Troksnis ir visu domu slepkava. /A. Šopenhauers/

Jaunākie ziņojumi | Mani ziņojumi | Foruma noteikumi

Cukura diabēts


neta (atbalsta Figūras Draugus)
Publicēts: 25.01.2011 19:17 | Atbildēt, citējot šo komentāru
25/01/2011 19:17:27 - Rakstīja :
Ļoti gribas gūt informāciju, parunāt par FD un cukura diabētu. Vai šeit ir kāda, kurai ir cukura diabēts, kura lieto tabletes, bet ne insulīnu? Ļoti gribas turēt cukuru "robežās", un labi tievēt, bet joprojām īsti nezinu, ko un kā ēst. Arī endokrinologs īsti man  nepasaka. Man arī tomēr gribas ko garšīgu, jā arī saldu, bet nedrīkstu!!!  Šobrīd iztieku ar žāvētiem augļiem ( nedaudz), augļiem (arī nedaudz), biezpienu ar ievārījumu bez cukura (veikalā nopērkams). Kādi vēl ir varianti? Par dārzeņiem un kustībām liekas, ka viss ir skaidrs. :) Bet cukura līmeni jau ceļ ne tikai saldumi. Kā ar kartupeļiem, biezputrām utt.? Kā tas saskan ar FD dotajām receptēm?

kasija
					Poste: 262
kasija (on-line)
Publicēts: 30.01.2011 14:23 | Atbildēt, citējot šo komentāru
30/01/2011 14:23:25 - Rakstīja :
http://www.receptes.lv/receptes/diabets/
varbūt Tev var noderēt kaut kas no šī, pielabojot pēc FD principiem?




mumins1980
					Poste: 5195
mumins1980
Publicēts: 30.01.2011 16:55 | Atbildēt, citējot šo komentāru
30/01/2011 16:55:13 - neta Rakstīja :
Ļoti gribas gūt informāciju, parunāt par FD un cukura diabētu. Vai šeit ir kāda, kurai ir cukura diabēts, kura lieto tabletes, bet ne insulīnu? Ļoti gribas turēt cukuru "robežās", un labi tievēt, bet ...
Šo jautājumu varbūt uzraksti lapā Jautājumi Debora - viņa, es domāju, zinātu atbildi uz šiem jautājumiem!!!

Ruta M
					Poste: 4
Ruta M (atbalsta Figūras Draugus)
Publicēts: 04.02.2011 18:54 | Atbildēt, citējot šo komentāru
04/02/2011 18:54:29 - neta Rakstīja :
Ļoti gribas gūt informāciju, parunāt par FD un cukura diabētu. Vai šeit ir kāda, kurai ir cukura diabēts, kura lieto tabletes, bet ne insulīnu? Ļoti gribas turēt cukuru "robežās", un labi tievēt, bet ...
Sveika! Manam vīram ir cukura diabēts un viņš lieto tabletes. Tā kā es viņam gatavoju, bet pati ievēroju FD programmu, tad varu teikt, ka mēs abi ēdam pēc FD. Lietojot tabletes ir svarīgi katru dienu uzņemt vienādu daudzumu ogļhidrātu, lai tabletes spētu noturēt cukura līmeni normas robežās. Mans vīrs ēd katru dienu notreiktu daudzumu maizi, kartupeļus un putru, kas ceļ cukura līmeni, bet attiecīgā tablešu porcija to kompensē. Ja  kādu dienu gadās apēst kautko ārpus normas, piemēram kādās viesībās, tad var gaidīt, ka cukura līmenis būs paaugstināts. Ikdienā viņš ir atteicies no cukura, saldumiem, baltajiem miltiem un baltmaizes. Tas saskan ar FD programmu, kas arī iesaka atteikties no šiem produktiem.
Es domāju, ka FD programma ļoti var palīdzēt diabēta gadījumā un ievērojot noteikto vienību skaitu, cilvēks var saglabāt cukura līmeni normas robežās. Un vēl kas. ievērojot FD programmu, cilvēks arī tievē, arī jūtas paēdis, priecājas par svara zudumu un iemācās iztikt bez saldumiem. Kā kārumu izmanto kādu augli vai dārzeni. Saldumu kāre ir daudziem problēma. Bat ja ieliekam svaru kausos veselību, vai saldumus, tad jau veselība ir svarīgāka, vai ne? Lai izdodas!! FD ir paši labākie!!

Ruta M
					Poste: 4
Ruta M (atbalsta Figūras Draugus)
Publicēts: 04.02.2011 18:57 | Atbildēt, citējot šo komentāru
04/02/2011 18:57:07 - Rakstīja :
Neta! Ja vēlies ko vēl pajautā, jautā. Neesmu ārste, bet no pieredzes šo to vēl varu pateikt par šo tēmu.

neta (atbalsta Figūras Draugus)
Publicēts: 12.02.2011 18:19 | Atbildēt, citējot šo komentāru
12/02/2011 18:19:03 - Ruta M Rakstīja :
Neta! Ja vēlies ko vēl pajautā, jautā. Neesmu ārste, bet no pieredzes šo to vēl varu pateikt par šo tēmu.
Paldies par atbildi. Jautājums - cik ir noteikts daudzums? Ko domājiet par Candarel pulveri? Vai to var pievienot gatavam ēdienam, piemēram, sklandaraušiem? Kā ar žāvētiem augļiem- rozīnēm, aprikozēm? Putras? Tie ir rīsi, rudzu milti? Es jūtu, ka zinu maz vispār par procesu, ko dod tabletes un kā tās sabalansē visu. Šobrīd esmu slimnīcā, tādēļ tik ilgi nerakstīju. Jautājumu laikam ir diezgan daudz...

Ruta M
					Poste: 4
Ruta M (atbalsta Figūras Draugus)
Publicēts: 21.02.2011 22:41 | Atbildēt, citējot šo komentāru
21/02/2011 22:41:58 - Rakstīja :
Iesaku ēst FD noteikto daudzumu, dienas normu. Lai tievētu, tas ir galvenais nosacījums. Ja sekosiet FD ēdienkartei, jums būs arī skaidrs, ko var ēst, ko ne un kādos daudzumos. Ja lasāt on-line FD programmu un tomēr ir neskaidrības, tad iesaku apmeklēt kādu grupu.
 Vairākas dienas,(vēlams nedēļu) ievērojot normu, un lietojot ārsta parakstītās tabletes, mēriet cukura līmeni (Vēlams pirms pusdienām) Katru dienu ēdot vienu un to pašu daudzumu ogļhidrātu un lietojot tabletes, cukura līmenim pirms pusdienām vajadzētu būt aptuveni vienā līmenī. Ja tas ir normas robežās, tad ir O.K turpiniet sekot FD ēdienkartei. Ja cukura līmenis ir zem normas, tad iespējams, jums jāsamazina tablešu devu. Ja cukura līmenis ir virs normas, tad iespējams jāpalielina tablešu devu. Bet par devu palielināšanu vai samazināšanu Jums obligāti jākonsultējas ar savu endokrinologu.
Ja ir vēlme un tieksme pēc saldā, varat lietot cukura aizvietotājus. Es vīram gatavoju reizēm saldos ēdienus- ķīseļus, kremus ar minēto pulveri.  Ar žāvētiem augļiem nevar aizrauties. Tie arī satur cukuru.
Maximā un Rimi ir stends - diabēta slimniekiem. Tur var nopirkt šokolādi, kuras sastāvā nav glikoze, bet fruktoze- augļu cukurs. Un šis cukurs ir mazā daudzumā. Var nopirkt arī kādus cepumus, vafeles. To arī mans vīrs lieto, kad gribas saldumus.
Lai veicas!

denia
					Poste: 3924
denia (on-line)
Publicēts: 22.02.2011 20:26 | Atbildēt, citējot šo komentāru
22/02/2011 20:26:15 - Rakstīja :
Foruma vel atradu so:

http://www.figurasdraugi.lv/client/forum/forum.asp?wa_id=165&wa_site_id=6&wa_f_to_date=22.02.2011%2019:02#post4101

Es dazreiz veikala diabetiku nodala perku ievarijumu ar sorbitolu.Tas ir garsigs un satur loti maz kalorijas. Vel lietoju steviju(saldinatajs),kurai nav kaloriju. Iegadajos to ekoveikala. To var pasutit dazas majas lapas interneta.




Izsaki savu viedokli


Lai pievienotu emocijikonu, noklikšķiniet uz tās