Viss ģeniālais ir vienkāršs. /***/

Ēšana un garlaicība

Kas ir garlaicība?
Garlaicība ir emocija, kas signalizē, ka šajā brīdī tu savu dzīvi neizdzīvo ar pilnu atdevi un pozitīvā noskaņā. Garlaicības sajūta saka – mana dzīve šobrīd rit monotoni, es esmu nogurusi no šī brīža situācijas, domāšanas, darbībām.
Ēšana aiz garlaicības ļauj mums nedaudz „atvilkt elpu“, tā īslaicīgi uzlabo garastāvokli, ļauj izbaudīt pozitīvas emocijas. Tomēr ilgtermiņā tas nepalīdz, jo, lai cik bieži, daudz un ko tu ēstu, patiesais iemesls – neapmierinātība ar dzīvi – paliek tevī un turpina grauzt. Ēšana, lai kliedētu garlaicību, tikai „noliek uz bremzēm“ tavu dzīvi.

Ēdiens plākstera vietā
Ēdiens, protams, īslaicīgi dod labsajūtu. Cukura daudzums asinīs paaugstinās, vēders no pārēšanās ir patīkami smags, smadzenēs izdalās seratonīns (laimes hormons). Un patiesībā tas taču nav nekas slikts – likt sev justies labāk, vai ne? Diemžēl garlaicību “apēst” nevar (tāpat kā jebkuru citu emociju). Labākajā gadījumā iegūsi īsu atvieglojuma brīdi, sliktākajā – izsauksi nožēlas sajūtu un izveidosi sliktu ieradumu – ēst, lai justos labāk.

Ko darīt?
Atbilde ir ļoti vienkārša – nepieļaut, lai tev ir garlaicīgi! Garlaikošanos (bezdarbību, nepārvaramo slinkumu) vislabāk pārtraukt ar DARBĪBU! Pie tam šai darbībai jābūt pozitīvas emocijas nesošai. Tā kā mēs katrs esam unikāls, tad mums katram šīs darbības var būt citādas. Lai dotu iedvesmu, piedāvājam dažus variantus, ko darīt, kad kļūst garlaicīgi un roka stiepjas pēc našķa.

Ja tev ir 10 minūtes brīva laika…

zvans draugam, draudzenei, mammai... Noteikti ir kāds cilvēks, kuram tu jau sen esi gribējusi piezvanīt, bet kaut kā nav sanācis. Izmanto šo brīdi, lai atjaunotu kontaktus!

 Izej īsā pastaigā! 10 minūtes nav daudz, bet nav arī maz – tieši pietiks laika, lai apietu īsu loku pa kvartālu / daudzstāvu māju masīvu utt.

 Izmēģini kādu elpošanas vingrinājumu! Veicot elpošanas vingrinājumus ikdienā, var paātrināt vielmaiņu, tādējādi sasniedzot labākus rezultātus svara zaudēšanā.
Izmēģini kādu no šīm elpošanas tehnikām!
http://woman.delfi.lv/health/wellness/elposanas-vingrinajumi-labsajutai.d?id=20655032

 Veic īsu vingrinājumu kompleksu mājas apstākļos – hanteļu vietā ņem 2 ar ūdeni piepildītas 0,5 l pudeles un palutini savus bicepsus un tricepsus!
Izmēģini kādu no vingrinājumiem!
http://www.figuura.lv/?p=sport&art_id=77

 Uzvāri zāļu tēju! Izvēlies skaistu tasīti, uzklāj skaistu salveti – padari tējas dzeršanu arī par vizuāli baudāmu procesu!

 Iepērcies Internetā! Nav noteikti jātērē nauda - pasapņo pētot jaunākos džinsu modeļus vai pēdējo pērļošanas instrumentu papildinājumu savā iemīļotajā lapā!

Ja tev ir 30 minūtes brīva laika…

 Pieslēdz mašīndejas! Neatkarīgi no vecuma mašīndejas aizrauj ikvienu. Un tā ir lieliska iespēja izmantot savas obligātās ikdienas kustību minūtes. Tev vēl nav mašīndeju?
Piesakies eksperimentam un izmēģini! >>

 Ieskaties Figūras Draugu forumā! Iespējams, ka kāds ir ierakstījis tieši to tievēšanas recepti, kura tev bija nepieciešama!
Jaunākie ziņojumi Figūras Draugu forumā >>

 Sastādi ēdienkarti nākošajai dienai! Pārbaudi, vai ledusskapī un pieliekamajā ir viss nepieciešamais. Varbūt nepieciešams sastādīt iepirkumu sarakstu? Tikai atceries – pārbaudīt – nenozīmē nogaršot!

 Palasi grāmatu! Mūsdienās ir tik grūti atrast laiku lasīšanai... Mīts! Lasīt var vienmēr un visur! Ir tikai jābūt vēlmei!

 Uz lapiņas saraksti 15 iemeslus, kāpēc Tu gribi būt tieva! Noformulē savu lielo mērķi un mazos mērķus! Tu jau pirms mēneša to esi izdarījusi? Nekas, atkārtošana palīdzēs vēl vairāk nostiprināt savus nodomus. Iespējams, ka šī mēneša laikā tu esi uzzinājusi kādu jaunu metodi, kā sevi motivēt, kā efektīvāk sasniegt iecerēto!

Ja tev ir vairāk kā stunda brīva laika... 
 Izveido savu tematisko recepšu krājumu! Izvēlies kādu produktu (ne no našķu grupas) un Internetā sameklē vismaz 10 receptes, kurās Tu šo produktu vari izmantot! Receptēm jābūt tādām, kuras Tu vari pagatavot pati, bet līdz šim vēl neesi to darījusi. Izraksti vai izkopē šīs receptes, aprēķini vienību skaitu. Varbūt kāda no šīm receptēm atsvaidzinās tavu nākošās nedēļas ēdienkarti?

 Uztaisi revīziju drēbju skapī! Varbūt Tev jau ir laiks pāriet uz mazāku izmēru? Iespējams, kāds no apģērbiem jāmet laukā vai jāpāršuj?

 Dodies uz nūjošanas nodarbību vai sarīko ģimenes pārgājienu! Pat tuvākajā apkārtnē var atrast ko līdz šim nepamanītu un interesantu!

 Iemācies ko jaunu! Varbūt tu jau sen esi vēlējusies iemācīties adīt? Vai varbūt tev tuvāka ir veidošana no plastikas? Jauns hobijs, kas neļaus rokai stiepties pēc kāruma, būs pašā laikā, pie tam uz ilgu laiku atbrīvos no garlaicības sajūtas!