Kas pārāk daudz domā par to, kā darīt labu, tam neatliek laika pašam būt labam. /R. Tagore/

Ligita (-20 kg) - nekas jau nenotiek tāpat vien!

Vārds, uzvārds Ligita Garaissila
Vecums 34 gadi
Augums 175 cm
Svars pirms 90 kg
Svars pēc 70 kg
Zaudētais svars 20 kg 5 mēnešos
Nodarbību vieta Gulbene

Viss sākās lēnam un pamazām. Neesmu bijusi no tievajām, arī ne no apaļajām. 19 gados varēju atļauties pat ļoti īsus svārkus. Tad izveidojās ģimene, piedzima dēliņš, un nekas neliecināja par to, ka mani kādreiz satrauks liekais svars. Kad svars pamazām sāka pieaugt, domāju, ka tam tā jābūt, jo dzīve rit uz priekšu un vielmaiņa taču sāk strādāt lēnāk. Sāku interesēties par diētām, tika nopirkti neskaitāmi žurnāli, kur tika pieminēts vārds „diēta”. Tad jau sāku pirkt arī grāmatas ar šādiem uzrakstiem. Atradu internetā diētas un izdrukāju, lai tuvākajā laikā tām ķertos klāt. Taču mana ilgākā diēta bija trīs dienas, jo tad pasliktinājās pašsajūta, reiba galva.
Fotografēties pēdējā laikā arī ļoti nepatika, ja nu kāda bilde bija, tad tikai kaut kādos pasākumos ģimenes un radu lokā. Man jau šķiet, ka ir jābūt galvā kaut kādam klikšķim, lai saprastu: viss, pietiek, es tā vairs negribu dzīvot un, vēl jo vairāk, tā izskatīties. Man tādu klikšķi iedeva „Līvu akvaparks”, kur kopā ar bērniem bijām aizbraukuši atpūsties. Tur fotografē no malas, nejautājot, gribi tu to vai ne. Un, kad es tās bildes ieraudzīju, biju vienkārši šokā par to, kā izskatos. Nopirku visas bildes, lai neviens mani tādu neredzētu.
Bet nekas jau nenotiek tāpat vien. Pēc kāda laika vietējā laikrakstā pamanīju, ka arī mūsu pilsētā būs „Figūras draugi”. Un biju 100% pārliecināta, ka man to vajag. Grupas vadītāja Gita teica: paskaties un paklausies, ja patiks, varēsi pievienoties, bet es teicu, ka man neko nevajag skatīties, ka noteikti nākšu un man to vajag! Visu sāku ļoti nopietni. Visgrūtākais bija likt sev saprast, ka ir jādzer daudz ūdens. Kas tad to nezina, ka, lai vielmaiņa strādātu, jādzer daudz ūdens, bet vienmēr atradu iemeslus, ka man pampst kājas, ka arī seja no rītiem aizpampusi, bet tas ir tikai pašā sākumā, kamēr organisms saprot, ko ar to ūdeni darīt. Pēc pirmās nedēļas bija labs svara zudums – 2 kg, sapratu, ka tas nemaz nav grūti un rezultāti ir lieliski. Pārsteidza tas, ka tu ēd ļoti daudz un tievē! Nevienu nedēļu man svars nepieauga vai nestāvēja uz vietas, vismazākais, ko esmu zaudējusi, bija 200 g, bet tāpat tas bija stimuls, ka es to varu izdarīt. Pat nepamani, ka palēnām jau ieej veselīgā azartā, jo ļoti pārdomāti apsver, ko ēdīsi. Nezinu nevienu tik labu diētu vai programmu kā „Figūras draugi”, jo esi paēdusi un nemoka ne reiboņi, ne izsalkums un slikta pašsajūta
Ir pagājuši pieci mēneši, un mans svara zudums ir 20 kg. Es staroju katru reizi, satiekoties nodarbībās, jo tas ir tik ļoti cēlis manu pašapziņu. Es sev patīku. Galvenais, es sevi mīlu, un, skatoties spogulī, man patīk tas, ko es redzu. Un ticiet, to pamana visi apkārtējie, kāds tevi paslavē, bet daži noskatās ar skaudību: „Cik ilgi tev tā diēta turpināsies?” Tā nav diēta, tas ir veselīgs dzīvesveids, kas tev liek lepoties ar sevi!