Ja nebūtu pēdējās minūtes pirms darba pabeigšanas termiņa, nekas nekad netiktu izdarīts. /Mērfija likums/

Helena Siemann ( - 42 kg)

Vārds, uzvārds helena Siemann
Vecums 36 gadi
Augums 164 cm
Svars pirms 109 kg
Svars pēc 67 kg
Zaudētais svars 42 kg 1,5 gados
Nodarbību vieta Tallina
                               

 Pirms (109 kg) 

Pēc (67 kg)


              Sākšu ar to, ka no pašas bērnības man ir bijis liekais svars. Tāpēc, nekad neesmu bijusi mierā ar sevi. Bet par laimi man nekad nav bijušas problēmas ar lieko svaru. 1997. gadā es pirmo reizi ar savu paziņu pievienojos Svara Vērotājiem. Toreiz starta svars man bija 78 kg un 10 nedēļu laikā es pazaudēju 12 kg un biju ļoti apmierināta ar rezultātu, paziņas uz ielas mani neatpazina.Bet toreiz man svara samazināšanu nācās pārtraukt, jo pārcēlos uz citu dzīvesvietu. Es pārcēlos uz mazu pilsētiņu, kur tuvumā nebija atbalsta grupas un iespēja izbraukāt uz lielāku pilsētu man bija liegta. Tā pagāja gadi un svars lēnām sāka nākt atpakaļ. Pa to laiku izmēģinājos dažādas diētas, kuru rezultāti bija īslaicīgi. Turklāt, mūžīgie solījumi sev ( no pirmdienas, ar nākošo mēnesi, ar jauno gadu, utt.), ka sākšu jaunu dzīvi un pārstāšu nekontrolētu ēšanu. Joprojām es sekoju dažiem Svara Vērotāju principiem, taču zināju, ka ēdu ļoti neveselīgi. Pirmkārt, es mājās vispār negatavoju. Tā kā mans vīrs ir pavārs un viņa gatavotie ēdieni ir paši garšīgie pasaulē, es nekad nepretendēju uz vietu virtuvē. Un tā kā vīrs ļoti nogura darbā un es negatavoju, mājās mēs regulāri pirkām pusfabrikātus, ko atlika tikai uzsildīt. Manā ikdienas uzturā regulāri bija tādi produkti kā šokolāde, konfektes un kūkas, turklāt ne jau viens gabaliņš. Lūk, tā es kādu laiku dzīvoju. Nācās pirkt apģērbu arvien lielākus izmērus un sapratu, ka kaut ko izskatīgu nav vispār iespējams iegādāties. Kādā vasaras dienā es konstatēju, ka man ir grūti iet lēnām, nerunājot jau par ātru iešanu, sāku nenormāli svīst. Vienreiz mans vīrs, kas vienmēr ir teicis, ka viņam patīk sievietes ar apaļām formām, teica, ka es varētu drusku notievēt. Tas man bija nepatīkams pārsteigums un lika aizdomāties par to, ka jāsāk kaut kas darīt lietas labā. Bet pēdējā pile manā ciešanu kausā bija kāda fotogrāfija no draugu kāzām, uz kuru skatoties, mani pārņēma patiess šoks. Kāzas bija 08.08.08 un jau 26.08.08 es pievienojos Svara Vērotājiem. Toreiz svēru 108,8 kg un domāju, ka, ja tā turpināsies, sāks streikot arī mana veselība, bet esmu vēl jauna!
              Atceroties varu teikt, ka toreiz man vairs nebija neviena iemesla, lai neuzsāktu mainīt savu dzīvi
Tieši tad bija īstais laiks, jo sapratu, ka negribu, lai mani bērni pārņemtu manus ēšanas paradumus. Primārais man bija sākt ēst veselīgi , bet pēc tam jau domāt par svara samazināšanu, kas būs kā bonuss. Uz šo brīdi es jau 19 mēnešus apgūstu jaunu ēšanas paradumus un esmu zaudējusi 42 kg. Varu teikt, ka tagadējā Figūras Draugu programma ir vairāk disciplinējoša un lielu atbalstu sniedz iknedēļas grupas apmeklējums, kad tu redzi, ka neesi viena ar līdzīgām problēmām.
             Kas ir mainījies manā dzīvē? Pirmkārt, esmu atteikusies no ikdienas pusdienošanas ārpus mājas un pusfabrikātiem. Sāku pati gatavot vienkāršus ēdienus, toties zinu, no kā tie sastāv un ko apēdu. Savas maltītes plānoju iepriekš, brokastis un pusdienas ņemu līdz uz darbu, aizpildu plānotāju. Liekas, ka man nav bijis ne no kā jāatsakās, vienkārši iemācījos izdarīt pareizu produktu izvēli. Apēdu arī kādu kārumu, iemācījos pati cept kūku. Konstatēju, ka gabaliņš tumšās šokolādes labāk apmierina kāri pēc salda, kā krēmīga torte. Nolēmu, ka nekreņķēšos, ja vīrs neēdīs to pašu pārtiku ko es, bet diezgan ātri arī vīram iepatikās, ka ēdam vairāk dārzeņus.
             Bet vēl ir kur tiekties, jo man ir sēdošs darbs un mazkustīgs dzīvesveids, bet sportot man nekad nav paticis un skriet viena pati nekad neiešu. Tāpēc man ir jāatrod veids kā kustēties. Tas man ir jauns izaicinājums, gribu atrast domubiedrus, kam patiktu kustēties mūzikas pavadījumā. Pavasarī nedaudz apmeklēju aerobikas nodarbības, bet pagājušā rudenī sāku apmeklēt līniju dejas. Zinu, ka vairāk jāpievērš uzmanības savam aktīvam dzīvesveidam un šajā virzienā man vēl ir jāstrādā, lai dzīvesveids kļūtu vēl veselīgāks. No mērķa mani šķir 2 kg un tad, manuprāt, sāksies grūtākais ceļa posms – rezultāta saglabāšana. Par to es lūdzos katru dienu!