Kādu alu izbrūvēsi, tāds arī būs jāizdzer. /B. Džonsons/

Jaunākie ziņojumi | Mani ziņojumi | Foruma noteikumi

Atbildība...


Una
					Poste: 9757
Una (vada grupu)
Publicēts: 26.02.2011 20:14 | Atbildēt, citējot šo komentāru
26/02/2011 20:14:38 - Rakstīja :
Atbildība.........................par to, ko daru un nedaru..........īstenībā interesanta tēma, tāpēc nolēmu par šo tēmu aprunāties par Jums! 
Kas raksturo atbildību? 
 -  Mana rīcība! 
 - Dzīvē ir lietas, ko var mainīt, un kuras izmainīt nav iespējams! 

KURAS IR TĀS LIETAS KURAS VAR MAINĪT, UN KURAS IR TĀS LIETAS, KURAS DZĪVĒ MAINĪT NAV IESPĒJAMS? 

baibinjsh1
					Poste: 4348
baibinjsh1 (vada grupu)
Publicēts: 26.02.2011 22:08 | Atbildēt, citējot šo komentāru
26/02/2011 22:08:13 - Rakstīja :

Ļoti filozofiska tēma... Tagad nāk prātā tikai tas, ko nevar mainīt - tā ir nāve, jo cilvēku, kā mēs zinām, atgriezt šaisaulē nav iespējams. Protams, arī visādas amputācijas u.c. neatgriezeniskas operācijas... Nē, labāk nedomāšu par to, ko nevar mainīt.

Mainīt var savu rīcību, domāšanu, dzīvi, bet tas prasa ļoti daudz darba ar sevi un pilnīgu savu uzskatu atvēršanu jaunām plūsmām.

Ja nosaukums ir Atbildība, tad es šobrīd uzskatu, ka atbildība jāuzņemas par visu. Nav tādu situāciju, kurā varētu teikt - es pilnīgi neuzņemos atbildību par notiekošo-, jo vienmēr pēc tam būs gadījums, kad šī situācija būs spēlējusi nozīmīgu lomu dzīvē. Labāk vienmēr drusciņ pat uzmanīties un rīkoties saskaņā ar savu sirdsapziņu, saprātu, atbildības sajūtu, nekā pēc tam mocīties pārmetumos pašam pret sevi vai tajos, ko izsaka/nodomā citi.

Vēls vakars, domas raisās grūti... 


melllene
					Poste: 5249
melllene (vada grupu)
Publicēts: 27.02.2011 01:17 | Atbildēt, citējot šo komentāru
27/02/2011 01:17:54 - Una Rakstīja :
Atbildība.........................par to, ko daru un nedaru..........īstenībā interesanta tēma, tāpēc nolēmu par šo tēmu aprunāties par Jums! Kas raksturo atbildību?  -  Mana rīcība!  - Dzīvē ir lieta ...
Man šobrīd lielākā atbidlība, ko nevienmēr daru ir ēšana tā, lai mazajam nav alerģija. Bija man pirms nedēļas uznācis besis un visa mana atbildības sajūta, kas no septembra beigām funkcionēja perfekti sabruka. Edu gan rupmaizi, gan šokolādi, gan kūku no parastiem miltiem. Tam visam pa virsu izdomaju, ka iedoshu tomer bernam zivi un griķus, nu cik var est vienu un to pašu. Nu un tagad jau vairakas dienas cinos ar savas bezatbildibas sekam
Man atbildība pamatā saistās ar bērniem, t.i. kā tagad mēģinu par šo tēmu domāt, tā, nāk prātā lietas, pret kurām saistībā ar bērniem izturos bezatbildīgi.
Edot veselīgi un sportojot labums tāds, ka esmu atbildīga tikai pret sevi.

Una
					Poste: 9757
Una (vada grupu)
Publicēts: 27.02.2011 11:04 | Atbildēt, citējot šo komentāru
27/02/2011 11:04:43 - Rakstīja :
Meitenes, paldies, no Jūsu atbildēm secinu- atbildība jāuzņemās pilnīgi un noteikti par savu rīcību un tās sekām! 
Mainīt var - rīcību, domāšanu, dzīvi...........
Mainīt nevar - lai ir cik skumji tas skan - nāvi!


Una
					Poste: 9757
Una (vada grupu)
Publicēts: 27.02.2011 11:07 | Atbildēt, citējot šo komentāru
27/02/2011 11:07:53 - Rakstīja :
Ir vēl daudz dažādas lietas, ko varam mainīt, tieši mēs personīgi, un lietas, kuras izmainīt nevaram, svarīgi ir tās apzināt!

Man ļoti palīdz un daudzās dzīves situācijās noder kāda lūgšana (piedodiet, bet autoru nezinu):

DIEVS, DOD MAN SPĒKU PIEŅEMT LIETAS, NO NEVAR MAINĪT!
DROSMI MAINĪT TO, KO VAR MAINĪT!
UN PRĀTU ATŠĶIRT VIENU NO OTRA!

Una
					Poste: 9757
Una (vada grupu)
Publicēts: 27.02.2011 19:23 | Atbildēt, citējot šo komentāru
27/02/2011 19:23:30 - Rakstīja :
Kāpēc jautāju par lietām, ko varam vai nevaram mainīt?
Jo...
nebūs nekāds pārsteigums, ja pateikšu, ka bieži vien emocijas apēdam...
Kur tad tās emocijas rodas?
Mēs mēģinām mainīt lietas, kuras nevar izmainīt, vai gluži pretēji skumstam, dusmojamies vai kā citādi rīkojamies situācijās, kurās gluži vienkārši ir maināmas, tik vien kā jāiet un jārīkojās.
Tā, piemēram, man ir liels vēders, dusmojos, ēdu utt. 
To var mainīt? Protams - uzturs, vingrošana un viss notiksies! 

Kāds no tuvajiem cilvēkiem dara to un to, mēģinu viņu pārliecināt, bet..............
STOP!!! PĀRLIECINĀŠANA KĀ TĀDA NESTRĀDĀ! TĀ VEIDO PRETREAKCIJU! 
TAČU STRĀDĀ UN PAT ĻOTI IEINTERESĒTĪBA! VAJAG IEINTERESĒT! 
Piem., cilvēkam liekais svars, pārmet vēl otram, ka tas dara to un to, skaita vienības, neēd visu ko utt.  Mēģinām pārliecināt, cilvēks pretī dusmīgs, vai labākajā gadījumā atrunājas................. Tā vietā varam pastāstīt, cik sātīgi paēdušas jūtamies, veselīgas, kustīgas utt.



Una
					Poste: 9757
Una (vada grupu)
Publicēts: 27.02.2011 19:24 | Atbildēt, citējot šo komentāru
27/02/2011 19:24:44 - Rakstīja :
Kas liecina, ka neuzņemamies atbildību par to, ko darām? 

denia
					Poste: 3924
denia (on-line)
Publicēts: 27.02.2011 20:09 | Atbildēt, citējot šo komentāru
27/02/2011 20:09:19 - Una Rakstīja :
Kas liecina, ka neuzņemamies atbildību par to, ko darām? 
Es domaju,ka visa pamata ir vienaldziba un bezatbildiba ,kas ar laiku  noved pie bedigam sekam. Tad jau jamekle celonis,bet celoni var but tik dazadi..

baibinjsh1
					Poste: 4348
baibinjsh1 (vada grupu)
Publicēts: 27.02.2011 20:11 | Atbildēt, citējot šo komentāru
27/02/2011 20:11:38 - Una Rakstīja :
Kas liecina, ka neuzņemamies atbildību par to, ko darām? 

Laikam jau acu pievēršana. Tā teikt - Ai, nekas taču nevar traks notikt! Tas jau nozīmē, ka cilvēks pats apzinās, ka tas nav īsti labi, ko viņš/viņa dara.

Man šodienai ir īsts piemērs par emociju apēšanu - mamma nevarēja sagaidīt mājās tēti, kurš bija aizbraucis ar kursabiedriem svinēt augstskolas pabeigšanu, dusmojās, ka viņš tik ilgi projām - ir jau nākamās dienas pēcpusdiena, bet viņa vēl nav. Rezultātā - saēdās tā pavairāk plovu. Labi, ka nepārēda pāri savām visas dienas vienībām! Ceru, ka arī neko vakarā no labības viņa vairs neēdīs, bet, tā kā tētis esot atbraucis, es ticu, ka arī neapēdīs.

Lai arī cik neapzināti dažreiz mēs emocionāli ēdam, tomēr jāatzīst, ka tāda emocionālā ēšana pastāv. Es pati pirms kādām dažām nedēļām teicu, ka laikam neesmu emocionālais ēdājs, taču tagad sāku piedomāt - varbūt tomēr esmu? Jo mēdzu pamanīt, ka citreiz gribas ēst tieši tad, kad kaut kas ir nepadarīts, kādi slikti vārdi pateikti... 


melllene
					Poste: 5249
melllene (vada grupu)
Publicēts: 28.02.2011 01:25 | Atbildēt, citējot šo komentāru
28/02/2011 01:25:37 - Una Rakstīja :
Kas liecina, ka neuzņemamies atbildību par to, ko darām? 
Nerēķināšanās ar sekām? Jo ja kautko daru vai nedaru, bet abos variantos rēķinos ar sekām, tad abos variantos uzņemos atbildību par rezultātu (sekām).

melllene
					Poste: 5249
melllene (vada grupu)
Publicēts: 28.02.2011 01:35 | Atbildēt, citējot šo komentāru
28/02/2011 01:35:08 - Una Rakstīja :
tik vien kā jāiet un jārīkojās
Tā man ir ar darbu, kad šķiet, ka nu neko vairs nevar iesākt, viss gāžas virsū ar lielu jaudu. Ķeros klāt pie saraksta sastādīšanas un intensīvas tā izpildīšanas. Tikai visu saplānojot un risinot rodas rezultāts, kamēr neko nedara nekas jau pats nevar mainīties.
Par svaru esmu ar sevi miljons reižu runājusi, nu kā tas iespējams, ka varu izdarīt da jebko darbā un būt super mērķtiecīga, bet pati savā labā nē. Šajā tievēšanas reizē tā arī sāku ar plānu, un tā realizēšanas nosacījumiem un tad tik atlika sākt darīt.

Man gan ilgu laiku bija neticība, ka to var mainīt. Ka ir iespējams zaudēt lieko svaru. Tomēr nolēmu, ka tikai domājot nekas nemainīsies, tāpēc jāsāk darīt un tad jau redzēs vai izdodas vai nē.

mumins1980
					Poste: 5195
mumins1980
Publicēts: 28.02.2011 12:58 | Atbildēt, citējot šo komentāru
28/02/2011 12:58:52 - Una Rakstīja :
jmēģinu viņu pārliecināt, bet..............STOP!!! PĀRLIECINĀŠANA KĀ TĀDA NESTRĀDĀ! TĀ VEIDO PRETREAKCIJU! TAČU STRĀDĀ UN PAT ĻOTI IEINTERESĒTĪBA! VAJAG IEINTERESĒT! Piem., cilvēkam liekais svars, pār ...
Paldies, Una! Šis ir stāsta par mani, viens no maniem grēkiem... bet man vajag pa biksēm, lai sāktu saprast... ui, man vēl ir tik daudz jāstrādā ar savu raksturu...

mumins1980
					Poste: 5195
mumins1980
Publicēts: 28.02.2011 13:01 | Atbildēt, citējot šo komentāru
28/02/2011 13:01:10 - baibinjsh1 Rakstīja :
Man šodienai ir īsts piemērs par emociju apēšanu - mamma nevarēja sagaidīt mājās tēti, kurš bija aizbraucis ar kursabiedriem svinēt augstskolas pabeigšanu, dusmojās, ka viņš tik ilgi projām - ir jau n ...
Šis ir mans visbiežākais emocionālās ēšanas iemesls - nevarēšana sagaidīt... bet - vai man ir JĀSĒŽ UN JĀGAIDA? Nē taču... kad dari un nepievērs tam visam uzmanību, tad sāk likties, kur tik ātri sagaidīju...

mumins1980
					Poste: 5195
mumins1980
Publicēts: 28.02.2011 13:03 | Atbildēt, citējot šo komentāru
28/02/2011 13:03:05 - Una Rakstīja :
Kas liecina, ka neuzņemamies atbildību par to, ko darām? 
Ja to sasaista ar ēšanu - tad pirmais ir - jūtamies pārēdušās, vēlāk redzam lieko svaru, visbeidzot sāk klibot veselība...

baibinjsh1
					Poste: 4348
baibinjsh1 (vada grupu)
Publicēts: 28.02.2011 13:03 | Atbildēt, citējot šo komentāru
28/02/2011 13:03:56 - mumins1980 Rakstīja :
bet man vajag pa biksēm, lai sāktu saprast... ui, man vēl ir tik daudz jāstrādā ar savu raksturu...
Mācīties, mācīties un vēlreiz mācīties!
Tāpat arī saprast, domāt, strādāt un baudīt!
Par 'sadošanu pa biksēm' - šis laikam vienmēr nedarbojas vienādi, vismaz man. Ja kāds man gribēs sadot pa biksēm, piemēram, sporta vai tievēšanas ziņā - BEZJĒDZĪGI! Man pašai ir jāsaprot, citādi nekas nenotiek. Tomēr tad, ja tā ir kāda cita sfēra, piemēram, uzstāšanās vai kas cits, tad šo 'sadošanu pa biksēm' es varu ņemt vērā ļoti lietderīgi.
Man pašai ļoti patīk apziņa, ka sevi vēl ilgi jāmācās izprast, ka vēl tik daudz kas jāapgūst, jo tad šķiet, ka dzīve nu nekad nevar kļūt garlaicīga. Pat tad, kad nav, ko darīt, var pamēģināt kontaktēties ar savu zemapziņu, es, piemēram, to daru pirms miega - tā var ātri iemigt ar koncentrēšanos uz sevi!

Una
					Poste: 9757
Una (vada grupu)
Publicēts: 28.02.2011 15:10 | Atbildēt, citējot šo komentāru
28/02/2011 15:10:53 - Rakstīja :
Līdz ko cilvēks neuzņemas atbildību par to, ko dara, visbiežāk ir mazais vārdiņš bet...............
............Es jau daru, bet............
Labprāt tievētu, bet.......................
Es jau negribēju to kūkas gabalu apēst, bet.................
Varēju jau arī vienības nepārtērēt, bet..........
Kas tās ir? Atrunas jeb argumenti, lai nedarītu!

Kādi tad ir vispopulārākie argumenti? 

melllene
					Poste: 5249
melllene (vada grupu)
Publicēts: 28.02.2011 16:56 | Atbildēt, citējot šo komentāru
28/02/2011 16:56:31 - Una Rakstīja :
Atrunas jeb argumenti, lai nedarītu!Kādi tad ir vispopulārākie argumenti? 
Man biežākais arguments pārtērējot V, ka šoreiz tiešām gribējās. Ja pārtērējas kādu citu iemeslu dēļ, tad gan dusma uz sevi.

mumins1980
					Poste: 5195
mumins1980
Publicēts: 28.02.2011 18:13 | Atbildēt, citējot šo komentāru
28/02/2011 18:13:43 - Una Rakstīja :
Līdz ko cilvēks neuzņemas atbildību par to, ko dara, visbiežāk ir mazais vārdiņš bet...........................Es jau daru, bet............Labprāt tievētu, bet.......................Es jau negribēju t ...
Es nemaz necenšos atrunāties, gribu ēst un viss... neviens cits un nekas patiesībā nav iemesls atrunām...

melllene
					Poste: 5249
melllene (vada grupu)
Publicēts: 28.02.2011 20:50 | Atbildēt, citējot šo komentāru
28/02/2011 20:50:06 - Rakstīja :
Man mazā "problēmiņa", ka nevaru izdomāt atrunu vakara ēšanai un tā nu vakaros, lai arī ļoti kārojas palieku neēdusi

baibinjsh1
					Poste: 4348
baibinjsh1 (vada grupu)
Publicēts: 28.02.2011 21:46 | Atbildēt, citējot šo komentāru
28/02/2011 21:46:55 - melllene Rakstīja :
Man mazā "problēmiņa", ka nevaru izdomāt atrunu vakara ēšanai un tā nu vakaros, lai arī ļoti kārojas palieku neēdusi

Ļoti kārojas - palieku neēdusi. Mana šīvakara situācija. Šodien paēdu brokastis ap 8:30, tad pusdienas ap 13:30 un tad - vakariņas ap 19:15. Diena vienā skriešanā, viss pa vienībām, bet tomēr - man 3x dienā jau ir par maz ēst. Pēc tam, kad biju paēdusi labas vakariņas (griķus, gaļas un dārzeņu Baibas miksli un sautētus kāpostus), vienalga likās, ka neesmu pat bijusi vakariņot! Tad tikai sev stāstīju - "Baibiņ, Tev noteikti nevajag tagad iet un sanašķēties ar pelmeņiem, ko ēda draugs, vai arī ar augļiem, medusmaizēm u.c. - tas viss pienākas tikai tajās dienās, kad ir ieplānots! Tagad Tev vienkārši ir zems cukura līmenis asinīs, vēl nav paspējis pacelties pēc ēšanas, tāpēc Tev šķiet, ka esi izsalkusi, bet tā taču nav, vai ne? Labāk pagaidi stundiņu un taisi sev tējas - puncis būs pilns un kaut cik ūdens deficīta devu varēsi atpelnīt!"

Tā nu esmu izturējusi! Tūliņ eju gulēt, lai rīt laba svēršanās reize un nav riņķi zem acīm. Prieks par sevi un šo lielisko programmu!


Starp citu, šodien biju uz kalanētiku LU. Nemaz nezināju, kas tā tāda ir, bet bija viena lekcija atcelta, tāpēc izdomāju izmantot izdevību un aizgāju! Salīdzināt ar aerobiku nevar, jo šeit pat īsti nevarēja sasvīst, nekādu aktīvo lēkāšanu vai citu trako kustību, vienkārši vingrinājumi rokām, kājām viduklim, mugurai uz paklājiņa, kājās stāvot un ar hantelēm rokās. Tā teikt, "dāmu" sportiņš. Vai kāda ir bijusi uz ko līdzīgu vai dara to ilgtermiņā? Kā patīk un vai ir jūtami rezultāti ķermeņa vingruma ziņā? 


Una
					Poste: 9757
Una (vada grupu)
Publicēts: 28.02.2011 22:07 | Atbildēt, citējot šo komentāru
28/02/2011 22:07:32 - Rakstīja :
Vispopulārākās atrunas, lai nedarītu:
- nav laika;
- nav naudas;
- jādara citas lietas! 

Atpazīstiet kādu no šīm atrunām? 

melllene
					Poste: 5249
melllene (vada grupu)
Publicēts: 28.02.2011 22:46 | Atbildēt, citējot šo komentāru
28/02/2011 22:46:35 - Una Rakstīja :
- nav laika;- jādara citas lietas! Atpazīstiet kādu no šīm atrunām? 
sports mani gaida, bet sis divas atrunas uzvar :(

denia
					Poste: 3924
denia (on-line)
Publicēts: 01.03.2011 01:00 | Atbildēt, citējot šo komentāru
01/03/2011 01:00:31 - Una Rakstīja :
Vispopulārākās atrunas, lai nedarītu:- nav laika;- nav naudas;- jādara citas lietas! Atpazīstiet kādu no šīm atrunām? 
Man ir vel viena lieta-iedvesma. Bet bez tadas  istas iedvesmas es nespeju tievet.

Una
					Poste: 9757
Una (vada grupu)
Publicēts: 01.03.2011 09:22 | Atbildēt, citējot šo komentāru
01/03/2011 09:22:55 - denia Rakstīja :
Man ir vel viena lieta-iedvesma. Bet bez tadas  istas iedvesmas es nespeju tievet.
iedvesmai ir noteikti jābūt - tai ir vēl viens vārds - SPĒCĪGA MOTIVĀCIJA! 

Una
					Poste: 9757
Una (vada grupu)
Publicēts: 01.03.2011 09:26 | Atbildēt, citējot šo komentāru
01/03/2011 09:26:04 - melllene Rakstīja :
sports mani gaida, bet sis divas atrunas uzvar :(
Tieši tā - uzvar, jo tā īsti nemaz nav motivācijas sportot.
Iedomājieties situāciju - nakts, guļat, ļoti ciešā miegā, kāds modina, lai tā pat vien izietu pastaigāties.........
Kā Jūs rīkosieties?
Tā pati situācija, tikai par to saņemsiet 5000Ls. Iztēlojieties, ka tiešām saņemsiet! 
Kā rīkosieties?

Elīna.
					Poste: 1327
Elīna. (atbalsta Figūras Draugus)
Publicēts: 01.03.2011 09:36 | Atbildēt, citējot šo komentāru
01/03/2011 09:36:19 - denia Rakstīja :
Man ir vel viena lieta-iedvesma. Bet bez tadas  istas iedvesmas es nespeju tievet.
Man ir tieši tāpat - lai tievētu - nepieciešama iedvesma
Fiziskajām aktivitātēm nauda ir nosacīts iemesls, jo ir daudz veidu kā izkustināt ķermeni, kuros nemaz nav nepieciešama naudas "klātbūtne"


melllene
					Poste: 5249
melllene (vada grupu)
Publicēts: 01.03.2011 12:35 | Atbildēt, citējot šo komentāru
01/03/2011 12:35:20 - Una Rakstīja :
iedvesmai ir noteikti jābūt - tai ir vēl viens vārds - SPĒCĪGA MOTIVĀCIJA! 
Tāpēc apbrīnoju tās meitenes, kas ar mazu lieko svaru nāk onlain vai iet sportot un zaudē un izdodas. Jo man šķiet, ka spēcīga motivācija rodas "krīzē". Vismaz man tā bija.

melllene
					Poste: 5249
melllene (vada grupu)
Publicēts: 01.03.2011 12:38 | Atbildēt, citējot šo komentāru
01/03/2011 12:38:28 - Una Rakstīja :
Tieši tā - uzvar, jo tā īsti nemaz nav motivācijas sportot.Iedomājieties situāciju - nakts, guļat, ļoti ciešā miegā, kāds modina, lai tā pat vien izietu pastaigāties.........Kā Jūs rīkosieties?Tā pati ...
Tur Tev taisnība, īsti motivācijas nav Zinu, ka jutīšos labāk, un patīk pats process, bet ņemšanās ar bērnu, ģērbšanās utt, man nepatīk + vēl ir savs ikdienas režīms ar bērnu, kurā sporta klubs izjauc visu ritmu. Un vēl ir slinkums u.c. iemesli. Nav laika, un jādara citas lietas ir atruna dienām, kad vīrs pieskata bērnu.

Una
					Poste: 9757
Una (vada grupu)
Publicēts: 01.03.2011 15:27 | Atbildēt, citējot šo komentāru
01/03/2011 15:27:45 - melllene Rakstīja :
Tur Tev taisnība, īsti motivācijas nav Zinu, ka jutīšos labāk, un patīk pats process, bet ņemšanās ar bērnu, ģērbšanās utt, man nepatīk + vēl ir savs ikdienas režīms ar bērnu, kurā sporta klubs izjauc ...
Re atbilde rokā! 


Izsaki savu viedokli


Lai pievienotu emocijikonu, noklikšķiniet uz tās