Cilvēka dzīve, tāpat kā fabula, tiek vērtēta, nevis pēc tās garuma, bet pēc satura. /Seneka/

Jaunākie ziņojumi | Mani ziņojumi | Foruma noteikumi

Nakts pārdomas - kā mēs sevi redzam?


baibinjsh1
					Poste: 4348
baibinjsh1 (vada grupu)
Publicēts: 27.05.2011 01:21 | Atbildēt, citējot šo komentāru
27/05/2011 01:21:18 - Rakstīja :

 Sveikas, slaidās un topoši slaidās draudzenes!

Šajā vēlajā stundā, kad viena eseja pabeigta, mans prāts nespēj atslēgties no dažādām domām. Aizdomājos par to, kā tad īsti mēs katra sevi redzam, kad esam citu cilvēku vidū. Šoreiz to domāju tieši fiziskā ziņā.

Varbūt kāda ir skatījusies How to Look Good Naked? Ja neesat, tad šeit ir tāds neliels ieskats par to, kas tad īsti tas ir:

http://www.youtube.com/watch?v=RizlP4Gtqs0

Vārdu sakot, mani visvairāk piesaista tas, kā sieviete sevi redz starp citām sievietēm. Cik slaidas mēs esam? Vai to var noteikt pēc kilogramiem? Nē, jo katrai ir savs auguma garums, kā arī auguma proporcijas, tāpēc kg nav vienīgais noteicošais lielums. Pēc apģērba izmēra? Arī nē, jo ražotājiem katriem ir savas idejas par izmēru, īpaši jau tagad, kad tiem pašiem izmēriem tiek radītas nedaudz lielākas drēbes, lai tikai cilvēki, esot apmierināti, ka nav nemaz tik lieli, nopirktu šīs drēbes.

Tad kas īsti var mums palīdzēt saprast, kur visu apkārt redzamo sieviešu vidū iederamies mēs?

Man bieži nācies piedzīvot situācijas (patiesībā, gandrīz katru dienu, pat vairākas reizes dienā!), kad eju pa ielu un pētu katru pretimnācēju. Galvā man skan domas:"Vai esmu slaidāka vai apaļāka par viņu?", "Vai manas kājas izskatās tāpat?", "Vai viņas auguma proporcijas ir tādas kā man?", "Vai pirms tievēšanas es izskatījos līdzīgi kā viņa?".

Kā Jums, dāmas, ir ar šo tēmu? Vai cenšaties saprast, cik īsti izmērīgas (dīvains vārds, vai ne?) esat?

Domāju, ka tievēšanas procesā šis jautājums kļūst arvien aktuālāks, jo visu laiku maināmies un ir grūti saprast, kādas esam, jo redzam sevi katru dienu. Bieži šķiet, ka nekas diži daudz jau nav mainījies, tomēr, salīdzinot ar citām sievietēm, varētu rasties tāds aptuvens priekšstats par to, kā tad īsti izskatāmies!

Jo vairāk rakstu, jo vairāk nesaprotu, kā tas vispār ir izdarāms. Jāsauc vien būs Gok Wan ar visu komandu, lai noliek rindu sieviešu priekšā un pastāsta, kur mēs esam realitātē.... 


?


joliite
					Poste: 752
joliite (vada grupu)
Publicēts: 27.05.2011 09:36 | Atbildēt, citējot šo komentāru
27/05/2011 09:36:59 - Rakstīja :
Nezinu kā citas meitenes bet es Baibiņ, es ar nepārtraukti gribu slīdzināt nu kā nu kā es izskatos, jo es sevi neredzu no malas, vienkārši man šādas iespējas nav, vienīgais variants ir slēptā kamera kas seko man līdzi neredzama lai es nebūtu kaut kāda savādāka, esmu nenormāli daudz reižu vēlējusies sevi redzēt līdzcilvēku acīm, nu viņi redz mani savādāku kā es sevi redzu, jo pateisībā pareizi jau ir kā tu saki, ka nav tāda vienota standarta pēc kura varētu pateikt nu jā es izskatos kā viņa, jo mēs ikviena esam individuāla būtne ar savām iezīmēm un specifiku, un kg uz svariem viennozīmīgi nav noteicošais vienādības noteikšanai, jo proporcijas kas no dzimšanas dotas ir tīk dažādas, un ir nenormāli grūti pateikt pašai sev kā es izskatos, tāpēc ir jāļauj tomēr līdzcilvēkiem tevi novērtēt un varbūt arī dažreiz pieņemt to ko viņi saka par reālu, un sevi nešaustīt, nu nu vēl pēdējie 5 kg, jo tu jau esi un izbaudi to kāda esi, jo tu ESI SKAISTA un tie 5 kg šurp vai turp ja tu to pati neuzsvērsi daudz tavā dzīvē pa lielam izmaiņas nenesīs, jo kā gan tu vari būt droša ka pie tiem nu vēl piežmiegtajiek kg pēc tam nenāk klāt vēl vēlmes atbrīvoties nu vēl no kādiem pāris un sanāk tā ka esot jau labā un pat ļoti labā izskatā un apkārtmēros tu tā pat sevī dzen kompleksus nu nē vēl neesi pietiekami slaida! BAUDAM MIRKLI KAS MUMS DOTS....... UN MĒS ESAM SKAISTAS ..... vienmēr un visur

iev@ (on-line)
Publicēts: 27.05.2011 11:27 | Atbildēt, citējot šo komentāru
27/05/2011 11:27:44 - baibinjsh1 Rakstīja :
Man bieži nācies piedzīvot situācijas (patiesībā, gandrīz katru dienu, pat vairākas reizes dienā!), kad eju pa ielu un pētu katru pretimnācēju. Galvā man skan domas:"Vai esmu slaidāka vai apaļāka par ...
Man arī piemīt tāds niķis "skanēt" pretimnācējas un salīdzināt ar saviem parametriem. Bet par objektivitāti šādos salīdzinājumos nevar būt ne runas. Nevaru kā Gok Wak nomērīt cisku vai gurnus  katrai pretimnācējai.
Pats dīvainākais ir tas, ka tad kad biju uzēdusies pavisam apaļa, es neklausījos pat uz apkārtējo piezīmēm par to, kāda īstenībā esmu - pati sevi no malas neredzēju līdz pāris fotogrāfijas un svari parādīja skaudro patiesību. 
Kad biju 1kg attālumā līdz savam mērķa svaram, es vairs nepētīju citas - es sajūsminājos par sevi - katrā skatlogā un katrā spogulī. 
Pašlaik esmu pa vidu savai svara amplitūdai un šķiet, ka tas, ka paskatoties spogulī, nejūtos apmierināta, liek man meklēt kaut kādu vizuālu salīdzinājumu - nu kā tad es šobrīd izskatos? 

denia
					Poste: 3924
denia (on-line)
Publicēts: 27.05.2011 13:05 | Atbildēt, citējot šo komentāru
27/05/2011 13:05:14 - Rakstīja :

Paldies,Baibinjsh,par temu! Tas ir pilnigi normali,ka mes aplukojam citas sievietes un tad medzam  sevi salidzinat.Ari es ta medzu darit. Parsvara uzmanibu pieversu sieviesu auguma proporcijam un tad acis iekrit tikai parejas "detalas". Un,protams,salidzinu  ar sevi. Sausmigi jau gribas paskatities uz sevi no malas,jo biezi ir ta,ka nevar vairs saprast,cik slaida tad esmu,skiet,ka katrs spogulis rada savadak(nu,dazos veikalos komercialos nolukos ta ari ir) .Briziem patiesam skiet,ka pati vairs nevaru saprast,cik slaida tad esmu.. Sados brizos vislabak palidz videouznemums,kur var paskatities uz sevi no malas. Dazreizi jautaju gimenes locekliem,vai esmu pietiekami slaida,ka vini doma? Vakar pat,ludzu gimenes locekliem,lai pasaka,ka vini  mani redz no malas-vai pec slaiduma pakapes esmu apmeram vienada ar vienu kaiminu meiteni? Jo es skatos uz so meiteni un kaut ka pasai man skiet,ka mes  varetu but slaiduma zina vienadas,kaut gan vina ir mazaka par mani un auguma proporcijas mums ir pilnigi dazadas.  Izradas,ka ari gimenes locekliem bija aptuveni vienads viedoklis ar mani.Tatad,es sevi redzu apmeram ta,ka mani redz ari parejie :)

 


champagne
					Poste: 1133
champagne (on-line)
Publicēts: 27.05.2011 13:11 | Atbildēt, citējot šo komentāru
27/05/2011 13:11:24 - Rakstīja :
Jau pirms vairākiem gadiem man nācās sev atzīt, ka vislielākās problēmas cilvēka emocionālajā dzīvē rada salīdzināšana. Pilnīgi visās sfērās - izskats, panākumi, mantiskais stāvoklis, zināšanas, izglītība utt. No bērnu dienām vecāki nevis akceptē un uzliela esošo, bet salīdzina ar kaimiņu Jānīti, Pēterīti vai Anniņu, ar Martas, Zanes utt. sekmēm skolā, tādējādi iemācot nevis novērtēt sevi, savus sasniegumus un rezultātus, bet mesties nepārtrauktā cīņā par "vajag labāk, vajag tā kā viņam/viņai". Tā ir Donkihota cīņa ar vējdzirnavām, jo vienmēr kāds būs skaistāks, gudrāks, zinošāks, veiksmīgāks vai bagātāks.
Ar šo garo penteri gribēju teikt tikai vienu: mēs katra esam unikāla, neatkārtojama un tieši tāpēc - neiedomājami vērtīga! Mums katrai ir savs unikālais DNS kods, pirkstu nospiedumi, kājas izmērs, ķermeņa proporcijas utt. Katrai sava dvēsele, kurai nav identiskas. Es esmu Es, man ir savi plusi un mīnusi, savi mērķi un uzdevumi, kas jāpaveic. Un nekas no tā nav salīdzināms ar citiem...
Cik gan mazsvarīga kļūst salīdzināšana brīdī, kad apzinos, cik ĻOTI ES ĪSTENĪBĀ MĪLU SEVI! Man ir tas, kas MAN ir, un tas ir UNIKĀLS...

baibinjsh1
					Poste: 4348
baibinjsh1 (vada grupu)
Publicēts: 27.05.2011 17:18 | Atbildēt, citējot šo komentāru
27/05/2011 17:18:47 - champagne Rakstīja :
Jau pirms vairākiem gadiem man nācās sev atzīt, ka vislielākās problēmas cilvēka emocionālajā dzīvē rada salīdzināšana. Pilnīgi visās sfērās - izskats, panākumi, mantiskais stāvoklis, zināšanas, izglī ...

Man liels prieks par Tavu pozitīvo nostāju! 

Tomēr tikai pozitīvas domas par sevi vien nevar ielikt prātā bildi ar mūsu pašu izskatu, kādas mēs esam...


baibinjsh1
					Poste: 4348
baibinjsh1 (vada grupu)
Publicēts: 27.05.2011 17:21 | Atbildēt, citējot šo komentāru
27/05/2011 17:21:10 - joliite Rakstīja :
Nezinu kā citas meitenes bet es Baibiņ, es ar nepārtraukti gribu slīdzināt nu kā nu kā es izskatos, jo es sevi neredzu no malas, vienkārši man šādas iespējas nav, vienīgais variants ir slēptā kamera k ...

Man jau arī šķiet muļķīgi, ka nu gaidu nez ko no tiem pēdējiem 6kg, tomēr ir tā mazā priecīgā domiņa, ka tad man varētu derēt 38.izmēra bikses ar šaurajām starām un garie zābaki. 


baibinjsh1
					Poste: 4348
baibinjsh1 (vada grupu)
Publicēts: 27.05.2011 17:25 | Atbildēt, citējot šo komentāru
27/05/2011 17:25:50 - iev@ Rakstīja :
Pats dīvainākais ir tas, ka tad kad biju uzēdusies pavisam apaļa, es neklausījos pat uz apkārtējo piezīmēm par to, kāda īstenībā esmu - pati sevi no malas neredzēju līdz pāris fotogrāfijas un svari pa ...

Man tāpati situācija! Pirmo reizi, kad notievēju, nemanīju, kā svars lēniņām pieauga atpakaļ un visu laiku redzēju sevi tādu, kāda biju notievējusi. Tagad ir otrādāk - ļoti bieži sevi redzu kā apaļo (mājas spogulī), bet, par laimi, FĒNIKSS laimētavas spoguļlogos izskatos slaida  pati sev.

Kas nez ir tas, kas mums liek tā vai citādāk uztvert savus apmērus?


baibinjsh1
					Poste: 4348
baibinjsh1 (vada grupu)
Publicēts: 27.05.2011 17:26 | Atbildēt, citējot šo komentāru
27/05/2011 17:26:52 - denia Rakstīja :
Vakar pat,ludzu gimenes locekliem,lai pasaka,ka vini  mani redz no malas-vai pec slaiduma pakapes esmu apmeram vienada ar vienu kaiminu meiteni? Jo es skatos uz so meiteni un kaut ka pasai man skiet,k ...
Forši, ka ģimene var objektīvi izteikt savu viedokli, jo zina, ka Tev tas ir svarīgi. Bieži jau sanāk, ka apkārtējie samelo, lai tikai nerastos sarežģīta situācija ar mūsu reakcijām... 

iev@ (on-line)
Publicēts: 27.05.2011 19:03 | Atbildēt, citējot šo komentāru
27/05/2011 19:03:05 - Rakstīja :
Bet par to  How to Look Good Naked - paskatījos ne tikai šo epizodi, bet ar citas un...vai tiešām tās visas sievietes, kas visas sevi kļūdaini ielika starp pašām apaļākajām, sevi tik ļoti nejūt??  Man būtu interesanti uztaisīt tādu eksperimentu ar sevi, savādāk laikam mani tas nepārliecina - tas tomēr ir TV šovs. 

champagne
					Poste: 1133
champagne (on-line)
Publicēts: 27.05.2011 19:03 | Atbildēt, citējot šo komentāru
27/05/2011 19:03:26 - baibinjsh1 Rakstīja :
Man tāpati situācija! Pirmo reizi, kad notievēju, nemanīju, kā svars lēniņām pieauga atpakaļ un visu laiku redzēju sevi tādu, kāda biju notievējusi. Tagad ir otrādāk - ļoti bieži sevi redzu kā apaļo ( ...
Cilvēkam strādā ļoti spēcīgs psihes aizsardzības mehānisms - noliegums, lai neielaistu apziņā traumējošus faktus. Realitātes noliegšana un ieciklēšanās kādā konkrētā situācijā - uzņemot svaru, ieciklēšanās notiek tievajā fāzē, mazinot - resnajā
Vienīgais veids kā zināt savu izmēru apkārtējā pasaulē, ir fotogrāfijas, video un mērlente. Turklāt jāmēra tad sevi visur - viduklis, gurni, krūtis, roka, ciska, ikri. Tie arī būs vienīgie objektīvie rādītāji, jo tāpat kā mums ir redzes ilūzijas saistībā ar savu attēlu spogulī, arī apkārtējie katrs mūsu ķermeni tulko pēc sava prāta. Cilvēku uztvere ir ļoti atšķirīga. Pat vienu un to pašu krāsu katrs cilvēks uztver pavisam savādāk
Un par spoguļiem runājot - veikalos mērkabīnēs mēdz likt tievinošos spoguļus, lai pircēja sevi redzētu slaidāku mērāmajā drēbes gabalā. Ir arī resninošie spoguļi, man tāds mājās bija pirms daudziem gadiem

baibinjsh1
					Poste: 4348
baibinjsh1 (vada grupu)
Publicēts: 27.05.2011 19:15 | Atbildēt, citējot šo komentāru
27/05/2011 19:15:49 - iev@ Rakstīja :
Bet par to  How to Look Good Naked - paskatījos ne tikai šo epizodi, bet ar citas un...vai tiešām tās visas sievietes, kas visas sevi kļūdaini ielika starp pašām apaļākajām, sevi tik ļoti nejūt??  Man ...
arī fakts! tomēr es ticu, ka daļa patiesības tur noteikti ir! tāpat varētu būt ar situāciju, kad apaļāka sieviete ierindo sevi starp pašām slaidākajām.... 

melllene
					Poste: 5249
melllene (vada grupu)
Publicēts: 27.05.2011 20:49 | Atbildēt, citējot šo komentāru
27/05/2011 20:49:23 - Rakstīja :
Kad sievietēm manā garumā jautaju svaru, atzīstos, ka daru to intereses pēc. Gribu saprast kāda esmu. Es nekad agrāk tā nebiju darījusi, bet nu jau kādu psugadu man ir problēmas saprast kāda es īsti izskatos. Arī fotogrāfijas skatoties esmu sajūsmā un katru jaunu fotogrāfiju skatos ar prieku - vai tiešām tā slaidā meitene esmu es???
Kad pieņēmos svarā ļoti ilgi jutos slaida, tagad izkatās, ka arī pāreja uz otru pusi ir ilgstoša


Izsaki savu viedokli


Lai pievienotu emocijikonu, noklikšķiniet uz tās