Skaistie putni dzied sliktāk nekā pārējie. Tas pats sakāms par cilvēkiem. Samākslotībā nav vērts meklēt dziļas domas. /G.K. Lihtenbergs/

Heli Laarmann ( - 43 kg)

Vārds, uzvārds Heli Laarmann
Vecums 33 gadi
Augums 160 cm
Svars pirms 96 kg
Svars pēc 53 kg
Zaudētais svars 43 kg 2,5 gados
Nodarbību vieta Tallina
                               

 Pirms (96 kg) 

Pēc (53 kg)


Kāpēc neesmu apmierināta ar savu dzīvi? Kādu dzīvi es vēlos? Kas man patīk un kas nepatīk? Kas dara mani laimīgu? Tieši ar šādiem jautājumiem un atbilžu meklējumiem uzsākās mans tievēšnas ceļš 2006. gadā. Tas bija daudzu pārmaiņu laiks un liekais svars bija tikai viens no faktoriem, kas darīja mani nelaimīgu.
Salīdzinoši ar 2006. gadu mana dzīve ir kardināli mainījusies. No malas liekas, ka esmu mainījusies tikai ārēji. No lielas bezformīgas masas bija izveidojies normāls cilvēks, kas tagad nēsā 5 izmērus mazāku apģērbu. Bez tam normalizējās mans asinsspiediens, cukura līmenis asinīs un pašsajūta. Mani panākumi balstīti uz trim stūrakmeņiem: 1) atveseļojošs sports, 2) veselīgs uzturs, 3) iekšējā harmonija.
            No mazkustīga darbaholiķa ar lieko svaru, kam bija sveša sportošana un dejas, es pamazām pārvērtos par cilvēku, kam patīk fiziskās aktivitātes, kurš brīvdienās var piecelties 06.00, lai skrietu, peldētu vai skrituļotu. Ja ir liela vēlēšanās, mani neatturēs ne sniegs, ne lietus, galvenais, lai ir piemērots apģērbs. Ja dienas beigās nepieciešams papildus enerģija, tad sporta kluba apmeklējums vienmēr palīdzēs. No savas pieredzes varu apgalvot, ka pēc vakara treniņa varu vēl 2 stundas efektīvi nodarboties ar garīgu darbu, nerunājot jau par fiziskās enerģijas pieplūdumu.Tagad esmu tā aizrāvusies ar sportošanu, ka interesējos par treniņu tehniku un teoriju!
            Salīdzinoši ar 2006. gadu, tagad ēdu kā minimums 5 reizes dienā, bet pirms tam - tikai 2 vai tikai 1 reizi dienā, kura bija vēlu vakarā un ļoti apjomīga. Man ir normālas brokastis, viegla uzkoda, pēc tam kārtīgas pusdienas, viegla uzkoda pirms un pēc treniņa. Apēstais daudzums nav mazs un nesastāv tikai no salātiem un burkāniem. Ēdu daudz labības grupas produktus, piena izstrādājumus, gaļu, zivis un augļus un pievienojamos augu valsts taukus. Galvenais ir ēst pareizajā laikā, pareizus daudzumus veselīgos produktus! Pat saldumi saprātīgos daudzumos ir akceptējami. Un kādus garšīgus ēdienus var pagatavot ievērojot veselīgus uztura pamatprincipus, ņam, ņam! Esmu kļuvusi par gardēdi. Man patīk gatavot mājās, pašai izmēģināt dažādas receptes, bet man patīk dažreiz ari ar draugiem apmeklēt ēstuves ārpus mājas un tas nenozīmē, ka jāatsakās no veselīgas uztura izvēles. Šajos gados, pateicoties apzinātai uztura maiņai, ir mainījušās manas garšas izjūtas – man vairāk negaršo cepti kartupeļi, trekna gaļa un čipsi! Mani panākumi balstīti galvenokārt uz zināšanām un atbalsta Svara Vērotāju grupā un vēlāk Figūras Draugu programmā. Arī agrāk es daudz zināju par veselīgu uztura principiem, bet ar to bija par maz! Ir labi kopā apspriest dažādas tēmas, kopā izdomāt riskus un problēmas, kas parādās svara samazināšanas laikā. Ir viegli iekrist eiforijā no saviem panākumiem un censties ātrāk sasniegt rezultātu, nodarot ļaunumu savai veselībai, vai kļūt par „modeles auguma” upuri un sākt badoties, vai rezultātu trūkumu vai atkāpju dēļ – atmest visam ar roku. Tādas situācija bija arī man un lielu atbalstu sniedza grupa un tās vadītājs. Liels paldies jums!
              Mana darba situācija pamazām mainās un kļūst par tādu, kādu sapņoju 2006. gadā. Tas ir pateicoties tam, ka tagad varu vairāk laika veltīt sev, saviem hobijiem un draugiem. Un tas viss nav pateicoties ekonomiskai situācijai, bet gan manai apzinātai izvēlei. Esmu iemācījusies akceptēt tās savas kļūdas, ko nevar vairs izmainīt. Cenšos visā saskatīt pozitīvās puses. Jebkurai negatīvai pieredzei ir savas pozitīvās puses, tikai vajag tās ieraudzīt. Tās kļūdas, kuras var mainīt, es cenšos labot. Tas viss rada priekšnoteikumus, lai cienītu sevi un citus. Darīt citiem to, ko vēlos pati saņemt!