Dzīve nav tomēr tik īsa, lai cilvēkiem nepietiktu laika būt laipniem. /R. Emersons/

Laila (-33kg) - es saku - darīt!

Vārds, uzvārds  Laila Laganovska
Vecums  44 gadi
Augums  163 cm
Svars pirms  114 kg
Svars pēc  81 kg
Zaudētais svars  33 kg 14 mēnešos
Nodarbību vieta  Iecava,
 Līga Kārkliņa - Kozlova

 

     

Viss ir ierakstīts zvaigznēs!

No bērnības sevi atceros kā vienmēr apaļīgāku bērnu nekā citi. Nācās ar to sadzīvot, bet pusaudzes gados tomēr sāku pievērst uzmanību dažādām diētām, kas palīdzēja uz īsu laiku, līdz pienāca laiks nākamam mēģinājumam. Visnopietnākā reize bija tad, kad nolēmu apmeklēt sabiedrībā pazīstamu dietologu, kurš iedeva stingru produktu plānu, kam sekot. Sākumā gāja labi, bet ar laiku tas radīja grūtības, jo bija tikai noteikts produktu skaits, ko varēja ēst. Man tas šķita ierobežojoši.

Pēc meitas piedzimšanas atkal gribēju uzmeklēt šo dietologu, jo toreiz rezultāti nebija slikti – mīnuss 20 kg! Bet liktenis nebija lēmis, jo viņš bija atvaļinājumā, un svars pamazām turpināja pieaugt, kas nesa līdzi kustību ierobežojumus, kaulu un muguras sāpes, asinsspiedienu un citas ar svaru saistītas problēmas.

Tā nu zvaigznes sastājās, ka "Figūras Draugu" grupa atvērās arī Iecavā, tāpēc nodomāju, ka šoreiz gan tas ir jāizmanto, ja nu debesis sūta tādu iespēju. Sākumā bija grūti, jo bija jāgatavo atsevišķos katlos – pārējiem ģimenē nav svara problēmas, tāpēc gatavoju viņiem gruntīgāku ēdienu. Protams, tas prasīja papildu laiku, bet tagad jau esmu pieradusi un tas vairs problēmas nesagādā, jo ir iestaigāta zināma un droša taciņa. Priecē tas, ka varu ēst visu, tikai pareizās proporcijās un devās. Man tas ir pieņemami, un domāju, ka šādus ēšanas ieradumus var saglabāt visu mūžu. Es apzinos, ka, atgriežoties pie vecajiem uztura ieradumiem, atkal sākšu visu no gala, bet to es vairs negribu.

Tas ir kolosāli, ka varu tagad iegādāties drēbes, kas patīk, nevis tās, kas der. Patīk tas, ka varu kustēties bez ierobežojumiem. Tievēšanas sākumā un līdz pat šim laikam gandrīz katru vakaru ejam staigāt ar savu grupas vadītāju Līgu. Mums kopā ir interesanti. Sākumā varēju noiet knapi kādu puskilometru, tad likām klāt pa druskai. Tagad jau varam pievārēt 5–7 km kā nieku, un par to ir milzīgs gandarījums.

Prieks, ka meita ar lepnumu runā par manis sasniegto, arī vīrs sāk raidīt greizsirdīgus skatus manā virzienā, un kur nu vēl komplimenti no draugiem, paziņām un kolēģiem!

Sākumā sev par mērķi izvirzīju 75 kg, jo neticēju, ka varēšu tikt zem 100 kg! Bet šodien, raugoties uz visu notiekošo, mana latiņa ir pacēlusies līdz 65 kg atzīmei, kas ir reāls mērķis, jo šajā programmā var ēst visu un tievēt ar prieku, ko novēlu visiem, kuri tikai vēl domā – darīt vai nedarīt. Es saku – DARĪT!