Ja katru mēnesi atliksiet nedaudz naudas, jau pēc gada būsiet pārsteigts, cik maz esat sakrājis. /Ernests Haskins/

Veiksmes stāsti

Māra (- 13 kg) - labāk ilgi tievēju!

Mēs katrs kļūstam sev par uztura speciālistu, ievērojot Figūras Draugu dotās vadlīnijas. Sākums man bija ļoti daudzsološs – pirmajās nedēļās tiku vaļā no pēdējā laikā uzkrātajiem 6 kilogramiem!

Ira (- 20 kg) - galvenais ir - nepadoties!

Es jau zināju, ka kaloriju skaitīšana nav domāta man, bet šeit jau viss ir saskaitīts, atliek tikai izvēlēties, ko ēst, un jāskatās, cik daudz. Nu jau esmu ļoti pieradusi pie šādas ēšanas, un būtībā vairs neprasās neko lieku. Visi grib ātrus rezultātus, bet reizēm ir tā, ka svars nemaz tik strauji nekrīt, jo katrs mēs esam atšķirīgs. Un gan jau ne vienmēr ēdam, kā ieteikts. Gadās kļūdīties, bet tāpat jāturpina iet uz priekšu, un svars būs nost! Pavisam vienkārši – ēdot!

Indra (- 30 kg) - turpinu ēst visu, ko vēlos!

Man patīk tas, ka savu ēdienkarti un produktus, ko ēdīšu, varu izvēlēties pati. FD palīdz saprast, kā veidojas pareizas ēšanas pamatprincipi, kurus produktus vajag ēst vairāk un no kuriem labāk atteikties.

Ivita (- 38 kg) - dzīve turpinās!

Man bija neliela panika – kā es to visu dabūšu nost? Nu savus 77 kg jau esmu sasniegusi, esot grupā vairāk nekā vienu gadu, un piebaroju bērniņu ar krūti joprojām. Tā man Figūras Draugi ir kā privilēģija. Varu ēst par vairākām vienībām vairāk, varu arī bērniņu pabarot ar to pašu ēdienu, ko pati ēdu. Pluss ir arī nelielā fiziskā slodze, pastaigas ar bērnu svaigā gaisā, nevis sevis nodzīšana bezgaisa sporta zālē.

Liesma (- 30 kg) - ne tikai vieglāka, bet brīvāka un laimīgāka!

Man patīk, ka FD koncentrējas ne tikai uz cipariem jeb zaudētajiem kilogramiem, bet arī iemāca veselīga un sabalansēta uztura pamatprincipus tādā veidā, ka tos ir iespējams īstenot ikdienā arī pēc vēlamā svara zaudēšanas. Tāpat liels pluss ir foršā un draudzīgā atmosfēra. Uz katru nodarbību devos ar prieku. Jaunā es esmu ne tikai par 30 kg vieglāka, bet arī daudz pārliecinātāka par sevi, brīvāka un laimīgāka! 

Laila (- 33 kg) - es iesaku darīti!

Prieks, ka meita ar lepnumu runā par manis sasniegto, arī vīrs sāk raidīt greizsirdīgus skatus manā virzienā, un kur nu vēl komplimenti no draugiem, paziņām un kolēģiem!

Linda ( - 26 kg) - ēst bez sirdsapziņas pārmetumiem!

Es ēdu visu bez sevis šaustīšanas un sirdsapziņas pārmetumiem, jo zinu, ka to daru pareizi. Kaut gan agrāk ēdu un pārmetu sev. Man bija izvēle – vai nu turpināt ēst un briest, vai tomēr ēst sabalansēti un tievēt.

Anna (- 26 kg) - tas nemaz nav grūti!

Par Figūras draugiem dzirdēju jau sen, bet nebija ticības tam visam, un vispirms jau arī saviem spēkiem. Pēc smagiem pārdzīvojumiem svars pieauga nežēlīgi ātri. Tas pamudināja beidzot sadūšoties un uzmeklēt tuvāko nodarbību vietu, tā bija un joprojām ir Madonā. 

Maira ( - 15 kg) - kopā taču viegāk interesantāk!

Un tad vienā dienā draudzene man saka: ejam pamēģināt pie Figūras draugiem. Es, ilgi nedomādama, attraucu: ejam! Kopā taču vieglāk un interesantāk!

Irita ( - 33 kg) - būt brīvam savā ķermenī!

Gandrīz katru gadu esmu apmeklējusi „Figūras draugi” grupas nodarbības ar domu, jāatbrīvojas no liekajiem kilogramiem, jāiztur vismaz 3 mēneši. Ievērojot programmu, liekais svars samazinājās par 10, 12, 18 kg. Jā, izturēju aptuveni 3 mēnešus, bija uzlabojusies pašsajūta, bija mainījušies ēšanas ieradumi. Bet, neievērojot programmu, nemainot dzīvesveidu un domāšanu, liekais svars atgriezās. Domāju, ka atbrīvoties no liekā svara nav grūti, bet noturēt to, ja trūkst motivācijas, - tas ir gandrīz neiespējami. Ko man dod zināšanas, ja es tās nepielietoju?

Ija ( - 30 kg) - esmu pamodusies jaunai dzīvei!

Sāpošās kājas lika saprast, ka beidzot jādara kaut kas savas veselības labā. Septembrī sāku nūjot! Pat pa 8–10 kilometriem dienā. Gan lietū, gan salā, gan vasaras tveicē. Bet vēlamā rezultāta nebija. Tad reiz draudzene ielūdza mani uz Figūras draugu klubiņu. Biju skeptiski noskaņota, jo, kā jau vairākums cilvēku, domāju – tas būs dārgi un beigu beigās neefektīvi. Tomēr aizgāju uz pirmo tikšanos.

Vija ( - 20 kg) - mēs katra to varam!

Savas dzīves skaistākos 25 gadus esmu dzīvojusi kopā ar lieko svaru. Pēc pirmā dēla piedzimšanas biju ieguvusi klāt 13 kg, tad vēl un vēl... Un rezultātā nonācu pie gandrīz simts... Pārliecinošie apgalvojumi par sabojāto vielmaiņu darīja savu – absolūtu pārliecību, ka nekas nav maināms, – jāpierod un jāpieņem tas, kas ir!

Zoja ( - 20 kg) - es noticēju sev!

2012. gada rudenī pazaudēju darbu, kas bija man ļoti liels stress. Rudenī un ziemā bieži vakaros sevi mierināju ar saldumiem, kas atkal mani noveda pie liekiem kilogramiem. 2013. gada martā aizgāju uz grupu pie Ingas Pūces. Mans svars tajā brīdī bija 91 kg. Jau pirmajā nodarbībā es sapratu, ka rīkojos pareizi, jo nesamierinājos ar savu izskatu un likteni un atkal nolēmu sevi savest kārtībā.

Inga ( - 27 kg) - esmu tiešām laimīga!

Es ar savu svara zudumu apgāžu teoriju par to, ka iedzimtība plus negulētas naktis jau kopš 2009. gada– vēl tagad ceļos naktīs, lai apraudzītu meitu, – ir iemesls tam, ka nevar samazināt svaru. Lasīju teoriju, ka liekais svars rodas arī no tā, ka cilvēkam ir miega bads, nestabils miegs utt. Arī stress ik pa laikam manā dzīvē ir. Galvenais, manuprāt, ir ļoti gribēt, un tad īsti nav nozīmes, cik tieva vai resna ir tava mamma un vai tu guli pareizi vai arī tas neizdodas.

Monika ( - 16kg) - sāku tievēt pa īstam!

Nav baudāmas tauku krokas, lai gan apslēptas zem gaisīga apģērba, kas man bija mugurā. Nolēmu doties uz veikalu un nopirkt sev jaunu apģērbu. Tā kā iepirkšanās mani nesaista, tad šī reize bija īsts pārbaudījums, pielaikojot neskaitāmus apģērbus šaurajās kabīnēs. Tā blūzīte, ko izvēlējos, bija kā uzstiepta zeķe uz „muciņas”. Tad sapratu, ka pārnākšu mājās, izvēlēšos tuvāko „Figūras Draugu” nodarbību un sākšu tievēt pa īstam!

Iveta ( - 28kg) - laba cilvēka nevajag daudz!

Ticiet man, uzrakstīt savu “veiksmes stāstu” ir daudz grūtāk nekā notievēt! Nopietni! 

 Ligita ( - 20kg) - nekas jau nenotiek tāpat vien!

Pēc pirmās nedēļas bija labs svara zudums – 2 kg, sapratu, ka tas nemaz nav grūti un rezultāti ir lieliski. Pārsteidza tas, ka tu ēd ļoti daudz un tievē! Nevienu nedēļu man svars nepieauga vai nestāvēja uz vietas, vismazākais, ko esmu zaudējusi, bija 200 g, bet tāpat tas bija stimuls, ka es to varu izdarīt. Pat nepamani, ka palēnām jau ieej veselīgā azartā, jo ļoti pārdomāti apsver, ko ēdīsi. Nezinu nevienu tik labu diētu vai programmu kā „Figūras draugi”, jo esi paēdusi un nemoka ne reiboņi, ne izsalkums un slikta pašsajūta.

Maija ( - 20 kg) -  viss var būt daudz labāk!

Ir pagājis gandrīz gads, biežāk smaidu, priecājos par lietām, kas reiz likās, nē, galīgi nelikās nekas, ģimene teic: “Tev ir atgriezusies humora izjūta!” “Man atkal ir mīļa sieva," vīrs kādu dienu man paziņo! Es sāku cienīt pati sevi, pašapziņa... Tam ir milzīga nozīme, nekad par to nebiju aizdomājusies, bet tas ir tik ļoti svarīgi!

Kristīne  (- 23 kg) - tievēšana man notika ļoti viegli!

Meklēju sev kaut ko uz Ziemassvētku svinībām, tāpēc uzlaikoju skaistu trikotāžas jaciņu pelēkā krāsā ar smalku pērlīšu izšuvumu. Pamērīju un turpat pielaikošanas kabīnē man no acīm sprāga asaras kā tādas pupas, kuras bira bez apstājas. Pati sev likos, tik LIELA, bet tas skaistais pērlīšu izšuvums uz manām krūtīm izskatījās kā tāds tievs diedziņš!

Marlēna ( - 18kg) - nekad nesaki nekad!

Pats svarīgākais ir saprast, ka tas nav mēneša darbs, un, ja tu reiz pieņem lēmumu un esi gatavs to realizēt, tad ir jāsaņem visa pacietība rokās un jāķeras pie darba. Un pozitīvākais – tas noteikti izdosies! :)

Jolanta ( - 40 kg) - brīnumi reizēm notiek! 

Sajūtas, kas mani pārņem brīžos, kad dodos iepirkties vai kad ir ģimenes kopā sanākšanas svētki, kad visi joprojām skatās un apbrīno manis sasniegto, ir neizsakāmas, tās paceļ spārnos un liek lidot, justies apmierinātai, skaistai un laimīgai. Vēlu arī jums piepildīt savu sapni, kas varbūt sākumā šķiet nereāls, taču beigās kļūst par jūsu realitāti. Lai izdodas!!!     

Inga ( - 20kg) - jūtos kā balles karaliene!

Jūs varbūt man jautāsiet, kāpēc man to visu vajadzēja?
Vajadzēja. Un kā vēl vajadzēja. To es spēju novērtēt tikai tagad. Es vairs nejūtos tikai mamma un mājsaimniece, bet sieviete, un tas man ir ļoti svarīgi. Slaidais ķermenis ir lielākā pašapliecināšanās. Nav vairs jādomā, kā apsēsties, lai vēders neizgāžas, nav jāpērk drēbes, kuras der, nevis tās, kuras tiešām patīk. Es atkal sev patīku
un ne tikai sev.

Gita (- 36 kg) - palikt tādai vienmēr!

Laiks, ko esmu pavadījusi kopā ar Figūras Draugiem, ir kļuvis par vienu no brīnišķīgākajiem laikiem manā mūžā. Esmu atradusi daudz jauku draudzeņu, esmu iemācījusies veselīgi ēst, daudz kustos un esmu par 36 kg vieglāka. Slimības (it kā hroniskas un neārstējamas) būtībā esmu aizmirsusi.

Ingūna ( - 25 kg) - nav jāēd kā celtniekam!

Man patīk tas ko redzu! Tie kas mani pazina XXL formātā, nebeidz izteikt komplimentus. Citi saka, ka man galvā sakāpis slaidums, bet ļaujiet man papriecāties par sevi!
Esmu secinājusi, ja labi grib, tad visu var! Tad vairs nedomāsi – man nav gribasspēka, man tas ir iedzimts utt. Pilnīgas muļķības! Ir jāmainās pašam un tad arī pasaule mainīsies tev līdzi.

Una (- 35 kg) - sapņi nepiepildās, sapņi ir jāpiepilda!

Kad man jautā – ko šī programma tev ir devusi, atbildu – spēju uzdrīkstēties. Ja mums tiek dots sapnis, tad tam līdzi noteikti nāk arī iespēja to piepildīt. Figūras Draugu programma ir kā ritenis – kad tā sāk griezties, vairs nevar apstāties – nāk iespēja pēc iespējas un parādās drosme tās visas izmantot. Manā dzīvē ir viss, kas šobrīd man ir vajadzīgs

Kristīne (- 31,6 kg) - tievai būt ir tik forši!

Jau samierinājos ar domu, ka tas ir mans liktenis - būt resnai. Bet tad nejauši SV mājas lapā ieraudzīju, ka var tievēt arī on-line. Devu sev vēl vienu iespēju ar domu - un ja nu? Iegādājos on-line abonementu. Un šo soli nenožēloju, jo svars samazinājās katru nedēļu. Kad SV pie mums pārtrauca darbību, turpināju tievēt pēc Figūras Draugu programmas. Kārtīgi pildot FD programmu, svars turpināja samazināties katru nedēļu.


                     www.figuurisobrad.ee

Arī Igaunijā darbojas Figūras Draugu klubs, kas 2010. gada aprīlī organizēja konkursu "Gada labākais Figūras Draugs 2010". Līdzīgus konkursus savā laikā organizēja arī Svara Vērotāji. Finālistes bija piecas, no kurām trīs piekrita  pastāstīt par savu ceļu līdz vēlamajam svaram arī Latvijas kluba dalībniekiem.

Heli (- 43 kg), konkursa laureāte -  es cenšos labot kļūdas!

Agrāk biju bezformīgs, mazkustīgs un fiziski slims darbaholiķis, kas nevarēja sadzīvot ar sevi, kur nu vēl ar citiem. Tagad esmu sporta klubu cienītāja, gardēde, kas ēd 5 reizes dienā un tiešām izbauda ēdienu. Vēl joprojām pieļauju kļūdas, bet tagad tās akceptēju, ja nevaru neko mainīt un galvenais - saprotu, ka tagad mans gars ir sajūsmā par templi, kurā tas dzīvo!

Helena ( - 42 kg) -  mainīt savu dzīvi!   

Šajā programmā jau startēju atkārtoti un šoreiz laikam daudz nopietnāk. Kad mans vīrs reiz teica: “Man jau patīk figūrainas sievietes, bet Tu varētu drusku notievēt” un vienlaicīgi ieraudzīju sevi vienā fotogrāfijā, nodomāju - tā ir pēdējā pile manā attaisnojumu kausā! Tikai tagad saprotu, kas man un viņam tika liegts!

Maria (-18 kg) - apsolīju  vienu nedēļu pamēģināt!   

Jaunībā biju aktīva sportotāja un arī garākā klasē. Visi teica, ka esot vienkārši liela, bet tomēr proporcionāla ar lieliem kauliem. Es ilgi tam ticēju, bet nez kāpēc, kad ieraudzīju sevi fotogrāfijās, mani vienmēr pārņēma šaubas un nepatika par to. Tā nu es aizgāju uz nodarbībām un kā jau sportiste “iekritu” azartā, īpaši, kad nedēļu pēc nedēļas samazinājās mans svars un reizē arī lielie kauli!  Tagad esmu maratona piekritēja un nenogurstoši turu sevi formā!