Tev ir jābūt kādam sapnim. Ja tev nav sapņa, kā gan tu to piepildīsi? /no filmas "Klusais okeāns"/

Inga (- 27 kg) - esmu tiešām laimīga!

Vārds, uzvārds  Inga Konošonoka
Vecums  30 gadi
Augums  169 cm
Svars pirms  87 kg
Svars pēc  60 kg
Zaudētais svars  27 kg 8 mēnešos
Nodarbību vieta  Rīga, Inga Pūce

    

Esmu no tām, kurai liekais svars atnāca kopā ar bērniem. 2009. gadā piedzima mans puika, 2011. gadā – meitiņa. 5 gadus es biju pilnas slodzes mamma ar visiem no tā izrietošiem pienākumiem. Laika sev palika pavisam maz. Kad bērni aizgāja gulēt, tad vēlu vakaros ēdu šokolādi un citus saldumus, jo gribēju sevi apbalvot, iepriecināt par dienā paveikto.

Pienāca 2012./2013. gada mija: domāju – jāsapucējas, paņēmu savus svārkus, ko biju nopirkusi pēc otrā bērna piedzimšanas, jo tad jau nekas vairs nederēja un pamazām iegādājos jaunas drēbes. Un, man par pārsteigumu, - svārki negāja ciet... Kaut kā tomēr aiztaisīju slēdzēju ciet, bet sapratu: nu ir traki! Jaunā gada pirmajā dienā uzkāpu uz svariem un – 87 kg! Man bija tāds šoks! Cik tad vairs līdz apaļam simtam? 2. janvāri sāku divu nedēļu ilgu diētu. Bija ļoti grūti, ļoti gribējās ēst. Kaut kā nomocīju to laiku, bet pazuda tikai pāris kg. Bija bada sajūta, un tik ļoti gribēju šokolādi, konfektes utt. Pēc diētas apmēram mēnesi es ēdu ļoti maz, kādu ābolu, kādu maizes šķēli. Tik ļoti gribēju atkal būt slaida, atkal justies labi. Tā nu vienu dienu runāju ar draudzeni pa telefonu – stāstīju, ka cīnos ar liekajiem kilogramiem. Viņa man saka, ka iešot uz Figūras Draugiem, un piedāvāja, vai es arī negribot iet. Piekritu, jo kopš 2009. gada es tikai pa mājām dzīvoju un izskriet no mājām man iznāca tikai līdz veikalam, frizierim u.tml. Bet tagad jābrauc uz FD – vesels vakars mans! Tagad esmu tik pateicīga Vitai, ka viņa mani burtiski “izvilka” no manas ikdienas rutīnas, no ikdienas rūpēm un katrs otrdienas vakars bija un joprojām ir mans. Domājām, ka tiksimies katru otrdienu, parunāsimies, bet beigu beigās katru otrdienu braucu es viena.

Mans skatījums uz dzīvi ir izsakāms ar Paulu Koelju vārdiem: “Ja tu kaut ko vēlies, visa pasaule slepus sadodas rokas, lai tev palīdzētu.” Pirmkārt, jau Ingas Pūces uzmundrinājumi grupā, otrkārt, pēdējā laikā arī grupas biedru uzmundrinājumi (esam pa šo laiku sapazinušās), treškārt, manas vistuvākās draudzenes Sandras teiktais: būsi, būsi tu tieva. Sajūta tiešām tāda, ka ne es viena izcīnīju to visu, jā, to es izdarīju pati, bet ar apkārtējo atbalstu. Tik daudz komplimentu, ka labi izskatos, nekad neesmu dzirdējusi. Un katrs kompliments dod spēku, jaunu enerģiju un uzmundrinājumu visai dienai.
Nebiju bērnības pilsētā ilgi redzējusi vienu draudzeni, ieraudzījām viena otru – klusums, un viņa man saka – tā esi tu? No viņas puses bija tik neviltots prieks. Pēc tam es dzirdu, ka stāsta: Inga tik tieva, redz, ja grib, var visu – un tas nekas, ka viņas mamma un tētis nav nekādi slaidie.

Es ar savu svara zudumu apgāžu teoriju par to, ka iedzimtība plus negulētas naktis jau kopš 2009. gada– vēl tagad ceļos naktīs, lai apraudzītu meitu, – ir iemesls tam, ka nevar samazināt svaru. Lasīju teoriju, ka liekais svars rodas arī no tā, ka cilvēkam ir miega bads, nestabils miegs utt. Arī stress ik pa laikam manā dzīvē ir. Galvenais, manuprāt, ir ļoti gribēt, un tad īsti nav nozīmes, cik tieva vai resna ir tava mamma un vai tu guli pareizi vai arī tas neizdodas.

Pirms iestājos Figūras Draugos, lasīju FD mājaslapā veiksmes stāstus. Toreiz februārī man nebija tādas domas, ka es varētu būt šeit. Ar lielu apbrīnu skatījos, cik ļoti dāmas ir mainījušās, un lasīju, cik viņas ir laimīgas. Un tagad arī es esmu šeit – jā, un esmu tiešām laimīga!
Par fiziskām aktivitātēm runājot – zināju, ka kaut ko gribu darīt. Katru dienu ar bērniem staigāju, tomēr vēders bija vislielākā problēmas vieta. Sporta zālei, aerobikai vai kam tamlīdzīgam man vienkārši nebija ne laika, ne spēka. Nolēmu, ka jānopērk masāžas riņķis, nopirku 2 kg smagu. Sākumā man bija traki zilumi un knapi vienu reizi smago riņķi varēju pagriezt, bet vingrinājos ar lielu pacietību un enerģiju, līdz kārtīgi iemācījos un griezu 40 minūtes katru dienu. Tagad griezt riņķi man ir tīrā izklaide, un griežu uz kailas miesas, lai izjustu masāžas bumbiņas, – tā nu man ir kārtīga vēdera masāža mājas apstākļos.

Jebkurā gadījumā katrai pašai ir ļoti jāvēlas, ir ļoti jāgrib būt slaidai, jāgrib patikt sev! Un, ja ir šī vēlme, tad FD grupā vienmēr var izjust atbalstu un sapratni. Grupa ir tā vieta, kur liek aizdomāties: ja citi var, tātad es arī varu. No otras puses, man nav pieredze, kā ir, ja tievē viena mājās, bet lasīju, ka ir panākumi, tātad katrai pašai ir jāvēlas būt slaidai un jādara viss, lai to sasniegtu.
Es tiešām novēlu izjust katrai šo brīnišķīgo gandarījuma sajūtu, ka ir tikts vaļā no tik daudziem kilogramiem. Esmu dzīvs, reāls cilvēks, kas to ir sasniedzis, tātad to var ikviens, kas ļoti, ļoti to vēlas. Vajag tikai saņemties un sākt. Lai izdodas!