Kas neriskē ne ar ko, tas riskē ar visu. /***/

Jaunākie ziņojumi | Mani ziņojumi | Foruma noteikumi

Lūdzu padomu, esmu izmisusi


monix (on-line)
Publicēts: 05.05.2012 13:03 | Atbildēt, citējot šo komentāru
05/05/2012 13:03:19 - Rakstīja :
Sveiki, figūras draugi!
Zinu, ka šī ir īstā vieta, kur padalīties ar pieredzi un netikt nosodītai vai nolamātai. Ceru, ka jūs pašas no savas pieredzes varētu dot man kādu labu padomu, vai kaut kā citādi palīdzēt.
Lieta tāda, ka man ir tikai 16 gadi, bet dēļ sava mazā auguma 156, esmu cīnījusies ar savu izskatu jo no 12 gadu vecuma. Nebiju resna, bet neapmierināta ar sevi gan. Devos pie sporta ārsta un uztaisot rentgenus secinājām, ka manas augšanas zonas ir slēgušās un es garāka nepastiepšos, tādejādi izlīdzinot nepilnības. 2010. gada vasarā beidzot saņēmos un ar Pakāpju diētas palīdzību samazināju  savu svaru no 52 uz 45, tad domāju, ka varu taču vēl un decembra beigās nonācu pie 37kg, mana dārzeņu ēšana jau bija kļuvusi pilnīga traka, ēdu 800 vai 900kcal dienā, baidījos ēst normālu ēdienu, pat ābolu, kur nu vēl maizi vai ko tādu, bet ja agrāk taisīju pierīšanās dienu 1x mēnesī uz kādiem svētkiem, pēc kuras sekoja tējas diena vispār bez ēšanas, tad tagad pierīšanās kļuva biežākas, pēc tam bija neēšanas diena, bet bieži vien tomēr pierijos divas dienas pēc kārtas, bet tā pamatīgi, ka sāp kunģis un vakarā štopēju vēl un vēl, kaut vairs jau nevaru, zinot, ka sākot no rītdienas vairs nedrīkstēšu. Kļuva aizvien grūtāk sevi disciplinēt, sāku lietot caurejas tēju un citus līdzekļus, vēlāk arī liku sev izvemties. Un tā mokoties, badojoties un pārēdoties nonācu tikai pie ēšanas, tā pavadīju lielāko daļu vasaras, jāpiebilst, ka es regulāri nodarbojos ar sportu - jāšanu, katru dienu, neesmu uz dīvāna sēdētāja, spiežu sevi skriet(5km) un vingrot arī,bet ne regulāri, jo man tas ļoti nepatīk un ilgāk par nedēļu nevaru pieturēties pie papildus vingrošanas, vasaras beigās iegādājos tievēšanas līdzekli un diezgan ļoti mokoties savedu sevi kaut cik kārtībā, lai septembrī varētu iet uz skolu, bija bail svērties, bet, manuprāt, tobrīd bija ap 50kg. Tālāk esmu nepārtaukti mocījusies, iemantojusi emocionālo ēšanu, ēdu supersabalansēti no visām uztura grupām pēc FD programmas, man ir pilns ar diētas grāmatām, dārgām vingrošanas un ēšanas programmām, pat dietologa sastādītu ēšanas plānu, bet ar mokām varu noturēties apmēram nedēļu, ja nevaru ēst, ko vēlos kļūstu dusmīga, visu laiku sapņoju par saldumiem un gardiem ēdieniem lielos daudzumus, pat ja esmu sabalansēti paēdusi, šobrīd sveru 58kg, un turpinu pieņemties ar katru dienu  izskatos šausmīgi priekš sava nelielā auguma, neesmu atlētiska un vingra, kas manam sporta veidam ir ļoti nepieciešams un vienkārši nespēju ieturēt nevienu diētu vai FD programmu, pus dienu varu izturēt, bet tad pie cepumiem noraujos, vai, ja cenšos neēst pēc 18, nedēļu sanāk, viss skaisti, bet tad vienalga saēdos vakarā jo šausmīgi gribās un ar jogurtu un augli NEPIETIEK. Esmu it kā dzirdējusi, ka pusaudžiem ir tāds posms, kad viņi "uzpamst" to vienkārši vajagot pārdzīvot. Bet laikam manā gadījumā tas tā nav, jo, emociju spiesta mēdzu apēst ļoti daudz vienā reizē-  vairākus šokolādes batoniņus, bulciņu, čipšu paciņu, vienreiz pat veselu saldējuma kasti, saldos sieriņus utt. Daudz neveselīga ēdiena, citrezi izvemjos vai iedzeru caurejas tēju, bet citreiz nē. Man ļoti nepatīk, kā izskatos, jūtos pilnīgi izmisusi, jo pa iepriekšējiem gadiem esmu pilnībā zaudējusi visu savu kādreiz dzelžaino pašdiciplīnu, arī mani ģimenes locekļi nekautrējas mani saukt par resnu un tusni, kas situāciju vēl vairāk saasina. Ko lai es daru, esmu pavisam izmisusi un šobrīd šķiet, ka mana dzīve ir pilnīgi nožēlojama, jo esmu dziļi neapmierināta ar sevi un laikam tāpēc arī man nepadodas nekas, ko es daru  KAS ar mani būs kad būšu vecāka? Tagd ir tāds vecums, ka gribas izskatīties labi, skaisti, kā citām vienaudzēm, šausmīgi, neticu, ka esmu šādā situācijā nonākusi, jo agrāk domāju, ka es varu sevi nokontrolēt un discipilnēt, kā tāda Viktorija Bekhema, kaut arī man nāca virsū histērijas un depresijas lēkmes,biju tieva, bet tagad izskatos pēc govs.

Meks (on-line)
Publicēts: 05.05.2012 18:21 | Atbildēt, citējot šo komentāru
05/05/2012 18:21:32 - Rakstīja :
Tik ļoti gribētos Tev pateikt, ka viss nokārtosies, ja sāksi ēst pareizi un sabalansēti, taču ar katru rindiņu Tavā stāstā šķiet, ka tomēr nevarēsi tikt galā bez speciālista palīdzības. Domāju, ka ēdot sabalansēti esi paēdusi, taču galvā visu laiku urķējas doma, ka neesi un tāpēc arī varētu būt noraušanās, kam seko caurejas zāles un vemšanas izraisīšana. Vai esi ar mammu runājusi par to un viņa zina par Tavām problēmām? Varbūt mājinieki tikai paķircina Tevi, bet viņiem nemaz nav nojausmas par caurejas zālēm un mākslīgu vemšanas izraisīšanu. Noteikti izrunājies ar mammu, kaut arī negribi to darīt un baidies, ka Tevi nesapratīs - saku Tev droši, sapratīs. Visas mammas kādreiz ir bijušas pusaudzes un sastapušās ar visām tām pašām pusaudžu problēmām. Mans ieteikums - sāc ar mammu, izrunājies un kopīgi meklējiet palīdzību pie speciālista, kamēr nav par vēlu. Lai Tev veicas! Tu varēsi tikt ar to galā, jo esi stipra. Tas manāms šajā vēstulē, kuru nenobaidījies, bet uzrakstīji, nosaucot lietas īstajos vārdos.

auša
					Poste: 407
auša (on-line)
Publicēts: 06.05.2012 09:39 | Atbildēt, citējot šo komentāru
06/05/2012 09:39:48 - monix Rakstīja :
Sveiki, figūras draugi!Zinu, ka šī ir īstā vieta, kur padalīties ar pieredzi un netikt nosodītai vai nolamātai. Ceru, ka jūs pašas no savas pieredzes varētu dot man kādu labu padomu, vai kaut kā citād ...
Labdien, Monix! Jā, šī ir īstā vieta, kur izrunāt savu sāpi! Te ir daudz jaunu meiteņu, kas noteikti atsauksies un, iespējams, ar savu pieredzi varēs palīdzēt. Kad beigsies brīvdienas, rakstītāju būs vairāk.
Es jaunībā biju slaida, tāpēc šādas pieredzes nav. Bet es zinu, kā ir tad, kad sevi nemīlam. Un tas ļoti vedina meklēt mierinājumu pie pilnas bļodas. Manuprāt tev ļoti derētu labs psihoterapeits, kas palīdzētu sakārtot GALVU, ar pārējo tad tiksi galā pati. Un vēl - neuzspied sev drakoniskus ierobežojumus, jo tad noteikti "norausies" un neturi mājās našķus. Īpaši - lielos daudzumos.
 Bet šobrīd sāc kaut vai ar to, ka uzraksti uz lapiņas visas savas labās īpašības, sasniegumus utt. Piedomā, par ko vari sevi uzteikt - tā no malas. Ja tā būtu Tava draudzene, kādus labus vārdus Tu viņai teiktu? Mācies sevi mīlēt!

prinese
					Poste: 37
prinese (on-line)
Publicēts: 06.05.2012 10:06 | Atbildēt, citējot šo komentāru
06/05/2012 10:06:25 - Rakstīja :
Monix, tieši tāds kā Tavs dzīves stāsts un problēmas nesen tika iztirzātas vienā no OPT  (Krievijas TV) šoviem. Meks un auša Tev dod ļoti pareizus padomus - problēma ir GALVĀ, un tikai psihoterapeits, kuram Tu ticēsi un uzticēsies palīdzēs Tev tikt pašai ar sevi galā... Lai gan es domāju, ka 58kg uz 152cm nebūt nav govs, kā Tu sevi "mīļi" nosauc... Lasot Tavu vēstuli, nonāku pie secinājuma, ka esi pārņemta ar sevi un savu izskatu tik ļoti pārspīlēti, ka nekam citam vairs neatliek laiks. Atrodi hobiju, nodarbošanos, (bez jāšanas),kas aizrauj, tad arī viss pamazām sāks nostāties savās vietās, varbūt Tev ir pārāk daudz brīva laika, iespējams, trenažieru zāle un profesionāls treneris var palīdzēt Tavu augumu veidot vingru un atlētisku. Nepērc dārgas programmas un ķīmiskus tievēšanas līdzekļus, atlicini naudu nosauktajiem speciālistiem! Izskatās tiešām, ka viena pati Tu neizkļūsi no situācijas, kādu apraksti. Jā, un mīli sevi!

auša
					Poste: 407
auša (on-line)
Publicēts: 06.05.2012 18:54 | Atbildēt, citējot šo komentāru
06/05/2012 18:54:26 - Rakstīja :
Paceļu tēmu uz augšu, jo meitēns droši vien gaida padomus arī no citām...

Una
					Poste: 9757
Una (vada grupu)
Publicēts: 06.05.2012 21:16 | Atbildēt, citējot šo komentāru
06/05/2012 21:16:17 - monix Rakstīja :
Sveiki, figūras draugi!Zinu, ka šī ir īstā vieta, kur padalīties ar pieredzi un netikt nosodītai vai nolamātai. Ceru, ka jūs pašas no savas pieredzes varētu dot man kādu labu padomu, vai kaut kā citād ...
Sveika! Tik ļoti pašsaprotama ir Tava sāpe! Tik pat ļoti kā milzīgā vēlme kļūt slaidai. Tu vēlies kļūt slaida, taču tai pat laikā vēlies baudīt ēdienus bez ierobežojuma. Jauku, ja atrastu kādu profesionāli, ar ko varētu izrunāt savu sāpi. Jo meitenes pilnīgi pareizi saka - ceļš uz slaidu augumu sākas galvā, viss pārējais ir tikai palīglīdzekļi. Un viss viss svarīgākais, lai Tu spētu iegūt slaidu augumu ir darīt ar PRIEKU un baudīt PROCESU. Tas ir kā ar jebkuru dzīves mērķi, piemēram, adīšanu, ja Tev patīk adīt, uzadīt zeķi ir tīrais nieks, taču, ja nepatīk.......... tīrās šausmas. Tieši tāpat ar ceļu uz slaidu augumu - JĀIEMĪL PATS CEĻŠ, TAD VISS PĀRĒJAIS ŠĶIET NIEKS! Taču, ja ceļš ir grūts, nepatīkams, biedējošs, šausminošs utt., cik tālu tiksi! Mans padoms - noteikti sameklē priekš sevis visjaukāko no ceļiem! Lai Tev izdodās! 

monix (on-line)
Publicēts: 07.05.2012 17:11 | Atbildēt, citējot šo komentāru
07/05/2012 17:11:04 - Rakstīja :
Liels paldies visām! 
Arī pati esmu nonākusi pie lēmuma apmeklēt psihoterapeitu, BET vai kāds, lūdzu varētu ieteikt kādu labu speciālistu? Varbūt kādas atsauksmes par Valdi Briedi?
auša - paldies par interesantiem padomiem sevis iemīlēšanas labā! :))
prinese - man ar laiku ir tā, ka, salīdzinot ar saviem vienaudžiem esmu ļoti, ļoti aizņemta, bez jāšanas spēlēju klavieres un eju valodu kursos, domāju, ka arī tas, ka pārgurstu un jūtos "izdegusi", ka visu laiku ir jāskrien kaut kur un tik daudz kas jāpaspēj, ir vēl viens cēlonis manām emocionālajām rīšanām :(
Una - pilnīgi piekrītu, paldies par atbalstu! Derētu uzsākt jaunu tēmu - kā ceļu uz slaidu augumu padarīt vieglu un patīkamu, nevis šaušalīgu mocību pilnu, zinu, ka pati iepriekš esmu pieļāvusi kļūdas, bet tagad man tas atmaksājas ar to, ka veselīgs dzīvesveids un fiziskās aktivitātes liekas, kā mocības, kurās negribu tikt ierauta, neskatoties uz mērķi :(

Manon
					Poste: 120
Manon (on-line)
Publicēts: 08.05.2012 00:40 | Atbildēt, citējot šo komentāru
08/05/2012 00:40:08 - monix Rakstīja :
Liels paldies visām! Arī pati esmu nonākusi pie lēmuma apmeklēt psihoterapeitu, BET vai kāds, lūdzu varētu ieteikt kādu labu speciālistu? Varbūt kādas atsauksmes par Valdi Briedi?auša - paldies par in ...
Varu sirsnīgi ieteikt 
http://psihoterapija.lv/2/member/dainaporina 
Viņa pieņem arī Rīgā. Ja aizņemta, vari palūgt, lai iesaka kādu citu.
Ja kas, atsauksmes vienmēr var sameklēt vārdu un uzvārdu ierakstot googlē.
Spēku un izturību veseļošanās procesā!

monix (on-line)
Publicēts: 14.05.2012 23:42 | Atbildēt, citējot šo komentāru
14/05/2012 23:42:39 - Rakstīja :
Sveikas atkal!
Šodien biju pie psihologa, šķiet, ka tas bija pareizā lieta, ko darīt :)
Jau vairākas dienas ēdu superveselīgi un svars arī kūst, par to liels prieks :) Nav viegli, bet es kaut kā turos un pati par sevi priecājos :)
Ja ir vēl kādi labi padomi, šo tievēšanas ceļu padarīt patīkamāku un baudāmāku, lūdzu rakstiet, gaidīšu ar nepacietību :)

ilze_
					Poste: 1817
ilze_ (on-line)
Publicēts: 15.05.2012 09:13 | Atbildēt, citējot šo komentāru
15/05/2012 09:13:35 - monix Rakstīja :
Sveikas atkal!Šodien biju pie psihologa, šķiet, ka tas bija pareizā lieta, ko darīt :)Jau vairākas dienas ēdu superveselīgi un svars arī kūst, par to liels prieks :) Nav viegli, bet es kaut kā turos u ...
Kada bija pirmaa vizite? Skiet, ka izdosies uzveikt pagatnes monstrus?

auša
					Poste: 407
auša (on-line)
Publicēts: 15.05.2012 19:03 | Atbildēt, citējot šo komentāru
15/05/2012 19:03:02 - Rakstīja :
Sveikas atkal!Šodien biju pie psihologa, šķiet, ka tas bija pareizā lieta, ko darīt :)Jau vairākas dienas ēdu superveselīgi un svars arī kūst, par to liels prieks :) Nav viegli, bet es kaut kā turos u ...
Sveika, Monix! Prieks par Tevi! Vai esi sarunājusi nākamo tikšanos ar psihoterapeitu? Ļoti iespējams, ka ar vienu vizīti būs par maz, kaut arī šobrīd šķiet, ka aug spārni... Ja  nu gadās, ka labajam un dārgajam terapeitam  grūti atlicināt naudiņu, turpināt iesākto var palīdzēt arī pēdējo kursu studenti, kuri ir daudz pieejamāki. Par viņu kvalifikāciju īpaši bažīties nevajadzētu, jo par savu klientu problēmām viņi konsultējas ar pasniedzējiem, ( vismaz geštakltterapeitiem ir tāda prakse).
Lai veicas! Ar interesi lasu arī Tevis sākto sarunu par ēšanu vakarā. Meka dotie padomi noder ne tikai Tev.


Izsaki savu viedokli


Lai pievienotu emocijikonu, noklikšķiniet uz tās