Smaidiet un cilvēki gribēs zināt, ko jūs domājat. /***/

Maria Haal ( -18 kg)

Vārds, uzvārds Maria Haal
Vecums 23 gadi
Augums 178 cm
Svars pirms 95 kg
Svars pēc 77 kg
Zaudētais svars 18 kg 6 mēnešos
Nodarbību vieta Tallina
                               

 Pirms (95 kg) 

Pēc (77 kg)


                Aiz zseptiņām jūrām un septiņiem kalniem reiz dzīvoja jauna meitene. Jau bērnudārza laikā viņa bija pati garākā grupā. Ļoti dzīvespriecīga meitene. Viņas vecmāmiņa jaunībā spēlēja tenisu, pēc tam bija trenere, vectētiņš vēl joprojām aktīvi spēlē basketbolu. Šis dzīvesveids pielipa arī mazai meitenītei un viņas brālim. Abi izauga ļoti sportiski, vasarā neizlaida nevienu volejbola, baksetbola un futbola spēli. Arī skolā meitene bija peldēšanas, volejbola, basketbola un tenisa komandas kapteinis. Meitenei izdevās pat divus gadus būt juniora izlasē jāšanas sportā. Jau no bērnības tā regulāri apmeklēja treniņus trīs reizes nedēļā, izlases laikā -  pat 7 reizes.         
               Pienāca pubertātes laiks, ko gaidīja ar bažām. Daudzi vienaudži tā arī nesasniedza viņas auguma garumu. Kaut gan meitene garumā vairs neauga, tomēr organisma augšana neapstājās – tas auga platumā. Situācija īpaši izmainījās, kad janā varone pirmspēdējā klāsē aizbrauca mācīties uz ārzemēm.Tur viņa pabeidz arī universitāti. Ja viņai vajadzētu zīmēt svara izmaiņu grafiku, tad tas būtu līdzīgs tagadējam, tikai apgriezti proporcionāls. Neskatoties uz to, ka viņa bija pati garākā, viņa bija arī pati platākā no vienaudžiem. Tuvinieki tā nedomāja: „Tu esi proporcionāla, visi nevar būt tik tievi, tas izskatītos neglīti. Tu neesi liela, tikai masīva. Tavam augumam tas ir normāli, jo Tev ir lieli kauli.” Jaunai meitenei tam bija tik viegli noticēt, jo radinieki un draugi taču nemelotu, tātad viss ir kārtībā! Un vispār, kā tādam aktīvam cilvēkam var būt liekais svars?! Tas ir pretrunā ar loģiku. Drosmīgākie teica, ka varētu notievēt par kādiem 2-3 kg, bet tad sevi laboja un teica, ka atšķirības nebūtu. Šo runu rezultātā meitenei izveidojās „Es – tēls”, kas atbilst slaida un sportiskam cilvēkam, kuru iznīcināja katra fotogrāfija , kurā viņa sevi redzēja. Ja fotogrāfiju novietoja tālāk, tad atkal atgriezies pie „Es – tēls”. Tajā pašā laikā galvā grozās citas domas par to, ka 95 kg nav normāls svars, pat pie 178 cm auguma.
                 Šo šaubu rezultātā  meitene pa kluso izmēģināja dažādas diētas, bet patika ēst vienmēr uzvarēja un rezultāti vienmēr bija nelieli un īslaicīgi. Mūsu varone tagad ir jauna sieviete un ilgi brieda, kamēr ar draudzeni aizgāja uz Figūras Draugu grupu. Sākumā viņa ļoti šaubījās un apsolīja sev vienu nedēļu pamēģināt un, ja nekas nesanāks, par ko viņa bija pilnīgi pārliecināta, jo viņai taču ir lieli kauli, tad varēs beidzot samierināties ar savu likteni un turpināt mierīgi dzīvot. Pirmajā nedēļā svars samazinājās par 1,7 kg pat ēdot vairāk kā agrāk. Otrajā nedēļā pazuda 2,3 kg, pēc tam 300 g, pēc tam - 1,8 kg, utt. Lai no tā atteiktos, nebija ne runas! Parādījās veselīgs azarts. Tas bija līdzīgi kā tad, kad nodarbojās agrāk ar sportu. Katru dienu bija treniņš, reizi nedēļā – kontrole, sacensība pašai ar sevi. Un tā līdz uzvarai. Tagad viņa ir apstājusies un ir sākusies cita veida sacensība. Sprintam seko maratons, kuram esmu trenējusies sprinta laikā, kad pazaudēja 18 kg un varu teikt tikai vienu: „Paldies Dievam, ka jaunā meitene tajā septembra pirmajā otrdienā nesamierinājās ar savu likteni”. Izrādās, ka viņai nav lieli kauli!