Viss ir gājiena attālumā no jums, ja vien jums ir pietiekami daudz laika. /Stīvens Raits/

Jaunākie ziņojumi | Mani ziņojumi | Foruma noteikumi

Glikēmiskaiss indekss


laineet
					Poste: 88
laineet (on-line)
Publicēts: 30.09.2009 00:18 | Atbildēt, citējot šo komentāru
30/09/2009 00:18:28 - Rakstīja :
Glikēmiskais un insulīna indekss ir rādītāji, kas norāda, cik ātri noteikts ogļhidrāts nonāk asinīs kā cukurs un cik daudz insulīna ir nepieciešams, lai šo cukuru no asinīm izvadītu. Vienkāršiem vārdiem runājot, tā ir šāda attiecība – jo ātrāk cukurs nonāk asinīs, jo vairāk insulīna ir vajadzīgs, lai to no tām izvadītu. Ja asinīs ir augsts insulīna daudzums, tauku dedzināšana kļūst ievērojami lēnāka, kas nepavisam nav vēlams tiem, kas vēlas iegūt slaidu ķermeni. Nenovērtējiet šo faktoru par zemu.
Vot šitam es piekrītu, uz mani viennozīmīgi iedarbojas. Ja dienu iesāku ar šķiedrvielām un sātīgiem produktiem un tāpat turpinu, tad viss ir kā vajag, cukura līmenis ir normās.

mumins1980
					Poste: 5195
mumins1980
Publicēts: 30.09.2009 08:36 | Atbildēt, citējot šo komentāru
30/09/2009 08:36:00 - laineet Rakstīja :
Glikēmiskais un insulīna indekss ir rādītāji, kas norāda, cik ātri noteikts ogļhidrāts nonāk asinīs kā cukurs un cik daudz insulīna ir nepieciešams, lai šo cukuru no asinīm izvadītu. Vienkāršiem vārdi ...
Pilnīgi piekrītu Tev, Laineet

gitiene
					Poste: 2927
gitiene (on-line)
Publicēts: 30.09.2009 15:35 | Atbildēt, citējot šo komentāru
30/09/2009 15:35:40 - Rakstīja :
Man kā diabētiķim šito ir viegli ievērot-mēs jau arī nedrīkstam ēst tos produktus ar augstu glikēmisko indeksu,ja nu vienīgi cukurs navstrauji nokrities,tad gan kaut kas dikti cukurains steidzīgi jāiemet mutē,bet kopš sekoju FD principiem,kur daudz ieteikts ēst saliktos ogļihidrātus ,un pie tam katrā ēdienreizē,man ne reizes cukurs nav nokrities par zemu.....ne arī pacēlies par augstu-redz ko dara šķīvja princips!!!!!

laineet
					Poste: 88
laineet (on-line)
Publicēts: 30.09.2009 16:07 | Atbildēt, citējot šo komentāru
30/09/2009 16:07:14 - Rakstīja :
tik tiesaam sats ar labs tpfu tpfu, pagaidaam ir laba sajuuta

gitiene
					Poste: 2927
gitiene (on-line)
Publicēts: 30.09.2009 16:09 | Atbildēt, citējot šo komentāru
30/09/2009 16:09:10 - laineet Rakstīja :
tik tiesaam sats ar labs tpfu tpfu, pagaidaam ir laba sajuuta
Tas ir tāpēc,ka cukurs nelēkā augšā  lejā-viss aprēķināts,kā vajag

hariba
					Poste: 360
hariba (on-line)
Publicēts: 30.09.2009 18:58 | Atbildēt, citējot šo komentāru
30/09/2009 18:58:43 - Rakstīja :

Es netieku gudra ar to G,I kur juus skataties produktus kuriem vins ir augsts, videejs vai zems? Atradu vienu starptautiesko maajaslapu, bet tur ir visaadi vinu cepumi un citi dranki, man vajag pamatproduktiem, zinu ka burkaaniem un bieteem ir augsts. Veel banaaniem.

Varbuut kaads (piemeeram Gitiene) vareetu mani tumsoniiti apgaismot.


gitiene
					Poste: 2927
gitiene (on-line)
Publicēts: 30.09.2009 19:56 | Atbildēt, citējot šo komentāru
30/09/2009 19:56:29 - Rakstīja :
Paskaties sadaļā "Tievē on-line" 3 nodaļu-Tavai ēdienkartei-tur divas lpp ir veltītas glikēmiskajam indeksam un otrajā lapā tad ir visu galveno pamatproduktu glikēmiskais indekss,nosaukts,bet tas,kā tu turpat redzēsi ir jāņem vērā,kopā ar Sāta faktoru,jo dažiem produktiem ,kuriem gl.ind. gan ir zems, ir ļoti augsta kaloritāte un zems sāta faktors,kā ja nemaldos,riekstiem....vismaz es pie riekstiem labāk neķeros,jo pieēsties no tiem nevaru....Bet tu paskaties tajā sadaļā,kur es tev teicu-tur ir pareizāk viss tas apskaidrots

teriine
					Poste: 1202
teriine (moderators)
Publicēts: 30.09.2009 20:02 | Atbildēt, citējot šo komentāru
30/09/2009 20:02:50 - Rakstīja :

Īss sarakstiņs (kā piemērs) ir on-line bukletā "Tavai ēdienkartei"

Ja lasi angliski, ieraksti google "glycemic Index" , tur var atrast arī sarakstus. Nu, piemēram,

http://www.herbalvitality.info/aw/glycemicindex.htm (lapas apakšā)

http://www.the-gi-diet.org/lowgifoods/ (lapas apakšā)

http://www.mendosa.com/gilists.htm (te laikam ir visplašākais saraksts 750 produkti/ēdieni)

Ja ir daudz interesentu, varu pamazām tulkot šos sarakstus   un likt forumā...


hariba
					Poste: 360
hariba (on-line)
Publicēts: 30.09.2009 22:38 | Atbildēt, citējot šo komentāru
30/09/2009 22:38:22 - Rakstīja :

Gitienei

Luuk atklaajaas mana neviiziiba, neesmu visus materiaalus izlasiijusi, buus jaacensaas atrast laiks.

Paldies, Teriiniit, centiisos sagremot arii so informaaciju.

Man liekas ka ideaalaa variantaa ir eest pareizi un censties izvairiities no produktiem ar augstu GI.


gitiene
					Poste: 2927
gitiene (on-line)
Publicēts: 01.10.2009 08:30 | Atbildēt, citējot šo komentāru
01/10/2009 08:30:28 - teriine Rakstīja :
Ja ir daudz interesentu, varu pamazām tulkot šos sarakstus   un likt forumā...
Gan jau Teriiniitt,interesenti atradīsies,jo saraksts sadaļā Tievē on-line ir patiešām ļoti niecīgs....Ja ir brīvais laiciņš,lūdzu tiešām patulko-it sevišķi tos produktus,kas mums te Latvijā vispār ir pieejami un izplatīti.....Lai nebūtu pārāk smags darbs tu vari sadalīt visu trijās daļās-piem.produkti ar augstu,produkti ar zemu un produkti ar viduvēju GL.I.

gitiene
					Poste: 2927
gitiene (on-line)
Publicēts: 01.10.2009 08:33 | Atbildēt, citējot šo komentāru
01/10/2009 08:33:18 - hariba Rakstīja :
Man liekas ka ideaalaa variantaa ir eest pareizi un censties izvairiities no produktiem ar augstu GI.
Ir pat viena tāda diēta,neatceros autoru un neko īpaši nepētīju šo diētu,kur viņš apgalvo,ka ēdot tikai produktus ar zemu glikēmisko indeksu,var ēst pietiekoši-cik gribās-un būs okei ar slaido līniju

AnitaL
					Poste: 645
AnitaL (on-line)
Publicēts: 01.10.2009 09:27 | Atbildēt, citējot šo komentāru
01/10/2009 09:27:49 - gitiene Rakstīja :
Ir pat viena tāda diēta,neatceros autoru un neko īpaši nepētīju šo diētu,kur viņš apgalvo,ka ēdot tikai produktus ar zemu glikēmisko indeksu,var ēst pietiekoši-cik gribās-un būs okei ar slaido līniju
Būs jāpaklasa uzmanīgāk par GI un japievērš uzmanība produktiem ar zemu GI

gitiene
					Poste: 2927
gitiene (on-line)
Publicēts: 01.10.2009 12:29 | Atbildēt, citējot šo komentāru
01/10/2009 12:29:19 - AnitaL Rakstīja :
Būs jāpaklasa uzmanīgāk par GI un japievērš uzmanība produktiem ar zemu GI
Tā ir-tas bus to vērts!!!!!!

sunlike
					Poste: 155
sunlike (on-line)
Publicēts: 17.04.2015 00:37 | Atbildēt, citējot šo komentāru
17/04/2015 00:37:12 - Rakstīja :
Sveikas! Šodien biju pie ārsta,kurš dažādu veselības apsvērumu dēļ aizliedzis man uzturā lietot: jebkāda veida maizi,kartupeļus,sausās brokastis,makaronus,rīsus,kartupeļus unt.t. jo tiem ir augsts GI. Netieku gudra ko lai ēd? Brokastīs vienmēr lietoju saldskābo maizi vai rupjmaizi,pusdienās šad tad man ir 100 g kartupeļi,kā lai patērē visas OGH vienības?

Milimetriņš
					Poste: 417
Milimetriņš (on-line)
Publicēts: 17.04.2015 13:55 | Atbildēt, citējot šo komentāru
17/04/2015 13:55:47 - sunlike Rakstīja :
Sveikas! Šodien biju pie ārsta,kurš dažādu veselības apsvērumu dēļ aizliedzis man uzturā lietot: jebkāda veida maizi,kartupeļus,sausās brokastis,makaronus,rīsus,kartupeļus unt.t. jo tiem ir augsts GI. ...
Jā, daudz nekas neatliek. Varbūt jāēd griķi un pākšaugi, bet kāds ir to GI nav ne jausmas.

sunlike
					Poste: 155
sunlike (on-line)
Publicēts: 17.04.2015 14:29 | Atbildēt, citējot šo komentāru
17/04/2015 14:29:13 - Milimetriņš Rakstīja :
Jā, daudz nekas neatliek. Varbūt jāēd griķi un pākšaugi, bet kāds ir to GI nav ne jausmas.
Griķiem it kā ir vidējais GI.... tos var ēst..... bet kā lai patērē pērējās OGH vienības? dienā man ir dotas 10 vienības ogļhidrātiem.

innese (on-line)
Publicēts: 17.04.2015 18:44 | Atbildēt, citējot šo komentāru
17/04/2015 18:44:03 - Rakstīja :
Sveiki! Es  ,kā jauniņais, lasu un neko nesaprotu, kartupeļus nevar, maizi nevar, makaronus nevar,bet porciju reģistrā taču ir ,ka drīkst, es biju šos produktus izslēgusi no savas ēdienkartes, bet tagad ,iestājoties FD, atsāku tos ēst.....Neprotu vēl saveidot ēdienkarti,jo rīts ir diezgan agri , un bez ēšanām (jo darbs-patreiz vēl), un tad pēcpusdien atceros, ka ir jāēd, un tad ir tā kā ir, kā kuru dienu.. viegli nav, un ka Tu vēl esi viens pats, tad pavisam grūti............. Iegādājos Online lielo abonementu ,un dikti ceru, ka šeit būs nodarbības........Vēlu veiksmi visiem, visiem, un priecājos par rezultātiem...

siltuma (on-line)
Publicēts: 18.04.2015 09:20 | Atbildēt, citējot šo komentāru
18/04/2015 09:20:38 - innese Rakstīja :
Sveiki! Es  ,kā jauniņais, lasu un neko nesaprotu, kartupeļus nevar, maizi nevar, makaronus nevar,bet porciju reģistrā taču ir ,ka drīkst, es biju šos produktus izslēgusi no savas ēdienkartes, bet tag ...
vēlu veiksmi, pani šī programma "paņēma" ar to, ka var ēst visu, bet sabalansēti un ar mēru, ar ēdienkartes sastādīšanu arī gāja traki, paskatos savus pirmos pierakstus, smiekli nāk, bet lasot forumu un jautājot izkodu, sākumā izvēlējos, tā saucamos vienkāršos ēdienus, kad radās sajēga, sāku vairāk rēķināt

siltuma (on-line)
Publicēts: 18.04.2015 09:55 | Atbildēt, citējot šo komentāru
18/04/2015 09:55:46 - sunlike Rakstīja :
Sveikas! Šodien biju pie ārsta,kurš dažādu veselības apsvērumu dēļ aizliedzis man uzturā lietot: jebkāda veida maizi,kartupeļus,sausās brokastis,makaronus,rīsus,kartupeļus unt.t. jo tiem ir augsts GI. ...
sveika, tiešām kategoriski aizliedza, traki, sāku domāt, ko darītu es un pietrūkst padoma, man puisītim, kad bija 5g.  neatceros vairs diagnozi, nedrīkstēja ēst miltu ēdienus, mums pāris gadu mājās nebija makaronu, baltmaices, pankūku, miltu mērces, pat nejutām to trūkumu,  tikām cauri bez operācijas, bet mēs vēl tagad nejūtam vajadzību pēc miltu mērcēm, baltmaizes, pankūkas tādas interesantākas,šad tad izcepam, makaroni arī pāris reižu mēnesī,
varbūt, ja sabalansēsi uzturu tā lieta aizies, man jau liekas ka organismam ir vajadzīgs viss noteiktos daudzumos (izņēmums aleģijas un nepanesamības),  varbūt labāk pajautāt speciālistam, es šeit forumos lasīju, ka vairākām meitenēm ir palīdzējušas FD dietalogu konsultācijas sākumā                                      no sirds vēlu labu rezultātu




debora
					Poste: 2555
debora (on-line)
Publicēts: 19.04.2015 00:55 | Atbildēt, citējot šo komentāru
19/04/2015 00:55:20 - sunlike Rakstīja :
Sveikas! Šodien biju pie ārsta,kurš dažādu veselības apsvērumu dēļ aizliedzis man uzturā lietot: jebkāda veida maizi,kartupeļus,sausās brokastis,makaronus,rīsus,kartupeļus unt.t. jo tiem ir augsts GI. ...
Sunlike, GI ir tikai viens no ogļhidrātu raksturojošiem lielumiem, ja Tu vieglo cukuru vietā izvēlēsies saliktos ogļhidrātus pēc atļautajām vienībām, viss būs līdzsvarā...tie ir galvenie enerģijas un audu barojumu sniedzēji. Tievēt vajag, bet ķermeni stiprināt arī vajag, tāpēc vienību lūdzsvars ir viens no galvenajiem uzdevumiem. Rudzu un saldskābā maize ir OK, vēlams bez rauga, rīsi, giķi, mieži, auzu pārslas un pat kartupeļi savu reizi ir OK. Ja Tavs ārsts neatbalsta šo programmu, tad varu droši atbildēt uz visiem jautājumiem!

Dana_Dana (on-line)
Publicēts: 17.10.2018 06:50 | Atbildēt, citējot šo komentāru
17/10/2018 06:50:38 - Rakstīja :
Kāpēc rudzu maize bez rauga ir labāka par raudzētu?

debora
					Poste: 2555
debora (on-line)
Publicēts: 19.10.2018 11:26 | Atbildēt, citējot šo komentāru
19/10/2018 11:26:35 - Dana_Dana Rakstīja :
Kāpēc rudzu maize bez rauga ir labāka par raudzētu?
Ir viedoklis, ka termofīlais raugs slikti "uzvedās" cilvēka organismā, tāpēc arvien vairāk iesaka cita veida raudzēšanas mehānismus, bet līdz galam tāpat viss nav skaidrs, kā jebkas šajā pasaulē. Individuālā pieredze ir labākais skolotājs.


Izsaki savu viedokli


Lai pievienotu emocijikonu, noklikšķiniet uz tās