Ātri izirst tās ģimenes, kurās sieviete skumst. Vienmēr uzplaukst tā ģimene, kurā viņa ir laimīga. /Indiešu gudrība/

Atslodzes dienām - jā vai nē?

Ļoti bieži FD grupu vadītājām tiek uzdots jautājums - vai FD atbalsta atslodzes dienas?

Pastāv hipotēze, ka daļējas badošanās periodi varētu palēnināt novecošanos. To nosaka epifīzes hormons melatonīns, kura daudzums cilvēkam ar gadiem samazinās, bet pieaug, ievērojami samazinot uzturproiduktu daudzumu. Tomēr pamatā cilvēki izvēlas badoties, vēloties samazināt ķermeņa masu un "attīrīt organismu".

Nav zinātniska pamatojuma, ka atslodzes dienas iespaidā mainītos kādi bioķīmiski procesi organismā, samazinātos holesterīna līmenis organismā utt.  Normālā, veselā organismā attīrīšanos no toksiskiem produktiem ikdienā veic aknas, zarnas, plaušas un nieres, tāpēc  "tēzei" - badojoties tiek attīrīts organisms - arī pamatojuma nav.
Tomēr daudziem cilvēkiem pēc atslodzes dienām šķiet, ka viņi jūtas labāk. Atslodzes diena nozīmē, ka šajā dienā tiks ierobežots uzturvielu patēriņš, tā dodot atslodzi gremošanas orgāniem. Ja ikdienā cilvēks ēd "kā pagadās", uzņem pārāk daudz tauku, pārāk maz šķiedrvielu utt., tad atslodzes diena tiešām liks justies labāk - organisms atpūtīsies no neveselīga dzīvesveida ietekmes. Bet, ja ikdienā cilvēks ēd sabalansēti (kā tas notiek, ēdot pēc FD programmas), tad organisms arī ikdienā netiek pārslogots, tāpēc jēga atslodzes dienai zūd.

Kas jāievēro atslodzes dienās?

 noteikti jālieto šķiedrvielām bagātus produktus - dārzeņus vai klijas, lai normalizētu zarnu trakta darbību.

 jāievēro 5 nelielas ēdienreizes. Apēdot vienā reizē lielu pārtikas daudzumu, visām orgānu sistēmām ir lielāka slodze, pie tam apēdot vairāk kā nepieciešams, asinīs strauji paaugstinās cukura līmenis un, ja uzņemtā enerģija netiek iztērēta, tā tiek novirzīta uz tauku rezervēm.

 pietiekošs šķidruma daudzums - ūdens dzeršanu atslodzes dienā neviens nav atcēlis - organismam ir nepieciešams šķidrums, tāpēc arī atslodzes dienā jāizdzer vismaz 2 l ūdens.

 kustības ne tikai dedzina kalorijas un tonizē organismu, bet arī ir lielisks līdzeklis zarnu trakta darbības stimulēšanai. Lielisks līdzeklis pret aizcietējumiem ir gara pastaiga!

Kā redzams, ieteikumi atslodzes dienām īpaši neatšķiras no FD programmas ieteikumiem. Tāpēc katra paša ziņā ir, vai ievērot atslodzes dienas, vai turpināt ikdienā ievērot Figūras Draugu piedāvāto sabalansēta uztura programmu.