Lai attaisnotos savās acīs, mēs nereti cenšamies pārliecināt sevi, ka nav mūsu spēkos sasniegt iecerēto mērķi; patiesībā mums pietrūkst nevis spēka, bet gribas. /F. Larašfuko/

Sports aerobikas zālē? Ne obligāti!

Cik minūtes Tu šodien esi veltījusi fiziskajām aktivitātēm? Vai Tavs kustību minimums ir bijis vismaz 30 minūtes nepārtrauku fizisko aktivitāšu (ieteicams – aerobās slodzes)?
Ja atbilde ir noliedzoša, tad Tu piederi pie tiem 60% pasaules iedzīvotāju, kuri neizmanto kustības, lai uzlabotu veselību. Pasaule kļūst aizvien inertāka un tā ir problēma visās valstīs neatkarīgi no to līmeņa.

Sievietēm jāsporto vairāk!
Sievietes ir „vājais“ dzimums, tāpēc tieši tāpēc viņām būtu lielāka nozīme jāpievērš aktīvām nodarbēm. Regulāras fiziskās aktivitātes var uzlabot veselību, palīdzēt iegūt pievilcīgas ķermeņa formas un novērst dažādu slimību riskus, tai skaitā sirds un asinsvadu slimības (kas ir nāves iemesls 1/3 daļai sieviešu pēc 50 gadiem visā pasaulē) un diabētu (kas skāris vairāk kā 70 miljonus sieviešu visā pasaulē un pēc prognozēm šis skaitlis dubultosies līdz 2025. gadam).
Vēl viens iemesls, kāpēc sievietēm fiziskās aktivitātes ir nepieciešamas pat vairāk kā vīriešiem, ir “sieviešu” slimība – osteoporoze. Jā, vīrieši no šīs kaites praktiski necieš. Šīs slimības riska grupa ir sievietes menopauzes vecumā. Pētījumi pierāda, ka neatkarīgi no valsts attīstības līmeņa šī slimība skar 30-40% sieviešu. Osteoporozes rezultātā kauli kļūst trausli un vieglāk lūst. Savukārt kustību rezultātā kauli tiek “rūdīti”. Tikai nedrīkst arī pārspīlēt – pārāk smaga ilgstoša fiziska slodze var nodarīt vairāk ļaunuma, kā labuma.
Regulāras kustības palīdz arī uzlabot psiholoģisko labsajūtu un pārvarēt stresu – un stress arī ir sieviešu “slimība” – sievietes no stresa cieš divreiz biežāk kā vīrieši. Ne velti TV pretstresa tablešu reklāmās galvenās varones parasti ir sievietes.

Kāpēc fiziskās aktivitātes sagādā problēmas?
Diemžēl realitātē tieši sievietēm ir mazāk iespēju veikt tik ļoti nepieciešamās aktivitātes – viņas strādā tik pat daudz kā vīrieši, bet pēc atnākšanas mājās viņām papildus ir jāveic arī mājas darbi un jāatbalsta pārējie ģimenes locekļi. Līdz ar to nav laika apmeklēt sporta klubus vai vienkārši no sirds izvingroties. Ja ģimenē ir viena automašīna, tā biežāk tiek izmantota vīrieša vajadzībām, tāpēc sievietēm var būt apgrūtināta nokļūšana līdz fitnesa centriem. Bieži vien kā atruna kalpo arī cenas fitnesa klubos.

Meklēt iespējas, nevis atrunas
Būt fiziski aktīvam, izrādās, nenozīmē piecreiz nedēļā iet uz sporta klubu un katru rītu noskriet 10 km. Nav nepieciešami dārgi sporta klubu abonementi vai firmas sporta tērps. Ikdienas kustību minimumu var sasniegt ļoti vienkārši. Figūras Draugi piedāvā vairākus veidus, kā to izdarīt bez liekiem finansiālajiem ieguldījumiem. Noteikti par tiem ir daudz lasīts vai dzirdēts, bet cik daudzas no jums var godīgi atzīt – jā, es ikdienā tā daru?

Ātra pastaiga
Visvienkāršākais veids, kā izkustēties, ir izstaigāties. Iešana ātrā tempā ir veselīgs un vienkāršs veids, kā vienmēr būt formā. Izmantojiet katru iespēju, lai pastaigātos! Obligāts nosacījums – ērti apavi.

Kāpšana pa kāpnēm
Ļoti bieži dažādos rakstos par tievēšanu, vselīgu dzīvesveidu, kustībām tiek pieminēts  - izmantojiet lifta vietā kāpnes! Jā, kāpšana pa kāpnēm ir lielisks izkustēšanās veids, kas pie tam palīdz izveidot pievilcīgu dibena formu! Varbūt ir vērts ik pa laikam uzrīkot īstu treniņu savā kāpņu telpā?

Izklaide visai ģimenei, lielisks treniņš un pozitīvas emocijas – mašīndejas!
Viss, kas jums nepieciešams – dators ar uzinstalētu “In The Groove” spēli, deju platforma un dejas var sākties! Mašīndejas ir ir deju soļu veikšana uz speciālas deju platformas mūzikas pavadībā. Dejojot, ar acīm skatāmies uz datora ekrānu, uz kura kustas bultiņas mūzikas ritmā un norāda, kā pareizi likt soļus uz deju platformas. Tā kā bultas kustas mūzikas ritmā, sanāk, ka Tu dejo - mūzikas ritmā!
Mašīndejas ir fiziski un mentāli attīstošs sports, kas uzlabo fizisko formu, līdzsvara sajūtu, koordināciju un reakciju.  Tas ir lielisks aerobais treniņš, taču atšķirībā no darba svaru zālē, tās pārvērš citādi reizēm garlaicīgo sviedru liešanu azartiskā rotaļā.