Neskaties atpakaļ! Paveries apkārt! Tālumam tici! /Veronika Strēlerte/

Jaunākie ziņojumi | Mani ziņojumi | Foruma noteikumi

Pavasaris.


ilze_
					Poste: 1817
ilze_ (on-line)
Publicēts: 09.04.2010 09:41 | Atbildēt, citējot šo komentāru
09/04/2010 09:41:12 - Rakstīja :
Sveikas, meitenes.
Ar ko jums asociējas pavasaris virtuvē? Respektīvi, kas ir tie ēdieni, kas parādījušies jūsu virtuvē liek saprast, ka pavasaris nu ir patiešām klāt.
Man tie vakar bija lociņi, ko sagriezu ar jogurtu. Visa virtuve smaržoja, izskatijas un garšoja lieliski. Un patiešām bija sajūta - nu pavasaris patiešām ir klāt.
Tālāk man pavasari vēl atnes redīsi.
Un arī tas, ka veikalā vairs neaprobežojos ar ierasto tomāti-gurķi-paprika-sēnes.
Vai jums arī ir kas tāds, kas sevišķi iejūsmina? :)

dzigra
					Poste: 714
dzigra (on-line)
Publicēts: 09.04.2010 09:52 | Atbildēt, citējot šo komentāru
09/04/2010 09:52:07 - Rakstīja :
http://www.bodyrock.tv   Labrīt.šorīt  i-netā atradu šādu adresi kur ir dažādi vingrojumi .Varbūt kādai meitenei tie noder.Manam vecumam tā kā pa traku.

vejroze
					Poste: 562
vejroze (on-line)
Publicēts: 09.04.2010 09:52 | Atbildēt, citējot šo komentāru
09/04/2010 09:52:34 - ilze_ Rakstīja :
Sveikas, meitenes. Ar ko jums asociējas pavasaris virtuvē? Respektīvi, kas ir tie ēdieni, kas parādījušies jūsu virtuvē liek saprast, ka pavasaris nu ir patiešām klāt. Man tie vakar bija lociņi, ko ...
 Man arī uz palodzes zaļo lociņi, bet šogad podiņos iestādīju salātus un lieku svaigās salātlapas uz maizītēm. dārzā sarāvu jauno gārsu un smalki sagriezu uz maizīti.Visu šo periodu dzēru bērzu sulu, neskatoties,ka tajās ir liels % cukurs. Gribas sajust pavasarī visā savā ķermenī!

ilze_
					Poste: 1817
ilze_ (on-line)
Publicēts: 09.04.2010 10:09 | Atbildēt, citējot šo komentāru
09/04/2010 10:09:16 - vejroze Rakstīja :
dārzā sarāvu jauno gārsu un smalki sagriezu uz maizīti.Visu šo periodu dzēru bērzu sulu, neskatoties,ka tajās ir liels % cukurs. Gribas sajust pavasarī visā savā ķermenī!
Es arī viemēr esmu gribējusi saņemties un [agaršot gan mazo gārsu, gan mazās pienenītes, bet kaut kā nevaru saņemties. Ne ta ka aizspriedumi, ne ta ka bailes. Pēc kā garšo gārsa? :)
Un jā, bērzu sulas man te nav. Bet ūdens gan iet iekšā ļoti labi.

vejroze
					Poste: 562
vejroze (on-line)
Publicēts: 09.04.2010 10:44 | Atbildēt, citējot šo komentāru
09/04/2010 10:44:20 - ilze_ Rakstīja :
Es arī viemēr esmu gribējusi saņemties un [agaršot gan mazo gārsu, gan mazās pienenītes, bet kaut kā nevaru saņemties. Ne ta ka aizspriedumi, ne ta ka bailes. Pēc kā garšo gārsa? :) Un jā, bērzu sula ...
 Gārsa uz maizītes dod svaiguma garšu, kā salātiņi.

coby
					Poste: 49
coby (on-line)
Publicēts: 09.04.2010 12:01 | Atbildēt, citējot šo komentāru
09/04/2010 12:01:14 - ilze_ Rakstīja :
Pēc kā garšo gārsa? :) Un jā, bērzu sulas man te nav. Bet ūdens gan iet iekšā ļoti labi.
es gārsu un pieneņu lapiņas taisu kopā ar skābenēm vai lociņiem, salātiem un citiem zaļumiem ar jogurtu. To garšu nemaz nejūt, tik apziņa, katas ir veselīgi un tur ir vitamīni

kate
					Poste: 2884
kate (on-line)
Publicēts: 14.04.2010 08:22 | Atbildēt, citējot šo komentāru
14/04/2010 08:22:47 - Rakstīja :
uz palodzes ari šogad sasēju viskautko.pat modificēto sīpolu iestādīju-protams,ka neviens asns neizlien laukāsapratu,ka mani nesaista nekadi majonāri,timiāni utml....man pietiek dillītes un lociņi....skaisti jau ir kad palodze visa zaļa....

lībiete (on-line)
Publicēts: 14.04.2010 20:17 | Atbildēt, citējot šo komentāru
14/04/2010 20:17:30 - Rakstīja :
Pašas pirmās mazās zaļās liepu lapas garšo kā parasti salāti. Ar nepacietību gaidu, kad tās parādīsies.

E.S.
					Poste: 343
E.S. (on-line)
Publicēts: 17.04.2010 07:08 | Atbildēt, citējot šo komentāru
17/04/2010 07:08:53 - Rakstīja :

Sveikas meitenes!

Nekur neesmu pazudusi, tikai diemzheel sliktu iemeslu deelj esmu apstaajusies savaa celjaa.

Ar abiem puikaam jau kopsh apriilja saakuma dziivojamies pas limniicu, taa nu eedu, ko slimniica dod- neshkjirojot.

shodien pirmo dienu tieku maajaas. drusku izguleeties un apuusties. diemzheel esmu secinaajusi, ka mani moka miega probleemas. vakaros nevaru aizmigt, vakar aizmigu ap vieniem, pamodos piecos.

dziivoju nenormaalaa nonsopa stresa, paarsvaraa uz nervu pilieniem.

kad mazie buus veseli, buushu atkal klaat. Kad tas buus- nezinu, jo mums veel priekshaa sanatorija astmaatikjiem :(


kate
					Poste: 2884
kate (on-line)
Publicēts: 17.04.2010 07:19 | Atbildēt, citējot šo komentāru
17/04/2010 07:19:15 - Rakstīja :
E.S.lai bērni veseļojas un turies pati!Mēs ar tevi!!!Gaidam tevi atpakaļ.

kasija
					Poste: 262
kasija (on-line)
Publicēts: 05.05.2011 18:52 | Atbildēt, citējot šo komentāru
05/05/2011 18:52:33 - Rakstīja :
Kā katru gadu, arī šogad sagaidam pavasari, tiesa gan pavēlāku, un nokavē'jušos par vismaz trīs nedēļām, bet neskatoties uz to vakar jau baudīju savu siltumnīcā sēto rukolu /Denijas recepšu iespaidā/.Biju nopirkusi rukolas sēkliņas- Common, un bildē tieši tādas robainas kā redzamas, kā jau minēju Denijas receptēs....bet izdīga rukola ar lapiņām,līdzīgas kā skābenēm...nu izrādās, ka rukolas ir gan viengadīgas, gan daudzgadīgas.
Degustējām garšu- izlikās, kā nu kuram- vienam pēc sinepēm, otram pēc riekstiem....bet mana sētā rukola- kā rakstīts uz paciņas - salātveida dārzenis, ar asi rūgtu un sēņu garšu.Tāds pikantīgs salātdārzenis! Man patika!Vakar tapa izsēts arī lauka dobēsjo vispār mīlot vēso laiku
Gan jau, ka arī jūs ko sējat- vai nu dārzā, vai uz palodzēm kastēs, vai kūdras maisos...u.t.t, kā nu kurai atļauj rocība.?

Elīna.
					Poste: 1327
Elīna. (atbalsta Figūras Draugus)
Publicēts: 05.05.2011 21:17 | Atbildēt, citējot šo komentāru
05/05/2011 21:17:23 - kasija Rakstīja :
Kā katru gadu, arī šogad sagaidam pavasari, tiesa gan pavēlāku, un nokavē'jušos par vismaz trīs nedēļām, bet neskatoties uz to vakar jau baudīju savu siltumnīcā sēto rukolu /Denijas recepšu iespaidā/. ...
Manai rukolai no paša sākuma ir lapiņas kā skābenei ( apaļas, garenas), bet, kad tās sāk veidot ceram līdzīgu augu, lapiņas paliek robainas un garenas. Vai nevarētu būt tā, ka plūci lapiņas nesen izaugušai rukolai? Katrā ziņā - garša no tā nemainās. Man liekas, ka rukolai ir sinepju garša/stiprums. Man arī garšo rukola

Man vēl ļoti garšo spināti, kārvele ( garšviela ar anīsa garšu), maurlociņi ( šie zaļumi man noteikti saistās ar pavasari)


kasija
					Poste: 262
kasija (on-line)
Publicēts: 05.05.2011 23:02 | Atbildēt, citējot šo komentāru
05/05/2011 23:02:40 - Rakstīja :
Nu skaidrs, ceru, ka mana rukola sarobosies...Par garšu ( paskatījos vēlreiz uz pakas) rakstīts- asi rūgta ar sēņu garšu, tāpēc jau man likās interesanti kā var būt sēņu garša, bet tā laikam šī šķirne novērtēta..Spinātus un kārveles neesmu sējusi( bet nu jau noteikti to izdarīšu) Parasti vairāk vai mazāk tradicionālais variants bijis- galviņsalāti, redīsi, dillītes, daudzgadīgie maurulociņi ( vieni ir smalkāki, vieni nedaudz rupjāki),vēl man patīk lociņi, kas ir tādi plakani (nav tik sīvi, kā maurulociņi).
Nupat jau var ķerties pie skābenēm- tās jau pat lielas saaugušas- Jolanta 77, te nu noderēs tava skābeņu zupas recepte! ( vizuāli redzētais paliek vairāk atmiņā), lai gan aprakstos forumā arī ne mazums labu recepšu un padomu!
Paldiesiņš, paldiesiņš, Elīna!



denia
					Poste: 3924
denia (on-line)
Publicēts: 06.05.2011 01:13 | Atbildēt, citējot šo komentāru
06/05/2011 01:13:39 - kasija Rakstīja :
Kā katru gadu, arī šogad sagaidam pavasari, tiesa gan pavēlāku, un nokavē'jušos par vismaz trīs nedēļām, bet neskatoties uz to vakar jau baudīju savu siltumnīcā sēto rukolu /Denijas recepšu iespaidā/. ...
Forsi,ka kada recepte iespaido! Man ari lidzigi,kad redzu kadu forsu recepti,man ar par katru cenu vajag izmeginat! 2 gadus atpakal  ari iestadiju rukolu,nopirku stadus.Ari biju izbrinijusies par jaunajam lapinam,kuras naca ara un  sakuma nemaz nelidzinajas robainajam rukolas lapam. Hm,es pat nezinaju,ka ir rukola ar senu garsu (laikam,jabut labam). Mums ka reizi rukolai atlaide veikala!

Elīna.
					Poste: 1327
Elīna. (atbalsta Figūras Draugus)
Publicēts: 06.05.2011 11:41 | Atbildēt, citējot šo komentāru
06/05/2011 11:41:18 - kasija Rakstīja :
Nu skaidrs, ceru, ka mana rukola sarobosies...Par garšu ( paskatījos vēlreiz uz pakas) rakstīts- asi rūgta ar sēņu garšu, tāpēc jau man likās interesanti kā var būt sēņu garša, bet tā laikam šī šķirne ...
Man vēl dārzā aug tādi plakani loki, kuriem ir neliela ķiploku garša, Rīgā uz tirgus var iegādāties arī lakšus - šie man arī ļoti ļoti garšo salātos ( tos izaudzēt var arī mājas dārzā, tikai jāsēj augustā, lai raža būtu pavasarī, daudzgadīgi)

Man ir divu veidu rukolas sēklas - vienu iesēju šogad, kuru sēju arī pagājušogad, man garšo, uz paciņas rakstīts - lapas ar īpatnēju un maigu piparu garšu. Tad šogad vēl nopirku rukolas sēklu - Wild, jau uz paciņas attēla redzams, ka lapiņas ir daudz citādākas, izteiktāk robotas, rakstīts - gardas, asas lapas, noplūktas ilgi nevīst



kasija
					Poste: 262
kasija (on-line)
Publicēts: 06.05.2011 19:21 | Atbildēt, citējot šo komentāru
06/05/2011 19:21:13 - denia Rakstīja :
Forsi,ka kada recepte iespaido! Man ari lidzigi,kad redzu kadu forsu recepti,man ar par katru cenu vajag izmeginat! 2 gadus atpakal  ari iestadiju rukolu,nopirku stadus.Ari biju izbrinijusies par jaun ...
Denia, vai tev tur kalnos arī kāda iespēja mazdārziņā darboties?
Tev vairākās receptēs izmantots sarkanais sīpols- to vairāk izvēlies salātu krāsu variācijai, vai tev tie labāk patīk pēc garšas? Vispār jau tie sarkanie/ zilie sīpoli ir diezgan asi, vai ne tā? Daudz maigāki baltie, bet tie no rudens ātrāk jāizlieto,kaut kā ne visai labi glabājas.
Pastāsti pēc kā  rukola( uz atlaidi) garšo?


kasija
					Poste: 262
kasija (on-line)
Publicēts: 06.05.2011 19:40 | Atbildēt, citējot šo komentāru
06/05/2011 19:40:26 - Elīna. Rakstīja :
Man vēl dārzā aug tādi plakani loki, kuriem ir neliela ķiploku garša, Rīgā uz tirgus var iegādāties arī lakšus - šie man arī ļoti ļoti garšo salātos ( tos izaudzēt var arī mājas dārzā, tikai jāsēj aug ...
gāju šodien spinātu un lapu kārveles meklējumos, bet ne visu vēl dabūju( kā man gribējās)
Tev tik interesantas rukolas!!!tas noteikti nozīmē, ka tās garšu nianses ir visdažādākās.
Vai tev tie lakši ( meža ķiplociņi) pašai arī sēti/ stādīti?
Es vēl iegādājos( veikala meitene drīzāk man ieteica) galviņsalātus - Great Lakes 118- arī tad, ja esot pārauguši, nepaliekot rūgti, un salātos sagriezti esot kraukšķīgi..un es vēl pētīšu savus plakanos lokus, vai maniem arī ir tā ķiploku pēcgarša?

denia
					Poste: 3924
denia (on-line)
Publicēts: 06.05.2011 22:43 | Atbildēt, citējot šo komentāru
06/05/2011 22:43:31 - kasija Rakstīja :
Denia, vai tev tur kalnos arī kāda iespēja mazdārziņā darboties?Tev vairākās receptēs izmantots sarkanais sīpols- to vairāk izvēlies salātu krāsu variācijai, vai tev tie labāk patīk pēc garšas? Vispār ...
Patiesiba tada ista mazdarzina man nemaz nav,tikai viena dobe,kuru ludzu ierikot.Vispar ta vieta (ari citas "brivas vietas" jeb kanali paredzeti tam,lai udeni aizskalotu prom,gadijuma,ja uznak lietusgaze,jo tad gazas viss udens augsa no kalniem un caur siem "kanaliem" tas tiek aizskalots projam.Un te smidzinat nemedz,ja list,tad nu ta pa riktigo-gaz ka ar spainiem.Bet vienu "kanalu" tomer vareja apbert  ar zemi un tur es parasti iebakstu so to-parsvara tomatus,baklazanus un obligati arbuzus/melones. Pagaisgad ieraudziju ari krizdolu krumu,tacu tas iznika nez kapec :( Vel man ir dazas vietinas un tur man aug garsvielas.
Man jau skiet,ka sarkanais sipols garsas zina nemaz tik daudz neatskiras no parasta sipola.Mazie salotes sipoli gan,tiem tada maiga garsa. Sarkanie sipoli,manuprat,ir smukaki krasas zina(spilgtaki)un tadejadi tie nereti pieskir atseviskiem edieniem krasu.
Rukolu,kuru es perku veikala,ir gana stipra un lidzigi ka redisi,riktigi "koz mele".Tada izteikti sinepjaina garsa. Mana darza rukola garsoja tiesi tapat ka veikala rukola.Ar senu garsu nekad neesmu edusi,bet deretu noprovet gan!


kasija
					Poste: 262
kasija (on-line)
Publicēts: 07.05.2011 18:28 | Atbildēt, citējot šo komentāru
07/05/2011 18:28:58 - denia Rakstīja :
Patiesiba tada ista mazdarzina man nemaz nav,tikai viena dobe,kuru ludzu ierikot.Vispar ta vieta (ari citas "brivas vietas" jeb kanali paredzeti tam,lai udeni aizskalotu prom,gadijuma,ja uznak lietusg ...
Tā apmēram iedomājos, ka reljefs nevarētu būt tas pateicīgākais priekš dārza, bet neskatoties uz to , pēc tavas vēlēšanās kāda dobīte tev tomēr irTas krizdolītis manā pusē vairāk izrunājās kā ērkšķoga, varbūt krūmam par siltu klimats. Un noteikti pāšaudzētie baklažāni,arbūzi, melones arī garšo savādāk( garšīgāk) kā veikalā pirktie.To es apmēram vērtēju pēc tomātiem, kādi tie,kad pašu audzēti, un kādi veikalā pirktie.
Prieks lasīt ,Denia, par tavu centību!

denia
					Poste: 3924
denia (on-line)
Publicēts: 08.05.2011 00:14 | Atbildēt, citējot šo komentāru
08/05/2011 00:14:36 - kasija Rakstīja :
Tā apmēram iedomājos, ka reljefs nevarētu būt tas pateicīgākais priekš dārza, bet neskatoties uz to , pēc tavas vēlēšanās kāda dobīte tev tomēr irTas krizdolītis manā pusē vairāk izrunājās kā ērkšķoga ...
Mums vel krizdoles par strutenem sauca


Izsaki savu viedokli


Lai pievienotu emocijikonu, noklikšķiniet uz tās