Ja gribi būt laimīgs visu mūžu ? Esi vesels! /***/

Jaunākie ziņojumi | Mani ziņojumi | Foruma noteikumi

Jautājums par vienību skaitīšanu


monix (on-line)
Publicēts: 23.06.2012 12:51 | Atbildēt, citējot šo komentāru
23/06/2012 12:51:06 - Rakstīja :
Tas, kas man FD sistēmā patīk vislabāk ir tas, ka atšķirībā no lielākās daļas diētu, jāēd no pilnīgi visām produktu grupām, tātad organisms un šūnas tiek apgādāti ar visām nepieciešamajām vielām un nevajadzētu rasties sajūtai, ka gribas ēst un tad sevi piebāzt ar visu pēc kārtas, piemēram, cepumiem, pēc tam bulciņām un vēl citiem ogļhidrātiem, tā arī negūstot sāta sajūtu, jo patiesībā organismam trūkst, piemēram, olbaltumvielas.
Tātad es aplūkoju vairākas receptes galerijās, bet bieži vien tiek norādīts tikai vienību skaits, ne konkrēts vienību sadalījums. Arī lasot forumu, man radies iespaids, ka dažas skaita tikai vienības, nu, ka dienā ir 16V un tad vienkārši skatās, kā iziet, nesaglabājot, to, cik daudz jābūt graudaugiem, olbaltumvielam u.c. vai esmu pārpratusi vai tā tiešām mēdzat darīt? Un vienā tēmā lasīju, ka viena lietotāja bija uzrakstījusi, ka viena vienība ir 80kcal, tas man likās pavisam jocīgi, jo es vienmēr skatos porciju sarakstā un tur ir minēts tauku procents, bet gan pienam, gan jogurtam un arī cietiem produktiem var būt vienāds tauku %, bet pilnīgi atšķirīgs kcal daudzums, tā kā nesanāk vienādi, kaut pēc gramiem ir viena vienība, bet kaloriju skaits ir atšķirīgs...vai kāds man varētu to izskaidrot?
un ja reiz esmu "kāpēcītis"  :)), tad nesen piedzīvoju lielu atklāsmi, parasti iekdienā vienmēr cenšos ēst dārzeņus kopā ar kādu olbaltumvielu, no rīta parasti šķinķi, pusdienās vistu, vai tītaru, bet vakariņās salātus ar sieru, līdz šim, nezinu pati kāpēc, bet sieru vienmēr biju pieskaitījusi olbaltumvielu sadaļā, neraksturīgi man, bet pēdējā laikā esmu sākusi lietot 10% lieso krējumu, priekš salātu mērces, līdz šim abas Ca vienības man aizgāja uz 2 jogurtiņiem dienā, bet tagad sanāk, ka viņas tik ātri piepildās un pārpildās, jo izrādās, ka siers arī tur iet klāt un vēl jogurts un nedaudz liesais krējums un beigās sanāk 3 vai 4, nevis divas, turpretī pie olbaltumvielām 1,5 vai 2 paliek pāri, tas mani ļoti apbēdina, jo tagad cenšos ēst salātus ar tunci, vai vistu, nevis sieru, bet jogurtu un krējuma dēļ liesajam sieram jāstāv ledusskapī un jābojājās :( sieru tiešām nevar ieskaitīt pie olbaltumvielām, vai varbūt kādi padomi, kā risināt manu problēmu, ēdot, gan jogurtu, gan sieru, gan nedaudz krējumu? Un kāpēc krējums skaitās pie našķiem un ir tik "slikts"? :(

auša
					Poste: 407
auša (on-line)
Publicēts: 24.06.2012 10:18 | Atbildēt, citējot šo komentāru
24/06/2012 10:18:13 - Rakstīja :
Labdien, Monix! Te forumā ir daudz gudrākas meitenes, kas pat paša vada grupas, bet, kamēr viņas pēc lustīgas līgošanas guļ, pastāstīšu par savu pieredzi.
Pirmkārt - sierus droši vari skaitīt pie olbaltumvienībām. Tajos ir gan olbaltumvienības. Tā kā mums obligāti jāapēd dienā 2 kalcija vienības, ar zvaigznīti* norādīti tie produkti, kurus "pa tiešo" skaitām pie kalcija. Bet tie kalciju saturošie produkti ( t.sk. sieri),kuriem klāt nav zvaigznīte, apēdot attiecīgo daudzumu, pusi vienības VAR skaitīt pie kalcija, pusi pie olbaltumvienībām. Bet var arī visu vienību pie olbaltuma.
Tas, ka kāds skaitītu tikai vienības, nebūs īsti pareizi. varbūt nav norādīts sadalījums, jo pieredzējušās jau pēc produkta nosaukuma zina, pie kādām vienībām- labības, olbaltuma utt. šo vienību skaita. Bet vienību sadalījumu visas cenšas ievērot. Protams, gadās parkāpumi, ja, piemēram, apēdu vairāk gaļas vai siera nekā pienāktos, norakstu to no labības,neapēdot tik daudz maizes, putras vai kartupeļu. Nu apmēram tā. Ilgāk paklejojot pa forumu, visu atradisiet un sapratīsiet.  Unn gan jau vēlāk būs meitenes, ka to mācēs izskaidrot labāk nekā es.  Lai veicas!


Jana
					Poste: 448
Jana (on-line)
Publicēts: 24.06.2012 19:07 | Atbildēt, citējot šo komentāru
24/06/2012 19:07:59 - Rakstīja :
Liess vai neliess krējums pie našķiem vien jāskaita nevis kalcija vienībām

Viesis
Publicēts: 25.06.2012 11:37 | Atbildēt, citējot šo komentāru
25/06/2012 11:37:23 - monix Rakstīja :

Jā, auša jau ļoti labi visu paskaidroja  

Galvenais ir dienā apēst 2 kalcija vienības, kas ir apzīmētas ar * produktu sarakstā, pēc tam var vienkārši skatīties, lai kalcija vienības + olbaltumvielas kopā sanāk 5 vienības  Man parasti tā arī sanāk, bet citu dienu vairāk ir gaļa vai siers, bet citu dienu visas 5 vienības sanāk no kalcija produktiem.

Un krējums jebkurā gadījumā būs našķis, kas jāskaita nost no labības vienībām  Bet es jau gadu neesmu ēdusi krējumu un nemaz neprasās  Pilnībā to aizvietoju ar bezpiedevu jogurtu un mazliet lieso majonēzi.


Agnese81
					Poste: 518
Agnese81 (on-line)
Publicēts: 25.06.2012 11:37 | Atbildēt, citējot šo komentāru
25/06/2012 11:37:50 - Rakstīja :
Viesis biju es!

monix (on-line)
Publicēts: 27.06.2012 22:02 | Atbildēt, citējot šo komentāru
27/06/2012 22:02:11 - Rakstīja :
Paldies par atbildēm!
Vēl viens jautājums - man ļoti garšo konservētie pākšaugi - pupas, kukurūza un zirnīši, runājot par dārzeņu vienībām, es tās parasti neskaitu, jo ēdu diezgan daudz dārzeņus katrā ēdienreizē un zinu, ka dienā ir vairāk par 600g un dārzeņus jau var ēst dikti daudz, cik grib, BET zinu, ka kaut arī iepriekšminētie pākšaugi itkā pieskaitās pie dārzeņiem patiesībā tie būtu jāskaita pie olbaltumvielām vai ogļhidrātiem...
Kā tad tur ar viņiem īsti ir? Ja dārzeņus var ēst, cik grib, šis apgalvojums neattiecas uz pākšaugiem? Labi, bet tad tas daudzums, kas apzīmē vienu dārzeņu vienību atbilst vienai olbaltumvielu vai ogļhidrātu vienībai??

LaimesKaleja
					Poste: 849
LaimesKaleja (on-line)
Publicēts: 27.06.2012 22:30 | Atbildēt, citējot šo komentāru
27/06/2012 22:30:40 - monix Rakstīja :
Paldies par atbildēm!Vēl viens jautājums - man ļoti garšo konservētie pākšaugi - pupas, kukurūza un zirnīši, runājot par dārzeņu vienībām, es tās parasti neskaitu, jo ēdu diezgan daudz dārzeņus katrā ...
Es nebūšu no ekspertiem, bet varu pateikt, kā es darīju un daru. Daļu ieskaitu pie dārzeņiem (pusi). Pārējo - skatos no tā, kas vēl ir uz šķīvja. Ja ēdu, piemēram, lēcas, tad parasti ar gaļu un kādiem salātiem. Tādā gadījumā lēcas man iet kā labība. Ja ēdu pupiņas ar vārītām sēnēm un rīsiem, tad pupas ieskaitu kā OV. Ja par konserviem, tad apmēram tā: ja pietiek OV, tad lieku pie olbaltumiem, ja visi olbaltumi jau apēsti, lieku pie labības. Jo konservētajos, it īpaši kukurūzā, ir diezgan daudz cukura. Bet ja viss apēsts (gan OV, gan LV) un ļoti gribas, es ēdu bez sirdsapziņas pārmetumiem un visu skaitu kā dārzeņus, ko drīkst, cik tik lien =))).
Bet vispār, cik es saprotu par šiem, tad viss diezgan demokrātiski. Uzticies savai sirdsbalsij =)

Minkinja
					Poste: 188
Minkinja (on-line)
Publicēts: 28.06.2012 09:57 | Atbildēt, citējot šo komentāru
28/06/2012 09:57:19 - Rakstīja :
Sveikas!
Šeit ir izvērtusies diskusija par barojošām māmiņām! A mani ļoti interesē kā ievērot FD, tad kad esi stāvoklī? tad tāpat kā barojošām māmiņām 5 vienības klāt? es tik tā interesējos uz priekšdienām! 

lenix3 (on-line)
Publicēts: 28.06.2012 09:59 | Atbildēt, citējot šo komentāru
28/06/2012 09:59:07 - Rakstīja :
man arī patīk pupiņas sautētas ar speķi, bet es domāju, ka tos var pieskaitīt pie ogļhidrātiem, jo konservētie dārzeņi nav tas pats kā svaigie!

Milimetriņš
					Poste: 417
Milimetriņš (on-line)
Publicēts: 28.06.2012 11:13 | Atbildēt, citējot šo komentāru
28/06/2012 11:13:51 - Minkinja Rakstīja :
A mani ļoti interesē kā ievērot FD, tad kad esi stāvoklī? tad tāpat kā barojošām māmiņām 5 vienības klāt? es tik tā interesējos uz priekšdienām! 
Mani tas arī interesē Dzirdēts jau, ka tad vienības nav jāskaita, bet tomēr gribētos zināt, kā būtu jāēd vispareizāk esot stāvoklī.

Minkinja
					Poste: 188
Minkinja (on-line)
Publicēts: 28.06.2012 11:40 | Atbildēt, citējot šo komentāru
28/06/2012 11:40:51 - Milimetriņš Rakstīja :
Mani tas arī interesē Dzirdēts jau, ka tad vienības nav jāskaita, bet tomēr gribētos zināt, kā būtu jāēd vispareizāk esot stāvoklī.
nu jā piekrītu tam ka nav jāskaita, bet ja jau FD ir dzīvesveids, tad arī šajā posmā kopā ar FD! gan jau, ka arī grūtniecības laikā ir kaut kas jāēd papildus, lai mazulis puncī augtu vesels un liels!  

LaimesKaleja
					Poste: 849
LaimesKaleja (on-line)
Publicēts: 28.06.2012 18:48 | Atbildēt, citējot šo komentāru
28/06/2012 18:48:55 - Milimetriņš Rakstīja :
Mani tas arī interesē Dzirdēts jau, ka tad vienības nav jāskaita, bet tomēr gribētos zināt, kā būtu jāēd vispareizāk esot stāvoklī.
Piesakos pie interesentiem :D
Vismaz kādu padomu vajadzētu saņemt. Citādi paliksim kaut kur pa vidu starp "bailēm nodarīt pāri bēbītim" un "bailēm uzbaroties" :)


Izsaki savu viedokli


Lai pievienotu emocijikonu, noklikšķiniet uz tās