgs un pareizs
Kā tad to saprast, ja, piem., labības produktiem ir 8-10-12-14-16-18-20 skaitļi?

HANNA
					Poste: 157
HANNA (on-line)
Publicēts: 23.09.2009 23:47 | Atbildēt, citējot šo komentāru
23/09/2009 23:47:32 - teriine Rakstīja :
1. Augļus un dārzenus - vismaz 5 porcijas dienā: 200 -400 g augļus un 600 g dārzeņus (SV-200 g augļu, 300 g dārzeņu)
He, he, man laikam cits buklets - dārzeņi no 300g līdz 1kg (es ēdu 3 porsijas jeb 300g).

HANNA
					Poste: 157
HANNA (on-line)
Publicēts: 23.09.2009 23:49 | Atbildēt, citējot šo komentāru
23/09/2009 23:49:17 - Rakstīja :
Ui, tas bija FG!  Tad viss pareizi: SV augļi 200g, dārzeņi 300g. Bet FG taču vienības jāapēd nevis grami.

teriine
					Poste: 1202
teriine (moderators)
Publicēts: 23.09.2009 23:58 | Atbildēt, citējot šo komentāru
23/09/2009 23:58:17 - Rakstīja :

Tas nozīmē, ka Tev var būt 8 - 20 labības punkti, atkarībā no kopējā punktu skaita un atkarībā no tā, cik punktus iztērē kalcijam.

Flexy punktos bija sekojošs punktu dalījums. Piemēram, Tev ir 20 punkti. Skatāmies pēc piramīdas no augšas.
Tauki - sievietēm 2, vīriešiem 3.
Nobraucam uz piena produktiem. 2 porcijas, atkarībā nbo tā, cik treknus produktus izvēlamies, 3, 4, 5, 6 punkti. Pieņemsim, ka izvēlamimes 2x250 ml 0,5% paniņu - tātad kalcijam dodam 3 punktus.  
atlikušos punktus sadalām 1/3 olbaltumiem, 2/3 labībai.

Tātad 20 - 2T (tauki) - 3Ca (kalcijs) = 15. 1/3 no 15 ir 5 - olbaltumvielām, 2/3 no 15 ir 10 - labībai.

Savukārt, ja izvēlamies treknākus kalcija produktus (piemēram, 2x30g siera par 4 punktiem), tad 20-2T-4Ca=14, ko sadalām 4,5 - olbaltumi, 9,5 - labība. Un viss! Ja punktu skaits ir cits, arī cipari sanāk citi. Pirmajā nodarbibā vadītāja to jaunajiem dalībniekiem stāsta (nu, stāstīja :) ), katrs sev rēķina un ar aplīti apvelk vajadzīgo ciparu (vai kaut kur pieraksta, ja nesanāk precīzi skaitļi).

20


teriine
					Poste: 1202
teriine (moderators)
Publicēts: 23.09.2009 23:59 | Atbildēt, citējot šo komentāru
23/09/2009 23:59:00 - HANNA Rakstīja :
He, he, man laikam cits buklets - dārzeņi no 300g līdz 1kg (es ēdu 3 porsijas jeb 300g).
kurā vietā ir 1 kg?  

HANNA
					Poste: 157
HANNA (on-line)
Publicēts: 24.09.2009 | Atbildēt, citējot šo komentāru
24/09/2009 00:00:58 - teriine Rakstīja :
Ja esi no mazēdājiem, tad, iespējams, tiešām pēc apjoma liekas, ka jāapēd ļoti daudz. Tomēr organisma pamatvielmaiņai (enerģijai, kas nepieciešama, lai sirds sūknētu asinis, plaušas palīdzētu elpot, v ...
Oiii, nē, tā nav problēma - patīk pāēst. Es runāju par atsevišķiem produktiem, piem., dārzeņi. Ir dienas, kad vispār neko neesmu ēdusi no tiem, organisms neprasa un viss. Toties ēdu maizi, kartupeļus, makaronus...

teriine
					Poste: 1202
teriine (moderators)
Publicēts: 24.09.2009 00:02 | Atbildēt, citējot šo komentāru
24/09/2009 00:02:04 - HANNA Rakstīja :
Ui, tas bija FG! Tad viss pareizi: SV augļi 200g, dārzeņi 300g. Bet FG taču vienības jāapēd nevis grami.

Bet 1 vienība ir 300 g (izņemot pākšaugus, bet tie SV vispār neskaitijās pie dārzeņiem). Tātad sauc kā vēlies - 2 vienības vai 600 grami, daudzums un jēga nemainās :)

Nu, labi, nedaudz mainās. Ja aizmirstam par vienībām dārzenos, tad ikdienas vienību skaits samazinās par 2 (bet viss sadalījums paliek tāds pats).


HANNA
					Poste: 157
HANNA (on-line)
Publicēts: 24.09.2009 00:06 | Atbildēt, citējot šo komentāru
24/09/2009 00:06:25 - teriine Rakstīja :
Pag... es saprotu, ko Tu gribi teikt, bet nemāku paskaidrot... Sanāk tā - Tu, piemēram, kā kalcija porcijas paņēmi 2 glāzes 0,5% piena, noskaitīji 3 punktus (1 glāze = 1 Ca porcija, bet 3 punkti), nev ...

Nu jā, centos ietaupīt uz tā rēķina, ko mazāk gribējās ēst un taupīju priekš tā, ko vairāk gribējās. Un tur jau laikam mana kļūda - neko nekur nedalīju, vnk ēdu, daudz maz ievērojot šo te porciju nepieciešamību dienā un viss, paŗējo apēdu, kā gribēju. Kaut gan nezinu, vai kļūda, jo svars gāja nost un jutos labi, nekāda vaina. Arī tagad svaru smuki turu uz vietas.

Pie viena varu pateikt - Rēzeknē tā grupas vadītāja bija nu tāda, tāda... Ka otrreiz uz grupas nodarbībām tā arī neaizgāju un pašdarbībā tievēju mājās.


teriine
					Poste: 1202
teriine (moderators)
Publicēts: 24.09.2009 00:10 | Atbildēt, citējot šo komentāru
24/09/2009 00:10:21 - HANNA Rakstīja :
Oiii, nē, tā nav problēma - patīk pāēst. Es runāju par atsevišķiem produktiem, piem., dārzeņi. Ir dienas, kad vispār neko neesmu ēdusi no tiem, organisms neprasa un viss. Toties ēdu maizi, kartupeļus, ...

Ja nenopietni... ja es ēstu tikai to, ko "organisms prasa", tad pārtiktu tikai no kafijas ar pienu un banāniem  Vai man tas palīdzēs noturēt svaru? Droši vien. Vai tas dos labumu veselībai? Diez vai...

Ja nopietni - dārzeņi ir tā produktu grupa, kura dod nepieciešamo šķiedrvielu daudzumu, palīdz tīrīt organismu no visiem sārņiem, dod vitamīnus un minerālvielas, ēdot pec šķīvja likuma, dod sāta sajūtu... Un dārzeņus ēst ir jāiemācās (jāatrod "savs dārzenis", īstais pagatavosanas veids), tad organisms sāks "prasīt" darzeņus katru dienu   Daudz var rakstīt par dārzeņu labumu un derigumu... gan jau Tu pati arī to visu zini...

Kādas ir Tavas attiecības ar sēnēm? Ar pākšaugiem? Arī tos var izmantot`dārzeņu porciju vietā (piemēram, dienās, kad dārzeņus neprasās)...


HANNA
					Poste: 157
HANNA (on-line)
Publicēts: 24.09.2009 00:11 | Atbildēt, citējot šo komentāru
24/09/2009 00:11:57 - teriine Rakstīja :
Pirmajā nodarbibā vadītāja to jaunajiem dalībniekiem stāsta (nu, stāstīja :) ), katrs sev rēķina un ar aplīti apvelk vajadzīgo ciparu (vai kaut kur pieraksta, ja nesanāk precīzi skaitļi). 20

Ak, šausmas, cik sarežģīti!  Kaut kā neatceros, ka mums kaut ko tādu būtu stāstījuši! Vai nu man skleroze vai arī īstā grupas vadītāja bija pagadījusies.

Lai vai kā, lieko reizi pārliecinos, ka tas nav priekš manis, kā izrādās. Lai gan man patika skaitīt punktus bez visādām dalīšanām un priecājos par nomestajiem kg. Tas man palīdzēja sevi ierobežot ēšanā un par katru pārtērēto punktu sodīju sevi ar fiziskām aktivitātēm.


HANNA
					Poste: 157
HANNA (on-line)
Publicēts: 24.09.2009 00:13 | Atbildēt, citējot šo komentāru
24/09/2009 00:13:30 - teriine Rakstīja :
kurā vietā ir 1 kg?
Man tā ar pildspalvu pierakstīts bukletā, kad biju 1.nodarbībā.

HANNA
					Poste: 157
HANNA (on-line)
Publicēts: 24.09.2009 00:16 | Atbildēt, citējot šo komentāru
24/09/2009 00:16:41 - teriine Rakstīja :
Kādas ir Tavas attiecības ar sēnēm? Ar pākšaugiem? Arī tos var izmantot`dārzeņu porciju vietā (piemēram, dienās, kad dārzeņus neprasās)...
Sēnes varu ēst kaudzēm - mērcē, ar krējumu...  Bet pupas, zirņi gan nu tā, so, so...

teriine
					Poste: 1202
teriine (moderators)
Publicēts: 24.09.2009 00:18 | Atbildēt, citējot šo komentāru
24/09/2009 00:18:47 - HANNA Rakstīja :
Kaut gan nezinu, vai kļūda, jo svars gāja nost un jutos labi, nekāda vaina. Arī tagad svaru smuki turu uz vietas. Pie viena varu pateikt - Rēzeknē tā grupas vadītāja bija nu tāda, tāda... Ka otrreiz ...

Malacis, ka svaru turi!  Pašdarbībā tievējot ir daudz grūtāk, vel jo vairāk, ja pirmais iespaids par produktu (grupas vaditāja) nav bijis pozitivs.

Es arī neteikšu, ka tā bija kļūda - neievērot sadalījumu, mērķim - "nomest svaru"  tas nebija tik svarīgi. Toties mērķim "samazināt svaru veselīgi un ilgtermiņā" ar to nepietiek.


teriine
					Poste: 1202
teriine (moderators)
Publicēts: 24.09.2009 00:22 | Atbildēt, citējot šo komentāru
24/09/2009 00:22:12 - HANNA Rakstīja :
Man tā ar pildspalvu pierakstīts bukletā, kad biju 1.nodarbībā. Sēnes varu ēst kaudzēm - mērcē, ar krējumu... Bet pupas, zirņi gan nu tā, so, so...

Ā...  Es jau sabijos...  Lai gan, protams, var ēst arī tik daudz, bet vai vajag...  

Re, šai ziņā mēs ar Tevi līdzīgas - es ari sēnes varu ēdt un ēst :) Varbūt tad tiešām tā ir alternatīva dārzeņiem? Pie tam sēnes ir arī ideāls olbaltumvielu avots (ja pareizi atceros, sēņu olbaltums pēc kvalitātes līdzinās dzīvnieku olbaltumvielām).


HANNA
					Poste: 157
HANNA (on-line)
Publicēts: 24.09.2009 00:26 | Atbildēt, citējot šo komentāru
24/09/2009 00:26:19 - teriine Rakstīja :
Es arī neteikšu, ka tā bija kļūda - neievērot sadalījumu, mērķim - "nomest svaru" tas nebija tik svarīgi. Toties mērķim "samazināt svaru veselīgi un ilgtermiņā" ar to nepietiek.

Nju, laikam jau - vielmaiņas sakārtošana utt., vai ne?  Atvaino, ka sagruzīju Tevi! Vismaz tiku skaidrībā, kas ir kas.

Tikai žēl tās naudiņas, ko izmetu. Velti...


teriine
					Poste: 1202
teriine (moderators)
Publicēts: 24.09.2009 00:31 | Atbildēt, citējot šo komentāru
24/09/2009 00:31:47 - HANNA Rakstīja :
Nju, laikam jau - vielmaiņas sakārtošana utt., vai ne? Atvaino, ka sagruzīju Tevi! Vismaz tiku skaidrībā, kas ir kas. Tikai žēl tās naudiņas, ko izmetu. Velti...

Nemaz Tu mani nesagruzīji, tāpēc jau es te esmu, lai palīdzētu tikt ar visu skaidrībā  

Tātad - vai man izdevās parādīt, ka FD tik traki neatšķiras no SV kā šķiet pirmajā mirklī?  
Un - vai varam vienoties, ka pamēģināsi tomēr arī dienās, kad dārzeņus negribas, tomēr tās 2 porcijas uzņemt - ar sēnēm ?

Nu, vienīgais, ko es varu darīt - atvainoties kā Figūras Draugu pārstāvis par to, ka nesaņemi atbilstošu pakalpojumu.  Diemžēl naudu atgriezt nevaru... 


HANNA
					Poste: 157
HANNA (on-line)
Publicēts: 24.09.2009 00:36 | Atbildēt, citējot šo komentāru
24/09/2009 00:36:17 - Rakstīja :
Ai, ko mels niekus, ne jau tagad tiesā sūdzēšu!  Viens labums - jauki parunāju.  Bet pati priekš sevis saprotu - man ir vajadzīga kaut kāda sevis ierobežošanas metode, lai tievētu - vai nu FG vienības, vai SV punkti, vai diētas, bet savādāk man nekad nekas nesanāks - es to zinu.

HANNA
					Poste: 157
HANNA (on-line)
Publicēts: 24.09.2009 00:44 | Atbildēt, citējot šo komentāru
24/09/2009 00:44:10 - Rakstīja :
Aaa, un kas man tomēr patīk FG - tas, ka on-line var aprēķināt vienības, ja ir zināms apēstā cal uz 100g un svars.  Bet tā arī neizmantoju...

teriine
					Poste: 1202
teriine (moderators)
Publicēts: 24.09.2009 00:50 | Atbildēt, citējot šo komentāru
24/09/2009 00:50:24 - HANNA Rakstīja :
Ai, ko mels niekus, ne jau tagad tiesā sūdzēšu! Viens labums - jauki parunāju. Bet pati priekš sevis saprotu - man ir vajadzīga kaut kāda sevis ierobežošanas metode, lai tievētu - vai nu FG vienības ...

Nu, jā, tiesā  

Manarī bija ļoti interesanti parunāt, atsvaidzināju atmiņas par SV, pati priekš sevis arī šo to atsaucu atmiņā  

Tad sanāk, ka Tu esi tievētājs - kontrolētājs - tas, kuram, lai nenoietu no cela, ir vajadzīga sistēma, pie kā pieturēties!  Nu tad Tu esi īstajā vietā  Te mēs  (on-line tievetājas) Tevi nokontrolēsim un ierobežosim, kā tik vien vēlēsies  Klau, varbūt pievienosies arī svara atskaitei? Katru ceturtdienu te bariņš on-line meiteņu sveras (starp citu, labs kontroles mehānisms), sūta man savu svaru, es apkopojhu un pēc on-line nodarbības sniedzu "atskaiti" - kā pa nedēļu ir tievējies  Par katriem 3 zaudētajiem kilogramiem var dabūt virtuālo zvaigznīti...  Vēlies pievienoties?


teriine
					Poste: 1202
teriine (moderators)
Publicēts: 24.09.2009 00:51 | Atbildēt, citējot šo komentāru
24/09/2009 00:51:44 - HANNA Rakstīja :
Aaa, un kas man tomēr patīk FG - tas, ka on-line var aprēķināt vienības, ja ir zināms apēstā cal uz 100g un svars. Bet tā arī neizmantoju...
Kāpēc neizmanto? nepatīk internetā visu vadīt? vai vienkārši vēl neesi iesākusi to darīt?

HANNA
					Poste: 157
HANNA (on-line)
Publicēts: 24.09.2009 11:58 | Atbildēt, citējot šo komentāru
24/09/2009 11:58:08 - teriine Rakstīja :
Tad sanāk, ka Tu esi tievētājs - kontrolētājs - tas, kuram, lai nenoietu no cela, ir vajadzīga sistēma, pie kā pieturēties! Nu tad Tu esi īstajā vietā Te mēs (on-line tievetājas) Tevi nokontrolēsim ...
Jā, biji pamanījusi, ka jūs te atskaitaties, tikai nevarēju saprast, kā un kur tas notiek. Es jau labprāt (man patīk atskaitīties, ja ir panākumi), bet nevaru izlemt, vai sākt sadzīvot ar FG vai ņemties pa savam.

HANNA
					Poste: 157
HANNA (on-line)
Publicēts: 24.09.2009 12:00 | Atbildēt, citējot šo komentāru
24/09/2009 12:00:11 - teriine Rakstīja :
Kāpēc neizmanto? nepatīk internetā visu vadīt? vai vienkārši vēl neesi iesākusi to darīt?
Vnk nedaru to, par cik neesmu sākusi tievēt pēc FG.  Agrāk vispār skaitīju cal dienā, bet tas bija par traku, ja visu laiku galvā jākalkulē tie simti, tūkstoši.  Punktos, vienībās kaut kā vieglāka tā aritmētika.

HANNA
					Poste: 157
HANNA (on-line)
Publicēts: 24.09.2009 12:01 | Atbildēt, citējot šo komentāru
24/09/2009 12:01:14 - Rakstīja :
Aaa, šodien ceturtdiena, tātad on-line nodarbība, jā?  Ko jūs tur darat? Kas šodien paredzēts?

HANNA
					Poste: 157
HANNA (on-line)
Publicēts: 24.09.2009 12:56 | Atbildēt, citējot šo komentāru
24/09/2009 12:56:32 - Rakstīja :

Khe, khe, šodien pirmo reizi iemēģināju virtuālo plānotāju un visu sarakstīju, ko un cik esmu šodien ēdusi un cik tas sastāda vienības.  Ui, vēl ēst un ēst varu, tikai atkal tie dārzeņi sastāda problēmas - vēl nevienu vienību neesmu apēdusi.


mumins1980
					Poste: 5195
mumins1980
Publicēts: 24.09.2009 13:07 | Atbildēt, citējot šo komentāru
24/09/2009 13:07:44 - HANNA Rakstīja :
Khe, khe, šodien pirmo reizi iemēģināju virtuālo plānotāju un visu sarakstīju, ko un cik esmu šodien ēdusi un cik tas sastāda vienības.  Ui, vēl ēst un ēst varu, tikai atkal tie dārzeņi sastāda problē ...
Tev pilnīgi neviens dārzenis negaršo? Tomāts, gurķis? Man, piemēram, nav laika brokastīs īpaši krāmēties ar ēšanu, pēdu savas siermaizes, bet uz darbu paķeru līdzi tomātiņus (pašlaik man ir tādi maziņie - mini), tos kā ogas apēdu pat 200-300 g!

HANNA
					Poste: 157
HANNA (on-line)
Publicēts: 24.09.2009 13:14 | Atbildēt, citējot šo komentāru
24/09/2009 13:14:54 - mumins1980 Rakstīja :
Tev pilnīgi neviens dārzenis negaršo? Tomāts, gurķis? Man, piemēram, nav laika brokastīs īpaši krāmēties ar ēšanu, pēdu savas siermaizes, bet uz darbu paķeru līdzi tomātiņus (pašlaik man ir tādi maziņ ...
Garšo gan, tikai ne vienmēr ir mājās un ja nav uzreiz pa rokai, tad kaut kā nav gribēšanas skriet uz veikalu.  Ja nu vienīgi jau laicīgi visai nedēļai ledusskapis jāpiepilda ar krājumiem.

HANNA
					Poste: 157
HANNA (on-line)
Publicēts: 24.09.2009 15:22 | Atbildēt, citējot šo komentāru
24/09/2009 15:22:47 - Rakstīja :
Es netieku gudra - kāpēc krējums kā piena produkts (kalcijs) ir pie našķiem???

HANNA
					Poste: 157
HANNA (on-line)
Publicēts: 24.09.2009 15:23 | Atbildēt, citējot šo komentāru
24/09/2009 15:23:32 - Rakstīja :
Jā, un cik vienības varētu būt 1 ēdamk. lauku krējuma?

mumins1980
					Poste: 5195
mumins1980
Publicēts: 24.09.2009 15:57 | Atbildēt, citējot šo komentāru
24/09/2009 15:57:23 - HANNA Rakstīja :
Garšo gan, tikai ne vienmēr ir mājās un ja nav uzreiz pa rokai, tad kaut kā nav gribēšanas skriet uz veikalu.  Ja nu vienīgi jau laicīgi visai nedēļai ledusskapis jāpiepilda ar krājumiem.
Nu, neko darīt! Gribi notievēt? Tad jādara viss, lai būtu!

fortunina (on-line)
Publicēts: 24.09.2009 16:10 | Atbildēt, citējot šo komentāru
24/09/2009 16:10:16 - Rakstīja :
Jā, tievēšana prasa gājienus kā šahā iepriekš izplānot Es tagad arī , gatavojot ēst, uzreiz lieku n-tajās kastītēs, lai var pēc tam no saldētavas paņemt uz darbu. 


Izsaki savu viedokli


Lai pievienotu emocijikonu, noklikšķiniet uz tās